Z očí do očí

Farid Lahouassa

Yann Malcor

Scénografie:

Maria Djurkovic

Nevýrazný snímek na velké téma se slušnou výpravou a dobrými herci. Podobné téma daleko lépe zpracoval Spielberg v "Amistadu".(24.2.2012)

Ze začátku se mi film moc nelíbil, ale po prvních třiceti minutách nevím, co se stalo, ale film mě natolik vtáhnul do děje, že musim volit 4*.(16.11.2007)

Dojemné, smutné, ale i úsměvné a milé - snad jen trochu dlouhé. Příběh, ve kterém se staví lidskost proti vědě 19. století, ovlivněné darwinismem, která se snaží najít článek mezi člověkem a opicí za každou cenu a tehdejší vědecká sympozia vytvářela takřka inkviziční tribunály, odsuzující kohokoliv, kdo b chtěl jejich domeček z karet rozbourat. Nádherné exteriéry a kvalitní obsazení s Kristin Scott Thomas a Josephem Fiennesem v čele dotváří velmi dobrý dojem z celého filmu. 85%(26.11.2009)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $223,079Tržby Celosvetovo $3,755,000(2.7.2010)

Myslel jsem si ze po chvili film vypnu,nebot zkoumanim pygmeju jsem nehodlal travit vecer,ale postupem casu se zacal rozvijet celkem zajimavy pribeh o zaslepenem usili vedcu za kazdou cenu ochotnych prosadit sve verze lidskeho vyvoje a osudem domorodcu ,nasilim dovlecenym do chladneho skotska.Postavy se chvilemi sice chovaji neracionalne,pygmejove si rychle zvyknou na pokusy,ale jinak koukatelny film se zajimavym tematem.(5.2.2009)