Obchodník se smrtí

Lord of War - Händler des Todes

Obchodník so smrťou

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie / Německo, 2005, 122 min

Ve světě je v oběhu víc jak 550 000 zbraní. To je jedna zbraň na každýho dvanáctýho člověka na Zemi. Jediná otázka zní: jak vyzbrojíme zbývajících 11? Film se zabývá ožehavým tématem prodeje zbraní více a drsněji než jsem čekal. Postupně pronikáme do zákulisí tohoto špinavého obchodu a zjišťujeme, že rčení – není nic dražšího pro obchodníka se zbraněmi než mír – je bohužel veliká pravda. Úplatní jednotlivci i celé vlády, CIA a mafie na jedné straně, proti tisícům mrtvých po celém světě. Jaké má takový obchodník svědomí? Jaký je to člověk? Co prožívá, když si otevře noviny? Nechtěl bych být Američan. Tento film by mě asi nutil brát si některé věci osobně. Hlavně v poslední třetině. Ale o to zřejmě tvůrcům šlo. Výbornej N.Cage, kterýmu sekundují J. Leto a E. Hawke .(21.8.2006)

Zlo vítězí a Cage opět ve formě! Tenhle film velmi realisticky ztvárňuje život pašeráka zbraní,který bezohledně inkasuje do sociálního hnutí a politického násilí. Tempo filmu je svěží, vizuál filmu je dechberoucí a zápletka je vynikající! Dráždivé,násilné,ironické,stylové a velmi povedené! 80%(5.1.2014)

. „Na každých dvanáct lidí na světě připadá jedna střelná zbraň. Jde o to, jak vyzbrojit těch 11 zbývajících “. Cesta jednoho náboje z výrobního pásu.ke svému cíli. Cesta jednoho muže od první prodané zbraně k arzenálu zbraní Rudé armády. „Konec studené války byl začátek rozkvětu obchodu se zbraněmi“. Konfrontace legálního obchodu, kde se prodávají zbraně oběma válčícím stranám. „Nenapadlo vás, že jsem chtěl, aby obě strany prohrály?“ a toho nelegálního „ Muslimům jsem prodával zbraně vyrobené Izraelci a náboje vyrobené komunisty zase fašistům“ .. „Proč to děláš? – Jsem v tom dobrý“. Bravurně natočený film o věcech, které se nás netýkají nebo nechceme aby s námi měly cokoliv společného, vynikající Nicolas Cage.(1.12.2005)

Soundtrack Antonio Pinto: 1. Lord Of War ,2. Little Odessa ,3. Ava's Arms ,4. By Sea ,5. Andina ,6. Love Deception ,7. Consequences & Loss ,8. By Air ,9. The Promise ,10. Yakar Diamm ,11. Everything That Comes From The Earth ,12. Truth ,13. Conscience ,14. AK-47 Love ,15. Warlord,(15.5.2011)

o tom, jaký je to film a o současné politické situaci tu už asi bylo řečeno vše.. já si dovolim jen malý povzdech - kéž by všichni ukrajinci, a co nám jich tu po praze i jinde běhá!!, vypadali jako nicolas cage či jared leto...(28.6.2007)

• - Nicolas Cage se nejenom zřekl svého obvyklého honoráře, ale částečně se podílel i na produkci, k čemuž ho režisér zlákal už na první osobní schůzce. (Bauer)

• - Jeden z největších afrických překupníků štábu půjčil své nákladní letadlo. Týden před tím, než s ním točili, převáželo zbraně do Konga, pár měsíců poté se s podezřelým nákladem zřítilo v Ugandě. (Bauer)

• - Postava Andreho Baptisty (Eamonn Walker) je inspirovaná vojenským diktátorem a bývalým libérijským vůdcem Charlesem Taylorem. (don corleone)