Utopenec na útěku

Unter falschem Verdacht

Utopenec na úteku

Akční / Komedie

USA / Německo, 1998, 82 min

Chvílemi k popukání, chvílemi spíše snůška trapností, v celkovém součtu ale stále ještě nadprůměrná parodie s (kým jiým, že?) Leslie Nielsenem v hlavní roli. Parodování Uprchlíka je ze začátku dobré, pak začíná trošku skřípat, ale doplňují je relativně vhodně vybrané zesměšňované scény z jiných filmů. Bavit se bude samozřejmě hlavně divák, jenž parodované filmy viděl.(25.8.2003)

"Tento film byl natočen namotivy skutečných událostí, které se staly v jiných filmech." Místy vtipnější než všechny tři Bláznivé střely dohromady. Ale jen místy.(11.4.2003)

• Paldini

Přes veškerou snahu jsem ukrytý humor v této komedii neobjevil. Vyšinutý tajtrlík Nielsen jen přehrává více či méně známé scény z filmů svým specificky nevtipným způsobem, jak je už u něj zvykem. Takže sorry Leslie, vrať se zpět do hrobu a vylez z něj až jako zombie. Možná budeš zábavnější.(16.2.2008)

• - Pokud si zpomalíte v závěrečných titulcích ony "osoby, na kterých nikomu nezáleží", zjistíte, že mezi nimi figurují lidé z titulků normálních, mimo jiné i režisér a scénárista Pat Proft. (Robbi)

• - Snímek je mimo jiné parodií na film Uprchlík (1993), který byl natočen podle seriálu Uprchlík (od r. 1963), ve kterém se také objevil Leslie Nielsen. (hendrich6)

• - Většina postav ve filmu se jmenuje podle názvu měst ve státě Minnesota. Scénárista Pat Proft je totiž z Minnesoty. (becki_tu)