poster

O Ptáku Ohniváku (TV film)

Pohádka

Československo, 1980, 42 min

 • flanker.27
  ***

  Kladem pohádky jsou dialogy mezi princem a princeznou, záporem haprující logika. celkově je to dost svérázně pojatá adaptace pohádky, ze které si to bere jen toho ptáka, lišku a koně zlatohříváka.(16.8.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Jeden z nejhezčích princů našich pohádek se vydá pátrat po zlodějském ptáku Ohniváku a skončí s princeznou Rusovláskou, která je trochu škodolibá, trochu přemoudřelá a není ani trochu rusovlasá. Jako dítě jsem měla ráda hlavně tu lišku a vůbec nevadí, že je to jen loutka. Okouzlující jsou i oba králové, zejména Sudivoj čtyřiadvacátý věčně na rybách s korunou na větvi. Mít já doma jako potomka Rusovlásku, taky asi risknu spíš chronický zánět ledvin z podchlazení u řeky.(20.4.2014)

 • otík
  ***

  Celkově určitě velmi příjemná a poklidná pohádka, která je částečně kulisová a z menší části natáčená venku. Pták ohnivák se sice moc nepovedl, ale hlavně příjemné herecké výkony to nahrazují. Zcela typická a dobrá pohádka pro poobědové nedělní odpoledne. Hudba: Vadim Petrov(27.2.2011)

 • Historik
  ****

  Ano, je to laciné studiové dílo, ale troufnu si říct, že je to nádherná pohádka s příjemnými charismatickými herci, kteří dokázali, že jsem při sledování tu lacinost ani nevnímal.(25.12.2008)

 • Tommassi3
  ****

  "Kdes to zase vzal ?? Pták Ohnivák a krade jako straka !!" ;)(30.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace