Korsický případ

Corsican File, The

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2004, 93 min

• maverick10

Tak ani nevim o cem to poradne bylo. Nemastny neslany pribeh, kde je malo humoru a to je u komedie docela problem.(26.9.2007)

Pohodová, "letní" komedie, která dle mého názoru moc netlačí na pilu a dvojice Clavier - Reno se pro sebe snad už narodila. 70%.(28.11.2005)

Celkem svižná komedie. Ničím neurazí, místy pobaví. Clavier a Reno jsou výborná dvojice a vyzařuje z nich nefalšovaná pohoda. Musím přizna, že jsem od Korsického případu nic nečekal a celkem mě překvapil. Vtípky mířené na obyvatelé Korsiky jsou skvělé (proč se nepobavit na cizí účet?-) Samozřejmě nemůžu brát v potaz příběh a scénář, které jsou hodně chabé. Ale svému účelu tento film poslouží, tj. pobavit diváka. Je také dobře, že film má necelých devadesát minut a neotravuje diváka zdlohavým jednáním a některé sekvence filmu proběhnou velmi rychle, což není na škodu (vybavují se mi hlavně záverečné minuty filmu). Korsický případ si samozřejmě neodpustí ani některé narážky, nesmí chybět narážka na Bonda, která působí poněkud samoúčelně a hlavně jako pěst na oko (zřejmě to byl nepovedený záměr).(1.11.2005)

UPDATE: Po tom, čo bol Korzický prípad v októbrovú nedeľu 2012 v TV a pozrela som si ho znova (i keď nie od začiatku), povedala som si, že dostane 4*. Možno som mala vhodnejšiu náladu ako predtým, ale tentokrát som sa smiala na každej ironickej narážke aj na vtipoch. Buď dementniem alebo som pri prvom pozeraní bola zaujatá. V každom prípade, tento film obsahuje všetky tie milé francúzske ingrediencie, ktoré mám na ich komédiách rada. /// Starý komentár za 2* (z roku 2005): Chvíľu to vyzeralo, že to bude klasická bláznivá komédia zohranej dvojice Reno-Clavier. Ale naozaj nie dlho. Hneď ako pochopíte, že to bol len klamný prísľub a sen, pozvoľna sa film mení na chaotickú a kvázi akčnú humoresku. Tá prehnaná kopa vtipov na adresu francúzsko-korzickej rivality, či hlúposti teroristov vyznieva veľa krát naprázdno - práve preto, že je tých vtipov priveľa a tých svižných a neumelých málo. Bez dobrého scenára ani Reno a Clavier z potkana neuvaria kurací vývar...(3.10.2005)

Dvojice Clavier - Reno sice už párkrát předvedla, že má na víc, ale tahle komedie je také celkem dobrá. Trochu bláznivá, pohodová, svižná i romantická... a skončí dřív než začne nudit.(11.1.2007)