Z očí do očí

Régis Wargnier

Patrick Doyle

Farid Lahouassa

Yann Malcor

film by si mozna zaslouzil ctyri hvezdy, jenomze si porad marne lamu hlavu, jestli ve mne vubec vyvolal nejake pocity. ale jinak docela fajn.(5.12.2007)

Dojemné, smutné, ale i úsměvné a milé - snad jen trochu dlouhé. Příběh, ve kterém se staví lidskost proti vědě 19. století, ovlivněné darwinismem, která se snaží najít článek mezi člověkem a opicí za každou cenu a tehdejší vědecká sympozia vytvářela takřka inkviziční tribunály, odsuzující kohokoliv, kdo b chtěl jejich domeček z karet rozbourat. Nádherné exteriéry a kvalitní obsazení s Kristin Scott Thomas a Josephem Fiennesem v čele dotváří velmi dobrý dojem z celého filmu. 85%(26.11.2009)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $223,079Tržby Celosvetovo $3,755,000(2.7.2010)

Zajímavý film o článku v evolučním vývoji homo sapiens. Předvěký člověk byl předchůdcem člověka současného. Škoda, nabízelo se atraktivní téma ke ztvárnění nestandardního filmu. Kdyby se zvířata mohla bránit, vynadala by nám po každé. Když nazvem někoho, Ty zvíře, toto rčení jest urážkou pro zvíře, nikoliv člověka.(11.8.2007)

Nevýrazný snímek na velké téma se slušnou výpravou a dobrými herci. Podobné téma daleko lépe zpracoval Spielberg v "Amistadu".(24.2.2012)