Sněhová kalamita

Snehová kalamita

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Romantický

USA, 2000, 83 min

• dobytek

Čekal jsem něco jako Christmas Vacation, jenže tyhle dva filmy maj společný opravdu akorát to, že tam je sníh a Chevy Chase. Navíc Chevy Chase tady hraje docela nevýrazou vedlejší roli. Po většinu času sledujete nezbedný dětičky, jak po sobě hážou pochcaný sněhový koule a podobně. Humor ve filmu je určen zřejmě pro diváky ve věku 0 až 10 nebo 80 až smrt. Potěší snad akorát hezká Emmanuelle Chriqui a jeden drobnej odkaz na Šílenýho Maxe 2, i když moc nechápu, proč to cpou zrovna do takový blbosti. 20%(28.9.2008)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $60,020,107Tržby Celosvetovo $62,464,731/20%/(5.1.2006)

• BigDeal

Vcelku príjemná rodinná oddychovka, ktorej ale veľmi podkopáva nohy hlavná dejová línia, ktorá spočiatku nevyzerá až tak zle, no postupom času sa mení na predvídateľnú a neznesiteľne sentimentálnu. O niečo lepšie je na tom príbeh o deckách, ktoré chcú zachovať prázdniny o jeden deň dlhšie, aj keď je výrazne ladený pre najmenšie publikum a tak sa vám môže stať, že budete pri pár scénach len krútiť hlavou. Príbeh matky a otca sú miestami vtipné, ale inak nijak výrazné, takže celkovo ide o priemer, kde si najlepšiu úlohu zahral práve sneh, snehový bunker, snehové zjazdy, zasnežené ulice...vytvára to dojem, akoby sa čas na chvíľu zastavil a postavy sa ocitli v nejakom rozprávkovom svete. 50%(30.1.2009)

„Keď sneží, môžeme zažiť čokoľvek.“ Tento film som podcenil. Len čo som si prečítal názov a uvidel v titulkoch meno ´Chevy Chase´, predpokladal som trápne dojenie ex-kariéry polomŕtveho herca (niečo ako pred časom BLÁZNIVÁ VIANOČNÁ DOVOLENKA BRATRANCA EDDIEHO podobne zabudnutého Randyho Quaida). Nečudo, že výsledok ma vlastne milo zaskočil. Príjemne rodinná snímka sleduje jednodenné peripetie mestečka, zaskočeného snehovou kalamitou. Pozorujeme panenskú lásku, detské snehové vojny a problémy v zamestnaní, to všetko nakrútené svižne a ľahko a so zaujímavým názorom, že láska je o tom, nájsť človeka, s ktorým vydržíme aspoň desať minút. A Chevy Chase? Pomaly dozrieva do vážnych úloh, ale bojím sa, že už je to úplne každému fuk.(1.1.2008)

• Oskar

Televizního rosničku už hráli Steve Martin i Bill Murray, tak přišla řada i na třetího mušketýra. To je jediné možné vysvětlení PROČ. Proč pro-bo-ha vzal Chevy Chase zase roli v tak zbytečném, nudném a neperspektivním filmu. Všichni víme, že má problémy s alkoholem, ale evidentně ne takové, aby nemohl točit (viz jeho filmografie za poslední léta). Nechce se mi věřit, že mu nikdo nic lepšího nenabízí a všichni ho odepsali. Ach jo. Kdeže jsou časy Vánočních prázdnin... 30%(13.12.2005)