Golfový sen

The Greatest Game Ever Played

Drama / Sportovní

USA, 2005, 120 min

Několik filmečků o golfu sem už sice viděl a todle je jeden z těch nej. Sportovní drama jak má být.(29.7.2009)

Asi bych křivdil kdybych nedal plný počet. Myslím že se jedná o nejlepší golfový film. Kvalitativně je na vyšší úrovni než Legenda o slavném návratu. Chválím obvzlášť kameru. Jediné co bych vytknul je, že se herci drží až moc scénáře, takže hrají tak trošku jako roboti. Byl by lepší nějaký ten malý záchvěv mimo scénář. V tomto případě u LaBeoufa, určitě ještě má co zlepšovat. Ale jinak velmi pěkné, chválím.(4.8.2011)

Velmi, velmi povedené. Mě osobně nejvíc zaujala střihová pasáž asi ve třech čtvrtinách filmu, která ve spojení s krásně dramatickou hudbou opravdu stojí za to. Na některé efektní záběry míčku v letu se také dobře dívalo. Bohužel, když se zrovna nehrál golf, tak mě to moc nebavilo.(19.12.2006)

Příjemnej filmeček pro dny, kdy jste celej den makali jak koni, takže vás všechno bolí a jediná činnost, která se dá provozovat, je koukání. Jako že golf nesleduju, tak tohle se mi prostě líbilo (i když před skouknutím jsem si musel raději přečíst pravidla a termíny golfu).(8.9.2007)

Filmik fakt potesil...presne takto by som si predstavoval filmovu zabavu na oddychovy nedelny vecer...Trosku by som mu vytkol...ze obcas som vedel, kde ta golfova lopticka skonci...ale inak parada. Lubili sa mi aj moderne efekty (napr.letiaca lopta) ako boli nenapadne zakomponovane do tohto oldschool interaface filmu...kedze dej sa odohraval nejakych 100rokov do zadu...fakt fajn.(7.3.2008)

• - V záběru ze 42. minuty, kdy kamera přímo zabírá oči Francisa Ouimenta (Shia LaBeouf) je vidět, že nosí kontaktní čočky, což je v té době na chlapce z nižší společenské vrstvy dosti neobvyklé. (Raduza11)

• - Filmovalo sa v kanadskom meste Montreal a v neďalekom golfom klube Kanawaki. (MikaelSVK)

• - Ted Ray se v playoff opravdu sám vyřadil a nahrál 78, ale Harry Vardon nahrál 77 a ne 73, jak ukazuje film. Francis Ouimet měl skutečně 72. (Chundys)