Policajtem proti své vůli

Cool & Fool - Mein Partner mit der großen Schnauze

Policajtom proti svojej vôli

Akční / Krimi / Komedie

USA / Německo, 2005, 80 min

Rozpočet $33miliónovTržby USA $8,330,720Tržby Celosvetovo $13,485,145║ Otravné až to bolí. /15%/(30.10.2008)

Vůbec jsem nečekala, že z tak rozdílné dvojice jako je Samuel L. Jackson a Eugene Levy může být ve výsledku takhle komická dvojice. Samuel působí drsně jako vždy, Eugene zase příliš mluví jako vždy. A vznikají z toho scény, které jsou naprosto k popukání. Jen teda ty "zažívací potíže" si mohli odpustit, to bylo hodně ubohé. Jinak velmi milé překvapení.(25.2.2013)

„Ešte som s vami neskončil.“ – „Ja s vami áno.“ Opovrhujem slovom cool. Dnes už je cool každý najbližší blbeček. Ak by som ale mal vybrať jediného amerického herca, ktorý svojou existenciou ospravedlňuje vznik tohto hlúpeho slova, bol by to Samuel L. Jackson. Ten chlap je cool ak nie v každej scéne, tak v každej tretej. Už to, ako chodí, pozerá, dvíha obočie. Ťažko povedať, čo z vás spraví takého cool frajera. Pravdepodobne tvrdé roky alkoholu, drog, vzťahov, zamestnaní, víťazstiev a pádov. Jackson je macher a svojou prítomnosťou zachránil už množstvo nie práve najvydarenejších filmov. Tvorcovia (v čele s nezáživným režisérom Mayfieldom – FLUBBER, MODRÝ BLESK) situačnej kriminálnej buddy komédie POLICAJTOM PROTI SVOJEJ VÔLI neprišli s originálnym scenárom ani obrovským rozpočtom. Zato postavili po bok robustného Jacksona nervózneho "Jimovho otca“ a o zábavu je postarané vďaka chémii medzi takýmito kontrastnými osobnosťami. Napriek tomu, že zápletka, dialógy či vtipy (hovädzie mäso) nesršia ničím výnimočným, relatívne mi to ušlo.(13.12.2008)

• Desperado

Komediálny rutinér Mayfield, chameleón Jackson, král vedľajších úloh v komédiách Levy, pre ktorého to je prvá hlavná úloha! To nemôže dopadnúť zle! Ale môže! Neoriginálny príbeh, deravý a slabunký scenár, nudná réžia. Jackson s Levym fungujú dobre, ani jeden nesklamal, ale ich klišoidne napísané postavy na takejto mimoriadne chabej kostre môžu byť jedným z mála pozítív tohoto filmu, a to vďaka nim. Záporáci tu skôr pripomínajú Dlhoprstých z Káčerova než všetkého schopných zločincov, akčné scény sú nezaujímavé až otravné, našťastie ich je strašne málo. Film je krátky na to aby začal vyložene nudiť, no za pár týždňov si ani nespomeniem, že tento film sa nachádza vo filmografii Samuela L.Jacksona. A zrejme si naň nebude chcieť spomenúť ani on sám.(12.1.2006)

Samuel nikdy nezklame, ale na to aby to byl dobrej film je to až moc velká ptákovina s dementním originálním názvem a připitomělým českým. A co teprve ten německej :D...6/10(30.11.2016)