Zoufalé manželky (TV seriál)

Desperate Housewives

Zúfalé manželky

Drama / Komedie / Mysteriózní

USA, 2004, 180x45 min

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe, Richard Burgi, Armie Hammer, James Denton, Kyle MacLachlan, Ricardo Chavira, Shawn Pyfrom, Joy Lauren, Bob Gunton, Dougray Scott, Charles Mesure, Cody Kasch, Mehcad Brooks, Orson Bean, Dale Waddington, Harriet Sansom Harris, Kevin Rahm, Roger Bart, Lyndsy Fonseca, Kurt Fuller, M.C. Gainey, Daniel Roebuck, Michael Ironside, Marla Sokoloff, Danny Trejo, Michael Bailey Smith, Ryan O'Neal, Marlee Matlin, Lupe Ontiveros, Greg Germann, Richard Roundtree, Carol Burnett, Lindsay Hollister, Brenda Strong, Nathan Fillion, Alfre Woodard, Melinda Page Hamilton, Stephen Tobolowsky, Mike Farrell, Dana Delany, Sarah Paulson, Lee Tergesen, Kristin Bauer van Straten, Dakin Matthews, Ryan Carnes, John Slattery, Adrian Pasdar, Kimberly Evan, Matt Roth, Chris Carmack, Nichole Hiltz, Pat Crawford Brown, Josh Henderson, Jay Harrington, Charlie Babcock, Gwendoline Yeo, Kiersten Warren, Chloë Grace Moretz, Mark Harelik, Kathryn Joosten, Tanja Reichert, Sunny Mabrey, Ridge Canipe, Peter Birkenhead, Rob Brownstein, Ingrid Sanai Buron, Anne Dudek, Roz Witt, Crystal Allen, Alexandra Lydon, Sandra Purpuro, Joely Fisher, Tara Karsian, Neal McDonough, Billy Unger, Michelle Pierce, Richard Chamberlain, Robert Forster, Frances Conroy, Maria Conchita Alonso, Brett Cullen, Mike Gomez, Justine Bateman, Challen Cates, Chris J. Johnson, Thomas Kopache, Jamie McBride, Paul Rae, Andy Umberger, Valorie Hubbard, Jake Cherry, Michelle Noh, Dot Jones, Vincent Duvall, Erin Matthews, Bruce Thomas, Donna Cherry, Michael Hitchcock, Sam Lloyd, Kara R. Stribling, Maiara Walsh, Lorna Raver, Lily Tomlin, Adam Weisman, Gale Harold, Carrie Preston, Juliette Goglia, William Ragsdale, Rachael Harris, Archie Kao, Bill Goldberg, Liz Torres, Drea de Matteo, Jeffrey Nordling, Tuc Watkins, Mackenzie Brooke Smith, Dominic Monaghan, Jennifer Coolidge, Julie McNiven, Geoff Pierson, Kathy Najimy, Michael Reilly Burke, Bonnie Burroughs, Allison Miller, Beau Bridges, Julie Benz, Nikki Magnusson, Meredith Scott Lynn, Branscombe Richmond, Aria Wallace, Christopher Rich, Helena Mattsson, Zachary Gordon, Dixie Carter, Pavlína Pořízková, John Barrowman, Lee Garlington, Jonathan Adams, Shane Ryan, Mike Hagerty, Ion Overman, Tahj Mowry, Diane Farr, Joyce Van Patten, Bob Clendenin, Garrett Warren, Ian Abercrombie, Michael Worth, Heidi Klum, Melinda McGraw, Rick Otto, Brian Austin Green, Vanessa L. Williams, Emily Bergl, Erika Eleniak, Lorna Scott, Josh Zuckerman, Polly Bergen, Larry Hagman, Stacey Travis, Aisha Hinds, Stephen Spinella, Tiffany Thornton, Bill Smitrovich, Derek Webster, Brianne Davis, Beth Littleford, Diane Delano, Nicki Micheaux, Beau Mirchoff, Heather Stephens, Brandon Molale, Jesse D. Goins, Anthony Azizi, Will Greenberg, Isabella Acres, Darryl Stephens, Andrea Parker, Jillian Armenante, Billy Gardell, Richard Ruccolo, Bill Ferrell, Jeff Denton, Cierra Ramirez, Steven Lee Allen, Joe Sabatino, Megan Hilty, Evelina Oboza, Paul Ganus, Joe Gnoffo, Debra Monk, Rachel Winfree, Carolyn Morse, Noah Harpster, Mike Foy, Wendy Makkena, Joel Murray, Rachel G. Fox, Daniela Bobadilla, Rebecca Wisocky, John Kapelos, Mark Deklin, Barbara Gruen, Marcus Folmar, David Starzyk, Maree Cheatham, Brittany