Dárek z lásky

Noel

Darček z lásky

Drama / Romantický

USA / Kanada, 2004, 93 min

Láska nebeská, kterou místo (britsky) "lidských" příběhů drží (poamericku) dohromady hlavně andělé, zázraky a reinkarnace, což v naší ateistické společnosti přece jen neuspěje. Navíc mám pocit, že jsem vlastní reinkarnací někoho jiného, protože jinak si nedovedu představit, že ač jsem tenhle film nikdy neviděla, přesně jsem veděla, co pronese pan policista v nemocnici u lůžka nebo jak se vyvrbí postava Robina Williamse.(11.1.2008)

• jojinecko

Chazz Palminteri vie písať (Bronx Tale), ale réžia mu ide horšie...Noel je vianočný film, ktorý má všetky neduhy, aké len vianočný film mať môže...a nezachránia to ani známe tváre. Film vhodný do TV akurát tak v čase vianočnej nostalgie...(8.3.2010)

5/10. Film (nejen) obalem připomínající úchvatný anglický snímek „Láska nebeská“. Z celého stopáže mi v paměti utkvěly především scény, ve kterých se objevila půvabná Penélope Cruz (která se tam mohla objevit klidně i vícekrát). Jinak nic moc. Nicméně! Vánoce, vánoční a romantické filmy mám rád a Penélope Cruz, Robin Williams a Susan Sarandon patří mezi mé oblíbené herce, takže pod tři hvězdičky nepůjdu.(24.12.2009)

Tenhle film mě dostal. Vánoční atmosféra na každém kroku, herci kteří hrají téměř o život a skvěle dopracovaný scénář. Scénář takový jako kdyby se někdo snažil slepit rotrhané kousky papíru. A ta hudba byla téměř dokonalá.(15.4.2009)

Veskrze průměrná záležitost na jedno vánoční použití. Hraje sice na trochu vážnější notu, ale má i několik úsměvných (hádka policajtů v kavárně) a dojemných míst. Pak je tu samozřejmě malý bonbonek v podobě mnohými zmiňovaného tanečku Penélope Cruz. Co se týče konce, ten už asi nikoho nepřekvapí, ostatně jak by to všechno mohlo na Vánoce jinak dopadnout, že.(24.12.2012)

• - Po uvedení v kině byla vydána na 48 hodin zkušební verze DVD. (HappySmile)