poster

Poslední traper

 • Francie

  Dernier trappeur, Le

 • Německo

  Letzte Trapper, Der

  (Německo)
 • anglický

  Last Trapper, The

Dobrodružný

Francie / Kanada / Švýcarsko / Německo, 2004, 94 min

Režie:

Nicolas Vanier

Kamera:

Thierry Machado

Hudba:

Krishna Levy
 • blitzer
  *****

  "Když hledáš zlato nebo kladeš pasti, není tak důležitý něco najít. Hlavní je to hledání." Nečekejte žádný katastrofický drama, v němž hlavní hrdina bojuje ve vypjaté situaci o holý život proti vrtochům přírody. Jasně, i tohle v The Last Trapper uvidíte. Není to ale to primární, jde pouze o součást každodenního života v divočině. Navíc hlavní hrdina, Norman Winther, který zde hraje sám sebe, nemusí s přírodou bojovat; on s ní žije. Takovéhle filmy se moc netočí, proto doporučuji využít této jedinečné příležitosti. Naprosto čistá, nenásilná a přirozená podívaná. PS: Doporučuji i fanouškům Beara Gryllse, ale spíš bych tipoval, že se to bude líbit těm, kteří mají raději Raye Mearse či Lese Strouda.(28.11.2011)

 • Hwaelos
  ****

  Některé dialogy jsou trochu moc frázovité, ale jinak je to splněný sen každého kluka, co četl v mládí Jacka Londona. Nádherná příroda, podmanivá hudba, nenuceně prostý děj a jeden obdivuhodnej chlap, co spokojeně vyžije s málem.(25.8.2010)

 • nascendi
  *****

  No nádhera! V poslednej dobe som mal výnimočné šťastie na pozoruhodné filmy, vďaka ktorým sa aj platenie koncesionárskych poplatkov zdá byť menej absurdné. Málokedy sa mi stáva, tak, ako v tomto prípade, aby som ľutoval, že film už končí. Ani neviem, čo skôr pochváliť. Predovšetkým to, že vôbec vznikol, že pôsobil úplne prirodzene, že predstavil výnimočného človeka, ktorý o prírode iba nekecá, ale v súlade s ňou aj žije. Vrátane vzťahu k svojej indiánskej žene, k svojim úžasným psom i ojedinelým priateľom. Príroda je vskutku nádherná a kameramani odviedli vynikajúcu prácu, aby ju divákovi priblížili. Celý film som aj intenzívne vnímal hudbu. Bola skvostná. Keď spieval Leonard Cohen, mal som dojem, že bola zložená práve pre tento film. A keď som si plný nadšených dojmov prečítal zopár komentárov, bol som zasa doma. Časť ľudí by mala radšej ostať analfabetmi.(1.9.2010)

 • Britrik
  ****

  Moc hezké to bylo. Rozhovory a situace sice viditělně strojené, ale jako ukázka života v přírodě (stavba srubu!) vynikající.(3.8.2011)

 • mmmxzzz
  ***

  dokumentární část za ***** , hrané pasáže * ;)(25.4.2010)

 • - Všetky psy, ktoré chová Norman Winther, sú plemena sibírsky husky. (Laslo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace