Utopenec na útěku

• SK název

Utopenec na úteku

Akční / Komedie

USA / Německo, 1998, 82 min

Vzít si na paškál takové skvosty jako Uprchlík, Obvyklí podezřelí, Titanic a další, to mohlo dopadnout podstatně hůř. Tímhle filmem jsem se ale fakt dobře pobavil. Zvlášť Richard Crenna si "Tommy Lee Jonese" vystřihl s chutí :)(30.3.2003)

Parodie s rukopisem Leslieho Nielsena nemám příliš v lásce. O to milejší pro mne bylo zjištění, že Utopenec se docela povedl a že se u něj poměrně obstojně bavím. Asi to bude tím, že filmy jako Uprchlík nebo Obvyklí podezřelí zbožňuju a ještě nikdo se je neodvážil tolik parodovat.(23.8.2003)

Parodie převážně na uprchlíka, která má pár dost dobrých momentů (vykolejený vlak; bez-ruký-bez-nohý-bez-oký muž; variace na centrálu FBI z M:I; ...). Po dlouhé době zase jeden Nielsenův docela povedený film.(15.2.2003)

PŘI DVOU VĚCECH MĚ ZAMRAZÍ. KDYŽ SPATŘÍM TAKLHE VELKÝ NANUK A POMYŠLENÍ NA RYANA HARRISONA. Pat Proft opravdu dokazuje, že se u tria ZAZ opravdu hodně a dobře učil. Shodné scény s jazykem a uchem z filmu Mafiosso! to jen dokazují...(27.8.2003)

Chvílemi k popukání, chvílemi spíše snůška trapností, v celkovém součtu ale stále ještě nadprůměrná parodie s (kým jiým, že?) Leslie Nielsenem v hlavní roli. Parodování Uprchlíka je ze začátku dobré, pak začíná trošku skřípat, ale doplňují je relativně vhodně vybrané zesměšňované scény z jiných filmů. Bavit se bude samozřejmě hlavně divák, jenž parodované filmy viděl.(25.8.2003)

Není to Bláznivá střela, ale přesto ... Jsou tu k vidění velmi podobné vtípky a jedna narážka na jiný film střídá druhou. Chvílemi je tohle tempo možná až moc velká a divák nestíhá vstřebat naprosto vše a film tak padá do trochu "trapnějších" poloh. Přesto se Leslie Nielsen nenechá zahanbit a předvádí jeden ze svých posledních lepších výkonů. Především však Richard Crenna a jeho "šerif" z Uprchlíka a Šerifů) je naprosto dokonalý a Tommy Lee Jones se mohl obávat o své místo v případném pokračování. Příběhově je to vcelku jednoduché, ale tvůrci se pokouší vše zamotávat šílenými dialogy, které někdy nevyvolávají zrovna úsměv. Poslední výstřel "starých dobrých" parodií.(30.5.2004)

O komediich s Leslie Nilsenem si recenzenti mysli vetsinou jen to nejhorsi, ale stejne jako v pripade filmu Mafiosso! musim rici, ze jsem se opravdu vyborne bavil.(31.7.2002)

Mnoho parodovaných odkazů na "slavné flmy" udělat humorně je taky umění. Leslie Nielsen tento žánr zvládá velmi dobře.(16.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,623,329Tržby Celosvetovo $14,700,000/35%/(31.7.2005)

Asi poslední dobrý film s Leslie Nielsenem. Najde se tu sice pár trapných fórů, ale vzhledem k celkovému množství vtipů je to zanedbatelné - většina vtipů je opravdu docela vtipných. Richard Crenna je výborný, nejvíc mě pobavila Pobřežní hlídka. Velmi slušná byla hudba Billa Contiho.(24.8.2003)

Na Bláznivé střely to nemá, dost vtipů je trapných, ale jednou za čas se objeví naprosto totální okamžiky ( Pobřežní hlídka, vlak, parodie na Na sever severozápadní linkou, reklama na Mentos atd.).(24.8.2003)

rozpočet : ? tžby americke : $9,623,329(18.12.2006)

"Tento film byl natočen namotivy skutečných událostí, které se staly v jiných filmech." Místy vtipnější než všechny tři Bláznivé střely dohromady. Ale jen místy.(11.4.2003)

„Ona v tom ide s ním. Neviem prečo.“ – „Prečo?“ – „To neviem." Ešte tá lepšia paródia z Nielsenovho ´nového obdobia´. Sústredená réžia, dobrí herci v podporných úlohách (rambovský Richard Crenna ako Tommy Lee Jones), scenár s hlavou a pätou, originálne vtipy (dozorca pre nepočujúcich) a vtipné dialógy („Váš pes má ale čudnú papuľku!“ – „To je jeho zadok.“ – „Tak to si asi veľmi neužil suchár, ktorý som mu nanútil...?“). Ani hlúpe počítačové triky (ryba, autobus) to nepokazia. Ale rozhodne to nie je anižiadna nadpriemerná paródia.(12.12.2004)

Jedna z Leslieho nejlepsich parodii.(29.1.2005)

Zlatá éra parodií uplynula již ve chvíli, kdy řekli poslední klap u Bláznivé střely. Ale tohle se dá oproti pozdějším filmům ještě zařadit mezi ty lepší, i když stylem humoru se to mělo jmenovat spíš Uprdlík.(31.1.2006)

Poměrně slušná parodie, která se ale zdaleka nevyrovná Žhavým výstřelům či Bláznivé střele. Některé scény jsou velmi povedené jiné se příliš nepovedly. Leslie Nielsen se doslova pro tenhle žánr narodil. Moc se mi líbil Richard Crenna v roli detektiva :). Klasická oddychovka na dlouhá odpoledne.......(15.3.2008)

Podstatně slabší kousek.. nebejt těch jeho ksichtů, dal bych jen jednu, možná dvě, ale za tu druhou by mi musel zacálovat(23.10.2009)

Vaše lži jsou jako banány. Přicházejí ve velkých žlutých trsech...... Jedna z posledných obstojných Leslieho komédií. Úroveň Bláznivých striel pravdaže ani zďaleka nedosahuje, ale zasmiať sa na tom miestami dá.(17.9.2011)

Dobrá parodie, ale Leslie Nielsen už natočil lepší a hlavně mnohem vtipnější filmy. Třeba série Bláznivá střela je daleko lepší a v Utopenci na útěku nemá moc velkou konkurenci. Některý scény z filmů jsou sice zparodovaný pěkně, ale stejně mi to nepřišlo až zas tak vtipný a občas to bylo skoro až trapný, ale svoje světlý chvilky to stejně má a Leslie Neilsen prostě nemá v parodiích konkurenci(4.4.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17