Líbilo se mi paralelní prolínání vážných příběhů s vtipnějšími zásahy. A jako bonus panorámata Tater. Koukatelný seriál.(7.9.2014)

Jiří Křižan píše dobré scénáře...proti tomuto a vlastně celému seriálu nemám námitek. HORY (o kterých je podezření, že je mají hrdinové leckdy radši než svoje holky) na vás dýchnou v celé své majestátnosti a syrovosti. Kamera Martina Štrby, hudba Michala Lorence, režie Vladimíra Michálka...sedí. Ve slovenštině je to samozřejmě tisíckrát lepší.(2.2.2005)

• Omnibus

Miluju filmy. Seriály taky. A kromě toho mám moc rád hory a něco málo v Dolomitech a Alpách už jsem dal. Takže jsem se na ten seriál těšil. Já vůl. Ozaj... ja somár starý, ako som im naletel ... Dejme tomu, že dobré náměty jednotlivých povídek. Výborná kamera. A Tatry hrajou jak z partesu, ale tím to končí, herci už bohužel ne. Ono taky se stupidním scénářem se asi blbě něco hraje. Scény zachraňování nereálně natočené plné zásadních nepřesností (pokud vůbec na to měli technické poradce, ať vrátí honorář a chodí do smrti kanálama). Toporné herecké výkony, jalové dialogy ... prostě hrůza hrůz. Ještě po letech cítím, jak jsem se tenkrát z toho osypával pupínkama, brr... A sem tam nějakej na šutry vyteklej mozeček to už nezachrání. Moje hodnocení vedle u sousedů z deseti hvězd: Jedna hvězda za příběhy, byť zmršené, jedna za Tatry plus jedna hvězda za všechny ty diváky, kterým se ta kosočtvercovina z kosodřeviny (pro mě zcela nepochopitelně) líbila... P.S. No TFUJ! Málem jsem skončil komentář slovem „líbila“. Takže ještě jednou: brrr...(10.12.2012)

• - Scény na skále točili opravdoví horolezci (převážně členové Tatranské horské služby). (cheyene)

• - Poradcem při natáčení byl jeden z nejlepších slovenských horolezců, člen horské služby Peter Šperka, který si v seriálu několikrát zahrál - turistu, záchranáře i zachraňovaného. Šperka byl zabit v červnu 2013 v Pákistánu, když při expedici na Nanga Parbat jejich stanový tábor přepadli členové hnutí Taliban. (cheyene)

• - Zuzana Fialová během natáčení coby fotografka Klárka ve scéně, kdy odjíždí vlakem pryč, při nastupování omylem vešla do kabiny strojvedoucího. Zareagovala však maximálně pohotově a scénu dohrála. Tato scéna pak zůstala i v seriálu, přestože je vidět, jak se Fialová dívá do kamery. (Vazzy)