La leyenda del espantapájaros

Krátkometrážní / Animovaný
Španělsko, 2005, 10 min

Príbeh je o strašiakovi, ktorý sa cíti sám, a jediné, čo mu ostáva, je pozorovať vtáky na oblohe. Jednej noci z oblohy spadne slepý havran a zraní si nohu. Strašiak sa rozhodne havranovi pomôcť a keď sa zotaví, pred odletom sa ho spýta, prečo sa ho vtáky boja. Keď sa však havran dozvie, že ho zachránil strašiak, i on sa zľakne a odletí. Strašiak sa rozhodne, že nechce, aby sa ho všetci desili, a preto navštívi svojho pána, aby mu pomohol zmeniť svoj život. Podarí sa mu to? (Carol Pifková)

Ainy

Proč jsou vrány černé? Odpověď dostanete v tomto smutném, animovaném dramatu. Strašák, který chtěl jen žít, mít přátele a být šťastný ... ()

3DD!3

Pecka. Mám rád dobré pohádky. Legenda o strašákovi má boží atmosféru a temný vypravěčův hlas jí dodává šmrnc. Hudba parádní, animace neobvyklá, mohla být promakanější, ale postačí. ()

• Tento krátkometrážny film je sčasti inšpirovaný príbehom Frankensteina. I toto nepochopené monštrum ľudia prenasledovali s fakľami až do starého mlynu, ktorý ľudia zo strachu pred stvorením zapálili. (Carol Pifková)