Průměrný rodinný film, který si u mě udělat malinký plus, když jsem v pozadí uviděl v krajině Trosky a taktéž pana Srstku. Příběh je to pěkný, ale na jednu stranu docela smutný, hlavně co se týče toho, že obříka !!!Spoiler!!! nechtěla vidět jeho láska z dětství.(2.11.2013)

60 % Seagal ....jako.... Seagal.(13.5.2011)

Průměrný americký herec a bavič B. Crystal (komentoval i Oskary) ve své nejlepší roli výřečného byznysmena, který žije prací avšak rodinu má na druhém místě. Jeho žebříček hodnot se změní poté, když po autohavárii skončí jako lazar v kláštěře, kde narazí na 2,25m vysokého mnicha mluvícího 5ti jazyky. Tragikomedie nastává, když se oba povahově tak rozdílní lidé začnou sbližovat. Krásné amazonky Quinlanová a Pasculová dodávaly filmu romantický nádech. Mihne se zde i pár českých herců díky tomu, že se některé pasáže točili v ČR. Cameo má dokonce i S. Seagal.(30.9.2011)

V tomhle citlivém filmu hrál Steven Seagal sám sebe. A to se ukázalo jako nejzajímavější prvek.(22.2.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,072,007Tržby Celosvetovo $-/55%/(31.7.2005)