poster

Poslední traper

 • Francie

  Dernier trappeur, Le

 • Německo

  Letzte Trapper, Der

  (Německo)
 • anglický

  Last Trapper, The

Dobrodružný

Francie / Kanada / Švýcarsko / Německo, 2004, 94 min

Režie:

Nicolas Vanier

Kamera:

Thierry Machado

Hudba:

Krishna Levy
 • Sinecod
  ****

  Taky jsem si při sledování vzpomněla na Into the wild, hlavně když sem slyšela tu nehodící se, do uší bijící hudbu, která byla v tomhle snímku. Nesouhlasím s tím, že člověk udržuje přírodu v rovnováze. Jak dlouho tu příroda byla než se přibelhal člověk nápadně se podobající opici? A vida, taky si poradila. Jsem ráda, že existuje snímek bez zbytečných řečí a těch přemrštěných emocí, protože už jich mam tak trochu plný kecky. Je to ten film, na který se koukáte a říkáte si: Opravdu existuje někdo, kdo tohle vidí na vlastní oči, nejenom ze svého gauče v obýváku. A taky sem si řekla, že na naší planetě je vážně moc hezky. Víc takových filmů...P.S.: ty pejsci byli tak úžasní, že bych je láskou umuckala :-)(12.4.2010)

 • blitzer
  *****

  "Když hledáš zlato nebo kladeš pasti, není tak důležitý něco najít. Hlavní je to hledání." Nečekejte žádný katastrofický drama, v němž hlavní hrdina bojuje ve vypjaté situaci o holý život proti vrtochům přírody. Jasně, i tohle v The Last Trapper uvidíte. Není to ale to primární, jde pouze o součást každodenního života v divočině. Navíc hlavní hrdina, Norman Winther, který zde hraje sám sebe, nemusí s přírodou bojovat; on s ní žije. Takovéhle filmy se moc netočí, proto doporučuji využít této jedinečné příležitosti. Naprosto čistá, nenásilná a přirozená podívaná. PS: Doporučuji i fanouškům Beara Gryllse, ale spíš bych tipoval, že se to bude líbit těm, kteří mají raději Raye Mearse či Lese Strouda.(28.11.2011)

 • ledzepfan
  ****

  Moc hezký film, kterému trošku škodí formát, který je divnou mutací dokumentu a hraného filmu, přičemž dokumentární část je shazována dějovou linkou a vykonstruovanýma situacema, a hraná část trpí neherectvím všech zůčastněných(ty moudra pak prostě dost šustí papírem). Vizuálně jsou to orgie hraničící s kýčem, Norman je sympaťák a občas vykoukne i nějáká ta méně přitažlivá součást trapperského života..... prostě fajn film. Ale Hezogovi Happy People to prostě nejsou(a není to jen tím, že Aljaška není Sibiř).(28.3.2013)

 • cheyene
  ****

  Krásný pohled na život v přírodě. Každý člověk, ve kterém dřímá kousek dobrodruha, musí být tímto snímkem unešen. Průzračné vody jezer, dravé toky řek, zasněžené hory, zelenající se stromy, barevná paleta podzimu, ale také setkání se zvířaty a boj o život, to vše v Posledním traperovi můžeme spatřit. Nepatrně jsem postrádal nějaký záživnější děj, takže snad proto nedávám plný počet, ovšem o to víc jsem se kochal scenériemi a dobrodružným životem Normana Winthera, jeho psů a ženy Nebrasky. Nejeden člověk by jistě alespoň na chvíli chtěl mít jeho srub na tak nádherném místě s výhledy, při nichž se tají dech a veškerý spěch, starosti a špína civilizace nemají šanci prostoupit do těchto rajských míst.(28.10.2011)

 • tahit
  ****

  Musím říct, že jsem se při sledování filmu úplně přenesl do světa dobrodružných knih krásně drsné a nelítostné přírody. Traper Norman Winther a jeho silná vůle mi byla ohromně sympatická. Nakonec nemohu nezmínit se, že pobyt v divočině nemusí být vždy jen dobrodružství, ale i úžasná životní náplň. Což už se zdá dnes již za normálních okolností takřka nemožné realizovat. A film jenom dokresluje výjimečnost tohoto svérázného trapera.(12.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace