Průměrný americký herec a bavič Crystal (komentoval i Oskary) ve své nejlepší roli výřečného byznysmena, který žije prací a rodinu má až na druhém místě. Jeho žebříček hodnot se změní poté, když po autohavárii skončí jako lazar v kláštěře, kde narazí na 2,31m vysokého mnicha mluvícího 5ti jazyky. Tragikomedie nastává, když se oba povahově tak rozdílní lidé začnou sbližovat. Krásné amazonky Quinlanová a Pasculová dodávaly filmu romantický nádech. Mihne se zde i pár českých herců díky tomu, že se některé pasáže točili v ČR.(30.9.2011)

Průměrný rodinný film, který si u mě udělat malinký plus, když jsem v pozadí uviděl v krajině Trosky a taktéž pana Srstku. Příběh je to pěkný, ale na jednu stranu docela smutný, hlavně co se týče toho, že obříka !!!Spoiler!!! nechtěla vidět jeho láska z dětství.(2.11.2013)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $8,072,007(10.5.2007)

• Wacoslav1

Seagalovo vtipny cameo celkem potesilo jinak dost prumerna nevtipna radobykomedie ale nevadi stejne sem se na to podival jenom kvuli tomu cameu takze nastvanej nejsem to zase ne(8.12.2012)

Docela milý film z produkční dílny Billyho Crystala.Několik opravdu podařených vtípků a dojemný závěr.Bonbónkem je účast Stevena Seagala,který ( v rámci svých možností )prokázal komediální talent.(25.9.2003)

• - Film se natáčel částečně v Čechách, konkrétně v Českém ráji. V závěru se objevuje záběr na hrad Trosky. Kaplička, kolem které v úvodu filmu projíždí Sammy (Billy Crystal), se pak nachází v obci Borač v okrese Brno-venkov. Točilo se taky na hradě Pernštejn (Tryskomyš)