poster

O Ptáku Ohniváku (TV film)

Pohádka

Československo, 1980, 42 min

 • OG_Swifty
  **

  Poměrně fousatá adaptace pohádky Karla Jaromíra Erbena, kde se kromě těch zvířátek vlastně neshoduje vůbec nic. Není to nic světobornýho, ale ten pták Ohnivák vypadal už fakt komicky a liška, která měla dycky vidět pouze hlavu a přední tlapy, byla oproti tomu ještě zlatá...(23.4.2016)

 • sahe
  ***

  Tak není to špatná pohádka.... ale i tak je to pro mě průměr...(2.11.2008)

 • topi
  ****

  Krásná televizní pohádka se studiovými kulisy, jaké se dnes už nevidí. Na tuhle pohádku se vždycky rád znovu podívám. Klasická je i hudba Vadima Petrova, která k těmto televizním pohádkám neodmyslitelně patří. Josef Bek a Vladimír Ráž jsou v rolích králů úžasní. Roztomilá je i chytrá liška znamenitě namluvená Alenou Kreuzmannovou.(22.11.2015)

 • Attta

  Apartní liška, jinak typická studiovka, která ničím zase tak neoslní.(31.8.2012)

 • otík
  ***

  Celkově určitě velmi příjemná a poklidná pohádka, která je částečně kulisová a z menší části natáčená venku. Pták ohnivák se sice moc nepovedl, ale hlavně příjemné herecké výkony to nahrazují. Zcela typická a dobrá pohádka pro poobědové nedělní odpoledne. Hudba: Vadim Petrov(27.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace