Z očí do očí

Régis Wargnier

Régis Wargnier

Patrick Doyle

Farid Lahouassa

Dojemné, smutné, ale i úsměvné a milé - snad jen trochu dlouhé. Příběh, ve kterém se staví lidskost proti vědě 19. století, ovlivněné darwinismem, která se snaží najít článek mezi člověkem a opicí za každou cenu a tehdejší vědecká sympozia vytvářela takřka inkviziční tribunály, odsuzující kohokoliv, kdo b chtěl jejich domeček z karet rozbourat. Nádherné exteriéry a kvalitní obsazení s Kristin Scott Thomas a Josephem Fiennesem v čele dotváří velmi dobrý dojem z celého filmu. 85%(26.11.2009)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $223,079Tržby Celosvetovo $3,755,000(2.7.2010)

Myslel jsem si ze po chvili film vypnu,nebot zkoumanim pygmeju jsem nehodlal travit vecer,ale postupem casu se zacal rozvijet celkem zajimavy pribeh o zaslepenem usili vedcu za kazdou cenu ochotnych prosadit sve verze lidskeho vyvoje a osudem domorodcu ,nasilim dovlecenym do chladneho skotska.Postavy se chvilemi sice chovaji neracionalne,pygmejove si rychle zvyknou na pokusy,ale jinak koukatelny film se zajimavym tematem.(5.2.2009)

Chvályhodná myšlenka filmu se trochu ztrácí chaosem ve scénáři, postavy jednaj chvílema nepochopitelně a nemůžu si pomoct, ale hlavní tahouni filmu Joseph Fiennes a Kristin Scott Thomas to prostě "odchodili".(7.12.2007)

• Deverant

Skrze totálně zkostnatělou formální stránku zůstává ten film strašně rasistickým. Tj. neustále se fokalizujeme skrze různé bílé postavy a těm nebohejm pygmejům nezbyde, než být mlčícím mcguffinem vztahů mezi skutečnejma postavama. No nenasralo by vás to? Mě teda jo.(12.1.2012)