Dítě z Marsu

Martian Child

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Na první dojem to vypadalo hodně dobře. A bylo to ještě lepší než jsem čekala. Vážně něco. Neobvyklý a zajímavý příběh o klukovi, který je uzavřený sám do sebe a tvrdí o sobě, že je z Marsu. Takové příběhy mě hodně přitahují. Hned v prvních minutách mě z filmu mrazilo a to už byl jasný impuls, že to bude něco pro mě a taky bylo. Dávám 95%.(18.10.2013)

Taková odlehčená, dětská verze na Svět podle Prota. John Cusack je, jako táta malého podivína, který tvrdí, že pochází z Marsu, excelentní. A já si říkám, jak mu to v rolích osamělých, zodpovědných, snaživých či pracovně zaneprázdněných chlapíků sluší. Nenápadný film s lehce mysteriózní atmosférou, zajímavým námětem a silným, osobitým "vesmírným" kouzlem. Takové přání jsem měla zatím jen u Al Pacina v komedii Autor! Autor!, kde dával svým dětem pusy na dobrou noc. A v případě Dítěte z Marsu jsem ho pocítila opět, když je dával John svému adoptivnímu synkovi. To přání zní tak, že bych taky ráda dostala od Johna Cusacka pusu na dobrou noc:) Jak dětinské, že?:)(24.7.2011)

Navzdory niektorým nelogickostiam ( chlapec z Marsu nemôže jesť jedlo z Venuše ako tvrdí, ale pozemské áno - nemal som pocit, že je chlapec nezvládnuteľný ako sa to prezentovalo navonok ), je tento rodinný film o spisovateľovi, ktorý si adoptuje "podivné" dieťa, veľmi príjemným prekvapením. John Cusack v podstate nezmizne z plátna a je to dobré, lebo podáva výborný výkon. Ocenil by som aj hudbu a výber pesničiek, ktoré pomáhali dotvárať atmosféru.(1.3.2008)

Svět podle Prota Junior. 60%(22.9.2011)

Tohle je přesně ten typ filmu, který můžu. Chování malého chlapce může být pro "normálního" člověka nepochopitelné. Já vím, je to extrém, ale proč by si někdo nemohl myslet, že je z jiné planety, v tomhle případě z Marsu? Film jsem viděl už po druhé a stále se mi líbí. Je tu všechno, co od dobrého filmu očekáváte. Ale můžou se určitě najít i tací, kterým se to líbit nemusí.(1.11.2011)