Obchodník se smrtí

Lord of War - Händler des Todes

Obchodník so smrťou

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie / Německo, 2005, 122 min

Opravdu hodně dobrý film, který mi trochu připomíná "Kokain" s Johnny Deppem. Velice se mi zde líbily lokace a kamera. Nicolas Cage se role zhostil skvěle, vždy jsem přesně chápal jak se jeho postava cítí atd. Ostatní herci zahráli také výborně zvlášť Jared Leto mě zaujal, když si z kokainu "poskládal" Ukrajinu. Bridget Moynahan mám hodně rád a ani zde mě nezklamala. Když v úvahu zahrnu výborný scénář, dost stírací konec a spoustu pěknejch holek vychází nám to na takovejch 90%.(14.1.2006)

Naprosto perfektni film, kterej by se asi nejlip dal oznacit za drama. Hlavne potesi fakt, ze vam tvurci neustale necpou reci, jako, ze zbrane jsou spatny atd., ale v podstate ukazujou problematiku obchodu se zbranema z ruznejch uhlu pohledu a diky naprosto dokonalejm komentarum Nicolase Cage si muzete udelat na celou zalezitost vlastni nazor. I kdyz tu Nicolas hraje "pouze" svuj prumer, prave diky jeho komentarum je jeho vykon o tridu lepsi. Ostatni herci, at uz Jared Leto, Ian Holm nebo Ethan Hawke nehrajou spatne, ale v podstate slouzi jen jako takovy krovi pro Cage. A ackoliv se tu v podstate nenachazi nejaka skutecne akcni scena, film ani na chvilku nenudi a misty skoro pripomina cernou komedii, protoze nektery hlasky proste nemaj chybu. Taky je fajn, ze film nejede podle klasickyho schematu polepsovani se kuli nekomu/necemu a tudiz se da tezko odhadnout, jak film skonci. Skvele jsem se bavil.(7.10.2006)

Warlord.(3.4.2010)

Snad vůbec poprvé, co jsem v MULTIPLEXU při závěrečných titulcích tleskala! Největší vývozci zbraní (USA, Francie, Velká Británie, Rusko, Čína) jsou zároveň pěti stálými členy Rady bezpečnosti OSN. A pak že Andrew Niccol je cynik! Po všech stránkách geniální film - Nicholas Cage perlí na každém kroku, Jared Leto šňupe o sto šest, úvodní mezititulková scéna nemá chybu, stejně tak doprovodná písnička, scénář 6-ti hvězdičková a ta režie... Páni! Andrew Niccol má na svém kontě už dva podařené snímky (oba se mi velmi líbily) - Gattaca a S1m0ne a také scénář k "Truman Show". Cynismus, sarkasmus, ironie. Jestli ne nejlepší, tak rozhodně jeden z nejlepších filmů roku 2005. "Prodávám levičákům, prodávám pravičákům, prodávám i pacifistům, ale to nejsou nejlepší zákazníci."(21.1.2006)

Soundtrack Antonio Pinto: 1. Lord Of War ,2. Little Odessa ,3. Ava's Arms ,4. By Sea ,5. Andina ,6. Love Deception ,7. Consequences & Loss ,8. By Air ,9. The Promise ,10. Yakar Diamm ,11. Everything That Comes From The Earth ,12. Truth ,13. Conscience ,14. AK-47 Love ,15. Warlord,(15.5.2011)