Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2005, 108 min

Velice příjemný film, kterému u mě sráží hodnocení pár scén, který se vůbec do celkového pojetí filmu nehodí (například bojová scéna na konci). Je to škoda, ale dlouho jsem přemýšlel, jestli tomu nedat nakonec o hvězdičku více.(7.9.2012)

Casanova Lasse Hallström je z rodiny takových filmů, jakým byl i Hamlet Svenda Gadea a Heinze Schalla. Zatímco ve 20. letech tvůrci zapátrali po ženské variantě, nový Casanova se stal "jen" přenosnou reputací, kterou je možno přisoudit dvěma různým mužům. Naštěstí je tento nový výklad podán jako lehká komedie s nádhernými kostýmy, láskou k Benátkám a několika okouzlujícími nápady. Navíc tu debutovala kráska Natalie Dormer, kterou je možno si nyní konzumovat co hrdlo ráčí. Láska Leny Olin k obrovským mužům je pikantní sama o sobě, takže v tomto ohledu také není do řešit. Nový Casanova zaujme každého, kdo nepohrdne klasikami aktualizovanými pro každou generaci, jako jsou například Tři mušketýři.(11.12.2013)

Heath hrál pořád dobře.A't role padoucha nebo hezouna odehraje to naplno(26.7.2008)

Lehkonohá oddechovka stejně jako samotný Casanova. Film se nebere ani v nejmenším vážně a když už přijde na nějaké to dramatické vysvětlování, tak je Lass natolik hodný, že to vezme hopem. Tahle rozšafná historka s okouzlujícím obsazením a Benátkami je spíše než filmovým uragánem, tak hodně milým vánkem, který se však až příliš rychle prožene kolem vaší hlavy. Čímž nechci tvrdit, že by tahle milá lahůdka byla pouze na jedno použití, ale jednoduše na delší čas nezasytí. PS: Nádhernou opozicí pro Hallstroma je Tykwerův Parfém: příběh vraha.(8.9.2007)

Příjemná a fajn podívaná, která není úplně nejhvězdnější, ale to bych musela být větší rejpal, než jsem, aby mi to vadilo.(5.7.2007)