poster

Blbec k večeři

 • USA

  Dinner for Schmucks

 • Slovensko

  Blbec na večeru

Komedie

USA, 2010, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ***

  Francouzskej originál je děsná prdel právě kvůli postavě blbce, která je perfektně obsazená Jacquesem Villeretem, tady je bohužel jen stupidně vytlemenej Carell, kterej neni přirozeně blbej, ale spíš americky retardovanej, ale v rámci možností jsem se zabavil, ale žádná super komedie to teda neni.(21.1.2011)

 • Janek
  **

  Sekundující britští (a novozélanští) komici jsou dobří a dobře se na ně dívá. Jinak po dlouhé době film, který mě svou debilitou rozčílil.(9.2.2011)

 • kingik
  ***

  Komedie s nejpodivnějším humorem, jaký jsem za poslední dobu v komediích viděl. Snad všechno mně tady přišlo hodně zvláštní, počínaje zálibou hlavního hrdiny ve vycpávání myší a konče podivnou až nefunkční kreací Zacha Galifianakise v roli muže ovládajícího mysl. A než dojde na onu zmíněnou večeři s nejedním blbcem, tak to nějakou chvíli trvá a divák se musí prokousat tunou velmi svérázného humoru, který se sice dá s obtížemi vstřebat, ale protože má film slušné tempo a charismatického Steva Carella v roli roztomilého "blbce" a Paul Rudd je schopný nahrávač, tak film poměrně příjemně plyne k firemní večeři, jejíž součástí je soutěž o největšího blbce či spíše exota, Nevadilo mně, že film se uchýlil k poměrně lacinému moralizování, a ani to že měl spoustu dějových odboček, až jsem nabyl dojmu, že snad k té stěžejní scéně s večeří ani nedojde, ale to hlavní, co jsem nepochytil bylo, že mně nebylo vůbec jasné, o co filmu vlastně šlo. Hlavní úmysl filmu mně zůstal skryt a neberu vysvětlení, že se každý rád zasměje neštěstí toho druhého, ale ono to opravdu tak vypadá, že film na hlubší myšlenkové poselství opravdu neměl. Faktem však zůstává, že Steve Carell se vzhledem maximálního mimoně a Lucy Punch v roli umanuté svůdnice se stali největšími tahouny velmi zvláštní komedie, která v mnoha momentech chrlí velmi originální styl humoru, na který nejsem běžně připravený.(24.1.2011)

 • maverick10
  *

  Proc??? Trpi snad amíci nedostatkem fantasie, maji line mozky, ze nataci tak nepovedene remaky neceho co fungovalo, pretvori to na svuj ruzovej americkej bublifuk plny americkeho snu, falesneho sentimentu a lacineho patosu? Na tohle se mi tezko diva, abych pri koukani vyplnil cas, tak vetsinou platu svetr, prekladam do jambickeho pentametru Freudovi basnicky nebo vycuravam do snehu na parapetu obrazky Walta Disneyho. . .(3.2.2011)

 • GilEstel
  *

  Naprosto brutální dehonestace velmi zdařilého francouzského originálu. Parádní konverzační komedie se překroutila v cosi obludného. Nazval bych to morálním poučením po americku, prostřednictvím potrhlé hry ad absurdum. Můj dojem z průběhu filmu byl tak na 2 hvězdy, ale samotný akt večeře byl opravdový vrchol nevkusu a urážka diváka. Takže asi tak. 15%(1.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace