poster

Čekej do tmy

 • USA

  Wait Until Dark

 • slovenský

  Čakaj, kým sa zotmie

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1967, 108 min

Režie:

Terence Young

Scénář:

Frederick Knott (divadelní hra), Robert Carrington

Kamera:

Charles Lang

Hudba:

Henry Mancini

Střih:

Gene Milford
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ****

  Takové pěkné, nervní a strašidelné divadýlko ve filmu, v němž herci, hrající role, hrají role.(26.3.2007)

 • cheyene
  *****

  Čekej do tmy je rozhodně povedený thriller, jehož největší předností je postupně budované napětí a uvažování hlavní hrdinky, na kterou trio zločinců sehrává díky jejímu handicapu dokonalou hru. Jenže je známo, že když o jeden ze svých smyslů příjdeme, naučíme se lépe nakládat s těmi zbylými. Ke konci snímku se parádně zahustí atmosféra a finální konfrontace v bytě je vskutku zdařilá. Není třeba blíže vychvalovat herecké představení Audrey Hepburn. Dabing je tu sice bídný a za celý film jsem si nemohl zvyknout na hlas Taťány Medvecké, jež ho propůjčila Susy, avšak Čekej do tmy jako celek mě nezklamalo a mám-li po delší době ohodnotit nějaký film plným počtem, bude to právě tento.(27.7.2011)

 • choze
  ****

  Trochu překombinovaný, ale výborný komorní thriller pro jeden byt a pár skvělých herců, který nezapře svoje divadelní kořeny. Alan Arkin se sugestivně zhostil nevděčné role nelítostného zabijáka, který terorizuje nevidomého miláčka publika Audrey Hepburn (Crenna je ale taky vynikající).(18.3.2007)

 • lesumir
  ***

  Nečekal jsem do tmy a film si pustil odpoledne :-), a přišlo zklamání. Ale co jsem čekal, tak to klaustrofobickou klasiku, ne pouhý přepis hitchcockových děl. Audrey Hepburn naprosto miluji, ale v tomhle případě byla moc uječená a její postava se chovala nelogicky. Ono je to celkově uděláno tak, že to připomíná známé pořekladlo "z komára velblouda" a k realitě se to blíží asi jako porouchaný Pendolino do Prahy. Přeceňované až na kost!(7.3.2009)

 • T2
  ****

  Rozpočet $4miliónovTržby USA $17,550,741Tržby Celosvetovo ║ Veľmi nápadito vybudovaný thriller s výborným obsadeným na čele s Audrey Hepburn v úlohe slepej Susy, ktorá má aj na úkor vady svoju dôvtipnosť a tým dokáže rýchlejšie reagovať než iný, potom aj taký Alan Arkin sa tu zaskvel ako chladný psychopat s nečakanými úskokmi a taktiež Richard Crenna si výborne počína a dopĺňa výbornú súhru postáv. A treba spomenúť aj husté budovanie atmosféry, napätia, a popri tom sa takmer celý film odohráva len v jednom byte a na celej ploche má stále čim zaujať. /80%/(28.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace