Zajati vesmírem

Zajatí vesmírom

Dobrodružný / Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 1969, 134 min

• Houdini

Oscar 1 : Speciální vizuální efekty + 2 nominace: Kamera, Zvuk(19.3.2004)

Vždycky je tam hurikán, manželky astronautů málokdy. Ze šroubovanýho sovětskýho finále museli během "Summer of Love" stříkat blahem.(15.10.2011)

Věřim, že v roce 1969 to asi byla bomba, ale z dnešního pohledu je to už trochu naivní. Na filmu se mi líbilo, že nepůsobí nijak supermansky nebo přehnaně pateticky. K celý záchranný akci se přistupuje tak, že to jako asi nevyjde, kosmonauti taky nejsou žádný neohrožený gerojové, ale naopak jsou nervózní, vystresovaný, dělaj chyby, atd... Výbornej byl zejména Gene Hackman. Velkym překvapenim pak bylo, že celou situaci zachránil rusák. To je v americkym filmu něco nečekanýho a nevídanýho. Celkově vzato se jedná o docela slušnej film, ale už ho dost nahlodal zub času, takže jenom 3 hvězdy.(5.9.2014)

Starší předchůdce Apolla13 a podobných katastrofických filmů z vesmíru. Technickou stránku má Sturges v malíku i efekty ujdou. Hereckou sestavu táhne znamenitý Gregory Peck, ale proč je sakra ten film taková nuda? Navrch ten idealistický konec to je vpravdě sci-fi... No za poctivou nostalgii si to ty 3* nakonec zaslouží.50%(11.7.2016)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $4,350,000Tržby Celosvetovo $-(9.12.2009)