Korsický případ

Corsican File, The

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2004, 93 min

• Frenegonda

Nevím nevím, snad téhle/mé oblíbené dvojce/ nedošel dech. To by mě moc mrzelo. Korsický případ je pro mě trošku těžkopádný a přes všechnu akci nudný film.(15.10.2007)

• lenuse

Pustili nám v autobuse, na rozloučenou s Korsikou.(12.9.2010)

Ani ryba ani rak... Nebylo to špatné, ale ani nijak nezapůsobilo.. Spousta úsměvných scén, někdy křečovitých..(14.5.2006)

Od tohohle filmu jsem nic moc necekal a je fakt, ze se nejedna o nic zasadniho, ale na druhou stranu, dobre sem se bavil. Dvojice Reno - Clavier tu je opet skvela, ale je fakt, ze uz nejsou jejich postavy tak rozdilny jako v Navstevnicich. Ale precejen tu je Reno ten drsnak a Clavier takovej obetni beranek. Co se tyce pribehu, prislo mi, ze se v kazdym zaberu snazi tvurci ukazat, ze korsicani jsou banda magoru, coz se jim povedlo vice nez dobre a par forku skutecne nema chybu. Ale precejen by film potreboval krapet vic stavy.(30.1.2007)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +znovu se sešla známá dvojka, trošku jiné prostředí, pár gagů, v úvodu hudba -velice nudné, téměř všechny gagy, málo akční, podivný příběh/// Skutečně mám problém pochopit francouzký humor. Navíc děj tohoto filmu se odehrává na Korsice a evidentně mělo nejvíce vtipů vyplívat právě z tohoto prostředí. Což je taky kámen úrazu. To mi připomína, že třebas u takového kameňáku jsem se bavil více. Velice slabé 3* tedy dávám za Claviera s Renem. Nebýt jich, nestál by Korsický případ ani trochu za zhédnití. Jestli mě z počátku upoutala hudba (tak trochu jako z Bondovek), tak i ta se pozdeji vytratila. Takže jednou a dost. A to jsem si chtěl koupit DVD/// Celkem 51%///(10.11.2006)