Tam, kde jsem nikdy nebyl

Neverwas

Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA / Kanada, 2005, 108 min

Musím říct, že mě Neverwas mile překvapil. Je to příjemný film s krásnou hudbou, kouzelnou atmosférou a kvalitními hereckými výkony. Obzvlášť Ian McKellen je opět výborný. 75%(7.5.2007)

Prirovnani k Terabithii je na miste, jo, tohle je rekneme dospelejsi verze. Jen mirne dejove prekombinovana. A ty hudby je taky trochu moc a jeste vic podtrhuje sladkobolnost celyho filmu. Ale konec moc milej.(8.3.2011)

Príjemný film ponorený do ľudskej "dospeláckej" fantázie v štýle ako bol Most do Krajiny Terabithia. Zaujme skvelé herecké obsadenie, postupne vznikajúce čaro príbehu vyvrcholiace záverom. /80%/(21.4.2010)

Film jsem viděla v dabingu, což už samo o sobě smrtelně strhává zážitek (ve chvíli, kdy jsou postavy vzrušené, rozzlobené dabéři nejspíš usínají ve svých kukaních a těší se, až dokecají a půjdou domů). K herectví Iana McKellena je jeho hlasový projev nejdůležitější, takže rozhodně si sežeňte originální verzi. Když opomenu strašný sluchový zážitek, zbývá mi příběh, který je velice originální, propletený a sám o sobě by mohl tvořit další a další mytologii, ale něco mi v tom prostě chybělo. Mohlo to být klidně i o něco delší, abychom se s postavami více seznámili a oblíbili si je. Bylo to prostě jako sýrová pizza, na kterou někdo zapomněl nasypat sýr. Bylo to dobré, ale něco tomu chybělo, i když nedokážu slovy vyjádřit co. Jinak ale pěkný příběh s ústřední sympatickou trojicí (McKellen, Eckhart, Murphy), který neurazí.(11.3.2011)

Takže zkusím vyjmenovat žánry, které by se daly přičíst tomuto filmu: psychologicko dramatická životopisná retrospektivní fantazy pohádková detektivka s romantickou náladou. A výsledek přitom vůbec není blbý, ba naopak nečekaně příjemný. Nejvíce oceňuji propletení dvou příběhů a také barvy a paprskové světlo. Tento film je asi svým charakterem (mají-li filmy charakter) nejblíže k Faunovu labyrintu, ale pokud mám vybrat mezi nimi, rozhodně dávám přednost tomuto snímku - Tam, kde jsem nikdy nebyla.(15.7.2011)