Poslední traper

Francie / Kanada / Švýcarsko / Německo, 2004, 94 min

Nicolas Vanier

Thierry Machado

Krishna Levy

Krásná příroda i zajímavý život... Život sněný mnohými z nás.(24.8.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $15,254,000(1.7.2010)

Moc hezký film, kterému trošku škodí formát, který je divnou mutací dokumentu a hraného filmu, přičemž dokumentární část je shazována dějovou linkou a vykonstruovanýma situacema, a hraná část trpí neherectvím všech zůčastněných(ty moudra pak prostě dost šustí papírem). Vizuálně jsou to orgie hraničící s kýčem, Norman je sympaťák a občas vykoukne i nějáká ta méně přitažlivá součást trapperského života..... prostě fajn film. Ale Hezogovi Happy People to prostě nejsou(a není to jen tím, že Aljaška není Sibiř).(28.3.2013)

Neznámý dobrodružný snímek, který stejně jako jiné žánrově podobné filmy zaujme překrásnými exteriéry a exotickou faunou a florou.(7.6.2012)

Musim souhlasit s tim, že snaha vložit do snímku děj dost škodí, ne ani tak samotnym dějem ale různejma situacema, který pak nepůsobí přirozeně. I přes tohle ale nemůžu jinak hodnotit, protože celou tu dobu sem se rozplýval a snil a záviděl. Tak snad v příštím životě.(25.8.2010)

• - Všetky psy, ktoré chová Norman Winther, sú plemena sibírsky husky. (Laslo)