Zbojník Jurko

Animovaný / Dobrodružný

Československo, 1976, 76 min

Viktor Kubal

Juraj Lexmann

Úžasná vec, kde je animácia a zábavnosť krásne spojená, plus záver potešil ale zas z druhej strany nepridá na kráse dĺžka(-20minut a bol by som úplne spokojný). /80%/(19.12.2010)

Desivé a pritom romantické. Najviac utkvie v pamäti hlavne kvôli finále. Nabodnutie na hák bolo brutálne - ale nič nie je ako sa zdá :) Všetci vieme, že Jánošík je nesmrteľný. Stačí si zvyknúť na animáciu ignorovať rozprávkový názov a budete sa baviť...(13.2.2007)

Na prvni pohled animace mozna nezaujme, pozornym sledovanim vsak divak prave vytvarnost tohoto snimku oceni. Spolu s hudbou se velmi dobre doplnuje. Epicky daleko povedenejsi nez Krvava pani, i tak bych stopaz filmu zkratil. Nekolik hluchych mist zbytecne ubira na intenzite pribehu.(11.2.2012)

Animovaná pověst o sirotkovi Jurkovi a jak se z něho hrdina stal. Je plná hudby, krásně ozvučená a úžasně živá. Neuvěřitelné, že vznikla už v roce 1976 a je u nás tak málo známá.(16.9.2011)

Zaujímavý animovaný film s typickým prívlastkom "Kubalov". Neviem nakoľko to dnešné deti ocenia, ale moje si prisadli(aj keď som ich nepozval) a vydržali do konca. Je tu mnoho originálnych nápadov i vtipných momentov. Asi najviac som sa pobavil pri rabovaní chudobných, kde bandúri rozbijú hlinené prasiatko, ale namiesto peňazí v ňom leží zdochnutá mucha. Pobavila i lienka na lúke, ktorá vletí dievčatku do úst a potom vyletí cez nosnú dierku von, ale aj mnohé iné. Hudba tu má silné zastúpenie, občas zaznie aj pekný spev. Celkovo ide o zaujímavý snímok, ktorý rovnako ako Krvavú pani ocení skôr ten starší divák. 80%.(25.1.2015)