Americký táta (TV seriál)

American Dad!

American Dad!

Animovaný / Komedie

USA, 2005, 203x22 min

Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Seth MacFarlane, Curtis Armstrong, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas, Chris Diamantopoulos, Paget Brewster, Fred Tatasciore, David Koechner, Martin Mull, John DiMaggio, Stephen Root, Lisa Edelstein, Megyn Price, David Herman, Lizzy Caplan, Tom Hollander, Amy Hill, Amir Talai, Seth Green, Peter Paige, Scott Lowell, Richard Gant, Leisha Hailey, Victor Raider-Wexler, Jane Lynch, Will Forte, Rob Riggle, Richard Kind, Ron Livingston, Phill Lewis, Sandra Oh, Nat Faxon, Molly Shannon, Beau Bridges, John Cho, Swoosie Kurtz, Ivana Milicevic, Clancy Brown, Forest Whitaker, Ari Graynor, Ken Jeong, Jon Tenney, Emmanuelle Chriqui, Gina Gershon, Kristen Schaal, Elias Koteas, Amy Sedaris, Bryan Cranston, Jodi Long, Leslie Jordan, Azura Skye, Ioan Gruffudd, Jon Cryer, Stark Sands, Tzi Ma, Harve Presnell, Diane Delano, Patton Oswalt, Becki Newton, Missi Pyle, Skyler Gisondo, David Hemingson, Michelle Krusiec, Raven-Symoné, Andy Samberg, Kat Dennings, Zach Galifianakis, Nahnatchka Khan, Grey Griffin, Judd Hirsch, Bob Odenkirk, Edward Asner, Ron Perlman, Gabourey Sidibe, Anjelica Huston, Peter Scolari, Eric Stonestreet, Devon Werkheiser, Leigh-Allyn Baker, Wilson Cruz, Josh Gad, Jeremy Sisto, Beth Littleford, Susie Essman, David Boreanaz, Eartha Kitt, Burt Reynolds, Wally Wingert, Megan Hilty, Jim Rash, Zooey Deschanel, Cheech Marin, Maria Bamford, Rob Huebel, Werner Herzog, Sarah Michelle Gellar, Nicole Sullivan, Seth Rogen, Romany Malco, Brian Posehn, Andy Richter, Busy Philipps, Carmen Electra, Elizabeth Peña, Grant Heslov, Josh Groban, Melissa Peterman, Randy Spears, Leslie Bega, Alex Fernandez, Thandie Newton, Chris Klein, Peter Graves, Mike Hagerty, Bobby Lee, Joss Stone, Ricardo Montalban, Iggy Pop, Reno Wilson, Andrew Caldwell, J.B. Smoove, Jay Thomas, Tichina Arnold, Nick Kroll, Jeff Perry, Hulk Hogan, Mary Jo Catlett, Scott Lawrence, Chloë Grace Moretz, Natasha Melnick, Masam Holden, Brian Doyle-Murray, Pete Holmes, Michael McShane, Brian George, Kat Purgal, Alyson Hannigan, Ron Lynch, Max Burkholder, Masasa Moyo, Alison Becker, Larisa Oleynik, Ralph Garman, Jocko Sims, Michelle Monaghan, Emily Deschanel, Maria Thayer, Eric Edelstein, Josh Robert Thompson, Ricky Blitt, Brian Lally, Max Charles, Olivia Wilde, Austin Majors, Thomas Brodie-Sangster, Kim Kardashian West, Amy Pietz, Tim Gunn, Charles Bradley, Uma Thurman, Laura Bell Bundy, Ellen Albertini Dow, Janelle Monáe, Diane Robin, Daran Norris, Murray Miller, CeeLo Green, Melanie Paxson, Estelle Harris, James Patrick Stuart, Peter Mackenzie, Anne Gregory, Steve Schirripa, Josh Fadem, Gregory Jbara, Liz Sheridan, Jeff Sloniker, Alan Rachins, Wendie Jo Sperber, Debra Wilson, Don Lake, Ryan Deal, Kevin Michael Richardson, Josh Homme, Rhea Seehorn, Loni Love, Karen Maruyama, Mitzi McCall, Suzanne Cryer, Rob Tinkler, Billy Van Zandt, Patrick Bristow, Niecy Nash, T.E. Russell, Ali Wong, John Ennis, Erik Sommers, Rick Podell, April Stewart, John Lehr

Erik Sommers, Dan Vebber

Paranoidní a impulsivní otec je konzervativní republikán a odhodlaný patriot, který své drsné pracovní metody ze CIA neváhá použít i na svou rodinu. Jeho postava paroduje strach USA z ohrožení jejich země Araby a vlastně všemi ostatními. S přísným Stanem kontrastuje uvolněná hippie dcera Haley a jejich rozbroje jsou dobrým zdrojem vtipů, syn a matka spíše jen přizvukují. Avšak nejzábavnější je lyžař Klaus a jeho německý akcent a prasácké návrhy. Mimozemský alkoholik, který má slabost pro americké cukrovinky, se i rámci pár dílů opakuje, ale potenciál určitě má. Drsný humor seriálu mě ani neuráží, ale ani příliš nerozesmívá, takže po několika dílech Amerického taťku vzdávám. Zkusím MacFarlanův ranější počin Griffinovi a uvidíme, jestli se scenáristův smysl pro humor během let vycizeloval, zůstal tentýž nebo se zhoršil. Son, feelings are what women have. They come from their ovaries. 60–65 %. [S01E01–10, v originálním znění](12.8.2013)

Prvních pár epizod slabších, ale pak se to zvrtlo v naprostou špičku. Tak jako Griffinovi jsou co se týče slušnosti někde mezi Simpsony a South Parkem, tak American Dad je někde mezi Simpsonovými a Griffiny... ale spíše se blíží Griffinům. Všechny postavy jsou tady naprosto skvělé, přičemž vede mimozemšťan Roger a otec rodiny Stan. Roger totiž dokáže tak neskutečně zahláškovat, že i když se semtam vyskytne slabší díl, on to všechno dkáže zachránit. A když už ani on ne, pak je tu ještě ryba Klaus. Prostě nářez. Simpsni jsou oproti tomu nuda k uzoufání(dřív jsem je žral, ale po tomhle jsem vysoký názor na ně byl nucen poněkud snížit) P.s.: Příčku v oblíbených sdílí s Griffiny(1.3.2013)

další dobrej seriál ze zámoří...good moooning U.S.A.! :-)(8.1.2010)

American Dad mi připadá o něco málo slabší, než je Family Guy. Ale pořád jsou tam čas od času dobrý díly (např. s Georgem Clooneym a dětskýma otrokama :D ).(2.1.2016)

• Politik

Slabota, další z amerických průměrných až nudných seriálů, podobně jako Simpsnovi. Nevím kde to tu popularitu bere, občas to není špatné, proto taky 2 hvězdy, ale celková kvalita je velmi nízká.(27.8.2010)

• - Rogerův oblíbený film je Millerova křižovatka (1990). (marwin836)

• - Steve se objevil ve všech epizodách, kromě poslední ze 4. série. (marwin836)

• - Po postavě Hayley její dabérka Rachael MacFarlane, Sethova sestra, pojmenovala své první hudební album ''Hayley sings''. (GreatestFan)