Blbec k večeři

Dinner for Schmucks

Komedie

USA, 2010, 109 min

• troufalka

Blbec je ten, kdo si k večeři pustí tento film. Pokud se chcete královsky pobavit, běžte na Blbce do divadla, nebo si pusťe francouzský film s vynikajícím scénářem Francise Vebera. Tak jako je každý dobrý skutek po zásluze potrestán je každý dobrý film zmršen americkým remake. Bohužel.(9.6.2014)

• kapsomut

Neviděl jsem a asi ani neuvidim ... tohle bude propadák už jen kvůli tomu, že originál se překonat nedá a ani se mu nedá vyrovnat! Zasraný američani ... do všeho se serou, ale všechno stojí za hovno!(15.12.2010)

• Amarcord_1

15% - Recept na takový remake: Vezměte brilantní francouzskou konverzační komedii, kde se téměř celý děj odehrává v jediném bytě, oddělte hlavu a předstírejte, že tam nikdy žádná hlava nebyla. Místo hlavy přišijte sbírku dějových i hereckých klišé rodinných komedií. Výsledek hoďte do mikrovlnky a delikatesa je téměř hotova. Teď už jen upravit humor. Zvolte strategii "každý musí všechno pochopit, nebudeme nic riskovat". Jak na to? Každý vtip, který v původní komedii končí náznakem a je na divákovi, aby s ním dál pracoval sám, se musí nejen dovést do jasné pointy, ale pointa se musí opakovaně VYSLOVIT a pro obzvláště náročné konzumenty, kteří se stále ještě nezačali smát, přidat pár grimas navíc - jen tak, bez důvodu. Odkryjte skryté, a vyslovte nevyslovené. Moc jsem si nepochutnal, asi mám radši konvenční stravu.(11.7.2011)

• BadoXXII

Nepozerateľná kokotina. Francúzsky predchodca nie je nič extra, ale oproti tomuto to je komédia ako hrom. 2/10(9.1.2011)

• Niles

V celom filme boli najkrajšie úvodné titulky s mestečkom myší. Potom to už bolo len trápne, predviedli sa nesympatické postavy (hlavne blbec Carell). Táto "komédia" bez štipky humoru môže akurát kaziť dojem z francúzskeho originálu. K záverečným titulkom som sa ani nedostal.(29.10.2011)

• - Ve scéně, kdy se Barry (Steve Carell) urazí a odejde domů, sundavá si dioptrické brýle a nasazuje brýle zvětšovací. V dalším záběru si zvětšovací brýle sundá, ale pod nimi jsou i jeho dioptrické. (Danny F.)

• - V raných fázích projektu se uvažovalo o obsazení Saschy Barona Cohena. (oje)

• - Komedie byla do kin distribuována pod krycím názvem Emphasis. (oje)