poster

Bláznivá dovolená v Las Vegas

 • USA

  Vegas Vacation

 • SK název

  Dovolenka v Las Vegas

Komedie

USA, 1997, 93 min

 • Malarkey
  ****

  Již čtvrté pokračování rodiny Griswoldů, která zasáhla hlavně do mého dětství a byl vlastně první film s Ch. Chasem, co jsem viděl. Dříve jsem se bavil nepřetržitě, dnes při shlédnutí jsem stále spokojený hlavně vtípky, se kterými vystřeluje jako tryskáč bratránek Eddie jako Randy Quaid, který zde dostal větší roli a patřičně si ji užil. Sice se tam objeví trapnější scény, jako například na přehradě, ale v samotném kasíně je to jeden vtípek za druhým a nedokážu si představit jak by to dopadlo, kdyby tam Eddie chyběl. Titulní skladba (je možné ji slyšet i v Bláznivé dovolené do Evropy) se jmenuje Holiday Road od Lindsey Buckingham. --- Nechcete ještě něco k jídlu? Poperu se kdyžtak se psem o bramborovej salát.(14.1.2007)

 • Pohrobek
  **

  Celá tahle série ve mně vyvolává spíše pocity trapnosti, takže žádné zvláštní výčitky vůči tomuhle dílu uplatnit nemohu. Myslím si však, že umístění do Las Vegas byl až příliš laciný trik a to, co by eventuálně bývalo mohlo vzniknout, se utopilo v moři obyčejných kousků v tuctovém prostředí.(9.4.2005)

 • sinp
  ****

  Na čtvrtý díl jsem shlížel s obavou - naštěstí neopodstatněnou. I město zábavy a hazardu Las Vegas se ukázalo jako scénáristicky dobře vytipované prostředí. Chevy Chase, který se v devadesátých letech naprosto ztratil (dokonce jsem ho viděl v jednom trapném sitcomu, to je skutečně pod jeho úroveň) si tak ještě jednou vychutnal světla reflektorů, přestože ani Bláznivá dovolená v Las Vegas mu návrat nepřinesla.(21.7.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Autá, ktoré Rusty vo Vegas vyhral, boli: Ford Mustang Convertible (1996), Hummer H1 (1996), Ford Aspire (1996) a Dodge Viper RT/10 (1996). (m.a.t.o.)

 • - Jediný film série, ku ktorému nenapísal scenár John Hughes. (m.a.t.o.)

 • - Jedná se o jediný film ze série, který získal rating PG. Předchozí pokračování byla zhodnocena ratingem R a PG-13. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace