Novodobí Robinsoni

Terry Kelley

Scénografie:

John Zachary
  • Dever

Soundtrack John Scott: 1. Leaving Hong Kong [3:03] ,2. At Sea [0:51] ,3. Encounter With a Shark [1:45] ,4. Pirates on the High Seas [5:48] ,5. Shipwrecked [2:00] ,6. Strange Island [6:06] ,7. Pirate Attack [3:47] ,8. Settlers [4:32] ,9. Chasing Turkey [3:33] ,10. The Wild Girl Takes a Prisoner [2:01] ,11. Shane and Franciose [4:16] ,12. Francious Comes Back [3:42] ,13. Pirate Island [2:08] ,14. Big Red's Family [1:30] ,15. Escape from Pirate Island [3:48] ,16. All Out War [3:05] ,17. Hello Mr. Python [4:55] ,18. Don't Mess With My Girls [3:26] ,19. Bound for Australia [4:44],(10.6.2011)

• Tommassi3

"Copak nemáš ani trošku fantazie ??" - "Nevim, ale dost často si představuju, že jsem jedináček !!" ;) Tak podobný snímek jako The New Swiss Family Robinson se opravdu jen tak nevidí, nesmírně vtipný v pasážích, kde si měl divák okusovat nehty i s prsty, a ubohý tam, kde se měl smíchy plácat do kolen, i když vlastně teď úplně nevím, jak moc by to bylo uskutečnitelné bez těch prstů, takže nakonec díkybohu za to, že se zde veškerá Raffillova snaha minula účinkem !! ;) A o čem, že to vlastně celé je ?? Jane "Dr. Quinnová" Seymour se rozhodla opustit Sallyho, byť donucena okolnostmi, se svojí novou rodinou Robinsonů tentokrát osídlit zdánlivě opuštěný ostrov pod křídly Studia Disney a výsledkem zůstává pouze naprosto utopený potenciál tohoto, alespoň co se týká mladšího okruhu diváctva, velmi vděčného tématu !! Infantilně naivní příběh jako mix předlohy Švýcarského Robinsona Johana Davida Wysse a De Vere Stacpooleho Modré laguny pro retardované nezachrání ani hodně slušný hudební motiv osvědčeného Johna Scotta, ani to minimum záběrů na božsky modré moře, protože diváka už v polovině tohoto škváru bolí za krkem od neustálého kroucení hlavou, jak neskutečně upocenou směs všemožných klišé daného žánru, naprosto neomluvitelných nerealistických přehmatů, dementních dialogů a k neuvěření špatně technicky provedených akčních scén musí sledovat !! Navíc fakt, že nejsnesitelnější a zároveň nejvěrohodnější herecký výkon, či alespoň něco vzdáleně se mu podobajícího, podává orangutan "Velkej Zrzek", který zároveň obstarává jediné vtipné momenty této neuvěřitelné filmové žumpy, v níž s požehnáním Disneyů i David Carradine definitivně utopil veškeré moje zbývající iluze o něm, a to jistě mluví asi za vše !! Platil-li vůbec někdy Stewart Raffill za nadějného režiséra, nějakých čtyřicet let od jeho posledního dobrého filmu a tenhle scénář na to dávají dokonale zapomenout, tohle je totiž opravdu nesmírně trapný kus filmařiny !!(1.7.2013)

• reqiuem

"nádherné" dobrodružství ve kterém se do sebe zamilují opice, puberťáci a jeden člověk přechytračí bandu pirátů, při tom si na ostrově vybudujou celkem slušnej bejvák ..ja bych tam teda radši zůstal...(27.5.2008)

• Hunt

HUDBA: John Scott; Mnohokrat nelogicke, neuveritelne, vykradene, ale koukat se na to dalo.(21.6.2008)

• MM_Ramone

Absoultne nepodarený dobrodružný film, ktorý je plný nelogického konania hrdinov, chabých hereckých výkonov a trapných, nereálnych akčných scén. Technické spracovanie je rovnako úbohé. Nevýrazná kamera, strih aj réžia nedokázala nič vyťažiť ani z inak divácky atraktívneho prostredia subtropického opusteného ostrova. Už scenár je nebetyčná sprostosť, avšak jeho filmové spracovanie to celé tlačí ešte nižšie. Skoro až do odpadu! *(3.9.2009)