poster

O Ptáku Ohniváku (TV film)

Pohádka

Československo, 1980, 42 min

 • otík
  ***

  Celkově určitě velmi příjemná a poklidná pohádka, která je částečně kulisová a z menší části natáčená venku. Pták ohnivák se sice moc nepovedl, ale hlavně příjemné herecké výkony to nahrazují. Zcela typická a dobrá pohádka pro poobědové nedělní odpoledne. Hudba: Vadim Petrov(27.2.2011)

 • sahe
  ***

  Tak není to špatná pohádka.... ale i tak je to pro mě průměr...(2.11.2008)

 • OG_Swifty
  **

  Poměrně fousatá adaptace pohádky Karla Jaromíra Erbena, kde se kromě těch zvířátek vlastně neshoduje vůbec nic. Není to nic světobornýho, ale ten pták Ohnivák vypadal už fakt komicky a liška, která měla dycky vidět pouze hlavu a přední tlapy, byla oproti tomu ještě zlatá...(23.4.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Jeden z nejhezčích princů našich pohádek se vydá pátrat po zlodějském ptáku Ohniváku a skončí s princeznou Rusovláskou, která je trochu škodolibá, trochu přemoudřelá a není ani trochu rusovlasá. Jako dítě jsem měla ráda hlavně tu lišku a vůbec nevadí, že je to jen loutka. Okouzlující jsou i oba králové, zejména Sudivoj čtyřiadvacátý věčně na rybách s korunou na větvi. Mít já doma jako potomka Rusovlásku, taky asi risknu spíš chronický zánět ledvin z podchlazení u řeky.(20.4.2014)

 • Historik
  ****

  Ano, je to laciné studiové dílo, ale troufnu si říct, že je to nádherná pohádka s příjemnými charismatickými herci, kteří dokázali, že jsem při sledování tu lacinost ani nevnímal.(25.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace