Čekej do tmy

Frederick Knott (divadelní hra), Robert Carrington

Charles Lang

Henry Mancini

Gene Milford

Wait until Dark je velice solidní a originální film Terence Younga a převkapuje už jen tím, že se tento režisér typických chlapáckých filmů, rozhodl natočit film s ženou, coby hlavní postavou. Stylem film trošku připomíná tvrobu Alfreda Hitchcocka, tj. jde zde hlavně o vytváření zápletky a napětí a tomu se podřizuje vše, včetně logiky a věrohodnosti. To je však nutné odpustit, protože něčeho takového se dopouštěli i jíní mistři. Film funguje i po letech, dramatický závěr umí pořád ještě děsit a tak si myslím, že si i přes drobné výhrady zaslouží plný počet.(3.1.2011)

No zajímavý film. V dnešní době už to není taková pecka, jaký to muselo být v 60. letech, i tak je to ale docela dobré pokoukáníčko. Rozhodně nejlepší je potom finální lekací scéna:)(29.8.2008)

Dobře natočený thriller se skvělým nápadem. Poslední čtvrthodinka opravdu nastavená na maximum. Celkem slušné čtyři hvězdy.(17.11.2010)

Mrazivé drama podle divadelní hry láká hereckým mistrovství bruselské rodačky Audrey Hepburn, tentokrát v netradiční roli slepé ženy odkázané na vlastní zbraně, jelikož se nečekaně ocitá v hledáčku jistých obchodníků – a to díky panence plné heroinu. Hepburnové intenzivní příprava (údajně týdny před natáčením chodila se zavázanýma očima) vévodí působivému snímku, za který získala již svou pátou nominaci na Oscara. Blyštivý oscarový bronz chytala hned u té první z roku 1954 - Roman Holiday.(29.8.2008)

V hlavní roli jedna malá panenka plná heroinu, jenž nečekaně vstoupí do života slepé Susy. Jejího handicapu využijí zločinci, kteří se chtějí panenky zmocnit a tak začíná spleť lží a intrik... Na komorní thriller skvělé, Audrey se své vážnější a méně usměvavější role zhostila opravdu věrohodně a navíc jsem byla celou dobu napjatá ( což dokazují moje okousané nehty:)) ). Na konci už jsem si skoro trhala vlasy a happy end jsem tedy uvítala. Co se týče těch do očí bijících chyb... tak ty se asi zkrátka musí přehlédnout. Co na tom, že stačilo, aby se Susy zamykala, ihned zavolala manželovi, nebo popřípadě utekla k sousedům zavolat o pomoc. Trochu to kazí dojem, takže na plný počet to není, ale musím uznat, že na tu dobu je to určitě skvěle mrazivý thriller.(17.8.2012)