poster

Obchodník se smrtí

 • USA

  Lord of War

 • Francie

  Lord of War

 • Německo

  Lord of War - Händler des Todes

 • Německo

  Lord of War

 • Slovensko

  Obchodník so smrťou

 • Velká Británie

  Lord of War

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie / Německo, 2005, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ****

  Nehodlám se pouštět se do politických analýz, toho už se tu zhostili jiní a nakonec se v tom ani nevyznám dost na to, abych si troufla. Děsí mě ale, cokoli je v tom filmu efektní lež a zároveň, cokoliv je suchá pravda. Počin je to záslužný, i když některé pasáže jsou tak vymazlené, až to vzhledem k bolestivému tématu není vhodné. Potěšil mě Jared Leto a vůbec jak byla jeho postava v nádherném kontrastu k bratrovi. Toť vše.(9.3.2006)

 • imf
  *****

  Oscara za tuhle palčivou sondu do světa ilegálního obchodu se zbraněmi asi nikdo ze zúčastněných nedostane, ale koho to zajímá? Andrew Niccol servíruje neodolatelný mix kýčovitých záběrů, polosatirických podtónů a krutě vážných poselství a to všechno skrz zas jednou skvěle hrajícího Cage. Tenhle film není okázalý na první, ani na druhý pohled, ale zavrtá se vám do hlavy a donutí vás roztočit kolečka, bez ohledu na to, jaký vztah ke zbraním vlastně máte. Škoda té posunuté premiéry, na vánoční tabuli by to tomuhle filmu opravdu slušelo. :)(5.12.2005)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Antonio Pinto: 1. Lord Of War ,2. Little Odessa ,3. Ava's Arms ,4. By Sea ,5. Andina ,6. Love Deception ,7. Consequences & Loss ,8. By Air ,9. The Promise ,10. Yakar Diamm ,11. Everything That Comes From The Earth ,12. Truth ,13. Conscience ,14. AK-47 Love ,15. Warlord,(15.5.2011)

 • Melies
  *****

  9 / 10 Sladko-kyslá agitka na ľudské svedomie umne skrýva svoju naivitu a občasnú povrchnosť za skvelé herecké výkony tria Cage-Leto-Hawke a dych vyrážajúci vizuál a to s takým kumštom, že si to buď ani nevšimnete, alebo to s ľahostajným mávnutím ruky prehliadnete. Niccol sa ukázal byť rovnako dobrým režisérom, ako scenáristom - s prehľadom balansuje medzi čiernym humorom a surovou realitou, vďaka čomu celý ten dvojhodinový zhluk viac či menej podarených scénok pôsobí kompaktne a vyrovnane. Jeho rukopis mi trochu pripomína Baya, ktorého obrazové finesy, na rozdiel od Niccola, však neraz pôsobia prostoducho a samoúčelne. Čo dodať? Ešte nikdy neboli reklamné pamflety tak presné : "Superb! A blockbuster with brains!"(9.2.2006)

 • Enšpígl
  *****

  Tenhle film nedělá ani skvělá kamera, ani užasná hudba, ani vynikající práce Andrewa Niccola ,dokonce ani mistrný herecký výkon Nicalase Cages a jeho satiristický komentáře.Tenhle film dělá hlavně prostý fakt, že v době psaní mého komentáře nejspíš v Sierra Leone,Libérii, Alžírsku,ČADu,Gunnea Bissau,Pobřeží slonoviny,nebo jinde v západni africe, ale nejen tam,možná umřel další člověk či dítě!!!! Proč?Protože existuje obchod se zbraněmi, protože existuje touha zabíjet a touha po moci.Ale hlavně --protože : "největší obchodníci ze zbraněmi jsou vlády USA, Velké Británie, Francie , Ruska a Číny."Někdo bere tento film jako obrovskou kritiku USA a je z toho štasten, že má zase další argumement,pro svůj antiamerikanismus, který je tak v modě nebo jak se říká COOL /pěkně americky co?/Já tento film beru jako skvěle odvedenou práci s ukázkou na závažnou věc.(21.8.2006)

 • - Hudební motiv "Bombay Theme" byl napsán A.R. Rahmanem původně pro film Bombay z roku 1995. (don corleone)

 • - Loď změní název na Kono, což je známá oblast bohatá na výskyt diamantů v Sierra Leone. (don corleone)

 • - Postava Andreho Baptisty (Eamonn Walker) je inspirovaná vojenským diktátorem a bývalým libérijským vůdcem Charlesem Taylorem. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace