poster

Golfový sen

 • USA

  The Greatest Game Ever Played

Drama / Sportovní

USA, 2005, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faye
  ****

  ....„Golf je hra džentlmenů. Není pro takové.... jako jsi ty.“ Samouk Francis Ouimet a jeho skutečný příběh cesty za vítězstvím v nejprestižnějším mistrovském turnaji U.S.Open, kde se v roce 1913 utkal s nejlepšími hráči, i se svým golfovým idolem Harrym Vardonem, obhájcem titulu. Cesta proti společenským normám „Mladý muži, možná jste sem byl pozván, ale to neznamená, že sem patříte.“, cesta za snem. Amatér mezi profesionály, outsider s dětským nosičem mezi elitou. A přestože je už od začátku jasné, jak turnaj dopadne, je to napínavé až do samého konce. Takhle nějak si představuji film pro celou rodinu.(15.8.2006)

 • zorro
  ****

  Klasickej sportovní film od disneyho. Jediný co mě tam štvalo byli ty efekty. Jinak parádně se na to kouká...hold Vzpomínka na Titany je někde jinde. :o)))(12.7.2006)

 • zipper111
  ****

  Stoupajicí hvězda Shia LaBeouf zahrál svoji roli na jedničku, Paxtonova režie byla překvapivě dobrá...trošičku dojemný ale jednou za čas proč ne, že? :)(29.10.2007)

 • E=mc2
  *****

  dej je ako vystreleny sip. leti rovno a priamo, nik ho nemoze zastavit .krasny film a o to viac ze je skutocny ")(29.6.2008)

 • Fíla
  *****

  Asi bych křivdil kdybych nedal plný počet. Myslím že se jedná o nejlepší golfový film. Kvalitativně je na vyšší úrovni než Legenda o slavném návratu. Chválím obvzlášť kameru. Jediné co bych vytknul je, že se herci drží až moc scénáře, takže hrají tak trošku jako roboti. Byl by lepší nějaký ten malý záchvěv mimo scénář. V tomto případě u LaBeoufa, určitě ještě má co zlepšovat. Ale jinak velmi pěkné, chválím.(4.8.2011)

 • - Ted Ray se v playoff opravdu sám vyřadil a nahrál 78, ale Harry Vardon nahrál 77 a ne 73, jak ukazuje film. Francis Ouimet měl skutečně 72. (Chundys)

 • - V záběru ze 42. minuty, kdy kamera přímo zabírá oči Francisa Ouimenta (Shia LaBeouf) je vidět, že nosí kontaktní čočky, což je v té době na chlapce z nižší společenské vrstvy dosti neobvyklé. (Raduza11)

 • - Skutečný Francis Ouimet a Eddie Lowery zůstali celoživotními přáteli. Když Ouimet zemřel v roce 1967, Lowery byl jedním z lidí, kteří nesli jeho rakev. (freelex)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace