Golfový sen

Scénografie:

François Séguin

Kostýmy:

Renée April

Po zhliadnutí tohto filmu som bol šťastný. Šťastný, že z tak nenápadnej snímky sa vykľul film o veľkej odvahe siahnuť na vrchol, aj napriek tomu, že proti stojí váš veľký idol. Golf je hra gentlemanov , pričom v snímke vyzdvihujem aj gentlemenský výkon Shiu pred kamerou a Billa za ňou.(15.8.2011)

Krásný a typický příběh, podle skutečné události, který v závěru chytne za srdíčko.. 8/10 = 88%(28.9.2012)

Jako golfista amatér jsem se pousmál nad tím, jak má cca osmiletý kluk naprosto perfektní držení těla, ví, jak má vytočit koleno, jak má přenášet váhu, jak má mít jednu nohu pevnou a druhou jako z gumy, ale neví, jak se má držet hůl - toto jsem přešel s pošklebkem bez úhony, a udělal jsem dobře. Dvouhodinová dramatická bitva plná životních i sportovních zvratů, až mě zarazil výkon Shii LaBeoufa, u kterého po tomto výkonu vůbec nerozumím tomu, jak se mohl prodat takové sračce, jako jsou Transformers. Jestli mě něco baví, tak jsou to sportovní dramata, a tady je další kapitální kousek zarytý hluboko v paměti. Hudba, střih, výkony každého jedince byly téměř dokonalé, když někdo řekne golf, vzpomenu si na tenhle film, ale furt tomu něco chybělo a vyprávět o tom asi moc nebudu. Ale už se těšim na simulátor a následně na driving range, než začne sezona ;-) 80%(4.2.2012)

....„Golf je hra džentlmenů. Není pro takové.... jako jsi ty.“ Samouk Francis Ouimet a jeho skutečný příběh cesty za vítězstvím v nejprestižnějším mistrovském turnaji U.S.Open, kde se v roce 1913 utkal s nejlepšími hráči, i se svým golfovým idolem Harrym Vardonem, obhájcem titulu. Cesta proti společenským normám „Mladý muži, možná jste sem byl pozván, ale to neznamená, že sem patříte.“, cesta za snem. Amatér mezi profesionály, outsider s dětským nosičem mezi elitou. A přestože je už od začátku jasné, jak turnaj dopadne, je to napínavé až do samého konce. Takhle nějak si představuji film pro celou rodinu.(15.8.2006)

Tenhle film mě velice překvapil, nečekal jsem, že se dá z filmu o golfu vyždímat tolik jak se povedlo Billu Paxtonovy. Výprava, hudba, postavy jsou úžasné. Ze začátku je okamžitě jasné, jak film skončí, tak i přesto mě dokázal udržet v napětí. Myslím si, že tenhle příběh dokáže mnoho lidí oslovit a právem si zaslouží velice silné čtyři hvězdičky …(30.12.2006)