Městečko Pleasantville

Pleasantville

Pleasantville

Fantasy / Komedie / Drama

USA, 1998, 124 min

Parádní černobílo-barevný snímek, kterému k dokonalosti chyběl snad jen lépe zvládnutý konec a lepší práce s kýčem (bez něho by to asi s tou barevností nešlo, chápu).. ale jinak je Pleasantville městečko, do kterého se budu rád vracet. :) "Where's my dinner?"(10.8.2010)

Najoriginálnejší film o sexuálnej revolúcii. Doslova dychberúci vizuál a konečne poriadny priestor pre skvelého Jeffa Danielsa!(27.6.2012)

Originální, roztomilé, barevné, nebarevné a především skvěle využité.(25.10.2014)

Pleasantville jsem viděl asi před třemi lety a naprosto mě uchvátilo, teď po tak dlouhé době jsem ho mohl shlédnout znovu a můj zážitek je znovu nepopsatelný. Výborní herci, dokonalá hudba a místama hodně zajímavý skloubení barev (třeba jízda po Cestě milenců je nezapomenutelná). A navíc se to všechno odehrává v mojich oblíbených 50. letech... Není co dodat....(28.4.2007)

Parádní příklad nápadité, nenudící režie, bombastického scénáře (s ním jde ruku v ruce perfektní nápad!) a vytříbeného hereckého umění, které v tomto snímku zajišťují zvučná jména v čele se spider-manem Tobeyem Maguirem. Na Pleasantville se kouká tak pěkně, jako na žádný jiný podobný film, a to nejen díky originálnímu prolínání černobílého světa s tím "pravým", barevným.(8.10.2009)