Korsický případ

Korzický prípad

Corsican File, The

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2004, 93 min

Dobře, dobře, já před namířenými hlavněmi kritiků uznávám, že to žádné umění nebylo. Ale zábava ano, a to zábava s výborně se doplňujícími Clavierem a Renem. A zábava odehrávající se na mém nejmilovanějším a nejsvéráznějším ostrově, kde je dobrým zvykem na tabulích s dvojjazyčnými nápisy (francouzskými a korsickými) ty francouzské zamáznout nebo radši rovnou prostřílet. Tolik k francouzsko-korsickým vztahům.(5.7.2007)

Vcelku a ve vysledku prijemna a svizna komedie ktera utece tak rychle ze ani nebudete vedet jak.(10.11.2006)

• maverick10

Tak ani nevim o cem to poradne bylo. Nemastny neslany pribeh, kde je malo humoru a to je u komedie docela problem.(26.9.2007)

Ani ryba ani rak... Nebylo to špatné, ale ani nijak nezapůsobilo.. Spousta úsměvných scén, někdy křečovitých..(14.5.2006)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +znovu se sešla známá dvojka, trošku jiné prostředí, pár gagů, v úvodu hudba -velice nudné, téměř všechny gagy, málo akční, podivný příběh/// Skutečně mám problém pochopit francouzký humor. Navíc děj tohoto filmu se odehrává na Korsice a evidentně mělo nejvíce vtipů vyplívat právě z tohoto prostředí. Což je taky kámen úrazu. To mi připomína, že třebas u takového kameňáku jsem se bavil více. Velice slabé 3* tedy dávám za Claviera s Renem. Nebýt jich, nestál by Korsický případ ani trochu za zhédnití. Jestli mě z počátku upoutala hudba (tak trochu jako z Bondovek), tak i ta se pozdeji vytratila. Takže jednou a dost. A to jsem si chtěl koupit DVD/// Celkem 51%///(10.11.2006)

• - Snímek byl natočen na motivy příběhu "La Bande Dessiné" z komiksové série "Jack Palmer" René Pétillona z roku 2001. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na Korsice ve Francii. (Terva)