Dítě z Marsu

Martian Child

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Takový malý rodinný K-Pax, se vším všudy. "Mimozemšťanem" citlivým na sluneční světlo, s výzkumným úkolem, traumatickou minulostí a sem tam nějakou tou podivností. Je tu řada velmi silných momentů, sourozenci Cusackovi jsou jak vždy výborní, Amanda Peet jako vždy sympatická a Bobby Coleman se role malého Prota zhostil zdatně. To vše spolu se silným námětem slibovalo obrovské možnosti. Takže nezbývá než litovat, že jich Meyjes nedokázal tak úplně využít a vybičovat se k natočení něčeho víc než jen dalšího, i když velmi milého, rodinné dramatu.(14.6.2011)

Taková odlehčená, dětská verze na Svět podle Prota. John Cusack je, jako táta malého podivína, který tvrdí, že pochází z Marsu, excelentní. A já si říkám, jak mu to v rolích osamělých, zodpovědných, snaživých či pracovně zaneprázdněných chlapíků sluší. Nenápadný film s lehce mysteriózní atmosférou, zajímavým námětem a silným, osobitým "vesmírným" kouzlem. Takové přání jsem měla zatím jen u Al Pacina v komedii Autor! Autor!, kde dával svým dětem pusy na dobrou noc. A v případě Dítěte z Marsu jsem ho pocítila opět, když je dával John svému adoptivnímu synkovi. To přání zní tak, že bych taky ráda dostala od Johna Cusacka pusu na dobrou noc:) Jak dětinské, že?:)(24.7.2011)

John Cusack sliboval dobrou podívanou. Jenže se z toho vyklubal jen lehce průměrný film, který neukázal nic nového.(22.10.2012)

"Jen mě tak napadlo.. Proč se hodím ke klukovi, který tráví většinu času v bedně ??" ;) Režisér s podivným jménem Meyjes se pokusil tímto poměrně velmi zdařilým mixem prvoplánovitě patetického dramatu a obzvlášť bizarní komedie sdělit myšlenku, s níž se dokážu velmi dobře ztotožnit, která mě opravdu oslovuje.. Proč nemůžeme být těmi lidmi, jakými nás ostatní chtějí mít ?? Proč se řadit jako ovce ?? Faktem zůstává, že kvalit obsahově velmi podobného Světa podle Prota Dítě z Marsu nedosahuje ani omylem, přesto však jde o velmi kvalitní film stavící na stoprocentním Johnu Cusackovi, který se tu potkává se sestrou Joan, sladké Amandě Peet a především Bobbym Colemanovi, který není žádný sympaťák, skutečně vypadá jako malý Andy Warhol, a tak si k němu prostě musíte najít cestu, což zřejmě snižuje reálnost motivů Cusackova spisovatele Davida Gordona, aby si ho vybral..;) Příjemně melancholický soundtrack Aarona Zigmana skvěle rámuje příjemně (ne)náročný snímek s místy vizuálně dost našlapanými scénami, z nichž k nejlepším patří ta, když David Dennisovi vysvětluje v autě, proč není Marťan.. Infantilně rozpolcená a hloubavá a zároveň dospěle vyrovnaná záležitost..(2.8.2013)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $7,500,310Tržby Celosvetovo $9,351,744Tržby za predaj DVD v USA $7,621,726 //počet predaných kusov 400,678║ Určite neokukaní psychologický príbeh upúta a má čo ponúknuť, dej stojí na chlapcovi z Marsu, ktorého dobre dopĺňa mentor v podaní Johna Cusacka, počin ktorý si nájde svojho diváka ale pre širšie publikum to je bez šance na úspech o čom svedčí aj komerčný nezáujem, určite by sa ešte dalo troška pohrať z príbehom aby to mohlo emociálne viac zasiahnuť ale aj tak príjemný film. /70%/(21.11.2009)

• - Film je inspirován knihou "The Martian Child", kterou napsal David Gerrold. (Pumiiix)

• - Autor knižní předlohy David Gerrold adoptoval svého syna jako otevřený homosexuál. Ve své povídce svou sexualitu neodhaluje, ale v románu popisuje svou postavu jako gaye. Ve filmu je hlavní hrdina heterosexuál, což způsobilo kritiku ze strany gay komunity. (HappySmile)

• - 20 minut před koncem řekne David (John Cusack): "Je to tak, že se tam ukážu na 20 minut, a pak se vrátím." (HappySmile)