S pevným odhodláním, jasnými úmysly a racionální úvahou dokážete cokoli. A neplatí to jen o šlechetných záměrech... Velmi chutná a ostrá rána do všech společenských problémů, se sexualitou a rasismem v čele. Škoda, že se v závěru stane příliš mnoho věcí, který tak výsledný černohumorný mix tříští na kousky bez předchozí rafinovanosti.(17.11.2007)

• StarsFan

Ehm, ehm. Svádění je mírně řečeno stupidní film, ve kterém toho komediálního nadhledu skutečně moc není. A to ani nemluvím o střihu, na který zjevně už nezbyly peníze, jinak si nedovedu představit, proč každých deset minut film přeskakuje do jiné časové osy. Samozřejmě, můžeme za tím hledat něco jiného, ha, ona je to satira na právnický systém v USA! Ne, proti satirám nic nemám, ale hledat ji za vším, co se nepovede? Jediné, co tak nakonec můžu hodnotit kladně, je James Woods; zvrhlý úchyl, který střídavě nadává, chodí po domě v županu, masturbuje nebo ostatním předhazuje své rasistické názory. Trochu mi to připomíná mnou nedávno viděný Hvězdný prach s Robertem De Nirem, který i v minimálním hereckém prostoru dokázat zastínit všechny ostatní. James to ve Svádění dělá taky. Jenže narozdíl od Hvězdného prachu Svádění jinak jako film za nic nestojí.(7.2.2008)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: BARRANDOV = 18.3.2013, réžia českého znenia (BARRANDOV 2009) = ALICE HURYCHOVÁ (19.3.2013)(19.3.2013)

Svádění je velmi svérázné dílko se skvělým scénářem i dialogy, to vše podpořené příjemným humorem a výborným obsazením. Zejména rodiče Kimberly v podání Jamese Woodse a Jaime King jsou správně cáklí:) Tou nejzářivější hvězdou je zde pro mě Evan Rachel Wood. Její nadpozemská krása mě uchvacuje v každém filmu a zde vyzní ještě o mnoho svůdněji i nebezpečněji díky její postavě. Jako znuděná, sebevědomá, manipulativní zbohatlická dcerunka je dokonalá.(21.3.2013)

Příjemná a lehce zvrhlá zábava ideální na zabití nudného odpoledne. Příjemná zejména díky vtipným postavám, kdy vyniká především muslimská dívka Randa (Kimberly: "Rando, co je nejlepší věcí v této zemi?" Randa: "Sylvester Stallone?") a otec hlavní hrdinky ztvárněný Jamesem Woodsem, jenž ve všech svých scénách vystupuje jako naprostý úchyl. Zvrhlá díky tomu, že hlavní hrdinka, ač jí je teprve 15 let, má více sexuálních zkušeností než prostitutka po 10 letech šlapání chodníku na E55 a během filmu je zdárně rozšiřuje. :-)(3.2.2008)