poster

Čekej do tmy

 • USA

  Wait Until Dark

 • slovenský

  Čakaj, kým sa zotmie

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1967, 108 min

Režie:

Terence Young

Scénář:

Frederick Knott (divadelní hra), Robert Carrington

Kamera:

Charles Lang

Hudba:

Henry Mancini

Střih:

Gene Milford
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  *****

  Oscar 1 nominace: Herečka HR - Audrey Hepburn(22.4.2004)

 • Anthony
  *****

  Thriller, který se z větší části odehrává v jednom malém bytě, kde bydlí Audrey Hepburn. Ta je ohrožována skupinou zločinců. Oproti nim (i oproti divákům) je však v nevýhodě - je totiž slepá. Pro Audrey coby herečku to ovšem byla výhra, protože se této náročné výzvy chopila velmi úspěšně (nominace na Oscara). Této film ukazuje, že v oblasti thrilleru je někdy méně více - čím menší prostředí, tím soustředěnější stupňování napínavé atmosféry. Velmi podobný je dnes film Úkryt Davida Finchera.(22.9.2003)

 • choze
  ****

  Trochu překombinovaný, ale výborný komorní thriller pro jeden byt a pár skvělých herců, který nezapře svoje divadelní kořeny. Alan Arkin se sugestivně zhostil nevděčné role nelítostného zabijáka, který terorizuje nevidomého miláčka publika Audrey Hepburn (Crenna je ale taky vynikající).(18.3.2007)

 • genetique
  ****

  S podobným nápadom by určite menej schopní tvorcovia nespravili ani najmenšiu škárku do filmovej produkcie, no s prešpikovaným scenárom a so skvelou Audrey (mimochodom môj prvý film s touto dámou) sa to podarilo. Minimum naivity a perfektne vypointovaný záver a scénky, ktorých myšlienky naozaj zatajujú dych. 85%.(19.3.2007)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  První věc: Změňte či odeberte nějaký samozřejmý element (zrak titulní hrdinky) a obyčejný nápad náhle skýtá nové možnosti. Druhá věc: Doba pokročila. Herecké výkony jsou místy přepjaté a postup tří grázlíků občas malinko komický. Naštěstí je tu Alan Arkin - jeho zloduch s černými skly je ztělesněný satan a hlavně díky němu není povinný konfrontační závěr trapný.(20.1.2012)

 • - Počas druhej svetovej vojny pracovala 16 ročná Audrey Hepburn (Susy Hendrix) ako dobrovoľná sestra v holandskej nemocnici. Počas bitky o Arnhem sa do nemocnice dostalo veľa zranených Spojencov. Jeden zo zranených vojakov, ktorému Audrey pomohla uzdraviť, sa bol mladý britský výsadkár – a budúci režisér – Terence Young, ktorý o viac ako 20 rokov režíroval film s Audrey, Wait Until Dark. (TheRoller)

 • - Roli Alana Arkina bylo těžké obsadit, protože nikdo nechtěl hrát takového záporáka terorizujícího slepou ženu a natož pak Audrey Hepburn. (HellFire)

 • - Podľa tlače bol Sean Connery jednou z možností pre rolu Roata (Alan Arkin). (TheRoller)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace