Zoufalé manželky (TV seriál)

Desperate Housewives

Zúfalé manželky

Drama / Komedie / Mysteriózní

USA, 2004, 180x45 min

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe, Richard Burgi, Armie Hammer, James Denton, Kyle MacLachlan, Ricardo Chavira, Shawn Pyfrom, Joy Lauren, Bob Gunton, Dougray Scott, Charles Mesure, Cody Kasch, Mehcad Brooks, Orson Bean, Dale Waddington, Harriet Sansom Harris, Kevin Rahm, Roger Bart, Lyndsy Fonseca, Kurt Fuller, M.C. Gainey, Daniel Roebuck, Michael Ironside, Marla Sokoloff, Danny Trejo, Michael Bailey Smith, Ryan O'Neal, Marlee Matlin, Lupe Ontiveros, Greg Germann, Richard Roundtree, Carol Burnett, Lindsay Hollister, Brenda Strong, Nathan Fillion, Alfre Woodard, Melinda Page Hamilton, Stephen Tobolowsky, Mike Farrell, Dana Delany, Sarah Paulson, Lee Tergesen, Kristin Bauer van Straten, Dakin Matthews, Ryan Carnes, John Slattery, Adrian Pasdar, Kimberly Evan, Matt Roth, Chris Carmack, Nichole Hiltz, Pat Crawford Brown, Josh Henderson, Jay Harrington, Charlie Babcock, Gwendoline Yeo, Kiersten Warren, Chloë Grace Moretz, Mark Harelik, Kathryn Joosten, Tanja Reichert, Sunny Mabrey, Ridge Canipe, Peter Birkenhead, Rob Brownstein, Ingrid Sanai Buron, Anne Dudek, Roz Witt, Crystal Allen, Alexandra Lydon, Sandra Purpuro, Joely Fisher, Tara Karsian, Neal McDonough, Billy Unger, Michelle Pierce, Richard Chamberlain, Robert Forster, Frances Conroy, Maria Conchita Alonso, Brett Cullen, Mike Gomez, Justine Bateman, Challen Cates, Chris J. Johnson, Thomas Kopache, Jamie McBride, Paul Rae, Andy Umberger, Valorie Hubbard, Jake Cherry, Michelle Noh, Dot Jones, Vincent Duvall, Erin Matthews, Bruce Thomas, Donna Cherry, Michael Hitchcock, Sam Lloyd, Kara R. Stribling, Maiara Walsh, Lorna Raver, Lily Tomlin, Adam Weisman, Gale Harold, Carrie Preston, Juliette Goglia, William Ragsdale, Rachael Harris, Archie Kao, Bill Goldberg, Liz Torres, Drea de Matteo, Jeffrey Nordling, Tuc Watkins, Mackenzie Brooke Smith, Dominic Monaghan, Jennifer Coolidge, Julie McNiven, Geoff Pierson, Kathy Najimy, Michael Reilly Burke, Bonnie Burroughs, Allison Miller, Beau Bridges, Julie Benz, Nikki Magnusson, Meredith Scott Lynn, Branscombe Richmond, Aria Wallace, Christopher Rich, Helena Mattsson, Zachary Gordon, Dixie Carter, Pavlína Pořízková, John Barrowman, Lee Garlington, Jonathan Adams, Shane Ryan, Mike Hagerty, Ion Overman, Tahj Mowry, Diane Farr, Joyce Van Patten, Bob Clendenin, Garrett Warren, Ian Abercrombie, Michael Worth, Heidi Klum, Melinda McGraw, Rick Otto, Brian Austin Green, Vanessa L. Williams, Emily Bergl, Erika Eleniak, Lorna Scott, Josh Zuckerman, Polly Bergen, Larry Hagman, Stacey Travis, Aisha Hinds, Stephen Spinella, Tiffany Thornton, Bill Smitrovich, Derek Webster, Brianne Davis, Beth Littleford, Diane Delano, Nicki Micheaux, Beau Mirchoff, Heather Stephens, Brandon Molale, Jesse D. Goins, Anthony Azizi, Will Greenberg, Isabella Acres, Darryl Stephens, Andrea Parker, Jillian Armenante, Billy Gardell, Richard Ruccolo, Bill Ferrell, Jeff Denton, Cierra Ramirez, Steven Lee Allen, Joe Sabatino, Megan Hilty, Evelina Oboza, Paul Ganus, Joe Gnoffo, Debra Monk, Rachel Winfree, Carolyn Morse, Noah Harpster, Mike Foy, Wendy Makkena, Joel Murray, Rachel G. Fox, Daniela Bobadilla, Rebecca Wisocky, John Kapelos, Mark Deklin, Barbara Gruen, Marcus Folmar, David Starzyk, Maree Cheatham, Brittany Ishibashi, Barbara Alyn Woods, Matt Cedeño, John Littlefield, Bevin Prince, Coley Sohn, Julie White, Becky Wu, Wes Brown, James DuMont, Blake Adams, J.C. MacKenzie, Sam Horrigan, James Black, Peter Jason, David Chisum, Gregory Itzin, Aedin Mincks, Madison De La Garza, Vincent M. Ward, Stephen Lunsford, Mark L. Taylor, Trevor Gagnon, Karen Austin, Aaron Lustig, Amrapali Ambegaokar, Tenille Houston, Jay Pickett, Randee Heller, John Bradley, Lisa Darr, Christine Joaquin, Annalise Basso, Amy Aquino, Mary Jo Catlett, Jonathan Cake, Scott Lawrence, Sean Kanan, Stephanie Faracy, Molly Hagan, P.J. Byrne, William Stanford Davis, Cameron Mathison, Laurie Metcalf, José Zúñiga, Jason-Shane Scott, Hayley McCune, Alison La Placa, Anna Sophia Berglund, Ken Lerner, Brian George, William Schallert, Joe Hart, Josh Abraham Webber, Jim Klock, Max Carver, Charlie Carver, Charlet Chung, Lars Slind, Julie Wittner, Michael Bofshever, Reggie Austin, Charlene May, Blake Hood, Zoey Diaz, Daryl Crittenden, Pleasant Wayne, Eddie McGee, Scott Bakula, Richard Herd, Erich Bergen, Mark Arnold, Alyssa Shafer, Marc Cherry, Evan Parke, Malese Jow, Ron Roggé, Mark Saul, Myrna Velasco, Cinda Adams, Timothy Brennen, Jack Carter, Camden Singer, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Todd Sherry, Tom McGowan, Erinn Hayes, Whitney Dylan, Patrick Fabian, Geno Monteiro, Roselyn Sanchez, Rebecca Creskoff, Christina Chang, Jayne Taini, Lee Whittaker, Jill Basey, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Ping Wu, Austin Majors, John Ducey, Michael Adam Hamilton, Carol Kiernan, Steven Anderson, Mitch Silpa, David Brisbin, Cecilia Balagot, Jacqueline McKenzie, Julia Campbell, Jill Larson, Amy Pietz, Lois Smith, Katharine Emmer, Nikki Braendlin, Jeffery Self, Shane Kinsman, Brent Kinsman, Davis Cleveland, Arnell Powell, Travis Brorsen, Diane Robin, Tucker Albrizzi, Daran Norris, Barnett O'Hara, Tom Schmid, Brecken Palmer, Bridger Palmer, Debbie Pollack, Caroline Fogarty, Lance E. Nichols, Sal Landi, Tom Virtue, Evan Arnold, David Grant Wright, Haley Tju, Glenn Taranto, Lamont Thompson, Elizabeth Sung, Ed Quinn, Jan Hoag, Art Frankel, Suzanne Krull, Todd Cahoon, Jarvis W. George, Christine Estabrook, Vic Polizos, Ron Gilbert, Scott Atkinson, Gary Wolf, Jeremy Luke, Anne Marie Howard, Preston James Hillier, Kyle T. Heffner, Jeff Doucette, Griffin Cleveland, Jacqui Holland, Kendall Applegate, Julie Michaels, Justina Machado, Darcy Rose Byrnes, Joshua Logan Moore, Mason Vale Cotton, Adrian Quinonez, Carlos Lacámara, Kevin Cooney, Jill E. Alexander, Lou Richards, Cristos, Miriam Flynn, Conor O'Farrell, Page Kennedy, Matt Winston, Daniel Booko, John O'Leary, Brian Cousins, Stephanie Erb, Myra Turley, Suzanne Cryer, T.J. Ramini, Sayeed Shahidi, Nashawn Kearse, Lindsey Stoddart, Catherine Carlen, Joey Naber, Doris Roberts, Jeff Corbett, Ben Lemon, Freda Foh Shen, Peter Breitmayer, Zayne Emory, Margot Rose, Carlease Burke, Kevin Sizemore, Malana Lea, Darryl Henriques, Rebecca Staab, Rene Lovit, Kenneth Kimmins, Susan Angelo, Mary Passeri, Barry Livingston, Marsha Clark, Peter Murnik, Allan Graf, Marco Rodríguez, Patrick St. Esprit, Bruce Jarchow, Edie McClurg

