• Morien

Režisér dělá všechno pro to, aby mi divácky zážitek co nejvíc znemožnil, ale jakoby omylem a mezi prsty přece jen jakýsi hypnotický stav vzlíná. Respektive pokud člověk zdárně přežije větší část filmu, tak faktická situace ústřední části mu srdce poněkud zmáčkne. Stejně ale sledování funguje hlavně jako inkubační dílna pro nápady, jak by šlo skutečnost adaptovat osobitěji a působivěji. -"Dude, what's going on? You're crying."(6.9.2016)

Přiznám se, film jsem si sehnal jen kvůli účasti (tehdy ještě blonďaté a trochu odhalenější :-)) mé oblíbenkyně Olivie Wilde. Nevěděl jsem, o čem ten film je, nevěděl jsem, kdo další tam hraje, nevěděl jsem prostě o něm nic. Tak jsem usedal před TV s tím, že film může jen překvapit. A ze začátku jo, titulky byly zajímavě udělány, účast Bruce Willise hned ze startu taky potěšila, ale pak… nevím, ale když je vám z ničeho nic představeno asi 15 postav, tak v tom máte docela bordel. Přiznám se, dost dlouho jsem se nudil. Pak to ale konečně začalo být zajímavé (věci okolo (ne)únosu), Amanda Seyfried mě taky potěšila a SPOILER! samotná scéna popravy byla působivá. A právě v tom momentu jsem si řekl, že kdyby to skončilo, filmu bych odpustil mnohé. Konec SPOILERU! Bohužel film pokračoval. Takže za mě je Alpha Dog naprostá definice průměrnosti, které si v mnohých scénách podává ruku s nudou. Naštěstí to zachraňují herečky a pár lepších scén. 50 %. P. S. A pořád nechápu, proč všichni vynášejí do nebe Justina Timberlakea. Nepochopil jsem to u The Social Network a nechápu to ani zde. Nijak výjimečný mi prostě nikdy nepřišel…(18.1.2011)

100%.......................................(2.10.2011)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +dobře zahrál Anton Yelchin i Justin Timberlake, špatně si nevedli ani ostatní -chybělo mi tu napětí, nic to se mnou nedělalo, ani v závěru, občas to bylo ukecané a zdlouhavé, až nudné, někdy mi přišlo, že se postavy chovají iracionálně, já bych se asi choval jinak, také mi vadila hlasitější hudba oproti slabému mluvenému slovu/// Docela jsem byl na tenhle film zvědavý, ale čekal jsem trochu něco jiného. Při letmém pohledu v originále mi to přišlo zábavné tím jak se ve filmu mluví sprostě. V češtině to tolik nevyzní. Dějově je film dost nevýrazný, moc z něho nadšený nejsem./// Celkem 57%///(27.4.2011)

Ľahko nadpriemerný thriller s výborným obsadením, možno trochu zbytočným B.Willisom, či celkom nevtieravým dojmom pôsobiacim J.Timberlakeom. E. Hirsch je trošku nevýrazný oproti skvelo hrajúcemu B. Fosterovi ako "mierne" vyšinutému náckovi. Škoda, že režisér naňho v závere akosi pozabudol. Príbeh je zaujímavý, ale dosť zaskočí i zamrazí smutný záver, zvlášť, keď sa zdalo, že je všetko v pohode. Takto v živote chodí, život je sviňa. 60%.(20.6.2011)

• - Snímek popisuje skutečnou událost, v závěru se však od reality odklání. Jesse James Hollywood (Johnny Truelove) byl zadržen v Brazílii, nikoliv v Paraguayi. (Sufferer)

• - Aplha Dog byl závěrečným snímkem festivalu Sundance. (imro)

• - V jednej scéne udrie Sharon Stone Bena Fostera do nosa tak tvrdo, že Ben začne z nosa krvácať. Ben povedal Sharon aby ho tvrdo udrela kvôli tomu, že chcel aby scéna pôsobila čo najrealistickejšie. (ladko)