Korsický případ

Corsican File, The

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2004, 93 min

• Trellíno

Film, který neví, čím by chtěl být. Vydává se za detektivní komedii, ale není ani jedním. Nejzábavnější složkou tak zůstavají různé narážky na Korsiku a její obyvatelé, což je možná na druhou stranu pro nefrancouzského diváka docela problém, protože například já tak akorát mlhavě vím o jisté nevraživosti mezi Francouzi z kontinentu a obyvateli tohoto středomořského ostrova a to je tak asi vše, takže mi evidentně plno věcí uniklo. To nic ale nemění na tom, že se jedná o film velmi nevydařený a ty velmi slabé dvě hvězdičky jsou za pohodovou atmosféru, kterou je celý film protkán a samozřejmě za již nekolikrát osvědčenou dvojici Reno/Clavier.(25.4.2005)

• Kryton

Francouzská komedie už není co bývala. Škoda! Clavier a Reno slibovali slušnou porci zábavy.(17.1.2010)

• Terva

Pařížský detektiv je vyslán na Korsiku, aby našel vůdce místní mafie..... Když se však zamiluje do jeho krásné sestry, velké problémy na sebe nedají dlouho čekat… Scénář : Christian Clavier a Michel Delgado. Kamera : Pascal Gennesseaux(28.5.2011)

Hlúpotina, ktorá ma svoje zvlášte čaro. mňa pobaviula o to viac, že dvojica Clavier/Reno ma nikdy moc nenadchla a tu ma Clavier celkom pobavil (Reno tu do polky filmu vystupuje len z povinnosti). Hlúpučký a prázdny scenár bolo zbúchaný len preto aby bol Reno zase raz ten drsný a aby si Francúzi mohli robiť srandu z Korzičanov. Pár vtipov je naozaj skvelých, takisto ako pomiestna paródia na Jamesa Bonda. Ako zostrihaný 60 minútový film by to bola skvelá zábava, takto je to rozvláčny, ale úsmevný film...(14.1.2007)

• maverick10

Tak ani nevim o cem to poradne bylo. Nemastny neslany pribeh, kde je malo humoru a to je u komedie docela problem.(26.9.2007)

• - Snímek byl natočen na motivy příběhu "La Bande Dessiné" z komiksové série "Jack Palmer" René Pétillona z roku 2001. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na Korsice ve Francii. (Terva)