Sněhová kalamita

Snehová kalamita

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Romantický

USA, 2000, 83 min

• Djkoma

Sněhová kalamita není taková tragédie, jak by mohla být i přes stokrát ohraný příběh. Některé postavy jsou celkem fajn a to se týká i asi největší hvězdy Chevyho Chase, který po delší době je někde trochu víc vidět. Přesto nelze nepřiznat, že jsou tu zde zase staré známé příběhové linie, opět pospojované jen tak "přáteli nebo rodinou". Na sobotní dopoledne to neurazí, jindy by to bylo opravdu špatně investovaný čas. Je zajímavé, jak ve filmu vypadá Emmanuelle Chriqui jako Claire, i když jí v době natáčení bylo už 23, přesto nevypadá ve filmu starší (pouze hezčí:)) než ostatní.(27.12.2008)

Taková klasika co se příběhu týká a na rodinný film ještě i poměrně dobré, protože to nesklouzlo do úplné trapnosti, která je pro rodinné filmy dost typickým prvkem. Komediálnost je v pohodě, směrovaná pro děti. Dobrodružnost taktéž směrována na dětského diváka, takže docela příjmné rodinné překvapení. Navíc vše na pozadí bohaté sněhové nadílky, která mi v našem reálu už dlouhé roky chybí a bylo fajn vidět zase aspoň ve filmu tolik sněhu a jeho možnosti i útrapy s ním spojené.(23.11.2016)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $60,020,107Tržby Celosvetovo $62,464,731/20%/(5.1.2006)

• dobytek

Čekal jsem něco jako Christmas Vacation, jenže tyhle dva filmy maj společný opravdu akorát to, že tam je sníh a Chevy Chase. Navíc Chevy Chase tady hraje docela nevýrazou vedlejší roli. Po většinu času sledujete nezbedný dětičky, jak po sobě hážou pochcaný sněhový koule a podobně. Humor ve filmu je určen zřejmě pro diváky ve věku 0 až 10 nebo 80 až smrt. Potěší snad akorát hezká Emmanuelle Chriqui a jeden drobnej odkaz na Šílenýho Maxe 2, i když moc nechápu, proč to cpou zrovna do takový blbosti. 20%(28.9.2008)

• kingik

Zdlouhavá a nudná komedie bez špetky nápadu a i když trvá jen 83min. měl jsem pocit že byla dvakrát delší. Vystupuje zde spousta známých herců,ale téměř ničím nezaujmou. Tenhle film je snesitelný pouze v zimním období.(20.2.2009)