Dítě z Marsu

Martian Child

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Hlavně díky sympaťáku non plus ultra Johnu Cusackovi příjemný rodinný film. Sice ničím nepřekvapí, titulní harant je otravný a bláboly o lásce občas překročí únosnou míru, ale dá se to. Pro zajímavost skuteční sourozenci Cusackovi tu hrají sourozence. Chystal jsem se napsat, že mi přijde poněkud nepravděpodobné, aby adoptoval dítě samotný chlap, ale jeden z bonusů na DVD mě přesvědčil o opaku. Natočeno podle autobiografické povídky.(2.6.2008)

Podobné filmy jistě mají smysl.. O vztahu problematického chlapce "z jiné planety" a jeho adoptivního otce-spisovatele sci-fi.. Milé. Leč stále dokola.(26.7.2012)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $7,500,310Tržby Celosvetovo $9,351,744Tržby za predaj DVD v USA $7,621,726 //počet predaných kusov 400,678║ Určite neokukaní psychologický príbeh upúta a má čo ponúknuť, dej stojí na chlapcovi z Marsu, ktorého dobre dopĺňa mentor v podaní Johna Cusacka, počin ktorý si nájde svojho diváka ale pre širšie publikum to je bez šance na úspech o čom svedčí aj komerčný nezáujem, určite by sa ešte dalo troška pohrať z príbehom aby to mohlo emociálne viac zasiahnuť ale aj tak príjemný film. /70%/(21.11.2009)

• - Film je inspirován knihou "The Martian Child", kterou napsal David Gerrold. (Pumiiix)

• - Film se natáčel od 2. května do 7. července 2005. (HappySmile)

• - 20 minut před koncem řekne David (John Cusack): "Je to tak, že se tam ukážu na 20 minut, a pak se vrátím." (HappySmile)