Pěkné obrázky, moc pěkné, jen děj jim chyběl. Zajímavé komentáře: maxi6, DaViD´82, cheyene(24.4.2005)

• MM_Ramone

Toto že režíroval Vladimír Michálek? Človek, ktorý má na svojom konte také filmové perly ako "Je treba zabiť Sekala", "Babie leto" alebo "Zabudnuté svetlo"? On sa podpísal pod tento nepodarok? To ma naozaj prekvapuje. Nízkorozpočtový televízny seriál "Záchranári" je exhibíciou príšerných hereckých výkonov. Nebyť tých krásnych prírodných scenérií, ktoré poskytujú Vysoké Tatry, tak to bez rozmýšľania šmarím do odpadu. *(11.10.2009)

Umístíte-li seriál do atraktivního prostředí majestátných Tater, tak máte minimálně "krajinkářskými" záběry z poloviny vyhráno. Když zkusíte reálnější přístup k látce a ne ten klasický československý "vše dobré-jsme prostě nejlepší-happy end nade vše", tak je to také jedině ku prospěchu a tak to tu ne vždy vyjde. Navíc vesměs nejde ani o nic dramatického, ale o běžné záležitosti, že se někdo ztratí na túře apod. Dost se to podobá přístupu prvních sérií autralských Záchranářů. K tomu se dost prostoru věnuje osobním životům, kde se řeší otázky zodpovědnosti či xenofobie. Jediné nad čím zůstává rozum stát, je to nedůstojné a nepovedené české předabování.(31.1.2005)

• Omnibus

Miluju filmy. Seriály taky. A kromě toho mám moc rád hory a něco málo v Dolomitech a Alpách už jsem dal. Takže jsem se na ten seriál těšil. Já vůl. Ozaj... ja somár starý, ako som im naletel ... Dejme tomu, že dobré náměty jednotlivých povídek. Výborná kamera. A Tatry hrajou jak z partesu, ale tím to končí, herci už bohužel ne. Ono taky se stupidním scénářem se asi blbě něco hraje. Scény zachraňování nereálně natočené plné zásadních nepřesností (pokud vůbec na to měli technické poradce, ať vrátí honorář a chodí do smrti kanálama). Toporné herecké výkony, jalové dialogy ... prostě hrůza hrůz. Ještě po letech cítím, jak jsem se tenkrát z toho osypával pupínkama, brr... A sem tam nějakej na šutry vyteklej mozeček to už nezachrání. Moje hodnocení vedle u sousedů z deseti hvězd: Jedna hvězda za příběhy, byť zmršené, jedna za Tatry plus jedna hvězda za všechny ty diváky, kterým se ta kosočtvercovina z kosodřeviny (pro mě zcela nepochopitelně) líbila... P.S. No TFUJ! Málem jsem skončil komentář slovem „líbila“. Takže ještě jednou: brrr...(10.12.2012)

Konečně to vyšlo! Budiž nám hanbou, že ne u nás, ale u našich bratov z východu. Ale těm to zase budiž z celého srdce přáno a k úspěchu jim gratulováno. Ještě větší hanba ovšem je dabing do češtiny, který mě vytáčí už od doby co Miro Noga začal na českém venkově halekat hlasem Petra Rychlého. Ale abych neodbíhal - Záchranáři jsou sice krátký, ale přesto seriál. POVEDENÝ seriál s hodně slušnou výpravou, výbornou kamerou a příběhem, který předčí i kdysi naprosto šokující lavinu z My Z Konce Světa:) 70%(10.12.2006)