Těžko si lze představit slavnější film pro dospělé než Deep Throat (Hluboké hrdlo), který se stal v roce 1972 skutečným hitem sezony a měl zásadní vliv na americkou kulturu i společnost začátku 70. let. Náklady na snímek Hluboké hrdlo, jenž proslavila i stejnojmenná tajemná postava z aféry Watergate, nepřesáhly 25 000 dolarů, přesto zisk snímku přerostl miliony dolarů a podle mnohých se jedná o snímek s největším ziskem v historii kinematografie. Dvojice Fenton Bailey a Randy Barbato se nikdy nebála kontroverzních témat a zákulisí slavného pornografického díla i jeho pohnutá historie nabízejí dostatek zajímavého materiálu. Dokument Inside Deep Throat měl svoji světovou premiéru na loňském festivalu v Sundance. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

Slarque

Výborný dokument o nevšedním pozadí jednoho laciného pornofilmu, o kterém jsem sice slyšel, ale zatím jsem neměl tu čest ho vidět. A teď, když mi ho tvůrci tohoto filmu zasadili do kontextu, tak bych ho nejspíš i vidět chtěl. Dokument je každopádně velezajímavý a dává prostor i opačné straně, která by celou pornografii nejradši vyhladila z povrchu zemského (a někteří z nich vypadají, že si vážně myslí, že je to opravdu možné!). ()

igi B.

Klitoris v krku! Ejhle... Inu, to se pozná vskutku hluboká umělkyně... ;oP . . . Pornkulturní klasika - a já to ještě neviděl! . . . No, co nadělám. Tak aspoň na poučenou tenhle dokumentek coby hlubokomyslný exkurz pronikající do hloubky fenoménu a jak pravil Vincent (ne, Venera to nebyl... ;-) - vyhonit a šmytec... ;o} - - - P.S. Bůh ochraňuj Ameriku, zemi to nekonečných možností a bezmezného pokrytectví! - - - - - (Poprvé viděno 5.2.2009 na ČT2, komentář zde jako sextý - 6.2.2009) ()

Zeck

Nejlepší dokument týkající se porna, jednoznačně. Spojené státy puritánské, které by měly veškeré zákony roztrhat a ponechat jen Bibli a dolary, jsou zkrátka pořád stejné a tento dokument nám to hezky připomíná skrze 40 let staré píchání a cumshoty do hrdla. Tento případ minulosti dopadl dobře a je za námi, problém je ale v tom, že nejmocnější země na světě, která udává tempo téměř celé planetě, stále slyší na nemocné šašky ohánějící se morálkou v jedné ruce, Biblí v druhé a se šlapkou pod stolem, klečící u té třetí. Dokud lidstvo bude bojovat proti vlastní přirozenosti a velebit dogmata a zpátečnictví, pitvat vlastní hovna a tvrdit, že nesmrdí, hnát se za kreténským imaginárním dědkem na obláčku a citovat všechny kokoty, kteří o něm vymysleli (přebrali) pohádky, nemůže tvrdit, že je lepší než opice. Děkuji přírodě, že žiju v době a státě, kde neudávají tempo náboženské organizace, spolky nemocných feministek a puritánští kreténi... 85% ()

genetique

Po účelovej stránke má tento film takmer všetko, čo robí dokument dokumentom. Nehorázne veľa faktov, podložených skutočnosťou aj rôznymi dohadmi, veľa rozhovorov, ústrižkov histórie, to všetko rázne, úderne a svižne zostrihané tak, aby všetko malo hlavu a pätu. Od samotného osudového dňa vzniku filmu, cez jeho dôsledky vtedy až po súčasnosť a zároveň aj dôsledky, ktoré spôsobil všetkým zúčastneným. Samotný 'Deep Throat' sa ale určite nestane predmetom záujmu, naopak, asi sa začnem na na porná pozerať z vážnejšieho, morálne citlivejšieho uhla. 85%. ()

JayZak

Zručně natočený dokument o pornofilmu, který to všechno začal. Za všechno mluví aktuální statistika ke konci, hovořící o počtu natočených filmů za rok - zhruba 400 normálních filmů natočených v Hollywoodu, a ve stejné oblasti natočeno přes 11000(!) pornofilmů. Dnes je to obrovský bussiness těžící taky z mohutné distribuce na internetu(tady by ty statistiky pro "normální" stránky dopadly ještě mnohem hůře), což je přesný opak, o co se snažil režisér Hlubokého hrdla Gerard Damiano. Jeho idea byla propojit porno s normálním filmem a udělat z toho více umění, jenže paradoxně tím nevědomky nastartoval obrovskou mašinerii na peníze, která s uměním rozhodně nemá co dělat. Zákon proti pornografii schválený Nixonem, přes který bylo Hluboké hrdlo zakazováno, dnes pořád platí, což je zajímavé, vzhledem k tomu jaké popularitě se dnes porno těší. Jinak předlohu tohoto snímku jsem neviděl, ale nevidím to jako mínus, protože všechno důležité je v dokumentu, dokonce i slavná hrdlová scéna, i když kostičkovaná. Film tedy neberte jako materiál pro fandy, ale jako zábavný průlet historickým pozadím prvního porna a s ním USA tehdejší doby(sex. revoluce, cenzura, feminismus). ()

• V Hlubokém hrdle byl první film, který vysílala HBO s označením NC-17 (nepřístupno osobám mladším 17 let). (FilmFan24)
  • Komentář k fimu namluvil Dennis Hopper. (M.B)
  • Joseph S. Peraino je nesprávne uvedený ako Joseph Peraino Jr., v skutočnosti bol Joseph Peraino Sr. (Raccoon.city)