Pátek anebo jiný den

• Belgie

Vendredi ou un autre jour

• slovenský

Yvan Le Moine

Předloha:

Michel Tournier (kniha)

Danny Elsen

Velmi zaujímavý počin s perfektným výtvarným prevedením, velmi sa mi ráta. Uplne ako stvorene na 10 hod večer v klube "náročného" diváka :)(19.9.2009)

• Dr.Cilka

Hodina a pol peknych obrazkov ostrova, stareho muza, mladeho cernocha a zopar domacich zvierat. Obcas nejaky ten nezazivny monolog a scenar asi tak na 10 riadkov. Piatok alebo Iny den... volim iny den, v piatok sa da cas vyuzit aj lepsie.(12.10.2011)

• Anaximandr

Scenar mi pride ako narychlo pocarbany kus papiera, zbuchany pocas piatkovej alkoholickej besiedky, a tak uz x krat pouzita tema ala Robinson Crusoe po obsahovej stranke neprinasa pre mna osobne nic, precoby sa oplatilo tento film vidiet....Je pravda, ze po vizualnej stranke je film zaujimavy, no s pribudajucou stopazou som sa coraz viac pohraval s myslienkou na nehanebny utek z kina....(13.10.2011)

Príbeh má mnoho spoločného so známym príbehom Robinsona Crusoa a či to bol zámer, neviem. Úvod aj vnútorné monológy stroskotanca mi pripadali zaujímavé, ale postupne bol film čoraz jednotvárnejší, temnejší a nudnejší. Zbožňujem film Stroskotanec s T. Hanksom a porovnávaniu sa bohužiaľ nevyhnete, pretože jeho pobyt na ostrove je veľmi podobný. Zemeckisov stroskotanec sa túžil vrátiť a urobil pre to všetko. Tento hrdina sa so svojím osudom zmieril už po prvom neúspechu a z toho pramení aj nuda, ktorá po tomto neúspechu nasleduje. Zbližovanie so zachránaným indiánom Piatkom nefunguje a hlavný hrdina sa s pribúdajúcimi minútami divákovi vzdiaľuje. Za necelé dve hodiny sa toho na ostrove veľa neodohralo a to málo čo áno, bolo príliš pochmúrne. Slabé tri hviezdičky. 50%.(7.8.2010)

odfláknutý scénář plně vynahrazuje skutečně nádherná kamera, díky níž jsem bez nejmenších problémů vydržel tento snímek až do konce.(5.1.2009)