Z očí do očí

Yann Malcor

Scénografie:

Maria Djurkovic
  • Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2006)

Nevýrazný snímek na velké téma se slušnou výpravou a dobrými herci. Podobné téma daleko lépe zpracoval Spielberg v "Amistadu".(24.2.2012)

• Deverant

Skrze totálně zkostnatělou formální stránku zůstává ten film strašně rasistickým. Tj. neustále se fokalizujeme skrze různé bílé postavy a těm nebohejm pygmejům nezbyde, než být mlčícím mcguffinem vztahů mezi skutečnejma postavama. No nenasralo by vás to? Mě teda jo.(12.1.2012)

Chvályhodná myšlenka filmu se trochu ztrácí chaosem ve scénáři, postavy jednaj chvílema nepochopitelně a nemůžu si pomoct, ale hlavní tahouni filmu Joseph Fiennes a Kristin Scott Thomas to prostě "odchodili".(7.12.2007)

Dojemné, smutné, ale i úsměvné a milé - snad jen trochu dlouhé. Příběh, ve kterém se staví lidskost proti vědě 19. století, ovlivněné darwinismem, která se snaží najít článek mezi člověkem a opicí za každou cenu a tehdejší vědecká sympozia vytvářela takřka inkviziční tribunály, odsuzující kohokoliv, kdo b chtěl jejich domeček z karet rozbourat. Nádherné exteriéry a kvalitní obsazení s Kristin Scott Thomas a Josephem Fiennesem v čele dotváří velmi dobrý dojem z celého filmu. 85%(26.11.2009)