Líbilo se mi paralelní prolínání vážných příběhů s vtipnějšími zásahy. A jako bonus panorámata Tater. Koukatelný seriál.(7.9.2014)

Pro obyčejné diváky jsou Záchranáři jen jedním z dalších seriálů. Já mám ovšem k horám velmi blízký vztah, a tak se na ně dívám celkem rád. To ale neznamená, že je nesoudím objektivně. Vladimír Michálek je výborný režisér a tak nechápu proč zápletky tohoto seriálu jsou tak laciné a kýčovité. Herecké výkony jsou dost slabé a vrtá mi v hlavě, že tak zkušený režisér nedokázal vybrat lépe. Ale kamera je nádherná, záběry hor jsou dechberoucí. Hudba, na to že je seriálová, je také vydařená. A na akčních scénách, kdy je horská služba v akci, se mi líbí, že jsou téměř realistické. Bohužel, když to sesumíruju, vychází mi z toho, že tvůrci dokázali z gigantcikého potenciálu tématu dostat minimum. Tento seriál je živoucím důkazem toho, jak dabing zabíjí kvalitu. Stačí přepnout v duálu na slovenštinu a vše je hned mnohem lepší. Ten rozdíl je opravdu velmi markantní.(31.1.2005)

Pěkné obrázky, moc pěkné, jen děj jim chyběl. Zajímavé komentáře: maxi6, DaViD´82, cheyene(24.4.2005)

• - Scény na skále točili opravdoví horolezci (převážně členové Tatranské horské služby). (cheyene)

• - Zuzana Fialová během natáčení coby fotografka Klárka ve scéně, kdy odjíždí vlakem pryč, při nastupování omylem vešla do kabiny strojvedoucího. Zareagovala však maximálně pohotově a scénu dohrála. Tato scéna pak zůstala i v seriálu, přestože je vidět, jak se Fialová dívá do kamery. (Vazzy)

• - Poradcem při natáčení byl jeden z nejlepších slovenských horolezců, člen horské služby Peter Šperka, který si v seriálu několikrát zahrál - turistu, záchranáře i zachraňovaného. Šperka byl zabit v červnu 2013 v Pákistánu, když při expedici na Nanga Parbat jejich stanový tábor přepadli členové hnutí Taliban. (cheyene)