Sněhová kalamita

Snow Day

Snehová kalamita

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Romantický

USA, 2000, 83 min

„Keď sneží, môžeme zažiť čokoľvek.“ Tento film som podcenil. Len čo som si prečítal názov a uvidel v titulkoch meno ´Chevy Chase´, predpokladal som trápne dojenie ex-kariéry polomŕtveho herca (niečo ako pred časom BLÁZNIVÁ VIANOČNÁ DOVOLENKA BRATRANCA EDDIEHO podobne zabudnutého Randyho Quaida). Nečudo, že výsledok ma vlastne milo zaskočil. Príjemne rodinná snímka sleduje jednodenné peripetie mestečka, zaskočeného snehovou kalamitou. Pozorujeme panenskú lásku, detské snehové vojny a problémy v zamestnaní, to všetko nakrútené svižne a ľahko a so zaujímavým názorom, že láska je o tom, nájsť človeka, s ktorým vydržíme aspoň desať minút. A Chevy Chase? Pomaly dozrieva do vážnych úloh, ale bojím sa, že už je to úplne každému fuk.(1.1.2008)

Mile mě překvapilo obsazení Chevyho Chasea, ale jeho starším komediím se to rozhodně nevyrovná.(23.11.2005)

Hurááááá, sněhové prázdniny jsou tady. O sněhových prázdninách se dá zažít cokoliv, i když trvají třeba jeden nebo dva dny. Mile mě překvapilo obsazení Chevyho Chase jako televizní rosničky. Iggy Pop jako správce kluziště, co hraje nudné písničky. Příjemný rodinný film na sobotní dopoledne.(27.12.2008)

• suicide

Malé otravné děti, které by potřebovaly pořádně natřískat, jsou vedlejšími hrdiny filmu. Dospívající kluk si myslí, že je zamilován, snaží se svou lásku získat, ale nakonec ji zcela nečekaně najde jinde - ach! Jak romantické! Ach! Jak americké. Když mi bylo nějakých 13, tak se to dalo snést, teď už jenom iritoval. Tohle je přesně ten typ filmů, které drží herce v bahně u dna. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že se jsem to kdysi byl schopen vidět celé.(28.12.2008)

• Shit

Co to bylo za děsnou blbost?Opravdu jenom chvilkama se na to dalo koukat, ale zase potěší pár zapomenutých herců jako je třeba Cehvy Chase toho už sem neviděl v novějším filmu ani nepamatuju, tady sice žádná velká role, ale aspoň něco a nebo se tady ještě objeví Pam Grier, ale to je asi tak všechno kvůli čemu se na tenhle film stojí podívat a to je fakt dost málo(10.12.2006)