Blbec k večeři

Dinner for Schmucks

Komedie

USA, 2010, 109 min

• maverick10

Proc??? Trpi snad amíci nedostatkem fantasie, maji line mozky, ze nataci tak nepovedene remaky neceho co fungovalo, pretvori to na svuj ruzovej americkej bublifuk plny americkeho snu, falesneho sentimentu a lacineho patosu? Na tohle se mi tezko diva, abych pri koukani vyplnil cas, tak vetsinou platu svetr, prekladam do jambickeho pentametru Freudovi basnicky nebo vycuravam do snehu na parapetu obrazky Walta Disneyho. . .(3.2.2011)

• nunka

Dinner for Schmucks ma prekvapil - svojou stupiditou, naivitou a trpezlivosťou hercov, ako zo seba robia rad za radom magorov. Miestami nepozerateľné, cítila som sa trápne. To sa jednoducho nedá brať z nadhľadu.(15.2.2011)

Ta jedna hvězdička je za moji sympatii k Paulu Ruddovi, chtěla bych ho za kamaráda. Ale nechápu, proč hraje převážně v takových filmech. Jenom kvůli němu jsem přežila tu fůru trapností.(9.6.2014)

Komedie s nejpodivnějším humorem, jaký jsem za poslední dobu v komediích viděl. Snad všechno mně tady přišlo hodně zvláštní, počínaje zálibou hlavního hrdiny ve vycpávání myší a konče podivnou až nefunkční kreací Zacha Galifianakise v roli muže ovládajícího mysl. A než dojde na onu zmíněnou večeři s nejedním blbcem, tak to nějakou chvíli trvá a divák se musí prokousat tunou velmi svérázného humoru, který se sice dá s obtížemi vstřebat, ale protože má film slušné tempo a charismatického Steva Carella v roli roztomilého "blbce" a Paul Rudd je schopný nahrávač, tak film poměrně příjemně plyne k firemní večeři, jejíž součástí je soutěž o největšího blbce či spíše exota, Nevadilo mně, že film se uchýlil k poměrně lacinému moralizování, a ani to že měl spoustu dějových odboček, až jsem nabyl dojmu, že snad k té stěžejní scéně s večeří ani nedojde, ale to hlavní, co jsem nepochytil bylo, že mně nebylo vůbec jasné, o co filmu vlastně šlo. Hlavní úmysl filmu mně zůstal skryt a neberu vysvětlení, že se každý rád zasměje neštěstí toho druhého, ale ono to opravdu tak vypadá, že film na hlubší myšlenkové poselství opravdu neměl. Faktem však zůstává, že Steve Carell se vzhledem maximálního mimoně a Lucy Punch v roli umanuté svůdnice se stali největšími tahouny velmi zvláštní komedie, která v mnoha momentech chrlí velmi originální styl humoru, na který nejsem běžně připravený.(24.1.2011)

• GilEstel

Naprosto brutální dehonestace velmi zdařilého francouzského originálu. Parádní konverzační komedie se překroutila v cosi obludného. Nazval bych to morálním poučením po americku, prostřednictvím potrhlé hry ad absurdum. Můj dojem z průběhu filmu byl tak na 2 hvězdy, ale samotný akt večeře byl opravdový vrchol nevkusu a urážka diváka. Takže asi tak. 15%(1.8.2011)

• - Komedie byla do kin distribuována pod krycím názvem Emphasis. (oje)

• - Film je remakom úspešnej francúzskej komédie z roku 1998 Le Diner de cons, u nás uvádzanej pod názvom Jeden blbec na večeru. Hlavnú úlohu blbca si tu zahral známy francúzsky herec Jacques Villeret. (BathoryMan)

• - Ve scéně, kdy se Barry (Steve Carell) urazí a odejde domů, sundavá si dioptrické brýle a nasazuje brýle zvětšovací. V dalším záběru si zvětšovací brýle sundá, ale pod nimi jsou i jeho dioptrické. (Danny F.)