Dítě z Marsu

Martian Child

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Skr na skrz průměrné rodinné drama/komedie se světlými momenty, ale většinou naprosto předvídatelné. Dítě z Marsu bych doporučila hlavně fanouškům Johna Cusacka a jako nenáročnou zábavu na večer v polovině pracovního týdne.(15.7.2013)

Úžasný film, díky kterému jsem si zase připomněl, jak má vypadat dokonalá a ideální dramatická komedie pro příjemně strávený čas. A tohle příjemně strávený čas skutečně byl, protože ten film mi utekl tak rychle, že než jsem se stačil rozkoukat, tak byl konec a já měl slzy na krajíčku a nenuceně jsem se usmíval. Takových filmů kdyby bylo víc, tak je to naprosto ideální. A věřte mi, že teď se nerozplývám jen díky naprosto bravurnímu hereckému výkonu mého nejoblíbenějšího herce Johna Cusacka, ale také díky excelentnímu výkonu talentovaného Bobbyho Colemana a především díky úžasně napsanému příběhu, který byl naprosto výborně převeden do filmové podoby. Tomuhle filmu vůbec nic nechybí a nedělá mi problém označit ho za bezchybný a dokonalý. Je zde zkrátka úžasný mix komedie a dramatu, kdy zatímco jednu chvíli se usmíváte a bavíte, tak v druhou chvíli vám úsměv ztuhne. Je prostě vidět, že mezi Cusackem a Colemanem to funguje přímo až magicky a neměl bych problém uvěřit, že ti dva jsou opravdu jako otec se synem. Takže pro tenhle snímek mám jen samá slova chvály a rozhodně jsem tenhle film neviděl naposledy. Tento film je tedy dalším z celé řady filmů, kterým pomohlo Cusackovo herectví do nadprůměru. Pokud se vám tedy tahle záležitost dostane do ruky, tak se na to rozhodně podívejte. Já nemohu být spokojenější, a proto zcela po právu uděluji maximální hodnocení v podobě pěti hvězdiček.(21.7.2009)

Tohle je přesně ten typ filmu, který můžu. Chování malého chlapce může být pro "normálního" člověka nepochopitelné. Já vím, je to extrém, ale proč by si někdo nemohl myslet, že je z jiné planety, v tomhle případě z Marsu? Film jsem viděl už po druhé a stále se mi líbí. Je tu všechno, co od dobrého filmu očekáváte. Ale můžou se určitě najít i tací, kterým se to líbit nemusí.(1.11.2011)

Moc se mi to libilo, a to nejenom kvuli skvelym hercum. Skoda ze na konci trochu ubrali na tempu, navic jsem cekala nejakou svetobornou pointu a ono nakonec nic. Kazdopadne nechapu, jak nekdo muze tohle nazvat filmem na "odpocinuti po praci". Podle me na divaka narocny je, uvedomite si behem jeho sledovani hodne. A mimochodem - scena, kde malicky Martan obhajuje sveho "tatinka" pred komisi, je proste dokonala. No jo, slzicky :))(23.3.2008)

Hodnotim to trošku opovrženě z toho důvodu, že si tu snažili hrát na nějakou vážnou tématiku. Film to není nijak debilní, ale nic extrovního taky ne.(27.12.2010)

• - Film je inspirován knihou "The Martian Child", kterou napsal David Gerrold. (Pumiiix)

• - Film se natáčel od 2. května do 7. července 2005. (HappySmile)

• - Sourozenci Cusackovi hrají sourozence. (HappySmile)