Golfový sen

Scénografie:

François Séguin

Kostýmy:

Renée April

Prakticky všechny sportovní filmy jedou podle určité šablony. Hlavní postava je většinou outsiderem případně vysmívaným nadšencem, kterému se v daném odvětví nedávají žádné šance. Pak, zpravidla, přijde příležitost, kterou sportovec nezvládne a následuje rezignace. ovšem jen dočasná. Přesně v duchu pořekadla "co tě nezabije, to tě posílí", se hrdina vrací do záře reflektorů a v napínavém souboji všechny porazí. Golfový sen je reklamou na šablonovitost. Ničím nepřekvapí, ničím neupoutá. Pak už záleží jen na tom, jaký má divák vztah k danému sportu. A můj vztah ke golfu je nulový, takže i když přivřu obě oči, na víc než 50% to nevytlačím.(10.3.2014)

Vážně skvostný film. Parádní herecké výkony, scénář a střih. Není pochyb o tom, že LaBeoufovi patří budoucnost. Jeden z mála filmů, u kterého mi nevadila ta dlouhá doba a klidně bych ještě 2 hodiny vydržel :)(11.11.2007)

..trochu ma miatla obslahnuta melodia z legendy o vasni..(7.8.2007)

....„Golf je hra džentlmenů. Není pro takové.... jako jsi ty.“ Samouk Francis Ouimet a jeho skutečný příběh cesty za vítězstvím v nejprestižnějším mistrovském turnaji U.S.Open, kde se v roce 1913 utkal s nejlepšími hráči, i se svým golfovým idolem Harrym Vardonem, obhájcem titulu. Cesta proti společenským normám „Mladý muži, možná jste sem byl pozván, ale to neznamená, že sem patříte.“, cesta za snem. Amatér mezi profesionály, outsider s dětským nosičem mezi elitou. A přestože je už od začátku jasné, jak turnaj dopadne, je to napínavé až do samého konce. Takhle nějak si představuji film pro celou rodinu.(15.8.2006)

Pohodový sportovní film s od začátku předvídatelným koncem Billa Paxtona s dobrými hereckými výkony, skvěle evokující tehdejší atmosféru. Klasický film pro celou rodinu. Také speciální efekty byly na výbornou. Dobré čtyři hvězdy.(7.6.2007)