Ishibashi, Barbara Alyn Woods, Matt Cedeño, John Littlefield, Bevin Prince, Coley Sohn, Julie White, Becky Wu, Wes Brown, James DuMont, Blake Adams, J.C. MacKenzie, Sam Horrigan, James Black, Peter Jason, David Chisum, Gregory Itzin, Aedin Mincks, Madison De La Garza, Vincent M. Ward, Stephen Lunsford, Mark L. Taylor, Trevor Gagnon, Karen Austin, Aaron Lustig, Amrapali Ambegaokar, Tenille Houston, Jay Pickett, Randee Heller, John Bradley, Lisa Darr, Christine Joaquin, Annalise Basso, Amy Aquino, Mary Jo Catlett, Jonathan Cake, Scott Lawrence, Sean Kanan, Stephanie Faracy, Molly Hagan, P.J. Byrne, William Stanford Davis, Cameron Mathison, Laurie Metcalf, José Zúñiga, Jason-Shane Scott, Hayley McCune, Alison La Placa, Anna Sophia Berglund, Ken Lerner, Brian George, William Schallert, Joe Hart, Josh Abraham Webber, Jim Klock, Max Carver, Charlie Carver, Charlet Chung, Lars Slind, Julie Wittner, Michael Bofshever, Reggie Austin, Charlene May, Blake Hood, Zoey Diaz, Daryl Crittenden, Pleasant Wayne, Eddie McGee, Scott Bakula, Richard Herd, Erich Bergen, Mark Arnold, Alyssa Shafer, Marc Cherry, Evan Parke, Malese Jow, Ron Roggé, Mark Saul, Myrna Velasco, Cinda Adams, Timothy Brennen, Jack Carter, Camden Singer, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Todd Sherry, Tom McGowan, Erinn Hayes, Whitney Dylan, Patrick Fabian, Geno Monteiro, Roselyn Sanchez, Rebecca Creskoff, Christina Chang, Jayne Taini, Lee Whittaker, Jill Basey, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Ping Wu, Austin Majors, John Ducey, Michael Adam Hamilton, Carol Kiernan, Steven Anderson, Mitch Silpa, David Brisbin, Cecilia Balagot, Jacqueline McKenzie, Julia Campbell, Jill Larson, Amy Pietz, Lois Smith, Katharine Emmer, Nikki Braendlin, Jeffery Self, Shane Kinsman, Brent Kinsman, Davis Cleveland, Arnell Powell, Travis Brorsen, Diane Robin, Tucker Albrizzi, Daran Norris, Barnett O'Hara, Tom Schmid, Brecken Palmer, Bridger Palmer, Debbie Pollack, Caroline Fogarty, Lance E. Nichols, Sal Landi, Tom Virtue, Evan Arnold, David Grant Wright, Haley Tju, Glenn Taranto, Lamont Thompson, Elizabeth Sung, Ed Quinn, Jan Hoag, Art Frankel, Suzanne Krull, Todd Cahoon, Jarvis W. George, Christine Estabrook, Vic Polizos, Ron Gilbert, Scott Atkinson, Gary Wolf, Jeremy Luke, Anne Marie Howard, Preston James Hillier, Kyle T. Heffner, Jeff Doucette, Griffin Cleveland, Jacqui Holland, Kendall Applegate, Julie Michaels, Justina Machado, Darcy Rose Byrnes, Joshua Logan Moore, Mason Vale Cotton, Adrian Quinonez, Carlos Lacámara, Kevin Cooney, Jill E. Alexander, Lou Richards, Cristos, Miriam Flynn, Conor O'Farrell, Page Kennedy, Matt Winston, Daniel Booko, John O'Leary, Brian Cousins, Stephanie Erb, Myra Turley, Suzanne Cryer, T.J. Ramini, Sayeed Shahidi, Nashawn Kearse, Lindsey Stoddart, Catherine Carlen, Joey Naber, Doris Roberts, Jeff Corbett, Ben Lemon, Freda Foh Shen, Peter Breitmayer, Zayne Emory, Margot Rose, Carlease Burke, Kevin Sizemore, Malana Lea, Darryl Henriques, Rebecca Staab, Rene Lovit, Kenneth Kimmins, Susan Angelo, Mary Passeri, Barry Livingston, Marsha Clark, Peter Murnik, Allan Graf, Marco Rodríguez, Patrick St. Esprit, Bruce Jarchow, Edie McClurg, Todd Waring, Lynne Alana Delaney, Paxton Whitehead, Alison Martin, Vito D'Ambrosio, Michael Dempsey, Annie O'Donnell, Jesse Corti, Stacy Hall, John Callahan, Stephen Ramsey, Sam Scarber

