O Ptáku Ohniváku (TV film)

Pohádka

Československo, 1980, 42 min

Celkově určitě velmi příjemná a poklidná pohádka, která je částečně kulisová a z menší části natáčená venku. Pták ohnivák se sice moc nepovedl, ale hlavně příjemné herecké výkony to nahrazují. Zcela typická a dobrá pohádka pro poobědové nedělní odpoledne. Hudba: Vadim Petrov(27.2.2011)

Kladem pohádky jsou dialogy mezi princem a princeznou, záporem haprující logika. celkově je to dost svérázně pojatá adaptace pohádky, ze které si to bere jen toho ptáka, lišku a koně zlatohříváka.(16.8.2015)

"Kdes to zase vzal ?? Pták Ohnivák a krade jako straka !!" ;)(30.8.2014)

• OG_Swifty

Poměrně fousatá adaptace pohádky Karla Jaromíra Erbena, kde se kromě těch zvířátek vlastně neshoduje vůbec nic. Není to nic světobornýho, ale ten pták Ohnivák vypadal už fakt komicky a liška, která měla dycky vidět pouze hlavu a přední tlapy, byla oproti tomu ještě zlatá...(23.4.2016)

Ano, je to laciné studiové dílo, ale troufnu si říct, že je to nádherná pohádka s příjemnými charismatickými herci, kteří dokázali, že jsem při sledování tu lacinost ani nevnímal.(25.12.2008)