poster

Šifra mistra Leonarda

 • USA

  Da Vinci Code, The

 • Slovensko

  Da Vinciho kód

Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 149 min (Director's cut: 174 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  ****

  Napínavý a dostatečně propletený kousek, který bylo svého času nebezpečně módní kritizovat. Tradičně výborný Hanks, krásná Audrey a ďábelský Bettany v příběhu atraktivním, jak po historické, tak po současné, i vztahové či náboženské stránce. Na první zhlédnutí bez znalosti předlohy je ale na pozornost diváka náročný až příliš a až při tom druhém si lze v poklidu doplnit souvislosti.(28.7.2006)

 • Tetsuo
  **

  Je to na jednu stranu překotná, a druhou stranu roztahaná rozhlasová hra odehrávající se ze dvou třetin v přítmí. Měl jsem tak trochu pocit, že bych se mohl bavit, kdyby to byla počítačová hra, ale někdo mi bohužel ukradl joystick a myš. Jestli byla četba zajímavá aspoň v tom, že si člověk chvilku připadá chytřejší a chvilku hloupější než hrdinové, ve filmu ani neví, jak na co přišli, a pak nechápe, proč o tom všem tak dlouho mluví a všechno vysvětlují. Bylo mi líto všech na plátně i v sále, že tu dvou a půl hodinovou šedivou nudu musejí přečkat. Trochu legrační je, jak se film snaží neprovokovat a být vstřícný ke křesťanům, takže mizí i poslední důvod, proč jít do kina. Žádná kontroverze a skandál se nekonají. Tedy kromě toho, že bylo zbytečně vyhozeno tolik peněz, které na plátně vůbec nejsou vidět.(17.5.2006)

 • Chupacabre
  **

  Dvě hvězdičky, ovšem pouze za hudbu, filmu jsem nějak nepřišel na chuť !(25.11.2007)

 • AngelAngie
  **

  Tom trošku přestřelil.(27.5.2008)

 • T2
  ***

  Rozpočet $125miliónovTržby USA $217,536,138Tržby Celosvetovo $767,820,459Tržby za predaj DVD v USA $100,743,559 //počet predaných kusov 6,346,723║ Kniha je výborná čo sa o filme nedá povedať, je to také nemasné-neslané, ak by som nepoznal dopredu príbeh, moc by som v tomto ponúknutom príbehu tápal a potom by som dal určite aj nižšie hodnotenie oproti tomu čo som dal. Okrem doslova televízneho prevedenie filmu(okrem hudby) tu máme aj tuctový výkon Toma Hanksa, ktorý vždy dokázal vniesť do filmov zanietené výkony, tu to je pre neho len taká prechádzka. /videl v kine 2x: 60%/(22.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace