Svádění

Pretty Persuasion

Komedie / Drama

USA, 2005, 104 min

• Enšpígl

Patnáctiletá holka co manipuluje se svým okolím. Patnáctiletá holka co dokáže svést mnohem vyzrálější protějšky z řad mužů i žen. Ještě mě tam chybělo k navození větší reálnosti, jak tahleta patnáctiletá holka zatkla Usamu Bin Ladina.(27.5.2007)

Trošku dvourozměrné a plné stereotypů, ale to se v USA drama-komediích ze školního prostředí dá očekávat.Důvody všeho jejího počínání byly od začátku průhledé a konec předvídatelný, ale i přesto to bylo tak nějak napínavé a zvláštně zajímavé až do konce.Psychologická stránka filmu byla taky pěkně rozpracovaná (zajímavá scéna -Kimberly a mladý Horovitz na koberečku v ředitelně)(7.5.2010)

Svádění je velmi svérázné dílko se skvělým scénářem i dialogy, to vše podpořené příjemným humorem a výborným obsazením. Zejména rodiče Kimberly v podání Jamese Woodse a Jaime King jsou správně cáklí:) Tou nejzářivější hvězdou je zde pro mě Evan Rachel Wood. Její nadpozemská krása mě uchvacuje v každém filmu a zde vyzní ještě o mnoho svůdněji i nebezpečněji díky její postavě. Jako znuděná, sebevědomá, manipulativní zbohatlická dcerunka je dokonalá.(21.3.2013)

• D.Moore

Docela hloupý film s velice jednoduchým a nijak překvapivým dějem, který se tvůrci rozhodli zatraktivnit tím, že ho vypráví napřeskáčku... Bohužel to nepomohlo, neboť veškeré flashbacky jsou zbytečné a to, co se v nich odehraje, si už každý prostě musel dávno domyslet. Humoru, který by stál za zmínku, by se člověk taky nedopitval, takže jediné, kvůli čemu Svádění neposílám do odpadových hlubin, je postava arabské studentky, která měla jako jediná něco do sebe.(20.9.2012)

Příjemná a lehce zvrhlá zábava ideální na zabití nudného odpoledne. Příjemná zejména díky vtipným postavám, kdy vyniká především muslimská dívka Randa (Kimberly: "Rando, co je nejlepší věcí v této zemi?" Randa: "Sylvester Stallone?") a otec hlavní hrdinky ztvárněný Jamesem Woodsem, jenž ve všech svých scénách vystupuje jako naprostý úchyl. Zvrhlá díky tomu, že hlavní hrdinka, ač jí je teprve 15 let, má více sexuálních zkušeností než prostitutka po 10 letech šlapání chodníku na E55 a během filmu je zdárně rozšiřuje. :-)(3.2.2008)