Příšerky z podkroví

Scénografie:

Barry Chusid

Kostýmy:

Mona May

Parádní rodinná podívaná, kterou jsem si od začátku do konce užíval. Sympatičtí teenageři, pár dospěláků, jeden otravný nápadník a čtyři mimozemšťani, kteří chtějí ovládnout naši planetu. Jako námět pro film to zní celkem fádně a neatraktivně, a snad proto jsem byl výsledkem tak příjemně překvapen. Tohle totiž vůbec není špatný či snad nudný film, tohle je nápaditá rodinná komedie, která nabízí fádní námět v zajímavém kabátě a dělá z toho námětu atraktivní podívanou. Těžko říct, co bylo vtipnější, jestli kung-fu souboj Rickyho s babičkou Pearsonovou, petardy ve větrací šachtě nebo snad přímo ty příšerky, které tak krutě podcenili dětskou populaci na naší planetě. Faktem však zůstává, že jsem se u filmu ani na chvilku nenudil a že jsem si ho užíval, jako bych byl malé dítě. Částečně na to mají určitě vliv i jednotlivé herecké výkony, počínaje Carterem Jenkinsem v hlavní roli, přes atraktivní Ashley Tisdale a jejího nápadníka Roberta Hoffmana, který je skoro po celou dobu filmu ovládán prostřednictvím čipu v krku, až po Doris Roberts, která je v roli babičky hodně neotřelá a velice vtipná. Ne, tohle prostě není obyčejný film, tohle je hodně vydařená komedie, kterou řadím mezi nadprůměrné filmy a kterou jsem si parádně užil. A z toho důvodu uděluji zasloužené čtyři hvězdy.(8.12.2010)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 9.1.2012, réžia slovenského znenia = (MARKÍZA 2011) (9.1.2012)(9.1.2012)

• HellFire

Typický rodinný film, na který je třeba se dívat z pohledu dětí, jinak bych se udávil všudypřítomnýma filmovýma chybama.(24.10.2009)

milé, zábavné napínavé a o rodine. naozaj sa mi páčil výber hercov a to hlavne tých detských. aj mimozemšťania boli super, hlavne Sparks. prekvapivo vydarená zábava nielen pre malých(21.12.2011)

Tak tohle mě dostalo, kopec slušné zábavy. Sice to je celé trhlé, ale to se dalo čekat, každopádně jsem se u toho po celou dobu náramně bavil i smál. Takže nemohu hodnotit jinak. Rodičové dětí sice jednali moc košatě, ale o ně zase tolik nešlo v příběhu byli jen jako nutný kompars. Souboj babičky s rickym, to byl jeden z největších úletů co jsem za poslední dobu viděl. Pěkné rodinné sci-fi. Jako fantasy mi to moc nepřišlo tam nejsou moc pušky s ovladačema mysli...:)(2.7.2010)

• - Pracovný názov filmu bol They Came From Upstairs. Pod týmto označením sa objavil aj v niektorých propagačných materiáloch ešte pred zavedením zmeny názvu snímku. (misterz)

• - Píseň, která hraje při závěrečných titulcích, nazpívala Ashley Tisdale, která si ve filmu také zahrála. (LEGACY)