Sám doma a bohatý

Sám doma a bohatý

Komedie / Rodinný

USA, 1994, 95 min

• kingik

Macaulay Culkin je nejbohatším dítětem na světě, ale přestože miluje své starostlivé rodiče, není šťastný - chybí mu totiž kamarádi. Jenže jednou rodiče zmizí v bermudském trojúhelníku a chlapec je musí zachránit. Čekají nás nějaké ty intriky v podobě zosnovaného plánu na zabití rodiny Richových a hledání ztracených rodičů. Macaulay Culkin se evidentně pokusil navázat na úspěchy filmů Sám doma, ale právě ta zábavnost a nápaditost tomuto filmu hodně chybí. Trapná křečovitost a nesympatický Macaulay Culkin to ovšem převyšuje. 30%(17.12.2009)

• JohnnyD

Český názov síce parazituje na franchisu Sám doma, film samotný zase parazituje na sláve Macaulaya Culkina s domnením, že mu prejde všetko. Chyba lávky. Chýba tu totižto John Hughes alebo niekto jemu podobný.(25.12.2014)

• Smok

To, čoho sa tu filmový priemysel dopustil na tom už beztak nesympatickom decku je neodpustiteľné.(5.4.2010)

• Djkoma

Nevím proč nenatočili trojku Sám doma a místo toho zvolili tuhle kravinku, v které se snaží Macaulay Culkin prodat svůj obličej, který rychle stárne a ztrácí na popularitě. Poslední hřebíček do jeho rakve a poslední pořádný peníze, které za pár let napíchá do svých žil...(28.10.2006)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +Macaulay Culkin, zábava, příběh, prostředí, postavy -vždycky mi bylo líto, že to nemá pokračování, vždycky jsem si myslel, že to je pokračování Sám doma 1,2, ale už tehdy mi to přišlo dost rozdílné a říkal jsem si, kde má zbytek rodiny/// Říkali jsme tomu Richie Rich nebo taky Sám doma 3. Tehdy mě to velice bavilo a tento film jsem si užíval.. No a dnes? Dnes jsem se bavil stejně dobře, jen to bylo občas moc dětinské, občas málo drsné, a hlavně "moderní technika" dnes působí směšně, ale zábava je to pořád. A už se těším až se na to za pár let podívám znova./// Celkem 72%///(27.12.2010)