Svádění

Pretty Persuasion

Komedie / Drama

USA, 2005, 104 min

Příjemná a lehce zvrhlá zábava ideální na zabití nudného odpoledne. Příjemná zejména díky vtipným postavám, kdy vyniká především muslimská dívka Randa (Kimberly: "Rando, co je nejlepší věcí v této zemi?" Randa: "Sylvester Stallone?") a otec hlavní hrdinky ztvárněný Jamesem Woodsem, jenž ve všech svých scénách vystupuje jako naprostý úchyl. Zvrhlá díky tomu, že hlavní hrdinka, ač jí je teprve 15 let, má více sexuálních zkušeností než prostitutka po 10 letech šlapání chodníku na E55 a během filmu je zdárně rozšiřuje. :-)(3.2.2008)

• choze

Další chytře drzý, hafo cynický a otravně ostentativně politicky nekorektní film o tom, jaké jsou americké středoškolačky všehoschopné vychcané kurvy. Ne, díky.(18.5.2007)

Průměrná komedie se slušnými hereckými výkony a vtipným Jamesem Woodsem. Celkem překvapivý dramatický konec.(21.5.2007)

• JJ.Gibson

Pretty Persuasion no vlastně ne. Moc se to nepovedlo. Kimberly a její ďábelský plán nepůsobil zrovna nějak věrohodně nebo aspoň nebyl dostatečně záživný. Tento film chtěl asi evokovat vzpomínku na Velmi nebezpečné známosti, což se v jisté malé míře daří, ale to je tak vše. Fajn byla Jane Krakowski, akorát škoda, že její postava reportérky byla malinko stupidní :) Toť asi vše...(6.3.2010)

Příběh patnáctileté dívka, která vlastní ty nejlepší a nejnebezpečnější zbraně (krásu, chytrost a sebevědomí) s kterými dosáhne prakticky všeho, po čem touží bez sebemenších problémů. Proč mě vůbec nepřekvapuje, že by se tohle v Beverly Hills mohlo dít? Zábavné, svižné, správně cynické, do jisté míry pravdivé, místy přehnané, ale uvěřitelné. K tomu ta dětská tvářička Evan Rachel Wood(ové), pro kterou byste udělali prakticky všechno. Žrala jsem ji každou scénu. Škoda, že nejsem taky taková svině, kde bych dneska byla :o)(30.8.2010)