Snílek

Rojko

Splnený sen

Drama / Rodinný

USA, 2005, 98 min

Rodinný film o lásce a naději a o tom jak je důležité nebát se vlastních snů a věřit v to, že se mohou uskutečnit. Dakota tady znovu potvrzuje že UMÍ hrát.(17.7.2012)

Film se výborně hodí na sobotní dopoledne, kdy se vám nic nechce dělat, ale zabít čas sledováním studia kamarád (nebo co to ráno běhá) se vám taky nechce. Neoslní, neurazí, ale ani neznudí. Pohodička zvláště pro koníčkáře, kteří si mohou připolíbit hvězdičku.(4.10.2010)

Rozpočet $32miliónovTržby USA $32,751,093Tržby Celosvetovo $38,741,732Tržby za predaj DVD v USA $28,018,612 //počet predaných kusov 1,602,512║ Klasický rodinný film s množstvom známych tvári a na prekvapenie ani jedna sa v tomto počine nestráca a v rámci možností funguje pre dej a povyšuje ho do radov tých konzumnejších. Najlepšie chvíle nám ponúka záverečný dostih, ten mohol byť kľudne o pár minút dlhší, lebo to čo nám režisér John Gatins ponúkne je zvládnuté strhujúco a priam cítime ten dupot koní na vlastnej koži, len škoda že ten dostih prebehne rýchlejšie než sa z neho stihneme poriadne nabažiť. "Slušný priemer čo neunudí a poslúži ako kľudná oddychovka." /60%/(14.5.2008)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +skvělá Dakota Fanning, je to pěkný rodinný film, má příjemný příběh, dobrou hudbu i obsazení, dojemné finále -pomalejší rozběh, český dabing mi k herům moc nepasuje/// Další film z koňského prostředí. Tentokrát víc rodinný, než dramatický. Na to jsem si však zhruba po třetině snímku zvykl a ve finále si ho náramně užil. Film stojí za to vidět už jen kvůli hercům ale i bez nich by toho snímek hodně nabídl. Takto je to však jasná volba./// Celkem 80%///(27.10.2008)

• WANDRWALL

Bez snílků by byla nuda na Zemi. Ale i snění může být kumštem. Není-li podepřeno realitou, tak je to otravné.(19.11.2010)

• - Role Cale Crane byla původně napsaná pro chlapce, ale nakonec jí změnili pro Dakotu Fanning. (Taninaca)

• - Film bol najprv premietaný mnohým hudobným umelcom, ktorí boli následne požiadaní, aby pomohli vybrať hlavnú soundtrackovú pieseň. Nakoniec bola zo všetkých príspevkov vybraná "Dreamer" od Bethany Dillon. (misterz)

• - Kurt Russell kúpil Dakote Fanning skutočného Palomino koňa, ktorému dala meno Goldie. (Tolf)