Korsický případ

Corsican File, The

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2004, 93 min

• maverick10

Tak ani nevim o cem to poradne bylo. Nemastny neslany pribeh, kde je malo humoru a to je u komedie docela problem.(26.9.2007)

Vcelku a ve vysledku prijemna a svizna komedie ktera utece tak rychle ze ani nebudete vedet jak.(10.11.2006)

Korsika je divná. Tak to tvrdí Francouzi. Mně se ale naopak Korsika jako ostrov jeví jako neskutečně sympatický kraj plný medu a strdí, chlastu a žrádla. Do toho se přimíchá Christian Clavier a Korsičan Jean Reno a je o kopu perfektních scén zaděláno. Suprová, příjemná komedie, která účel pobavit naplno splnila a tím si mě získala.(4.12.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +znovu se sešla známá dvojka, trošku jiné prostředí, pár gagů, v úvodu hudba -velice nudné, téměř všechny gagy, málo akční, podivný příběh/// Skutečně mám problém pochopit francouzký humor. Navíc děj tohoto filmu se odehrává na Korsice a evidentně mělo nejvíce vtipů vyplívat právě z tohoto prostředí. Což je taky kámen úrazu. To mi připomína, že třebas u takového kameňáku jsem se bavil více. Velice slabé 3* tedy dávám za Claviera s Renem. Nebýt jich, nestál by Korsický případ ani trochu za zhédnití. Jestli mě z počátku upoutala hudba (tak trochu jako z Bondovek), tak i ta se pozdeji vytratila. Takže jednou a dost. A to jsem si chtěl koupit DVD/// Celkem 51%///(10.11.2006)

"Pardon, madam.. Nefunguje mi tu mobil !!" - "Tady nefunguje věcí, mladý pane !!" ;)(26.4.2014)