Snílek

Rojko

Splnený sen

Drama / Rodinný

USA, 2005, 98 min

78 % - Ano, klasický příběh o cestě outsidera přes všechny překážky za neuvěřitelným cílem. Ale taky metafora snů, kterými děti na rozdíl dospělých dokážou žít a při prvním stínu pochybností všechno hned nevzdávají. Tahle dětská snivost ve většině dospěláků vyhasla a třeba právě takovýhle film ji může trochu rozdmýchat. A nemusí to být sen o vítězství na dostihu, jde o drobnosti, na které člověk rezignoval a přestal se o ně snažit... Co? Že ne? To je právě ono... :-) Přiznávám, že tenhle film mi v noci z 2. na 3. února 2007 sedl přesně do nálady :-) Dakota Fanning byla skvělá, nijak mi nevadilo, že měla moc dospělácké názory, podala to naprosto přesvědčivě a emocionálně. Týhle holce věštím skvělou budoucnost. Kurtu Russellovi taky podobné role sedí víc, než snaha vycucat ze sebe zašlého akčního hrdinu a snažit se uprchnout z obráceného Poseidonu :-)(3.2.2007)

Další z řady dětských/rodinných filmů na nedělní dopoledne/odpoledne, kdy si chcete zpříjemnit čas nějakým hořko sladkým příběhem, který je protkán strastmi hlavních hrdinů, ale který nakonec vyvrcholí v očekávaný happyend. Kurt Russell si pro změnu zkouší dramatickou roli otce malé Cale, která se zamiluje do zchromlého koně. Určitě snímku přidává fakt, že je film podle skutečných událostí, tedy můžete v závěru klidně pustit stavidla a vybulet se jako malé dítě, protože tento není výplodem choromyslných scénáristů. Vhodný pro malé slečny, které tíhnou k osedlaným snům a maminky, které potřebují ono dítko zabavit a k tomu jako bonus příjemnou kulisu k žehlení. Mužům spíše nedoporučuji. 50%(18.10.2014)

Rodinný film o lásce a naději a o tom jak je důležité nebát se vlastních snů a věřit v to, že se mohou uskutečnit. Dakota tady znovu potvrzuje že UMÍ hrát.(17.7.2012)

Typický rodinný průměr o tom, že rodina musí držet pohromadě a naděje umírá poslední. Ideální na sobotní dopoledne trávené s rodinou.(14.11.2009)

Keď sa človek na film pozerá ako na rodinný a neočakáva ťažkú, hlbokomyselnú drámu, tak rozhodne zaujme. Ide o také milé, príjemné pohladenie na duši. Dialógy síce mohli byť menej klišoidné a trochu viac inteligentnejšie, ale emočná stránka našťastie aj tak prevyšuje. Občas poteší vidieť, že sa niekomu niečo podarí a že sa všetko na dobré obráti. Je tu veľa pozitívnej energie, a tej nie je nikdy dosť. 70/100(13.5.2014)