poster

Z očí do očí

 • Francie

  Man to Man

 • Slovensko

  Smrtiaci element

Drama

Francie / Jihoafrická republika / Velká Británie, 2005, 122 min

Režie:

Régis Wargnier

Scénář:

Régis Wargnier

Hudba:

Patrick Doyle

Producenti:

Farid Lahouassa
(další profese)
 • Morholt
  ****

  Dojemné, smutné, ale i úsměvné a milé - snad jen trochu dlouhé. Příběh, ve kterém se staví lidskost proti vědě 19. století, ovlivněné darwinismem, která se snaží najít článek mezi člověkem a opicí za každou cenu a tehdejší vědecká sympozia vytvářela takřka inkviziční tribunály, odsuzující kohokoliv, kdo b chtěl jejich domeček z karet rozbourat. Nádherné exteriéry a kvalitní obsazení s Kristin Scott Thomas a Josephem Fiennesem v čele dotváří velmi dobrý dojem z celého filmu. 85%(26.11.2009)

 • T2

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $223,079Tržby Celosvetovo $3,755,000(2.7.2010)

 • Hadža
  ***

  Myslel jsem si ze po chvili film vypnu,nebot zkoumanim pygmeju jsem nehodlal travit vecer,ale postupem casu se zacal rozvijet celkem zajimavy pribeh o zaslepenem usili vedcu za kazdou cenu ochotnych prosadit sve verze lidskeho vyvoje a osudem domorodcu ,nasilim dovlecenym do chladneho skotska.Postavy se chvilemi sice chovaji neracionalne,pygmejove si rychle zvyknou na pokusy,ale jinak koukatelny film se zajimavym tematem.(5.2.2009)

 • bogomira
  ***

  Chvályhodná myšlenka filmu se trochu ztrácí chaosem ve scénáři, postavy jednaj chvílema nepochopitelně a nemůžu si pomoct, ale hlavní tahouni filmu Joseph Fiennes a Kristin Scott Thomas to prostě "odchodili".(7.12.2007)

 • Deverant
  **

  Skrze totálně zkostnatělou formální stránku zůstává ten film strašně rasistickým. Tj. neustále se fokalizujeme skrze různé bílé postavy a těm nebohejm pygmejům nezbyde, než být mlčícím mcguffinem vztahů mezi skutečnejma postavama. No nenasralo by vás to? Mě teda jo.(12.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace