poster

Čekej do tmy

 • USA

  Wait Until Dark

 • slovenský

  Čakaj, kým sa zotmie

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1967, 108 min

Režie:

Terence Young

Scénář:

Frederick Knott (divadelní hra), Robert Carrington

Kamera:

Charles Lang

Hudba:

Henry Mancini

Střih:

Gene Milford
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ****

  Tvrdé a skličující. Hepburn a Crenna hrají jako o život. Velká inspirace pro Fincherův/Koeppův ÚKRYT. A navíc od režiséra mé nejoblíbenější bondovky DR.NO.(23.3.2007)

 • J*A*S*M
  *****

  Možná příliš vykonstruovaný, ale stoprocentně na tvorbu napětí zaměřený psychologický thriller. Působivá hra nervů se odehraje na ploše jednoho pokoje, potažmo jednoho bytu. Z jednoho úhlu pohledu může Wait Until Dark připomenout Hitchcockův thriller Rear Window (také pětihvězdičkové), ale při bližším porovnání vychází najevo, že tyto snímky pracují s divákem úplně obráceně a nelze je tudíž řadit do jedné společné škatule. Tu čistě thrillerovou však jednoznačně lépe naplňuje právě Wait Until Dark.(24.8.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Kdybych čekal do tmy v šedesátých letech v zatemněném kině, tak bych hodně dlouho otravoval všechny své známé tím, že jsem viděl vynikající thriller a posílal bych je do kina. Jenže já jsem do tmy čekal přibližně o čtyři desetiletí a mnoho viděných filmů později, takže jsem si to drama o slepé ženě ohrožované ve svém bytě třemi padouchy moc neužil. Možná je to tím, že složitě vymyšlená obelhávací hra zloduchů je totálně nevěrohodná, neboť jim stačilo vejít do bytu, pohrozit, ublížit, vzít si předmět zájmu a odejít. Místo toho padouši při nekonečném lhaní podceňují Susyno ušní vidění, čerstvě slepá Susy běhá po schodech jistěji než já a i při pochopení své situace nevyužívá žádné z jednoduchých řešení problému. Při spoustě nechtěně směšných situací pak působí dramatická hudba opravdu zábavně a při vrcholu večera, tedy leopardím skoku polomrtvého Roata, jsem smíchy spadl ze židle. To se asi nemělo stát.(1.12.2016)

 • AngelAngie
  *****

  Vysílala ČT2.(28.8.2008)

 • yenn
  ****

  V podstatě jen obývací pokoj, kuchyně a pětice herců stačí tomuto filmu díky velmi dobrému scénáři, jenž se po prvním zhlédnutí zdá být prost nedostatků, k vybudování skvěle gradujícího napětí. Závěr je opravdu výborný. K absolutnímu hodnocení chyběl jen kousek.(21.8.2006)

 • - I když později přiznala, že to neplánovala, po dokončení tohoto filmu se Audrey Hepburn stáhla do ústraní aby měla více času na své děti. (HellFire)

 • - Kina se podílela na tom, aby bylo posledních 12 minut filmu co nejstrašidelnějších. Pokaždé, když Audrey Hepburn rozbila jednu žárovku, zhaslo v sále jedno z již tak dost utlumených světel. (HellFire)

 • - Byt Audrey Hepburn ve filmu je na 4 St. Luke's Place v Manhattanu. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace