Snílek

Rojko

Splnený sen

Drama / Rodinný

USA, 2005, 98 min

Keď sa človek na film pozerá ako na rodinný a neočakáva ťažkú, hlbokomyselnú drámu, tak rozhodne zaujme. Ide o také milé, príjemné pohladenie na duši. Dialógy síce mohli byť menej klišoidné a trochu viac inteligentnejšie, ale emočná stránka našťastie aj tak prevyšuje. Občas poteší vidieť, že sa niekomu niečo podarí a že sa všetko na dobré obráti. Je tu veľa pozitívnej energie, a tej nie je nikdy dosť. 70/100(13.5.2014)

rozpočet : $32 million tržby celosvetovo : $38,741,732(16.2.2007)

Není to tak umně natočené jako legendy podle skutečných příběhů PHAR LAP nebo SECRETARIAT, ale tento film má dvě věci, které ho vyzdvihují. Ačkoli je Dreamer opravdovým příběhem pouze vzdáleně inspirován, má sympatické herce a to všechny, druhá věc je krásná atmosféra. Nádhera.(12.2.2012)

Pekný dojímavý skutočný príbeh muža, ktorý pre svoju dcéru a možno aj pre samého seba, riskovaním práce a živobytia, zakúpil a staral sa o koňa odsúdeného na smrť a príbeh, ktorý poukáže aj na to, že existujú ešte zázraky. Síce je tento film zabalený do ohromne rozprávkovej formy, miestami je vážne nudný, ale v celku roztomilý a znesiteľný. Veľké herecké výkony, ktoré by stáli za zmienku tu ani nie sú, ale ostatok to všetko nahrádza. Podobné filmy: Svetová teta Velvet, Rýchly Stripes, Druhá šanca.(24.1.2010)

78 % - Ano, klasický příběh o cestě outsidera přes všechny překážky za neuvěřitelným cílem. Ale taky metafora snů, kterými děti na rozdíl dospělých dokážou žít a při prvním stínu pochybností všechno hned nevzdávají. Tahle dětská snivost ve většině dospěláků vyhasla a třeba právě takovýhle film ji může trochu rozdmýchat. A nemusí to být sen o vítězství na dostihu, jde o drobnosti, na které člověk rezignoval a přestal se o ně snažit... Co? Že ne? To je právě ono... :-) Přiznávám, že tenhle film mi v noci z 2. na 3. února 2007 sedl přesně do nálady :-) Dakota Fanning byla skvělá, nijak mi nevadilo, že měla moc dospělácké názory, podala to naprosto přesvědčivě a emocionálně. Týhle holce věštím skvělou budoucnost. Kurtu Russellovi taky podobné role sedí víc, než snaha vycucat ze sebe zašlého akčního hrdinu a snažit se uprchnout z obráceného Poseidonu :-)(3.2.2007)