101 dalmatinů

101 Dalmatians

101 dalmatíncov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 103 min

Pravdaže 101 dalmatíncov je film cielený na malé deti a dobre si pamätám, ako na mne fungoval v dobe jeho vzniku. Napriek tomu ide o celkom pozerateľnú rodinnú zábavu, najmä vďaka príjemnému vizuálu a skvelému castingu, či už ide o diabolskú Glenn Close alebo večného pohoďáka Jeffa Danielsa.(30.7.2013)

Hravá komedie s velkou mírou infantility. Taková ryze animovaná látka se do hraného světa přenáší jen za cenu občasného kýče a přehrávání. Je to v podstatě stále stejné - uřvané, dojemné a občas vtipné. Lepší prodej plyšových chlupáčů ale způsobila hlavně neodolatelně zlá Glenn Close, jejíž charisma film táhne. Děti se budou bavit i bez ní, Vás ona zachrání.(20.4.2006)

Disney komédia...čo to znamená?...že vieme ako sa dej bude uberať, a že je to skôr pre menších, ale je tu jedno ale aj my sa na tom budeme zabávať, Glenn Close je najlepším výberom pre tento film, jej šarm je vynikajúcim spestrením inak nudnej komédie....(27.7.2008)

V pohode komédia, na ktorej sa dá zasmiať ale nepriniesla mi nič nové. Okrem tých psov.(4.1.2009)

• Vojcl

Takhle sprzněnou knižní předlohu jsem už dlouho neviděl.. Hodně špatný scénář, děj je tak plytký že se podle mne nemůže líbit ani dětem! A ti herci? Glenn Closeovou jsem nikdy moc nemusel, Jeff Daniels ujde, ale nemá co hrát. Prostě jedna velká tragédie..(5.12.2005)

• - Majitelé štěňat se všude pohybovali se svými pejsky, produkce jim platila pobyt v hotelu, stravování a dostali pochopitelně i honorář. (HappySmile)

• - Psi v Jeffově hře jsou přesnou kopií kreslených postaviček z původního kresleného filmu 101 dalmatinů. (HappySmile)

• - Když během natáčení štěňata vyrostla, přišly na řadu jejich mladší kolegové. Ale protože neměli stejné skvrny, museli je maskéři sem tam upravovat. (HappySmile)