Z očí do očí

Farid Lahouassa

Yann Malcor

Scénografie:

Maria Djurkovic

Zajímavý film o článku v evolučním vývoji homo sapiens. Předvěký člověk byl předchůdcem člověka současného. Škoda, nabízelo se atraktivní téma ke ztvárnění nestandardního filmu. Kdyby se zvířata mohla bránit, vynadala by nám po každé. Když nazvem někoho, Ty zvíře, toto rčení jest urážkou pro zvíře, nikoliv člověka.(11.8.2007)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $223,079Tržby Celosvetovo $3,755,000(2.7.2010)

• Deverant

Skrze totálně zkostnatělou formální stránku zůstává ten film strašně rasistickým. Tj. neustále se fokalizujeme skrze různé bílé postavy a těm nebohejm pygmejům nezbyde, než být mlčícím mcguffinem vztahů mezi skutečnejma postavama. No nenasralo by vás to? Mě teda jo.(12.1.2012)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2006)

Ze začátku se mi film moc nelíbil, ale po prvních třiceti minutách nevím, co se stalo, ale film mě natolik vtáhnul do děje, že musim volit 4*.(16.11.2007)