V tom domě straší!

Monster House

V tom dome straší

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

Hororovej animák? no ale proč ne? sice žádnej extra horor to neni, ale atmosféru to má velice slušnou a některý postavy sou docela strašidelný, jenže i tak to je přece jen takovej spíš horor pro děti. Co se týká animace, tak je řek bych spíš taková standartní, ale za to postavy jsou úplně dokonalý, škoda toho konce ala strašidelnej dům v pohádce,jinak je to ale docela povedenej animák(9.12.2006)

| Scenár: Dan Harmonm, Rob Schrab, Pamela Pettler | Hudba: Douglas Pipes | Produkcia: Jack Rapke, Steve Starkey, Executive: Robert Zemeckis, Steven Spielberg / Columbia Pictures | Rozpočet: 75 miliónov $| Tržba: 140,175,006 $ | Scenár prepracovaný, gagy nové i staré, animácia podivná, no zmena neuškodí.(17.1.2011)

Škoda, že si tvůrci neodpustili těch pár vtípků a víc nepřitlačili na mrazivou atmosféru. To by šlo o revoluční film v rámci 3D animace. 3 a 1/2*(16.9.2006)

Už jenom kouzelná blonďatá holčička bez několika předních zubů, pelášící si to nesměle na tříkolce ulicí, posetou barevným podzimním listím, dává naději, že počin z producentské dílny pánů Spielberg-Zemeckis bude stát za to.. Výsledek je ale přinejmenším rozpačitý!! Tři dětičky (kupodivu podobné triu z Harryho Pottera – bystrý kluk, nemotora, studentka s vyznamenáním) se rozhodnou zjistit, jak je to se záhadným domem, který po „úmrtí“ svého (vpravdě) úžasně podivínského majitele tak trochu papá lidi a zvířata!! Trojrozměrná digitalizace je věru povedená, originální znění (Maggie Gyllenhall, Steve Buscemi, Jason Lee ad.) znamenité, ale film působí rozpolceně, každá polovina je jako od jiného autora – osobně mi (i když je méně nápaditější) kupodivu lépe sedla první polovina. Nezávadná, krátká (i když mohla být ještě kratší) jednohubka s trochou toho Halloweenu!!(29.12.2006)

Kdyby mi kouzelný dědeček odčaroval nějakých 15 - 20 let, dost možná bych dala plných 5 hvězdiček, ale anžto mám mládí v hajzlu a do důchodu daleko... Za hezkou animaci a pro pohádky poměrně neotřelý, byť naivní příběh, který však mohl nabídnout víc, dávám slušných 65% a dětem doporučuji.(12.3.2009)

• - Režisér chtěl, aby dům na plátně působil jako živoucí bytost s vlastní osobností. Propátral tedy předměstí Los Angeles, kde nasbíral fotky patřičně tajemných staveb. Na základě fotografií a kreseb pak animátoři stvořili dům s okny místo očí a kobercem místo jazyka. Výsledek měl 40 000 animačních prvků a animátoři na něm pracovali devět měsíců. (Cherish)

• - Ve scéně, kdy hrdinové chtěji uhasit oheň v domě, nakreslí plánek. Na něm je však v některých záběrech komín na domě na pravé straně, zatímco na jiných na levé. (Terva)

• - Autor hudby Douglas Pipes byl nominovaný na Objev roku na World Soundtrack Awards. (imro)