Tam, kde jsem nikdy nebyl

Neverwas

Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA / Kanada, 2005, 108 min

Vystihující komentář: predators, T2, HOODY. Opravdu kouzelná hudba i celá atmosféra. Milé televizní překvapení, které mě svou nenápadností zaskočilo a ráda jsem film dokoukala. Mělo to opravdu své "čaro". Jen mě udivuje popůlnoční vysílací čas. Škoda, protože snímek má co nabídnout. A tak, když Nick Nolte obejme svého syna a krajina potemní, tušíte, co přijde a vy doufáte, že závěr bude opravdu z říše fantazie. A to se mi líbilo, racionální myšlení šlo na chvilku stranou a zůstala jen víra v pohádky a pěkné konce. V černobílý svět, kdy jde snadno rozeznat dobro od zla. Ve svět, kdy tatínky nezabíjí zakéřné choroby, ale hrdinské činy. 75% (Scénář i režie by chtěli ještě vypilovat.)(28.3.2011)

Tak tenhle film je tak trochu bláznivý, nejen role herců(hlavně Ian MacKellena), které myslím zvládli na výbornou, ale pocity z něj mám trochu smíšené. Možná je to tím, že stále na něco čekáte a čekáte a ono to přijde až v poslední čtvrt hodině. Ale určitě film nenudí, občas vás okouzlí krásná příroda a hudba též stojí za poslechnutí. Jen těsně to není na 4*. 70%(21.5.2007)

Příjemný film z prostřední silně ovlivněném fantasy knihou, kde Ian McKellen podává výkon zblblého Gandalfa a zbytek mu statečně sekunduje.(17.6.2007)

Skvělý Ian McKellen vás strhne do pohádkové říše jím stvořené, aby se vymanil z krutých podmínek v dětství. Stvořil si natolik kouzelný příběh, že strhává miliony lidí. Kdyby mi zůstala dětská mysl, asi bych byl strašně rád jako on. Ikdyž má film svoje mouchy, mě se líbil a to mnoem víc než jemu tématem podobný Bridge to terabithia. Abych nezapoměl Nick Nolte je tu uveden v seznamu herců nakonci, ale osobně podával druhý nejlepší výkon ve filmu:-)(4.1.2008)

I když by film potřeboval daleko lepší scénář, určitě stojí za skouknutí. Filmu hodně pomáhaj vynykající herecké výkony, jak Aarona Eckharta nebo Nicka Nolteho, tak především naprosto úžasného Iana McKellena... Neverwas má i jísté kouzlo, na kterém má velký vliv opravdu krásná hudba, díky které překousnete i ten zákeřný konec.(7.11.2008)