Této noci v tomto vlaku (TV film)

Krimi

Československo, 1984, 60 min

• Gilmour93

Této noci v tomto vlaku, úplatkářů čelím tlaku… Vzhledem ke své podnikavosti se průvodčí Vaculík musel v ročních výdělcích pohybovat někde mezi Zagorkou a Jakešem, ale teď má v silvestrovských kupé jiné starosti. A když nejsou po ruce Seagal, nebo JCVD, co řeší teror na kolejích podstatně razantněji, musí si poradit po svém.. Nezáživná kriminální story, u níž jsem si přál zatažení za záchrannou brzdu závěrečných titulků (i přes krátkou stopáž) mnohem dřív, než přišlo, což vzhledem k žánrovým schopnostem autora považuji docela za škodu. Jinak je zjevné, že kolem roku 1984 by jste rozeznali Přeučila od Michaela Ironsidea jen prostřednictvím rozcvičky mluvidel, protože "Lodyha, děloha, pic", to by ta hvězda hollywoodských vedlejších rolí zcela určitě nedala..(10.10.2011)

Co si pamatuji, nic extra. Klasika, ale v originálně pojatém prostředí, kde se vše nakonec vyřeší.. Kdo z pasážérů nočního rychlíku je pachatelem krádeže velkého obnosu peněz z poštovního vozu, při kterém pachatelé postřelí jednoho ze strážců převozu.(9.10.2011)

• triatlet

Prostředí vlaku je nasnímáno dobře, jinak je příběh nudný.(15.10.2011)

• Snorlax

Na téhle detektivce vlastně není dobře vůbec nic, trapná zápletka, ještě trapnější odhalení pachatelů, neskutečně špatně hrající Vaculík, katastrofální zvuk a nesmírně diletantská režie. A nad to ještě tradičně příšerně se tlemící a nezadržitelně přehrávající Přeučil. Je to krátké a má to slušnou hudbu, jiné klady mne nenapadají.(27.4.2013)

Nechtěně zábavná klaustrofobická krimi blbůstka se solidním repetitivním hudebním doprovodem jak z ňákýho taliánskýho "džala" ty jo, což evokuje i v roli Vaculíkovy nastávající pochybná hvězda pochybných filmů Zora Ulla.(12.10.2011)

• amirgal

Škoda toho zpracování. Ad Magyar: to byla zřejmě ta správná soudružská socialistická morálka ...(7.5.2013)

• Magyar

Nejvíc mě fascinovalo, jak se do jakýchkoli dveří vstupovalo uprostřed noci bez klepání a bez vyzvání. A nikomu to nevadilo. Záhada. Jinak jako detektivka nic moc.(27.4.2013)

• blackrain

Škoda, že to nebylo ještě mnohem zamotanější. Prostředí bylo originální. Omezený prostor jedoucího vlaku zřejmě nedával tvůrci moc příležitosti k rozvinutí příběhu. Některé postavy byly úplně zbytečné a jiné byly zajímavé. Bohužel mi to celé přišlo nemastné a neslané.(29.4.2013)

65%(28.3.2011)

Málokdy tenhle televizní film dávají, ale přijde mi velmi dobře napsaný i natočený. Sevřenost času a děje i místa, kde mají různí lidé různé důvody, proč neříkat průvodčímu pravdu - a on sám má také máslo na hlavě. Samozřejmě každého napadne, že lupiči, kteří v úvodu filmu přepadli poštovní vůz, jsou ve vlaku taky. Spousta drobných peripetií jen ústrojně doplňuje hlavní zápletku, a dá se říci, že jde o jeden z mála kriminálních příběhů, jenž by měl při větším rozpočtu světové parametry.(27.4.2013)

Příběh, hudba, vyznění... všechno je to celkově poplatné době. Těžko teď někdo natočí něco podobně jednoduchého, jako byla tahle jízda vlakem. Zkrátka dřív stačilo málo..., vemte si třeba jen "Malého pitavala"; to jsou zápletky dnes již úsměvné, ale na tu dobu to nebylo natočené vůbec špatně a tak nějak to zkrátka bylo. Celkem tedy vcelku zajímavé. Jako bavící se a slavící cestující bych se svezla hned. Jinak už bych hrabala po té záchrané brzdě mnohem dřív, aby se celý vlak nestačil dostat do tak přiblblého konce.(12.10.2011)

• otík

Chvílemi celkem napínavý příběh, v globále však jednotvárný skoro detektivní filmeček, ve kterém chybí trochu překvapení ve smyslu - ten ožrala ve vlaku či Němec to jen hraje, ve skutečnosti je to policajt v převleku. Něco takového tomu prostě chybělo. Ale jo, celkem televizní průměr.(25.6.2013)

Slušná detektivka, taková již klasika z let předrevolučných. Prakticky celý děj je trochu netradičně umístěn do vlaku, ale filmu to neublíží, je to celkem zajímavé a navíc velmi slušné herecké výkony. Slušně odvedená práce za 3*.(15.3.2012)

Dobrý nepřekvapilo halt Svoboda...(3.11.2010)

Zaujímavé postavičky, ktoré sa stretli na nočnej ceste rýchlikom. Ale dnes to je len úsmevný príbeh... 50%.(6.2.2012)

• arcticsky

Toto je dost divný film s ještě divnějším chováním zločinců...Mareše, Skopala, Přeučila i režiséra Svobody si vážím, ale tady jsou prostě strašní. Vaculík jako vždy ještě strašnější. Je to popsáno jako krimi, ale slovo parodie je mnohem přesnější. Ten závěrečný dialog mezi Vaculíkem, Marešem a Skopalem nese všechny znaky totální parodky....(28.4.2013)

Vaculik me tam nejdriv strasne rozciloval, ale pak jsem zjistil, ze ma byt jako za blbyho, tak uz me stval min...docela zajimava vlakova detektivka (nebo spis krimi drama). Lepsi nez jsem cekal, doporucit rozhodne lze. 3+(1.1.2014)

Film ,ktery zacina prepadenim postovniho vozu nas zavede na koleje nasi drahy. Pro mne velice netradicne na nase pomery natoceny datektivni pribeh odehravajici se cely ve vlaku.Rezijni taktovky se ujal pan Jiri Svoboda,ktery vyuzil v te dobe snad nejpopularnejsiho herce z mladsi generace Lukase Vaculika, jenz spolu se svym kamaradem Svatoplukem Skopalem vytvorili hlavni postavy pribehu, ktery nam mimo jine ukazal jakym zpusobem bylo mozno na draze v pozici pruvodciho si pekne penize vydelati (v komunistickem rezimu, bohuzel neznam stav dnesni drahy). Jana Synkova v roli otravujici a stale si na neco stezujici cestujici,je jako vzdy bezchybna a na kolejich jsme se uz meli moznost s ni potkati v Polivkove Kalamite. .(9.8.2008)

50% - Jednota místa a děje situovaná tentokrát do jednoho nočního rychlíku, který v silvestrovské noci jede ze Slovenska do Čech, je pro mě vždy zajímavým prvkem. Nejinak tomu je i v tomto televizním filmu. Sice to není žádná extrémní pecka, ale rozhodně to obsahuje určité prvky napětí. Slušný průměr.(10.10.2011)

• Slapi15

Děj i zápletka jsou celkem jednoduchý, na můj vkus strašná hudba - to jsem dlouho neslyšel. Ale cestovat tímhle vlakem by se mi líbilo.(10.10.2011)

<< předchozí 1 2