O Ptáku Ohniváku (TV film)

Pohádka

Československo, 1980, 42 min

• Attta

Apartní liška, jinak typická studiovka, která ničím zase tak neoslní.(31.8.2012)

Krásná televizní pohádka se studiovými kulisy, jaké se dnes už nevidí. Na tuhle pohádku se vždycky rád znovu podívám. Klasická je i hudba Vadima Petrova, která k těmto televizním pohádkám neodmyslitelně patří. Josef Bek a Vladimír Ráž jsou v rolích králů úžasní. Roztomilá je i chytrá liška znamenitě namluvená Alenou Kreuzmannovou.(22.11.2015)

Tak není to špatná pohádka.... ale i tak je to pro mě průměr...(2.11.2008)

Celkově určitě velmi příjemná a poklidná pohádka, která je částečně kulisová a z menší části natáčená venku. Pták ohnivák se sice moc nepovedl, ale hlavně příjemné herecké výkony to nahrazují. Zcela typická a dobrá pohádka pro poobědové nedělní odpoledne. Hudba: Vadim Petrov(27.2.2011)

Ano, je to laciné studiové dílo, ale troufnu si říct, že je to nádherná pohádka s příjemnými charismatickými herci, kteří dokázali, že jsem při sledování tu lacinost ani nevnímal.(25.12.2008)