Obchodník se smrtí

Lord of War - Händler des Todes

Obchodník so smrťou

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie / Německo, 2005, 122 min

"Cestující náboj" mě uchvátil, Yuriho vnitřní monology začnou po hodině celkem štvát. Řízné, trefné, vtipné, tragické a hrůzné zároveň. Ale NĚCO mi v tom filmu chybělo. Později TŘEBA doplním. 90%.(6.3.2006)

„Viem, že mi niečo tajíš. Že máš druhú tvár. Ale nebudem sa ťa na nič vypytovať. Nechcem, aby si mi musel klamať.“ Na jednej strane po dlhom čase znesiteľný Nicolas Cage (s ktorým to ide dole vodou od roku 1999) a presné obsadenie podporných rolí (Ian Holm, Bridget Moynahanová, Ethan Hawke, Jared Leto) a originálne nápady (úvodné titulky, halucinogénna pasáž), oproti tomu triviálny a otravne mentorujúci scenár a úsmevne silácke dialógy.(21.1.2007)

Naprosto perfektni film, kterej by se asi nejlip dal oznacit za drama. Hlavne potesi fakt, ze vam tvurci neustale necpou reci, jako, ze zbrane jsou spatny atd., ale v podstate ukazujou problematiku obchodu se zbranema z ruznejch uhlu pohledu a diky naprosto dokonalejm komentarum Nicolase Cage si muzete udelat na celou zalezitost vlastni nazor. I kdyz tu Nicolas hraje "pouze" svuj prumer, prave diky jeho komentarum je jeho vykon o tridu lepsi. Ostatni herci, at uz Jared Leto, Ian Holm nebo Ethan Hawke nehrajou spatne, ale v podstate slouzi jen jako takovy krovi pro Cage. A ackoliv se tu v podstate nenachazi nejaka skutecne akcni scena, film ani na chvilku nenudi a misty skoro pripomina cernou komedii, protoze nektery hlasky proste nemaj chybu. Taky je fajn, ze film nejede podle klasickyho schematu polepsovani se kuli nekomu/necemu a tudiz se da tezko odhadnout, jak film skonci. Skvele jsem se bavil.(7.10.2006)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $24,149,632Tržby Celosvetovo $72,617,068║ Dosť trefný film z oblasti predaja zbraní na čierno, Nicolas Cage v najlepšej úlohe čo som s ním videl. Američanom asi moc takýto film nebol po chuti. /videl v kine: 90%/(20.4.2006)

Skvělý a bohužel pořád aktuální námět, fantasticky nabušená vizuální stránka, herci (hlavně Cage, ze kterého kamera prakticky nesleze) výteční, výborné dialogy a hlášky - jen ten příběh je příliš standardní (začátky, vzestup, pád, závěr). Andrew Niccol patří určitě k nejzajímavějším tvůrcům současného Hollywoodu a kdyby dokázal něčím příliš jasně nalinkovaný příběh ozvláštnit, bylo by to za pět.(25.1.2006)