Inteligentní a vtipný seriál o zoufalých paničkách z nablýskaných amerických předměstí se všemi jejich starostmi, který se zároveň nebojí být velmi upřímný a ironický. A napínavý! 1. série: Úvodní díl bych označil za takový hutný krimi začátek. Je v něm nastíněn hlavní problém pro první sezónu, tj. úmrtí kamarádky čtyř hlavních ženských postav. A tak se přes dvacet dílů neustále vesele vyšetřuje a pátrá, a na povrch vyplouvají dávno zapomenuté pravdy, ale i vtipné historky. Něco tak živoucího jako tento seriál jsem přesně potřeboval: něco, co mne po každodenním opruzu z kanceláře a nezbytné práce v domácnosti odreaguje a pobaví trefnými dialogy a situacemi - 91%. 2. série otevírá další zápletku, která ač se zdá trochu vycucaná z prstu, funguje téměř stejně dobře jako ta v první řadě. Do předměstí se stěhuje "na první pohled podezřelá rodinka", a kriminální pudy hlavních hrdinek začínají opět vyplouvat na povrch. Obsahuje sice pár vyloženě průměrných dílů, ale i tak je druhá sezóna něčím víc, než obyčejným seriálem pro dospělé - 76%. To ve 3. sérii se rozpoutává pravé peklo, a to nejen akční (přírodní živel, pizzerie), ale i dramatické (rakovina, nová úmrtí a šoky). Scénaristé dokázali seriál opět slušně rozjet a potvrdili, že v předchozí řadě vlastně jen tak trochu odpočívali, aby v té třetí nanovo otevřeli dávná tajemství, další dávku ironických situací, a útrap spojených s každodenním životem. Kdo by si pomyslel, že může seriál vyvrcholit dílem, ve kterém se budou donekonečna omílat hned tři svatby! - 87%. 4. série pak - ač nepřišla v podstatě s ničím novým - dále drží Zoufalé manželky vysoko nad průměrem co se týče spousty jiných podobných seriálů. Dále se snaží příjemně šokovat tím, co fungovalo v prvních třech řadách, a co ani napočtvrté nepůsobí ohraně. Tentokrát se sázka na jistotu vydařila díky liniím se senátorem, jednou moc zlobivou holčičkou (jako by z Omena vypadla), pátráním po tajemném otci, a Suzaniným zmatkem v srdci, který je pozoruhodný i po třech letech - 86%. 5. série: A máme tu konec další mírně stereotypní sezóny seriálu - ale ten závěr, lákající na další řadu, ten mě vážně naštval. Snad se z celého díla nestane telenovela! Manželky se v mých očích pomalu stávají takzvanou ohranou jistotou. Chtělo by to nějak více oživit, a určitě nasadit více dramatických zvratů BEZ happy endu. Prostě už tak nějak vím, co se stane v každém dalším dílu... I tak je ale pátá řada v lecčem originální, a skvělý příval životních mouder (true!) a vtipných scének nepolevuje - 80%. FINAL UPDATE: Po prvních třech dílech šesté série se seriálem končím. Důvodem není ani tak další schválně trapná zápletka nebo šablonovitý děj, ale spíše nedostatek volného času... Se "zoufalkami" jsem strávil pěkných pár let, ale nyní je z mého seriálového života i ze seriálové TOP 10 odsouvá Modern Family. Howgh.(1.10.2008)