Vedle sklonů k vykalkulovanosti a komediální afektovanosti vidím další problém téhle "gotiky na předměstí" ve vysušených treskách, rozuměj anorektických čtyřicátnicích s hereckým výrazem sežehleným plastikami, které se troufale vydávají za zralé ženy se smyslem pro humor:((4.9.2006)

I když se seriál drží stokrát omletých seriálových témat (nevěra, rozvod, nemoc aj.), podává je narozdíl od současných českých seriálů ve svižném, vtipném a drsném balení obohaceném o (v každé řadě novou) napínavou kriminální zápletku, s výborně napsanými postavami a perfektním castingem. Nejbližší je mi pár Lynette a Tom, ti jsou naprosto boží, ona chytrá a silná ženská, on věčné dítě, naopak bez Susan a jejích často žabomyších a nudných eskapád bych se obešel. A fakt miluju ten voiceover, kolikrát mě u něj přeběhne mráz po zádech.(15.10.2006)

Můžu vidět kdykoliv a kterýkoliv díl a stále se dobře bavím. Vím, že to možná zní otřepaně ale Marcia Cross jako perfectionistka Bree je opravdu nezapomenutelně perfektní.(30.10.2010)

Jednou jsem zaspala Sex ve městě a probudila se až na Zoufalé manželky. A bavila jsem se. Manžel se přišel podívat, čemu se řehcu a smál se taky. Tak se Zoufalé manželky pomalu vplížily do našeho života. Příjemné pobavení, které je promyšlené, není plytké, jak by se mohlo na první pohled zdát a propere snad všechny situace běžného života.(6.2.2014)

Vzhledem k tomu, že jsem se k první sezóně ZOUFALÝCH MANŽELEK dostal tak nějak zvláštně, musím říct, že se to "zvláštně" opravdu vyplatilo (i když zůstat ležet na gauči a nic nedělat není zase taková zvláštnost, no to už je jedno). Takový mix mysteriózna, komedie a dramatu tu totiž ještě nebyl. Zvraty na místech, kde by jste si mysleli, že se nic nedá... ehm zvrátit ;-) a šílená tajemství skrývající se za zdmi všech těch pěkných domečků. Kdo by si to byl pomyslel? Herecké obsazení je výtečné jak u "manželek" (Eva Longoria je nádherná a Teri Hatcher je pořád kus) tak i u ostatních členů domácností (musím zmínit vynikajícího Rexe a perfektní otravnou maminku Solisovou). Škoda několika slabších dílu, ale události v tom posledním z první série mě upevnily v tom, že MANŽELKY budu sledovat dál. Druhá řada je podle mě stejně dobrá jako ta první. Místy dokonce i lepší. Věci jdou víc do extrému (hlavně u mé oblíbené Bree), přibývá mrtvol. Co může člověk od seriálu z prostředí pracháčské čtvrti chtít víc? :-) Třetí série pokračuje ve zdárné tradici kvalitní zábavy ale překvapilo mě, že hlavní zápletka (točí se kolem Bree :-) končí trochu netradičně v polovině sezóny. Na začátku mi taky dost chyběl Mike (pan prachatý mi moc nesedl), ale naštěstí ho vynahrazoval skvělý Carlos. Finále bylo dost překvapivé a poslední scéna (po Mary Alice je to už druhý zářez) určitě zanechá spoustu fanoušků v šoku. Sakra i mě to docela dostalo. I když, kdo ví? Třeba jsem si to jen špatně vyložil. No nic. Jaká překvapení asi přinese... čtvrtá sezóna? Čtvrtá řada na scénu přivádí novou "maželku" Danu Delany a její temné tajemství, které se ve finále ukázalo být vážně dost komplikované a taky TORNÁDO, které téhle sezóně naprosto dominovalo. Onen dvojdíl měl totiž takové grády, že jsem se nestačil divit co si tvůrci dovolili udělat s nebohou Wisteria Lane. A to co se stalo Carlosovi (nakonci toho dílu) mě navíc dost překvapilo. No a finále? Pff takhle skončit je dost odvaha a těžko říct jak to bude dál. A proč se vůbec tohle všechno stalo. No uvidíme, kde nakonec naváže pátá série.(13.2.2007)

• - Dům, ve kterém bydlí Betty Applewhiteová (Alfre Woodard) se svou rodinou, se ve skutečnosti nachází na Mockingbird Lane 1313 a byl použit už pro natáčení seriálu The Munsters (1964). (HappySmile)

• - Do úzkého výběru pro roli Susan se dostala taktéž Calista Flockhart, Heather Locklear a Mary-Louise Parker Roli však získala Teri Hatcher. (Tom Riddle)

• - Marcia Cross sa uchádzala pôvodne o rolu Mary Alice Young, nakoniec však dostala rolu Bree Van De Kamp. Nicollette Sheridan sa uchádzala o rolu Bree Van De Kamp, skončila však ako Edie Britt. (ladko)