Obchodník se smrtí

Obchodník so smrťou

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie / Německo, 2005, 122 min

Warlord.(3.4.2010)

Čajkovského "Labutí jezero" hrající k převozu kalašnikovů ukradlých z Ukrajiny, úvodní scéna "ze života jedné kulky", ne-zrovna-100%-kladný hlavní hrina, skvělá vizuální stránka, dobré herecké výkony, velmi aktuální ale neprofláklé téma a snaha o téměř dokumentární styl. Nejen to dělá z Obchodníka se smrtí zajímavý film, kde ale bohužel diváka ruší všudypřítomný "vypravěč" Yuri a pár dalších detailů, které ho bohužel dělí od filmu naprosto špičkového.(1.9.2007)

„Viem, že mi niečo tajíš. Že máš druhú tvár. Ale nebudem sa ťa na nič vypytovať. Nechcem, aby si mi musel klamať.“ Na jednej strane po dlhom čase znesiteľný Nicolas Cage (s ktorým to ide dole vodou od roku 1999) a presné obsadenie podporných rolí (Ian Holm, Bridget Moynahanová, Ethan Hawke, Jared Leto) a originálne nápady (úvodné titulky, halucinogénna pasáž), oproti tomu triviálny a otravne mentorujúci scenár a úsmevne silácke dialógy.(21.1.2007)

Každý třetí záběr vycentrovaný, každý druhý přestylizovaný a každý první cool. A i ten obsah má něco do sebe, i když toho příliš mnoho konkrétně nevyřeší. Každopádně, takhle bych si představoval Scorseseho v novém miléniu.(21.12.2005)

Cage zase jednou není pro smích, ale naopak, na poplácání po zádech a vřelý obdiv. Už samotným tématem (ZBRANĚ) mě tento film bral za slinu, a tak jsem rád, že nezklamal. Velmi dobře dívatelných a po svém vlastním oduševnělých 120 minut, které vám snad malinko dokreslí představu, jak to ve velkém světě chodí. A případně i spláchnou pár hovínek naivity. Já chci taky zlatej kalašnikov.(24.7.2011)

• - Jeden z největších afrických překupníků štábu půjčil své nákladní letadlo. Týden před tím, než s ním točili, převáželo zbraně do Konga, pár měsíců poté se s podezřelým nákladem zřítilo v Ugandě. (Bauer)

• - V sovětské zbrojnici je možné spatřit více než tři tisíce útočných pušek SA Vz. 58 české výroby. Zbraně zapůjčil skutečný prodejce zbraní. (HectorHagman)

• - U hotelu žádá Andre Baptist zbraň z filmu Rambo: První krev (1982). Orlov řekne, že je to puška M16, ale potom mu dodá Kulomet M60. (Fifan)