Utopenec na útěku

Utopenec na úteku

Akční / Komedie

USA / Německo, 1998, 82 min

• Eddard

Slabé, nevýrazné, vývar ze skvělých Bláznivých střel. Tam kde mají střely desítky podařených gagů a narážek jich má Utopenec několik málo... i když to je asi otázka vkusu. 40%(11.5.2007)

Vzít si na paškál takové skvosty jako Uprchlík, Obvyklí podezřelí, Titanic a další, to mohlo dopadnout podstatně hůř. Tímhle filmem jsem se ale fakt dobře pobavil. Zvlášť Richard Crenna si "Tommy Lee Jonese" vystřihl s chutí :)(30.3.2003)

Představte si, že by byl Nielsen americký prezident (první původem z Kanady!) a v televizním projevu z Bílého domu by s vážnou tváří oznámil, že do týdne bude konec světa. Věřil by mu vůbec někdo..? Pokud je to váš první film v životě, budete zaručeně v koncích, ovšem pokud jste (nejlépe několikrát) viděli například Davisova Uprchlíka, oceníte Leslieho šílené kousky v kulometném tempu, či všeznalého R.Crennu, který je na své podřízené náročnější, než samotný Samuel Gerard a snad nakonec i shovívavě mávnete rukou nad občasným sklouznutím humoru (především toho audio) k lacinosti. Rybářská nástěnka s Buzzin Frogem a padající hrnek mě opravdu dostali. A potom? Myslím, že o Ryanu Harrisonovi už nikdy neuslyšíte...(27.9.2010)

Chvílemi k popukání, chvílemi spíše snůška trapností, v celkovém součtu ale stále ještě nadprůměrná parodie s (kým jiým, že?) Leslie Nielsenem v hlavní roli. Parodování Uprchlíka je ze začátku dobré, pak začíná trošku skřípat, ale doplňují je relativně vhodně vybrané zesměšňované scény z jiných filmů. Bavit se bude samozřejmě hlavně divák, jenž parodované filmy viděl.(25.8.2003)

O komediich s Leslie Nilsenem si recenzenti mysli vetsinou jen to nejhorsi, ale stejne jako v pripade filmu Mafiosso! musim rici, ze jsem se opravdu vyborne bavil.(31.7.2002)