Novodobí Robinsoni

Willy Kurant

John Scott

Terry Kelley
  • tron

„Uniesli ma!“ – „Takto únos nevyzerá.“ Vlastne celkom milé, o to viac, o čo radšej máte aj vy radi príbehy stroskotancov. Nie je to práve druhý STROSKOTANEC, ale ani ďalší STROSKOTANCI.(29.12.2007)

• Turiec

Takúto zlátaninu snáď ani nemôže napísať dospelý človek. Ak sa rodina s deťmi po stroskotaní usmieva, sú bez najmenších obáv a tvária sa ako na najbezpečnejšom mieste na zemi, hýria vtipom a rozdávajú úsmevy, niečo musí byť zlé v štáte dánskom. Scenárista musí byť, veľmi slušne povedané, povrchná naivka. Ak to náhodou myslel vážne, tak ho úprimne ľutujem a malo by to uraziť každého diváka. Ak pripustíme, že film je určený pre menšie deti a piráti sú hlupáci, s ktorými si ktokoľvek poradí, potom nerozumiem, prečo týchto stroskotancov viaceré televízie vysielali v prime-time a nie o 10-tej dopoludnia. Veď ide o „typickú“ americkú rodinku, ktorá je za každých okolností čisto upravená a vyžehlená a vyzerá ako na dovolenke aj keď je na opustenom ostrove. Nevadí, že sú všetci z viacerých strán v ohrození života – ani ich len nenapadne, že by sa chceli dostať domov. Sú predsa šikovní a urobia si raj tam, kde sú. Nie je problém nielen postaviť prístrešok – postavia si rovno superdom s nábytkom, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani IKEA :) Nezaostávajú ani hlavní protagonisti. O výkonoch detí sa netreba vyjadrovať, ale hroznejší „herec“ ako doktorka Queenová bol snáď len orangután. Disneyovci si musia robiť srandu!(23.7.2004)

Není to žádný zázrak, ale to snad od tohoto filmu divák ani nečeká. Čeká pouze relax a toho se i dočká. Ideální pro nějaké odpoledne. 50 %.(7.4.2007)

• Dever

Soundtrack John Scott: 1. Leaving Hong Kong [3:03] ,2. At Sea [0:51] ,3. Encounter With a Shark [1:45] ,4. Pirates on the High Seas [5:48] ,5. Shipwrecked [2:00] ,6. Strange Island [6:06] ,7. Pirate Attack [3:47] ,8. Settlers [4:32] ,9. Chasing Turkey [3:33] ,10. The Wild Girl Takes a Prisoner [2:01] ,11. Shane and Franciose [4:16] ,12. Francious Comes Back [3:42] ,13. Pirate Island [2:08] ,14. Big Red's Family [1:30] ,15. Escape from Pirate Island [3:48] ,16. All Out War [3:05] ,17. Hello Mr. Python [4:55] ,18. Don't Mess With My Girls [3:26] ,19. Bound for Australia [4:44],(10.6.2011)

• Boogeyman

Příšerná kokotina!(9.4.2007)