Utopenec na útěku

Unter falschem Verdacht

Utopenec na úteku

Akční / Komedie

USA / Německo, 1998, 82 min

Typicka Nielsenovska sranda, ktera pokazde pobavi a nemuze nikoho nudit.(21.9.2003)

• Mi Nü-Chai

Neftipné velice velmi. Prásk sebou na zem jednou, podruhé, potřetí, jazyk v uchu, spousta blbých řečí, ultratrapné parodování snímků, které z větší části vůbec neznám...nesmála jsem se.(17.11.2008)

Poslední film Leslieho Nielsena, který se dá označit za povedený. Už nikdy se tenhle bělovlasý démon klasickým Bláznivým střelám tolik nepřiblížil. Utopence stojí za to vidět kvůli desítkám odkazů na nejrůznější filmy, neodolatelným hláškám v českém dabingu perfektně podávaným Vladimírem Brabcem ("Pozor! Má nohu!") a Richardu Crennovi, který si svého "netommyleejonese" očividně užívá ("Při dvou věcech mě zamrazí. Když spatřím takhle velký nanuk a při pomyšlení na Ryana Harrisona."). Škoda pouze několika trapnějších fórů, jinak bez výhrad.(10.5.2010)

Mnoho parodovaných odkazů na "slavné flmy" udělat humorně je taky umění. Leslie Nielsen tento žánr zvládá velmi dobře.(16.7.2006)

„Ona v tom ide s ním. Neviem prečo.“ – „Prečo?“ – „To neviem." Ešte tá lepšia paródia z Nielsenovho ´nového obdobia´. Sústredená réžia, dobrí herci v podporných úlohách (rambovský Richard Crenna ako Tommy Lee Jones), scenár s hlavou a pätou, originálne vtipy (dozorca pre nepočujúcich) a vtipné dialógy („Váš pes má ale čudnú papuľku!“ – „To je jeho zadok.“ – „Tak to si asi veľmi neužil suchár, ktorý som mu nanútil...?“). Ani hlúpe počítačové triky (ryba, autobus) to nepokazia. Ale rozhodne to nie je anižiadna nadpriemerná paródia.(12.12.2004)

• - Většina postav ve filmu se jmenuje podle názvu měst ve státě Minnesota. Scénárista Pat Proft je totiž z Minnesoty. (becki_tu)

• - Pokud si zpomalíte v závěrečných titulcích ony "osoby, na kterých nikomu nezáleží", zjistíte, že mezi nimi figurují lidé z titulků normálních, mimo jiné i režisér a scénárista Pat Proft. (Robbi)

• - Tvůrci umístili pár gagů i do závěrečných titulků. Můžete si tam tak například přečíst Lottery Numbers (čísla ve sportce), Menu of the Day (jídlo dne), "Interns We Had Sex With" (asistentky, se kterými jsme spali), "Things That Were Stolen" (věci, které byly ukradeny), "People In Crew Who Smuggled Cuban Cigars Out Of Canada" (lidé ze štábu, kteří pašovali z Kanady kubánské doutníky) nebo "People Nobody Cares About" (lidé, na kterých nikomu nezáleží), kde jsou titulky záměrně urychleny. Celé titulky končí hláškou "Movie's Done". (becki_tu)