Korsický případ

Korzický prípad

Corsican File, The

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2004, 93 min

Zatím naposledy ve filmu se sešla nerozlučná komediální dvojka z Francie Christian Clavier a Jean Reno. Výsledek je sice co do množství humorných situací trošku slabší, ale zato komedie dokáže navodit velice příjemnou atmosféru a zároveň slouží trošku jako taková propagace tohoto svérázného ostrova. "Po rundě od hospodského, se neodchází." 50%(14.5.2007)

Všechno se časem omrzí, i drsný výraz Jeana Rena a zmatkářství Christiana Claviera. Obzvlášť, když se obojí objevuje v šedivém pokusu o zopakování svěží Operace Corned Beef. Na druhou stranu díky dvojici představitelů je Případ nenáročný a zhlédnutelný bez újmy, i když velmi lehce zapomenutelný.(5.8.2006)

• Jamal

Taková příjemná blbustka pred spanim která neurazí ani moc nepobaví, ale zas bych ji dal raději dva a půl. (( ::(17.11.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $18,922,216(19.10.2008)

Zřejmě by to potřebovalo propracovat scénář, nápad je dobrý, ale někdy je vidět určitá bezradnost, některé vtipy jsou zbytečně laciné a konec vypadá jako by autoři nevěděli, jak film ukončit. Mám ale slabost pro dvojici Reno-Clavier, takže přece jen dávám tři hvězdičky.(20.11.2006)

• - Natáčení probíhalo na Korsice ve Francii. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy příběhu "La Bande Dessiné" z komiksové série "Jack Palmer" René Pétillona z roku 2001. (Terva)