Dítě z Marsu

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

• Matty

Je dobré být jako všichni ostatní? Žije ve vlastním světě, s vlastními pravidly pro přežití a s nulovou všímavostí vůči světu okolnímu. Chová se nevypočitatelně, pomoc tvrdohlavě odmítá, do kolektivu zapadnout nehodlá. Měli bychom splynout s davem? Z davu vyčnívat? Na davy kašlat? Tak dobrý film z toho mohl být… Seriózní dramatické momenty se vyloženě bijí s imbecilitou humorných vsuvek (jaksi se nedokážu přenést nad scény, kde není kečup používán k jídlu) a s nezvládnutým dávkováním patosu, jehož množství je během banalizujícího závěru takřka smrtící. John Cusack vynakládá i při trvale neuspokojivé kvalitě svých rolí nadměrné úsilí a společně s (mi film od filmu sympatičtější) Amandou Peet dodává jinak ošuntělému filmu trochu toho hollywoodského šmrncu. Dítě z Marsu by mohlo být silným dramatem, anebo správně divnou komedií, ke své vlastní škodě chce být obojím zároveň, přesto nepochybuji, že si najde své diváky. Stejně jako si je našel podobně dutý, nudný a prvoplánově dojímající I am Sam. 45%(3.5.2008)

"Jen mě tak napadlo.. Proč se hodím ke klukovi, který tráví většinu času v bedně ??" ;) Režisér s podivným jménem Meyjes se pokusil tímto poměrně velmi zdařilým mixem prvoplánovitě patetického dramatu a obzvlášť bizarní komedie sdělit myšlenku, s níž se dokážu velmi dobře ztotožnit, která mě opravdu oslovuje.. Proč nemůžeme být těmi lidmi, jakými nás ostatní chtějí mít ?? Proč se řadit jako ovce ?? Faktem zůstává, že kvalit obsahově velmi podobného Světa podle Prota Dítě z Marsu nedosahuje ani omylem, přesto však jde o velmi kvalitní film stavící na stoprocentním Johnu Cusackovi, který se tu potkává se sestrou Joan, sladké Amandě Peet a především Bobbym Colemanovi, který není žádný sympaťák, skutečně vypadá jako malý Andy Warhol, a tak si k němu prostě musíte najít cestu, což zřejmě snižuje reálnost motivů Cusackova spisovatele Davida Gordona, aby si ho vybral..;) Příjemně melancholický soundtrack Aarona Zigmana skvěle rámuje příjemně (ne)náročný snímek s místy vizuálně dost našlapanými scénami, z nichž k nejlepším patří ta, když David Dennisovi vysvětluje v autě, proč není Marťan.. Infantilně rozpolcená a hloubavá a zároveň dospěle vyrovnaná záležitost..(2.8.2013)

Velmi prijemny film pre nenarocnych "obycajnych" divakov, ktori si chcu po praci pripadne cez vikend pozriet nieco, po com si povedia : skvelo som si oddychol. Herci su vyborni, stopaz akurat, film je krasne optimisticky a clovek si povie, ze tie deti nie su az take hrozne :) V prvej polovici filmu ocenujem skvely humor sestry hlavneho hrdinu :)(14.2.2008)

Svět podle Prota Junior. 60%(22.9.2011)

• rikitiki

Soužití sympatického vdovce a podivného chlapce sice plyne přes proklamované problémy docela bezbolestně, ale diváka určitě neuráží. To až očekávaný konec obsahuje takovou míru patosu a sentimentu, že to už není urážka, ale přímo inzultace dobrého vkusu. /24. 7. 11./(24.7.2011)