Blbec k večeři

Dinner for Schmucks

Komedie

USA, 2010, 109 min

• fishki

Už jednoducho týmto filmom neodpúšťam a ani pri ich hodnotení nežmúrim okom. Denne sa na nás valia komédie s originálnym nápadom, tak prečo dávať do priemeru a nadpriemeru takéto komédie len kvôli tomu, že sú milé a na nič sa nehrajú, že. Klišoidná šablóna prepálená o dobrých 30 minút. Skutočne jedinou záchrannou sieťou je Steve Carell. Stále ukazuje, že dokáže utiahnuť viac ako dvacať minút Office. Naopak Rudd vsádza na jeho cute look a ostáva v tieni. A taký chudák Galifianakis, ten už iné postavy asi hrať nebude. Jay Roach nikdy nebol super vtipný režisér, ale i tak postupne klesá pod priemer. A za tie stupídne "náhodné" vchádzanie do izieb som chcel ešte jednu hviezdu strhnúť.(26.12.2010)

Možno je to tým, že som očakával maximálnu hrôzu, lacný humor, ktorý ťaží len z toho, ako sa skupinka hercov hrá na idiotov, ale musím sa priznať, že som sa kráľovsky bavil. Dokonca si nepamätám komédiu, pri ktorej by som sa v poslednej dobe takto nasmial. Scenár možno nie je nejak prevratný (francúzsky originál som nevidel, takže neviem povedať, nakoľko sa americký tvorcovia inšpirovali) a neraz som si aj hovoril, že nebyť geniálneho Steve Carella, naozaj by to mohla byť katastrofa. Steve sa však v The Office naučil, ako z trápnej situácie vydolovať komediálne zlato a ako zahrať idiota ľudsky, takže zachraňuje aj slabšie scény. Samozrejme, zvyšné obsadenie na tom takisto nie je vôbec zle; Paula Rudda snáď nikto nemôže nemať rád, Zach Galifianakis a Jemaine Clement sú obaja neskutočne vtipní, ale Steve proste svieti. Po zhliadnutí filmu som si ho musel konečne pridať k obľúbeným hercom, kam v podstate už aj tak nejaký ten rok patril.(4.8.2011)

• predators

Zase jedna o kamarádech a o objevení toho kousku dobra uvnitř sama sebe. Jako by to nestačilo v předchozích osmadvaceti komediích. Je to tak střídavě oblačno až polojasno, nemůžu říct, které okamžiky převládaly, ale zasmál jsem se sotva dvakrát! Tedy, nejde o nic hrozného, trpět při sledování vypreparovaných myší neusnete, ale zábavu si představuji trochu jinak. Uvidíme, jak dopadne pokračování, Blbec k snídani, Carell už preparuje další zvířata... 40%(12.1.2011)

• HellFire

Ano, několik vtipných momentů se opravdu najde, ale většinou jsem si říkal "Co to sakra?". Remake pro mě nudného originálu se prostě nepodařil. Můžu z toho vinit hloupý scénář, ale i Steva Carella, protože není třeba se tvářit jako blbeček a mluvit jako blbeček abych dokázal pobavit. Zach Galifianakis taky nezafungoval. Největší průser je ale samotné vyvrcholení filmu v podobě večeře.(15.1.2011)

• BadoXXII

Nepozerateľná kokotina. Francúzsky predchodca nie je nič extra, ale oproti tomuto to je komédia ako hrom. 2/10(9.1.2011)

• - Komedie byla do kin distribuována pod krycím názvem Emphasis. (oje)

• - Film je remakom úspešnej francúzskej komédie z roku 1998 Le Diner de cons, u nás uvádzanej pod názvom Jeden blbec na večeru. Hlavnú úlohu blbca si tu zahral známy francúzsky herec Jacques Villeret. (BathoryMan)

• - Ve scéně, kdy se Barry (Steve Carell) urazí a odejde domů, sundavá si dioptrické brýle a nasazuje brýle zvětšovací. V dalším záběru si zvětšovací brýle sundá, ale pod nimi jsou i jeho dioptrické. (Danny F.)