Sněhová kalamita

Snehová kalamita

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Romantický

USA, 2000, 83 min

• Oskar

Televizního rosničku už hráli Steve Martin i Bill Murray, tak přišla řada i na třetího mušketýra. To je jediné možné vysvětlení PROČ. Proč pro-bo-ha vzal Chevy Chase zase roli v tak zbytečném, nudném a neperspektivním filmu. Všichni víme, že má problémy s alkoholem, ale evidentně ne takové, aby nemohl točit (viz jeho filmografie za poslední léta). Nechce se mi věřit, že mu nikdo nic lepšího nenabízí a všichni ho odepsali. Ach jo. Kdeže jsou časy Vánočních prázdnin... 30%(13.12.2005)

• suicide

Malé otravné děti, které by potřebovaly pořádně natřískat, jsou vedlejšími hrdiny filmu. Dospívající kluk si myslí, že je zamilován, snaží se svou lásku získat, ale nakonec ji zcela nečekaně najde jinde - ach! Jak romantické! Ach! Jak americké. Když mi bylo nějakých 13, tak se to dalo snést, teď už jenom iritoval. Tohle je přesně ten typ filmů, které drží herce v bahně u dna. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že se jsem to kdysi byl schopen vidět celé.(28.12.2008)

Mile mě překvapilo obsazení Chevyho Chasea, ale jeho starším komediím se to rozhodně nevyrovná.(23.11.2005)

• Flipper

Afekt, afekt, afekt. Deti, ktoré majú vyspelosť dospelých a dospelý, ktorí sú na úrovni deti. K tomu ešte hrozný slovenský dabing, plný citosloviec, ktoré lezú na nervy a konečný "tragický" záver, a la ukameňovanie guľami musí rozčúliť každého. Snehové prázdniny veru tiež nemám rád.(30.1.2009)

• dobytek

Čekal jsem něco jako Christmas Vacation, jenže tyhle dva filmy maj společný opravdu akorát to, že tam je sníh a Chevy Chase. Navíc Chevy Chase tady hraje docela nevýrazou vedlejší roli. Po většinu času sledujete nezbedný dětičky, jak po sobě hážou pochcaný sněhový koule a podobně. Humor ve filmu je určen zřejmě pro diváky ve věku 0 až 10 nebo 80 až smrt. Potěší snad akorát hezká Emmanuelle Chriqui a jeden drobnej odkaz na Šílenýho Maxe 2, i když moc nechápu, proč to cpou zrovna do takový blbosti. 20%(28.9.2008)