Utopenec na útěku

Unter falschem Verdacht

Utopenec na úteku

Akční / Komedie

USA / Německo, 1998, 82 min

Sice už to není ten Leslie, který nás odbourával v Bláznivých střelách jako polda Frank, ale tady pořád ještě ukazuje, že ne nadarmo patří ke špičce na komediálním nebi. Utopenec je celkem dobře udělaná parodie jež nemá tendenci přecpávat scény šílenostma a drží přesto diváka v dobré náladě. Příběh má děj, leckdy trocha pomatený, ale má. A scény samotné jsou na dobré parodiální úrovni, takže projížďka ve voze plném dětských plenek s patřičnou náloží, boj s přísavkama nebo romantika ala Titanic, již stojí v cestě jediný most, to vše stojí za shlédnutí. Leslie, jen prosím, pokud bude sloužit zdravíčko, pokud budou kvalitně fungovat naslouchátka a taky pokud bažant bude v pohotovostní poloze, už netoč hovadiny typu Vesmírné prdy, stačí se držet středního proudu ala tenhle tvůj Utopenec. Mohly by to být čtyři hvězdičky, ale bohužel sem tu jednu někde utopil.(3.7.2004)

Výborná komedie, která pobaví a každá scéna byla perfektní díky skvělému Leslie Nielsenovi a výborné postavě Richarda Crenna alias (Tommy Lee Jones) UPRCHLÍK. Pat Proft chtěl diváka "zasáhnout" a pobavit, mě "trefil" :-).(4.9.2012)

Není to Bláznivá střela, ale přesto ... Jsou tu k vidění velmi podobné vtípky a jedna narážka na jiný film střídá druhou. Chvílemi je tohle tempo možná až moc velká a divák nestíhá vstřebat naprosto vše a film tak padá do trochu "trapnějších" poloh. Přesto se Leslie Nielsen nenechá zahanbit a předvádí jeden ze svých posledních lepších výkonů. Především však Richard Crenna a jeho "šerif" z Uprchlíka a Šerifů) je naprosto dokonalý a Tommy Lee Jones se mohl obávat o své místo v případném pokračování. Příběhově je to vcelku jednoduché, ale tvůrci se pokouší vše zamotávat šílenými dialogy, které někdy nevyvolávají zrovna úsměv. Poslední výstřel "starých dobrých" parodií.(30.5.2004)

Leslieho mám moc ráda, u filmu s ním se odreaguji a pobavím se :-)(30.7.2012)

PŘI DVOU VĚCECH MĚ ZAMRAZÍ. KDYŽ SPATŘÍM TAKLHE VELKÝ NANUK A POMYŠLENÍ NA RYANA HARRISONA. Pat Proft opravdu dokazuje, že se u tria ZAZ opravdu hodně a dobře učil. Shodné scény s jazykem a uchem z filmu Mafiosso! to jen dokazují...(27.8.2003)

• - Většina postav ve filmu se jmenuje podle názvu měst ve státě Minnesota. Scénárista Pat Proft je totiž z Minnesoty. (becki_tu)

• - Snímek je mimo jiné parodií na film Uprchlík (1993), který byl natočen podle seriálu Uprchlík (od r. 1963), ve kterém se také objevil Leslie Nielsen. (hendrich6)

• - Tvůrci umístili pár gagů i do závěrečných titulků. Můžete si tam tak například přečíst Lottery Numbers (čísla ve sportce), Menu of the Day (jídlo dne), "Interns We Had Sex With" (asistentky, se kterými jsme spali), "Things That Were Stolen" (věci, které byly ukradeny), "People In Crew Who Smuggled Cuban Cigars Out Of Canada" (lidé ze štábu, kteří pašovali z Kanady kubánské doutníky) nebo "People Nobody Cares About" (lidé, na kterých nikomu nezáleží), kde jsou titulky záměrně urychleny. Celé titulky končí hláškou "Movie's Done". (becki_tu)