Sám doma a bohatý

Sám doma a bohatý

Komedie / Rodinný

USA, 1994, 95 min

• tron

„Dúfam, že vám nebudem prekážať, ale Arnold dnes nemá čas.“ Na obhajobu tvorcov treba povedať, že ak sa diváci sťažujú na zneužitie názvu [film NAOZAJ so SÁM DOMA 1 - 2 nemá nič spoločné, samozrejme okrem rovnakého herca), tak že sa v skutočnosti jedná v rámci čo najširšieho diváckeho záujmu o falošný zámer distribútora: originálny názov RICHIE RICH odkazuje na americký kreslený seriál z 80. rokov, ktorého je film celovečernou adaptáciou. A výsledok? Tuctovo zabalená myšlienka o tom, že niektoré veci si za peniaze nekúpite. Občas chytí tempo a komorník Jonathan Hyde je stávkou na istotu, ale nadšené pocity nie sú prítomné.(27.12.2005)

Ri¢hieho Ri¢he jsem viděl jednou teď a několikrát kdysi.. a jako dítěti se mi všechny ty vychytávky (není jich moc, ale kdysi se mi zdálo, že jich je kupa) hrozně líbily. Takže z nostalgie dávám 3*.(3.2.2011)

• AngelAngie

Mám poměrně ráda celou sérii .. a v téhle obzvlášť povedené zobrazení přátelství vs. bohatství.(28.5.2008)