poster

Šifra mistra Leonarda

 • USA

  Da Vinci Code, The

 • Slovensko

  Da Vinciho kód

Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 149 min (Director's cut: 174 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  Může potomek Krista ohrozit víru jako takovou?..... . Po přečtení knížky mi bylo jasné, že ,,TOTO“ se bude zpracovávat těžce. Předloha prostě nedává mnoho možností k experimentům. Je to o dlouhém vysvětlování (nemyslím že nudném) a schopnosti přistoupit na tuto hru. Jediné co mohl R.Howard udělat, bylo pro oživení přidat prostřihy do historie a podpořit vše kvalitní hudbou. Tento film totiž nestojí na hereckých výkonech, i když P.Bettany a jím podaný Silas jistě stojí za povšimnutí. No a T.Hanks má hrát nudnýho páprdu, tak proč si myslet, že neuspěl? Asi patřím k lidem, jenž jsou ochotni umřít pro tajemství, ale někdy by prostě bylo lepší, aby se tak stalo s knihou v ruce.(16.11.2006)

 • Tom Hardy
  **

  Vynikající tragický hrdina Silas v podání Paula Bettanyho a ryzí Brit Leigh Teabing Iana McKellena jsou jediné postavy, které vyvolají touhu dozvědět se o nich něco víc. Nejslabší je Robert Langdon, jeho prázdnotu nedokáže zachránit ani charisma Toma Hankse. Nic moc natočené a k tomu ty nechtěně zábavné zvraty. Pár postřehů je zajímavých a sem tam nějaká dobrá hláška, jinak ale zmatené nic, hrající si na velkého proroka(17.5.2006)

 • Bluntman
  odpad!

  Break The Codes. Původně jsem přemýšlel dokonce nad jednou hvězdičkou, ale poté jsem si přátelé řekl ne, že tohle rozhodně není film, jehož směrem by se měla ubírat současná hollywoodská produkce a že nedat odpad jenom kvůli Ianu McKellenovi, který si z filmu délá otevřenou legraci, by bylo poněkud hloupé. Užil jsem slova "film", omlouvám se - Ron Howard, naprosto neschopný vypravěč, natočil za "přispění" nenápaditého scénáristy Akivy Goldsmana spíše divadelní hru anebo adventuru o přesunu z jednoho bodu do druhého (vykonstruovanou, schématickou, klišovitou, křečovitou...) bez možnosti ovládání, při které je nejdůležitější vyslechnout si neskonale hloupé a postupem času průměrně inteligentního člověka svou nafoukanou hloupostí urážející proslovy postav (dokonce i akční scény jsou situovány jako dialog!). Upřímně by mě zajímalo, kde se podělo 130 milionů amerických dolarů, když Šifra není dobrá ani po technické stránce a co víc, nedá se vnímat ani jako žánrová dobrodružná zábava, když si okázalým užitím hudby jako z německé televizní kriminálky a mystického střihu hraje na něco víc (takhle hloupý a nechtěně směšný blábol tady nebyl od Umučení Krista). Svícení scén podřízené přístupnosti, nulová práce s mizanscénou a téměř žádná hloubka ostrosti, zmatečný a okázalý střih dílo zkázy dovršují, o logických dírách velikosti průvanu v mých trenkách po čočkové polívce nemluvě. Herecké výkony na tom nejsou o nic líp, Howard je špatný dir-actor a když člověk pomine figurky jako Molinu a Rena, zbývá mu obstojný Bettany, neuvěřitelný Hanks a ve všech filmech špatně hrající Audrey Tatouová. Svým způsobem mám ten film ale rád, dialog mezi symbyolologem a jeho starým přítelem, který na něj vytáhne skutečnou vědu sémiotiku, mě vždy dokáže svou pompézní arogantností a demencí pobavit. To se nedá ale říct o celku, blockbusterové dno léta páně 2006.(11.1.2007)

 • tron
  **

  „My nie sme víkendoví katolíci.“ Nech žije mystifikácia! alebo Hlúpy (ale otravne inteligentne sa tváriaci), fádny a rutinný polotovar, ktorý neobsahuje ani poriadnu akciu, ani poriadny triler. Zato so smiešnou snahou šokovať kvázi prekvapeniami divákov, ktorí nemajú znalosti z oblasti náboženstva, histórie a mýtov a legiend. Príšerne mdlé „herecké výkony“ v čele s príšerným Tomom Hanksom (tie vlasy, alebo čo to má na hlave, patria ešte k tomu lepšiemu, čo predvádza), slizká Howardova réžia (kde sú časy, kedy robil pecky ako OHEŇ?), prízemný scenár (SPOILER skutočne niekoho prekvapí, že sa z Iana McKellena vykľuje zloduch? SPOILER) a nulová atmosféra (a to sa pritom nakrúcalo na takých "exkluzívnych" miestach, že keby stála za kamerou gorila horská, podarilo by sa jej tie miesta na filmové plátno "previesť" stokrát lepšie, ako pánom filmárom). Skutočne nechápem, ČO na TOMTO stálo také obrovské peniaze a neorzumiem, čo za hlupáka musíte byť, aby ste mali vo filme Hanksa, McKellena, Prochnowa, Rena, Tautouovú, Molinu a Bettanyho a TOTO bol výsledok. Knihu som nečítal, ani snáď čítať nebudem, no toto je nezáživný PRODUKT bez napatia, akcie, švihu, humoru a čara, ktorý nemienim mať rád a určite ho nebudem nikomu odporúčať.(15.12.2006)

 • POMO
  **

  Ploché, fádne, vizuálne neatraktívne. A pre mňa, čoby ateistu, ktorý uznáva maximálne tak svoju vlastnú vieru (a je mu šum a fuk s kým súložil nejaký Ježiš), i dejovo nepútavé. Herci nevýrazní (s výnimkou McKellena), nadštandardná zostáva iba Zimmerova temná hudba, oscilujúca medzi THE RING a BATMAN BEGINS. Predlohu som nečítal a teraz už vôbec nebudem. Typická americká pásovka - marketingovo brilantne predaná voda.(11.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace