Utopenec na útěku

Unter falschem Verdacht

Utopenec na úteku

Akční / Komedie

USA / Německo, 1998, 82 min

"Sedadla musí být ve vzpřímené poloze. Pouta a řetězy na nohou musí být dobře připevněny, jinak budete zastřeleni. Východy jsou řádně vyznačeny, ale nikoliv pro vás. Pokud je použijete, budete zastřeleni. Jménem státu Minnesota vám děkujeme, že jste se nechali obvinit a uvěznit. Přejeme vám příjemnou cestu." Místy škoda trapnějších scén, přesto Pata Profta chválím. Ten chlap má talent. Škoda že toho nenatočil více.(16.9.2011)

Vaše lži jsou jako banány. Přicházejí ve velkých žlutých trsech...... Jedna z posledných obstojných Leslieho komédií. Úroveň Bláznivých striel pravdaže ani zďaleka nedosahuje, ale zasmiať sa na tom miestami dá.(17.9.2011)

Asi jsem ho nemohla dostatečně ocenit, protože ten sled parodovaných hollywoodských klasik byl vážně dost rychlý, a taky protože nejsem dost velký fanoušek produkce USA, abych jakoukoli z těchto scén (po svérázných předělávkách) ihned poznala. Úplně celou dobu jsem se sice nesmála, ale filmy, ze kterých vycházejí si „Utopence na útěku“ jistě zasloužily! :)(27.10.2003)

Ne tak dobré jako Bláznivé střely, ale některé vtípky jsou fakt vynikající. Poslední vtipný Nielsenův film.(20.5.2002)

• Phobia

"Uprchlík" patří k mým oblíbeným filmům a tak jsem byla zvědavá, jak mě osloví parodie. A hovno, hovno, zlatá rybko: narážky na jednotlivé scény jsem sice bez problémů poznávala, ale nerozesmály mě zdaleka tolik, jak jsem doufala. Pár uchechtnutí ze mě našlo cestu ven, ovšem mnohem méně často, než by bylo žádoucí. Možná jsou na mě dvě nielsenovky v jednom týdnu prostě moc. 49%(5.12.2011)

• - Tvůrci umístili pár gagů i do závěrečných titulků. Můžete si tam tak například přečíst Lottery Numbers (čísla ve sportce), Menu of the Day (jídlo dne), "Interns We Had Sex With" (asistentky, se kterými jsme spali), "Things That Were Stolen" (věci, které byly ukradeny), "People In Crew Who Smuggled Cuban Cigars Out Of Canada" (lidé ze štábu, kteří pašovali z Kanady kubánské doutníky) nebo "People Nobody Cares About" (lidé, na kterých nikomu nezáleží), kde jsou titulky záměrně urychleny. Celé titulky končí hláškou "Movie's Done". (becki_tu)

• - Většina postav ve filmu se jmenuje podle názvu měst ve státě Minnesota. Scénárista Pat Proft je totiž z Minnesoty. (becki_tu)

• - Snímek je mimo jiné parodií na film Uprchlík (1993), který byl natočen podle seriálu Uprchlík (od r. 1963), ve kterém se také objevil Leslie Nielsen. (hendrich6)