Dítě z Marsu

Martian Child

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Hlavně díky sympaťáku non plus ultra Johnu Cusackovi příjemný rodinný film. Sice ničím nepřekvapí, titulní harant je otravný a bláboly o lásce občas překročí únosnou míru, ale dá se to. Pro zajímavost skuteční sourozenci Cusackovi tu hrají sourozence. Chystal jsem se napsat, že mi přijde poněkud nepravděpodobné, aby adoptoval dítě samotný chlap, ale jeden z bonusů na DVD mě přesvědčil o opaku. Natočeno podle autobiografické povídky.(2.6.2008)

veľmi príjemný rodinný film kt. hrá na vážnejšiu strunu než by sa od filmu tohoto žánru čakalo. A veruže to vôbec nebolo na škodu. Veľmi jemná citlivá réžia s niekoľkými výnimočnými momentmi. Casting sa tiež v celku vydaril. John Cusack je skvelý otec + poteší aj cameo Anjelici Huston. Rozmýšľal som medzi 3* a 4* no nakoniec som sa vzhľadom k tomu, aké rodinné shity sa dnes vyrábajú, priklonil smerom hore. P.S.: Joan Cusack za tie 4 roky keď som ju videl naposledy v Škole Ro(c)ku neskutočne zostárla(10.4.2008)

• rikitiki

Soužití sympatického vdovce a podivného chlapce sice plyne přes proklamované problémy docela bezbolestně, ale diváka určitě neuráží. To až očekávaný konec obsahuje takovou míru patosu a sentimentu, že to už není urážka, ale přímo inzultace dobrého vkusu. /24. 7. 11./(24.7.2011)

Vyjma patetického konce na kopuli je Dítě z Marsu moc fajn. Možná. kdyby měli ve Student Agency lepší výběr, tak bych tolik nadšení neprojevoval, ale co. Cusack je pořád sympaťák v další roli spisovatele a zase mu to jde. Vzpomněl jsem si na haldu filmů okolo včetně K-Paxu a dostal lepší náladu. Takže ano, doporučuji.(22.8.2013)

Skr na skrz průměrné rodinné drama/komedie se světlými momenty, ale většinou naprosto předvídatelné. Dítě z Marsu bych doporučila hlavně fanouškům Johna Cusacka a jako nenáročnou zábavu na večer v polovině pracovního týdne.(15.7.2013)