Mne sa seriál Zúfalé manželky automaticky spája s piatkovou večernou pohodou, kedy človek po vyčerpávajúcom týždni nemusí používať svoju "šedú mozgovú" a dobrovoľne sa zaradí medzi členov obľúbenej papučovej TV kultúry. Uvedomujem si, že moje hodnotenie "Zúfalých manželiek" je ovplyvnené vysielacím časom, v tomto prípade bez mihnutia mrvou náročného filmového očka prehliadam scenáristockú priehladnosť a šablónovitú americkú vypointovanosť. Proste si len pasívne užívam, relaxujem, bavím sa a nečakám nič viac...(12.12.2006)

Břitký, cynický humor, který nikdy nesklouzne k demenci aneb když je někdo dlouho doma, začne mít roupy... Vzhledem k počtu vražd a záhadných úmrtí na m2 by se hodilo popřemýšlet o "CSI: Wisteria Lane."(23.9.2008)

I když se seriál drží stokrát omletých seriálových témat (nevěra, rozvod, nemoc aj.), podává je narozdíl od současných českých seriálů ve svižném, vtipném a drsném balení obohaceném o (v každé řadě novou) napínavou kriminální zápletku, s výborně napsanými postavami a perfektním castingem. Nejbližší je mi pár Lynette a Tom, ti jsou naprosto boží, ona chytrá a silná ženská, on věčné dítě, naopak bez Susan a jejích často žabomyších a nudných eskapád bych se obešel. A fakt miluju ten voiceover, kolikrát mě u něj přeběhne mráz po zádech.(15.10.2006)

Jsem ráda, že Courteney Cox tenhle kousek odmítla.(25.2.2011)