101 dalmatinů

101 Dalmatians

101 dalmatíncov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 103 min

Známá komedie s Cruelly De Vil. Chce získat svůj kožich za každou cenu. Dalmatini jí to ale neulehčují.(17.2.2013)

Pro mě další nostalgická záležitost. Glenn Close si navždy budu pomatovat jako Cruellu, protože tak hrůzostrašného záporáka jsem jako malý neznal. Plus ješte ten smích zlověstný. Pak dále Dr.House a pan Wesley byli taky suprový. Tento film mě dost bavil a rád se na něj někdy zas podívam.(6.10.2014)

Jedine čo bolo dobre na tomto filme je len Cruella a ty dalmatinci.To bolo asi tak všetko. 55% - 3*(16.3.2010)

Jako díťátko jsem si to převelice užívala :))(7.1.2012)

Prijemny rodinny film s neokoukanymi (a prijemnymi) hereckymi tvaremi. Jako delane pro vanocni obrazovku.(28.7.2002)

• - Herci měli natřenou kůži šťávou z masa, aby přiměli psy je olizovat. Např. tvůrci natřeli Jeffu Danielsovi tváře syrovým párkem, aby ho štěňata začaly ve vhodné chvíli olizovat. (HappySmile)

• - Dalmatin je plemeno zařazené do FCI sk honiči a barváři. Dříve doprovázel kočáry býval označován jako "kočárový pes". Průměrně se dalmatini dožívají 10-13 let. Štěňata se rodí bílá. Rasa má všestranné využití, zahrnující sport, lovecký výcvik, agility, dog dancing nebo se uplatní jako canisterapeutický pes. (valinka)

• - Auto, které Cruella DeVil vlastní, je Panther DeVille. (Teres)