Zhlédnuto na ČT2 v rámci Filmového klubu. Přiznám se, že bych takový film spíše čekal na obrazovce komerční televize - všechny ty drsné hlášky mi pod logem ČT2 přišly až nechtěně vtipné :) Co mi vadilo hodně bylo rozhodnutí odvysílat film v dabingu (navíc dost příšerném, s výjimkou jako vždy skvělého Alexeje Pyška - Bruce Willise). Dle mého soudu připraví u takovéhoto typu filmu dabing diváky minimálně o polovinu dojmu - vidět to v kině v originále, muselo by to působit daleko autentičtěji. Osobně to hodnotím jako vcelku zdařilou rekonstrukci jedné nešťastné událostí, byť k dokonalosti to má daleko (proboha, co měla znamenat ta tlustá Sharon Stone?!). V závěru mi pak nebylo dvakrát lehko, ačkoli jsem celou dobu tušil, jak film asi dopadne. A Justin Timberlake mi jen potvrdil skvělý dojem, který na mě udělal ve filmu "Social Network" z r. 2010 - ten týpek je fakt skvělej herec!(9.8.2011)

• Jara.Cimrman.jr

Již si ani přesně nepamatuji, kdy jsem naposledy někoho unesl a zabil, ale na druhou stranu vím jistě, že jediným důvodem k mému přiblížení se k dealerskému doupěti by byl příkaz k domovní prohlídce v mých chlupatých rukou. Tím chci patrně sdělit, že tento snímek disponuje vším, čím opovrhuji, takže mi nezbývá než popřát všem překupníkům drog rychlé přemístění do míst, na kterých již nadržení taťkové čekají na své mamky. Mne snímky tohoto typu zkrátka příliš nebaví , trochu mne nudí a tak nějak mi uniká důvod, proč přitom angažovaně pobíhá tolik hereckých es před kamerou.(28.6.2012)

Rekonštrukcia teenagerskej tragédie, podobne ako Van Santov Elephant, akurát tradične nakrútené a spoliehajúce na emócie a sentiment (proste Cassavetes). Najdoležitejší sú herci - a Hirsch a Foster sú výborní, a Timberlake a unesený Yelchin nič nekazia. Čo film trochu kazí, sú záverečné rozhovory akože s reálnymi rodičmi, ktoré znižujú jeho autentické vyznenie a doveryhodnosť (navyše, zamaskovaná tlstá a prehrávaúca Sharon Stone je príšerná!).(11.1.2009)

• Smok

Za 1. Tým, že sa vo filme 367 krát fuckne, neznamená, že je drsný. Za 2. Keď do neho obsadím Justina a nechám ho pobiehať po placi v klobúku po starom otcovi a tričku s plameniakmi (viď. galéria) nebude to dsné ani cool ani keby som ho pokreslil tri krát viac. Za 3. Ak niekoho unesiem a myslím si že za to dostanem mesiac verejno prospešných prác, tak som debil. Za 4. Sranie v obývačke na koberec nie je drsné ale už skôr na smiech. Ukážkový prípad, že keď sa spraví dobré promo, predá sa aj hovno v škatuli, len aby malo červenú stužku.(3.1.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,309,602Tržby Celosvetovo $31,649,351Tržby za predaj DVD v USA $16,466,966 //počet predaných kusov 896,283(22.11.2008)

• - Justin Timberlake tak ako jeho filmový kolega Ben Foster v niektorých scénách používal kvapky do oči aby pôsobil či už vystrašeno alebo sfetovano. (Cappuccino)

• - Ben Foster se na svou roli připravoval s drogově závislými, aby pochytil životní styl této sociální skupiny. Na vytvoření dojmu, že něco bere, užíval oční kapky, které mu mohly za plného denního světla vážně poškodit zrak. Po place se tedy pohyboval jen ve stínu a s režisérem mluvil se zavřenýma očima. (imro)

• - Skutečná matka oběti Susan Markowitz navštívila promítání filmu a údajně byla ztvárněním svého syna v podaní Antona Yelchina zasažena. Po promítání objala Sharon Stone, která ji ve filmu hrála. (Sufferer)