Americký táta (TV seriál)

American Dad!

American Dad!

Animovaný / Komedie

USA, 2005, 203x22 min

Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Seth MacFarlane, Curtis Armstrong, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas, Chris Diamantopoulos, Paget Brewster, Fred Tatasciore, David Koechner, Martin Mull, John DiMaggio, Stephen Root, Lisa Edelstein, Megyn Price, David Herman, Lizzy Caplan, Tom Hollander, Amy Hill, Amir Talai, Seth Green, Peter Paige, Scott Lowell, Richard Gant, Leisha Hailey, Victor Raider-Wexler, Jane Lynch, Will Forte, Rob Riggle, Richard Kind, Ron Livingston, Phill Lewis, Sandra Oh, Nat Faxon, Molly Shannon, Beau Bridges, John Cho, Swoosie Kurtz, Ivana Milicevic, Clancy Brown, Forest Whitaker, Ari Graynor, Ken Jeong, Jon Tenney, Emmanuelle Chriqui, Gina Gershon, Kristen Schaal, Elias Koteas, Amy Sedaris, Bryan Cranston, Jodi Long, Leslie Jordan, Azura Skye, Ioan Gruffudd, Jon Cryer, Stark Sands, Tzi Ma, Harve Presnell, Diane Delano, Patton Oswalt, Becki Newton, Missi Pyle, Skyler Gisondo, David Hemingson, Michelle Krusiec, Raven-Symoné, Andy Samberg, Kat Dennings, Zach Galifianakis, Nahnatchka Khan, Grey Griffin, Judd Hirsch, Bob Odenkirk, Edward Asner, Ron Perlman, Gabourey Sidibe, Anjelica Huston, Peter Scolari, Eric Stonestreet, Devon Werkheiser, Leigh-Allyn Baker, Wilson Cruz, Josh Gad, Jeremy Sisto, Beth Littleford, Susie Essman, David Boreanaz, Eartha Kitt, Burt Reynolds, Wally Wingert, Megan Hilty, Jim Rash, Zooey Deschanel, Cheech Marin, Maria Bamford, Rob Huebel, Werner Herzog, Sarah Michelle Gellar, Nicole Sullivan, Seth Rogen, Romany Malco, Brian Posehn, Andy Richter, Busy Philipps, Carmen Electra, Elizabeth Peña, Grant Heslov, Josh Groban, Melissa Peterman, Randy Spears, Leslie Bega, Alex Fernandez, Thandie Newton, Chris Klein, Peter Graves, Mike Hagerty, Bobby Lee, Joss Stone, Ricardo Montalban, Iggy Pop, Reno Wilson, Andrew Caldwell, J.B. Smoove, Jay Thomas, Tichina Arnold, Nick Kroll, Jeff Perry, Hulk Hogan, Mary Jo Catlett, Scott Lawrence, Chloë Grace Moretz, Natasha Melnick, Masam Holden, Brian Doyle-Murray, Pete Holmes, Michael McShane, Brian George, Kat Purgal, Alyson Hannigan, Ron Lynch, Max Burkholder, Masasa Moyo, Alison Becker, Larisa Oleynik, Ralph Garman, Jocko Sims, Michelle Monaghan, Emily Deschanel, Maria Thayer, Eric Edelstein, Josh Robert Thompson, Ricky Blitt, Brian Lally, Max Charles, Olivia Wilde, Austin Majors, Thomas Brodie-Sangster, Kim Kardashian West, Amy Pietz, Tim Gunn, Charles Bradley, Uma Thurman, Laura Bell Bundy, Ellen Albertini Dow, Janelle Monáe, Diane Robin, Daran Norris, Murray Miller, CeeLo Green, Melanie Paxson, Estelle Harris, James Patrick Stuart, Peter Mackenzie, Anne Gregory, Steve Schirripa, Josh Fadem, Gregory Jbara, Liz Sheridan, Jeff Sloniker, Alan Rachins, Wendie Jo Sperber, Debra Wilson, Don Lake, Ryan Deal, Kevin Michael Richardson, Josh Homme, Rhea Seehorn, Loni Love, Karen Maruyama, Mitzi McCall, Suzanne Cryer, Rob Tinkler, Billy Van Zandt

Family Guy trochu jinak, v lecčems podobný, ale přeci odlišný. American Dad má stejný styl bláznivého, absurdního a místy i trošku nekorektního smyslu pro humor. Pro svou trefnost si nemusí chodit pro sprostá slova, ale uhlazený jako Simpsonovi také není. Hlavním zdrojem zábavy jsou zajímavé postavy - polidštěný a věčně ožralý mimozemšťan, s německým přízvukem mluvící ryba, homosexuální pár moderátorů a hlavně sám Americký otec - muž, který na komára vytáhne pistoli a levé ucho si poškrábe pravou rukou. Jednotlivé díly mají i svou obsahovou hodnotu, ale právě často vynucené závěrečné ponaučení v prvních cca 3-4 sériích, k němuž se přímočaře směřuje už od počátku někdy leze na nervy. Od 6. série kvalita příjemně stoupla! 8/10(6.6.2009)

Dlouho jsem tomuto seriálu odolával, viděl jsem první 2 série a přišlo mi to jako kravina, takový špatný Family guy, vlastně vždy, když někdo udělá další animák, tak mi to příjde většinou jako kravina, například Futurama (nechápu to hodnocení, je to sračka), Cleveland show a tak dále, jsem rád, že jsem dal American dad další šanci, protože jsem už nevěděl na jakej animák koukat, tak jsem si pustil American Dad od 3 série a musím říct, že se sérii od série lepší, postavy jsou vtipnější a dokonce se u dílu párkrát zasměji. Takže nakonec spokojenost a nejspíš budu koukat i na další série :) zatím jsem na konci 5. série.(2.12.2014)

TV-seriál. Příjemné překvapení, nečekal jsem, že by toto mohlo překonat i dnes už slavné Griffinovi. American Dad! je poněkud drsnější, černým humorem zalitým (animovaný) sitcom, který mě pobavil. | 1.řada (80%), 2.řada (80%), 3.řada (80%), 4.řada (80%), 5.řada (80%), 6.řada (80%), 7.řada (80%), 8.řada (80%) > Průměr: 80% (4*) |(7.4.2014)

Family Guy s jinými postavami a souvisle se táhnoucím příběhem bez retrospektivních vložek. Vtáhl mě do sebe téměř ihned a nevyskytuje se zde žádná nevýrazná postava. Téměř všichni by mohli mít svůj vlastní seriál nebo dokážou v klidu utáhnout svou vlastní epizodu, aniž by z toho vzniklo něco nezáživného.(30.9.2010)

Pre mňa o niečo horšie ako FG-čka. Vtipov je málo, ktorých by tu malo byť veľa, nápady tiež nie sú nejaké "nápadité" a vcelku... ***__---__ Okomentovať UPDATE!!!(19.3.2009)