poster

Čekej do tmy

 • USA

  Wait Until Dark

 • slovenský

  Čakaj, kým sa zotmie

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1967, 108 min

Režie:

Terence Young

Scénář:

Frederick Knott (divadelní hra), Robert Carrington

Kamera:

Charles Lang

Hudba:

Henry Mancini

Střih:

Gene Milford
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  *****

  Možná příliš vykonstruovaný, ale stoprocentně na tvorbu napětí zaměřený psychologický thriller. Působivá hra nervů se odehraje na ploše jednoho pokoje, potažmo jednoho bytu. Z jednoho úhlu pohledu může Wait Until Dark připomenout Hitchcockův thriller Rear Window (také pětihvězdičkové), ale při bližším porovnání vychází najevo, že tyto snímky pracují s divákem úplně obráceně a nelze je tudíž řadit do jedné společné škatule. Tu čistě thrillerovou však jednoznačně lépe naplňuje právě Wait Until Dark.(24.8.2009)

 • yenn
  ****

  V podstatě jen obývací pokoj, kuchyně a pětice herců stačí tomuto filmu díky velmi dobrému scénáři, jenž se po prvním zhlédnutí zdá být prost nedostatků, k vybudování skvěle gradujícího napětí. Závěr je opravdu výborný. K absolutnímu hodnocení chyběl jen kousek.(21.8.2006)

 • castor
  ****

  Mrazivé drama podle divadelní hry láká hereckým mistrovství bruselské rodačky Audrey Hepburn, tentokrát v netradiční roli slepé ženy odkázané na vlastní zbraně, jelikož se nečekaně ocitá v hledáčku jistých obchodníků – a to díky panence plné heroinu. Hepburnové intenzivní příprava (údajně týdny před natáčením chodila se zavázanýma očima) vévodí působivému snímku, za který získala již svou pátou nominaci na Oscara. Blyštivý oscarový bronz chytala hned u té první z roku 1954 - Roman Holiday.(29.8.2008)

 • gudaulin
  *****

  Zručně natočený thriller hichcockovského stylu se slavnou Audrey Hepburn v hlavní roli. Slepá Suzi, to je jedna z jejích nejslavnějších postav, na kterou byla herečka opravdu hrdá. Filmová klasika 60. let s temnou atmosférou. Celkový dojem: 90 %.(30.4.2009)

 • Gilmour93
  ****

  Kterak křehká Audrey pozvolna proměňuje handicap ve výhodu.. Pomalejší rozjezd s Rambovým budoucím plukovníkem, nástup slizounka Arkina a pak už jen houstnoucí drámo, z kterého jde cítit divadelní původ na sto honů a jenž svým konstruktem dává vzpomenout na literárně-filozofický termín „suspension of disbelief“, což stručně řečeno znamená, že je vše tak poutavě podáno, až divák zapomene, jaký je to nesmysl.. Jen tak pro zajímavost a čistě hypoteticky, zkuste se někdy na Wait Until Dark dívat optikou, že postava Susy má zrak v pořádku a je nejlepším hercem v celé téhle „maškarádě“. To je teprve „potlačení nevíry“ a navíc s komediálními prvky! A co se týká tolik diskutovaného odšroubování žárovek - mrkněte na tu sebranku kolem hlavní hrdinky a musí vám být hned jasné, že poctivého nepálí..(6.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace