poster

Obchodník se smrtí

 • USA

  Lord of War

 • Francie

  Lord of War

 • Německo

  Lord of War - Händler des Todes

 • Slovensko

  Obchodník so smrťou

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie / Německo, 2005, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Scénář: Andrew Niccol .. Mezinárodní obchod se zbraněmi, je tu řekněme odjakživa a je nevyřešený dodnes.. Tento film nám nabízí výtečný pohled pod pokličku tohoto řemesla, byť z té ilegální stránky. Krystalická stylizace, hyper cool záběry, úžasné satirické hlášky plné hořké pravdy a účelových příkras. Nicholas Cage a jeho Yuri Orlov je neskutečně „šedý“ a ovládá malé zbrojní impérium vystavené z obchodního umu, vlastních lžích a cizí krve. Zaujme také Jered Leto jako Vitaly Orlov, který nejprve s Yurim spolupracuje, později ale neunese okolnosti a propadne kokainu a sexu. Andrew Niccoll vytvořil parádní scénář, přes mnohé problémy a nezájem studii sehnal peníze, opět zasedl i na režijní stoličku a zase boduje! Strefuje se do závažného problému i politiky států rady bezpečnosti, to vše s mistrnou lehkostí a grácii. Jednoduše stvořil další unikátní studii, plnou absurdit, černého humoru a .. všemocných zbraní. 90%.(7.2.2006)

 • LihO
  *****

  Chytľavé, napínavé a fakt slušne spracované... strih, efekty, luxusné zábery predstavujúce krajiny tretieho sveta... Orlovmu bratovi sa nemuselo venovať až tak veľa pozornosti, no inak fakt podarené ;)(13.12.2011)

 • Gemini
  *****

  Andrew Niccol tentokrát nasměroval své umění směrem daleko konkrétnějším a méně filozofickým a ukázal hezky v souhrnu všechny články jednoho z těch řetězů rozsévajících smrt ve jménu tvrdé měny. Být hrdinou třeba agent Valentine, mimochodem perfektně zahraný Ethanem Hawkem, nebylo by možné vidět tváří v tvář například velké kupce i jejich oběti, a tím by film přišel o podle mého názoru právě ty nejsilnější scény. Nejen ty s Ianem Holmem, ale vůbec celá africká část zatíná dráp do svědomí "vyspělé civilizace" hezky hluboko. Kdybych ovšem byl dost naivní na to, abych věřil, že těm kdo do toho oč tu jde mají co mluvit, na tom nějak sejde:P Režisér i zde našel prostor pro humor, který je ovšem tak černý jak jen (africká) žena může být a na některých místech jsem se už opravdu nesmál. Každopádně nezbývá než pogratulovat Andrewu Niccolovi k dalšímu kusu kvalitní práce a Nicolasu Cageovi k další brzdě toho kariérního sešupu, který v posledních letech předvádí. A Bridget Moynahanové k tomu, že má světu co nabídnout, i když herecky pořád nějak nevím nevím;) A nám ostatním snad jen k tomu, že se nám pořád ještě z některých věcí dělá zle. 90%(15.7.2007)

 • Faye
  *****

  . „Na každých dvanáct lidí na světě připadá jedna střelná zbraň. Jde o to, jak vyzbrojit těch 11 zbývajících “. Cesta jednoho náboje z výrobního pásu.ke svému cíli. Cesta jednoho muže od první prodané zbraně k arzenálu zbraní Rudé armády. „Konec studené války byl začátek rozkvětu obchodu se zbraněmi“. Konfrontace legálního obchodu, kde se prodávají zbraně oběma válčícím stranám. „Nenapadlo vás, že jsem chtěl, aby obě strany prohrály?“ a toho nelegálního „ Muslimům jsem prodával zbraně vyrobené Izraelci a náboje vyrobené komunisty zase fašistům“ .. „Proč to děláš? – Jsem v tom dobrý“. Bravurně natočený film o věcech, které se nás netýkají nebo nechceme aby s námi měly cokoliv společného, vynikající Nicolas Cage.(1.12.2005)

 • Lateef
  *****

  Je film, který bych nechal pětsetkrát za sebou pustit každému zadrženému „armydealers“ - obchodníkům se zbraněmi, aby si uvědomili, co svými činy páchají...jistě, oni přeci jenom se zbraněmi kšeftují, nenutí nikoho mačkat spouště, že??...Nicolas Cage alias Yuri Orlov je ve svém oboru dobrej, sakra dobrej, elegantní, akční, vychytralý a vždy připravený odseknout nějakou ironickou poznámkou(já bych se rozhodně klepal strachy, kdyby mi někdo mířil zbraní do ksichtu, ale Yuri ne, ten se jenom ušklíbne a řekne: „pěkná bouchačka, to je MP-5, viď??..nechceš na ní tlumič??“)...jeho největší zbraní jsou kontakty a úplatkářství, protože úplatky bere každej včetně ředitelů věznic...není pro něj problém změnit během několika minut totožnost lodi plné zbraní, není problém nechat urychleně vyprázdnit letadlo od podvozku až po ocasní křídlo napěchované zbraněmi, Yuri má na tohle všechno svoje metody...takže jediným, co může zastavit jeho počínání, je jeho svědomí...ani krásná Bridget Moynahan v podání jeho manželky Avy Fontaine neví, čím si její drahoušek vydělal na barák, auťák a lustr se 40 tisícema karátů...jediným jeho společníkem je jeho bratr Vitaly alias Jared Leto..toho času kuchař v jedné zapadlé putice...oba se pustí do obchodování, přežívá pouze jeden!!...film je vyprávěný formou flashbacků do Yuriho minulosti doprovázený hlasem Nicolase Cagee, stopáž blížící se dvěma hodinám není rozhodně na škodu, já bych bývale chtěl, aby to pokračovalo...úvodní titulková scéna je super, propracovaná do detailu, kamera jakoby si ustlala na zadní části obyčejné kulky a dá nám pohlédnout na výrobu jedné kulky od útrob továrny až rukám toho, kdo si náboj objednal...hudba výborná, celkově velice úchvatný film s tradičně výborným Nicholasem Cageem...když je v závěrečných titulcích poznamenáno, že díky soukromým obchodníkům se zbraněmi jsou největšími dodavateli zbraní USA, Velká Británíe, Rusko, Francie a Čína..a vzápětí je dodáno, že jsou zároveň pěti stálými členy obranného výboru Spojených národů..řeknete si: sakra, něco není dobře!!...P.S.: skutečný Yuri Orlov běhá někde po poušti v Arábii, film je natočen podle skutečných událostí...50 miliónů dolarů(rozpočet)/72,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(22.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace