Obchodník se smrtí

Lord of War - Händler des Todes

Obchodník so smrťou

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie / Německo, 2005, 122 min

rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $72,617,068(8.1.2007)

Opravdu hodně dobrý film, který mi trochu připomíná "Kokain" s Johnny Deppem. Velice se mi zde líbily lokace a kamera. Nicolas Cage se role zhostil skvěle, vždy jsem přesně chápal jak se jeho postava cítí atd. Ostatní herci zahráli také výborně zvlášť Jared Leto mě zaujal, když si z kokainu "poskládal" Ukrajinu. Bridget Moynahan mám hodně rád a ani zde mě nezklamala. Když v úvahu zahrnu výborný scénář, dost stírací konec a spoustu pěknejch holek vychází nám to na takovejch 90%.(14.1.2006)

Soundtrack Antonio Pinto: 1. Lord Of War ,2. Little Odessa ,3. Ava's Arms ,4. By Sea ,5. Andina ,6. Love Deception ,7. Consequences & Loss ,8. By Air ,9. The Promise ,10. Yakar Diamm ,11. Everything That Comes From The Earth ,12. Truth ,13. Conscience ,14. AK-47 Love ,15. Warlord,(15.5.2011)

Oscara za tuhle palčivou sondu do světa ilegálního obchodu se zbraněmi asi nikdo ze zúčastněných nedostane, ale koho to zajímá? Andrew Niccol servíruje neodolatelný mix kýčovitých záběrů, polosatirických podtónů a krutě vážných poselství a to všechno skrz zas jednou skvěle hrajícího Cage. Tenhle film není okázalý na první, ani na druhý pohled, ale zavrtá se vám do hlavy a donutí vás roztočit kolečka, bez ohledu na to, jaký vztah ke zbraním vlastně máte. Škoda té posunuté premiéry, na vánoční tabuli by to tomuhle filmu opravdu slušelo. :)(5.12.2005)

Dlouho jsem neviděl tak dobrý film...... --- Nikdy jsem nic neprodal Usámu Bin Ládinovi. Ne z morálky. Prostě neproplácel šeky ---(9.3.2006)