poster

Šifra mistra Leonarda

 • USA

  Da Vinci Code, The

 • Slovensko

  Da Vinciho kód

Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 149 min (Director's cut: 174 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes
  *

  rozpocet $125 million trzby celosvetovo $758,239,851(11.11.2006)

 • tron
  **

  „My nie sme víkendoví katolíci.“ Nech žije mystifikácia! alebo Hlúpy (ale otravne inteligentne sa tváriaci), fádny a rutinný polotovar, ktorý neobsahuje ani poriadnu akciu, ani poriadny triler. Zato so smiešnou snahou šokovať kvázi prekvapeniami divákov, ktorí nemajú znalosti z oblasti náboženstva, histórie a mýtov a legiend. Príšerne mdlé „herecké výkony“ v čele s príšerným Tomom Hanksom (tie vlasy, alebo čo to má na hlave, patria ešte k tomu lepšiemu, čo predvádza), slizká Howardova réžia (kde sú časy, kedy robil pecky ako OHEŇ?), prízemný scenár (SPOILER skutočne niekoho prekvapí, že sa z Iana McKellena vykľuje zloduch? SPOILER) a nulová atmosféra (a to sa pritom nakrúcalo na takých "exkluzívnych" miestach, že keby stála za kamerou gorila horská, podarilo by sa jej tie miesta na filmové plátno "previesť" stokrát lepšie, ako pánom filmárom). Skutočne nechápem, ČO na TOMTO stálo také obrovské peniaze a neorzumiem, čo za hlupáka musíte byť, aby ste mali vo filme Hanksa, McKellena, Prochnowa, Rena, Tautouovú, Molinu a Bettanyho a TOTO bol výsledok. Knihu som nečítal, ani snáď čítať nebudem, no toto je nezáživný PRODUKT bez napatia, akcie, švihu, humoru a čara, ktorý nemienim mať rád a určite ho nebudem nikomu odporúčať.(15.12.2006)

 • Galadriel
  ***

  Knížka Dana Browna mě celkem zklamala - mám ráda tajemno, mám ráda odkrývání záhad a luštění hádanek, navíc poprask, který po celém světě vyvolala, sliboval nevšední zážitek. Bohužel, přestože byla vcelku čtivá a děj dobře ubýhal, nemohla jsem se z ní zbavit pocitu velké vykonstruovanosti, na spoustu tajemných hádanek jsem přišla sama mnohem dřív, než nám řešení autor sám odhalil, moc se mi ani nedařilo ztotožnit se s nějakou postavou a závěrečné "velké" odhalení bylo jasné snad půl knihy dopředu (a že ta kniha nebyla z nejtenčích). Scénář filmu Rona Howarda velmi věrně kopíruje knihu, pouze s tím rozdílem, že máme ještě mnohem míň času seznámit se s jednotlivými postavami, takže kdybych nečetla knihu dřív, byly by mi ještě víc lhostejné. Takže film se dá v podstatě ohodnotit úplně stejně, jako kniha - zábavný, místy i napínavý, ale také ukecaný, nepřekvapivý a navíc na to množství děje, které se v něm odehrává má poměrně i krátkou stopáž (věřím, že rozšířená verze bude o něco lepší, ovšem mně jedno přečtení knihy a jedno shlédnutí "normální" verze bohatě stačilo). Abych ovšem nezapomněla - nachází se v něm výborná hudba Hanse Zimmera - jedna z jeho nejlepších za posledních pár let.(23.12.2008)

 • Malarkey
  ****

  Četl jsem knihu a i přesto jsem se bavil. Kniha samotná se mi zdá jako více fikce než fakta, ale tento příběh se snaží více zaobírat fakty a zvyšuje onu kvalitu do pověstných výšin. Mnohokrát jsem četl, že duo Hanks + Tautou se k sobě nehodí. Jako herečka je Audrey opravdu pěkná, což potvrdila i v Amélii, ale poslouchat francouzskou angličtinu bych taky asi déle jak týden nevydržel. Pokud věříte v to, že Bibli napsal pohanský král Konstantin ve 3. století nebo, že Ježíš měl dítě s Máří Magdalenou , tak se budete bavit. Já tomu věřil a solidně se bavil. Když se to tak vezme tak proč by to tak nemohlo být. Mimo to film nadnáší nádherná hudba od Hanse Zimmera, který prakticky zklamat nemohl a díky ní film výborně atmosfericky burcuje. --- Jestli nás chcete zastavit, musíte nás zastřelit. (koukne na sluhu) A začněte s ním(8.1.2007)

 • Chupacabre
  **

  Dvě hvězdičky, ovšem pouze za hudbu, filmu jsem nějak nepřišel na chuť !(25.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace