Dítě z Marsu

Martian Child

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Hlavně díky sympaťáku non plus ultra Johnu Cusackovi příjemný rodinný film. Sice ničím nepřekvapí, titulní harant je otravný a bláboly o lásce občas překročí únosnou míru, ale dá se to. Pro zajímavost skuteční sourozenci Cusackovi tu hrají sourozence. Chystal jsem se napsat, že mi přijde poněkud nepravděpodobné, aby adoptoval dítě samotný chlap, ale jeden z bonusů na DVD mě přesvědčil o opaku. Natočeno podle autobiografické povídky.(2.6.2008)

Tohle je přesně ten typ filmu, který můžu. Chování malého chlapce může být pro "normálního" člověka nepochopitelné. Já vím, je to extrém, ale proč by si někdo nemohl myslet, že je z jiné planety, v tomhle případě z Marsu? Film jsem viděl už po druhé a stále se mi líbí. Je tu všechno, co od dobrého filmu očekáváte. Ale můžou se určitě najít i tací, kterým se to líbit nemusí.(1.11.2011)

Navzdory niektorým nelogickostiam ( chlapec z Marsu nemôže jesť jedlo z Venuše ako tvrdí, ale pozemské áno - nemal som pocit, že je chlapec nezvládnuteľný ako sa to prezentovalo navonok ), je tento rodinný film o spisovateľovi, ktorý si adoptuje "podivné" dieťa, veľmi príjemným prekvapením. John Cusack v podstate nezmizne z plátna a je to dobré, lebo podáva výborný výkon. Ocenil by som aj hudbu a výber pesničiek, ktoré pomáhali dotvárať atmosféru.(1.3.2008)

strasne to kopirovalo film svet podle protota(12.4.2008)

John Cusack sliboval dobrou podívanou. Jenže se z toho vyklubal jen lehce průměrný film, který neukázal nic nového.(22.10.2012)

• - Sourozenci Cusackovi hrají sourozence. (HappySmile)

• - 20 minut před koncem řekne David (John Cusack): "Je to tak, že se tam ukážu na 20 minut, a pak se vrátím." (HappySmile)

• - Film se natáčel od 2. května do 7. července 2005. (HappySmile)