V tom domě straší!

Monster House

V tom dome straší

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

Rozpočet $75miliónovTržby USA $73,661,010Tržby Celosvetovo $140,175,006Tržby za predaj DVD v USA $71,480,743 //počet predaných kusov 4,300,077/videl v kine: 65%/(11.1.2007)

Hodně příjemná záležitost, evokující to nejlepší, co vzniklo v osmdesátých letech v dobrodružném žánru pro mladší diváky (např. Goonies). 70% za fajn atmosféru, pěknou animaci a slušný příběh s inteligentní pointou. Navíc se tu nezpívá, nikdo se tu debilně nepitvoří a vůbec je to konečně zase jednou dospělejší animák, dolující z odrostlejších diváků vzpomínky na strašidelné zážitky z dětství. Být malý kluk, tak je doma se mnou k nevydržení, protože bych na tohle donutil rodiče jít se mnou asi víckrát.(7.9.2006)

Hororovej animák? no ale proč ne? sice žádnej extra horor to neni, ale atmosféru to má velice slušnou a některý postavy sou docela strašidelný, jenže i tak to je přece jen takovej spíš horor pro děti. Co se týká animace, tak je řek bych spíš taková standartní, ale za to postavy jsou úplně dokonalý, škoda toho konce ala strašidelnej dům v pohádce,jinak je to ale docela povedenej animák(9.12.2006)

Docela slušná animárna. Příběh je rozhodně zajimavý, ale určitě né perfektní. Moc se mi líbila grafika a celé zpracování. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdami, nakonec jsem dal plný počet. Rozhodně patří k těm lepším animákům. Na dušičky to bodlo.(2.11.2011)

• Renton

Scénář: Dan Harmon, Rob Schrab, Pamela Pettler .. Tak copak jsme to tu měli? Že je tento animák technicky precizní neznamená už v žádném případě, že sednu na zadek a vysolím dobré hodnocení. Zaujmout mohl tedy jedině příběh, jenže to se jaksi nepodařilo. Zkráceně jde o to, jak partička dětí zápasí s prokletým domem. To mě ovšem nijak neoslovilo a zůstal jsem chladný po celou táhlou stopáž. V každém směru neobjevný příběh plný nejprovařenějších hororových vějiček (a že jich tady je). Nezastírám, že snímek má téměř vše (až na větší dávku humoru a to považuji za obrovskou chybu!), co si žádá podívaná pro širší spektrum diváků s důrazem na dětské publikum - ať je to hrozivý záporák (s tím, že špatný bude nakonec "ta" druhý..), první lásku a pusu, morální ponaučení o dospívání, ale má i spoustu obecných neduhů pramenících z této jednoduché šablony, kterou do puntíku plní včetně utahaného dvojitého finále apod. Zkrátka nic pro mě! Možná to bude tím hororovým nádechem, možná je to jednoduše slabé. Vyberte si.(9.3.2007)