Na tomto serveru a vůbec v životě, když se s někým bavím o filmech, často padají slova jako "kult" či "klasika". Tento film je ztvárněním obojího. Je snad povinností každého filmové fanouška vidět Casablancu MINIMÁLNĚ jednou, jinak u mě nejste fajnšmekři.. :)(14.1.2007)

Za ta léta nevyprchala krása Ingrid Berman, ani charisma chlapáckého Humpreyho Bogarda, který je ve své roli neuvěřitelně skvělý. 85%.(8.1.2007)

Sladké prebúdzanie v Casablance premení sa trpkým návratom starej lásky - ktorá znovu vzplanie ako oheň - na nostalgické zachvenia, na dávno pochované výčitky, obviňovanie a nazretie do krvavých rán. A rozvášnený Bogart pochová ironického majiteľa American Café, vyrovnanú Ingrid premôžu city hodené do bezodnej priepasti a zanietený vlastenec, dobrák od kostí, šliape po šťastí vysnívanom. Legendárny song As time goes by, výnimoční herci, dramatické vyvrcholenie vygradované v nečakaný záver - všetky tieto elementy ma uniesli do melanchóliou oplývajúcej Casablancy.(30.12.2009)

Od tak slavného filmu jsem čekal možná trochu víc. Jistě, bylo to příjemné, místy vtipné, i správně dramatické, ale nijak speciálně to na mě nepůsobilo. Možná je to tím, že v dnešní době už nedokážu jeho kouzlo dostatečně ocenit. Navíc na romanťáky s happy endem jsem nikdy nebyl. 70%(7.3.2008)

Nádhera, dobová atmosféra, kouzelná kamera, to celé je balzám pro duši romantika, již nemám co dodat, vše bylo řečeno podobně naladěnou Kirké............(3.11.2004)