Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zíza
  ****

  Tak už mám za sebou i tohle kultovní dílo. Nice. Really. Povedený romantický snímek, který v uprostřed minulého století zřejmě chytal spousty slzy romantických dušiček :-) No, mé nedostal, protože to skončilo přesta tak, jak jsem chtěla. Jen mi občas přišlo, že Ingrid Bergmanová sem tam přehrávala a musela jsem se nad tím pousmát, což zřejmě trochu zkazilo celkový dojem. Ale proč ne. Pro filmové maniaky by to měla být povinná četba.(17.3.2009)

 • Lavran
  *****

  Čekal jsem úžasné filmové dílo, ze kterého nebudu moci spustit zrak a to jsem také dostal. Kdyby se jednalo pouze o "obyčejný romantický příběh...", což je zřejmě jediný zásadní postřeh, který si z Casablancy odnesl můj blízký známý Styxos (nic proti tomu!), pochybuji, že by mohla ve filmové historii zastávat tak výsadní postavení, těžko by jí věnovali erudované články psavci jako Umberto Eco a těžko by se proslavila svou hravou nevyhraněností v žánrovém škatulkování. Casablanca je dílo geniální. Dílo, na kterém bylo lze možno opěvovat téměř vše. Stylisticky čistou režii, krásnou a pečlivě rámovanou černobílou fotografii, herecké výkony, hudbu a zvláště svůdnou mnohovýznamnost, která se skrývá nejen za břitkými replikami, ale v každé jednotlivé scéně, v každém obrazu, gestu a prchavém dojmu. Osudový film s (ne)přehlédnutelnými přednostmi na (ne)přehlédnutelných místech.(9.2.2009)

 • emma53
  ***

  Bogarte, Bogarte, já vím, že za to nemůžeš, ale po Africké královně a Sabrině nepůjdu výš. Já vím, že Casablanca dostala spoustu ocenění, ale jestli mám dát na svoje osobní pocity, tak oba výše jmenované filmy mě přirostly k srdci daleko víc. Romantika tam působila jak mražený dort umělohmotně vyrobený a to mně tedy vážně nechutná. Takže si vypůjčím Houdiniho : NFR 1989, Oscar 3 : Nejlepší film, Režie, Scénář + 5 nominací,.......... emma : celkový dojem - 3 hvězdy.(22.9.2015)

 • EdaS
  *****

  Nevím, jestli je to ještě možné, ale ten film mám pořád radši. A teď už konečně i na BD. A pořád chci být jako Bogart. Absence v TOP 20 (neřkuli 200) na čsfd je smutně trapná.(1.2.2011)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::: Tohle se prostě musí vidět :::::::::::(16.1.2009)

 • - Humphrey Bogard alias Richard Blaine ve filmu popíjel drink French 75, který se skládá z 2 cl Ginu, 5 cl vychlazeného Champagne, půlky vymačkaného citrónu, čajové lžičky cukru a 0,5 cl citrónového džusu. (Ruuzha)

 • - Na začátku nabídl šéf Jack L. Warner roli Ricka Georgi Raftovi, ten ji ale odmítl. Když producent Wallis zangažoval Humphreyho Bogarta, Raft vzal své rozhodnutí zpět a zkontaktoval přímo Warnera. Ten však už zůstal na straně svého producenta. (džanik)

 • - Viktor László (Paul Henreid) není české jméno, jak je ve filmu uvedeno, ale typicky maďarské. (SeanBean)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace