Dítě z Marsu

Martian Child

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Tohle je přesně ten typ filmu, který můžu. Chování malého chlapce může být pro "normálního" člověka nepochopitelné. Já vím, je to extrém, ale proč by si někdo nemohl myslet, že je z jiné planety, v tomhle případě z Marsu? Film jsem viděl už po druhé a stále se mi líbí. Je tu všechno, co od dobrého filmu očekáváte. Ale můžou se určitě najít i tací, kterým se to líbit nemusí.(1.11.2011)

Podobné filmy jistě mají smysl.. O vztahu problematického chlapce "z jiné planety" a jeho adoptivního otce-spisovatele sci-fi.. Milé. Leč stále dokola.(26.7.2012)

Skr na skrz průměrné rodinné drama/komedie se světlými momenty, ale většinou naprosto předvídatelné. Dítě z Marsu bych doporučila hlavně fanouškům Johna Cusacka a jako nenáročnou zábavu na večer v polovině pracovního týdne.(15.7.2013)

Strašně příjemné drama, které mě překvapilo. Čekal jsem průměrné drama, ale byl jsem příjemně překvapený.(11.7.2008)

Taková odlehčená, dětská verze na Svět podle Prota. John Cusack je, jako táta malého podivína, který tvrdí, že pochází z Marsu, excelentní. A já si říkám, jak mu to v rolích osamělých, zodpovědných, snaživých či pracovně zaneprázdněných chlapíků sluší. Nenápadný film s lehce mysteriózní atmosférou, zajímavým námětem a silným, osobitým "vesmírným" kouzlem. Takové přání jsem měla zatím jen u Al Pacina v komedii Autor! Autor!, kde dával svým dětem pusy na dobrou noc. A v případě Dítěte z Marsu jsem ho pocítila opět, když je dával John svému adoptivnímu synkovi. To přání zní tak, že bych taky ráda dostala od Johna Cusacka pusu na dobrou noc:) Jak dětinské, že?:)(24.7.2011)