Zajati vesmírem

• slovenský

Zajatí vesmírom

Dobrodružný / Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 1969, 134 min

Skvěle obsazený film o bezmocném čekání, s velkolepou výpravou... on nasadil Kubrick vysokou laťku, takže tady nebylo odfláklé vůbec nic. Z výborných herců Peck, co si naštěstí jen nejel rutinu, za povšimnutí stojí hlavně Hackman, jehož psychotické stavy byly dost přesvědčivé.(22.8.2016)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(6.11.2011)

Rozhodně jeden z nejlepších "reálných sci-fi filmů", co jsem viděl. Zajati vesmírem jsou místy obrovská psychologická ždímačka, která tedy alespoň na mě zapůsobila setsakra silně. Vynikající herecké výkony v čele s bezmocným a vystresovaným Genem Hackmanem, tísnivá atmosféra, scény, ve kterých se toho sice moc neděje (první start), ale nějakým záhadným způsobem jsou napínavé, hudba - jestli se tomu dá vůbec tak říct, stále působivé vizuální efekty... To všechno přispělo k mé takřka absolutní spokojenosti. Až jsem litoval, že film nebyl o něco delší a některé věci, kterých se dotkl jen okrajově (příprava záchranné rakety), více nerozpitval... Pohříchu neznámý snímek za pět hvězd.(12.7.2011)

Starší předchůdce Apolla13 a podobných katastrofických filmů z vesmíru. Technickou stránku má Sturges v malíku i efekty ujdou. Hereckou sestavu táhne znamenitý Gregory Peck, ale proč je sakra ten film taková nuda? Navrch ten idealistický konec to je vpravdě sci-fi... No za poctivou nostalgii si to ty 3* nakonec zaslouží.50%(11.7.2016)

Poctivá filmařina se skvělými efekty a bezchybným hereckým obsazením. Sturges byl ve své době mahr, které mu šla studia, scénáře i lidé na ruku... Psychologická hra s časem, nervy a kyslíkem na jedné nešťastné misi s nepříliš profesionální posádkou..!!(26.1.2013)