poster

Casanova

 • USA

  Casanova

 • Slovensko

  Casanova

Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2005, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Jeden by řekl, že tyto historické a na výpravu bohaté dobrodružné taškařice se již dnes netočí. Hallströmův Casanova vás vyvede z omylu. Není bezchybný, kupříkladu zaklíčované scény jsou opravdu místy až směšné, ale má svůj nepopiratelný půvab a to především díky skvostně zachycené atmosféře Benátek. Heath Ledger je v "belmondovské" roli překvapivě přesvědčivý, Sienna Miller okouzlující a když na scénu navíc ještě napochoduje duo Platt s Ironsem, tak není co řešit.(25.12.2007)

 • Nathalie
  ***

  Potřebujete bleskově usnout? Zvolte Casanovu. Unylá režie snaživého Hallstroma, který z rukávu vytáhl falešné castingové eso, účinkuje v kostýmním dramatu jako sedativum. Krasavec Heath Ledger je coby největší milovník své doby nevýrazně nudný a po skrytém sexappealu ze Zkrocené hory ani stopy. Není divu, že ho jeho vyvolená spisovatelka Francesca tak přesvědčivě odmítá, Sienna Miller zjevně nemusela příliš hrát. :) Třetí hvězdička za kouzelně nasnímané Benátky.(23.5.2007)

 • dzej dzej
  ****

  Nenáročná hříčka při jejímž natáčení se všichni na place evidentně dobře bavili a stejně dobře se baví i divák... Povinnost pro milovníky Heatha Ledgera, Benátek a malých selátek.(23.10.2007)

 • Gemini
  ****

  Lasse Hallström má na víc, což už mnohokrát dokázal. Casanova je film nevyvážený a místy nevýrazný. Nevýrazný ze začátku a přehnaný, naivní a neskutečný na konci. Všechno mezi tím vykazuje špičkovou kvalitu, snad až na tu poněkud nezapadající variaci na Marie Curie v podání (pravda roztomilé) Sienny Miller. Té to ovšem daleko víc sekne jako čisté blondýnce;) Připojím se k všeobecnému nadšení z Olivera Platta a Jeremyho Ironse a přihodím ještě Lenu Olin, stále nadmíru atraktivní dámu s všestranným talentem. Snad jen hudba mohla být zajímavější..že by to bylo dáno výběrem méně známých klasických melodií? Dost možná, i když svoji roli bezesporu sehrály i taktéž nevyvážené kvality Alexandra Desplata. Co na závěr? Casanova je příjemný film, obzvláště na podívanou ve společnosti osoby, ke které chováte hluboké city. Ale pro jistotu počkejte na menší kino, protože multiplexových 150 Kč je za sledování Heatha Ledgera v punčocháčích přece jen trochu moc:)) Na těch 80% je to opravdu jenom když do kina nepůjdete sami;)(4.5.2006)

 • Vitason
  ****

  V Benátkách jsem byl třikrát. Je to zajímavé místo, ale přece jen špinavá, smradlavá voda, černoši snažící se prodat vám papírového Mickey mouse, který sám tancuje a náměstí Marca Polla plné holubů a jejich ,,produktů", mi nikdy nepřišlo tak atraktivní jako Benátky v podání Lasse Hallströma, kde je každá dáma v barevné róbě překrásná a miluíjcí. Kde město žije karnevalem, vše je krásně barevné a mezi tím vším se pohybuje proslulý milovník Giacomo Casanova, který dokáže učarovat každé dívce. Ale co se stane, když nějaké dívka učaruje jemu a on se zamiluje. Navíc je již zaslíbena jinému a je to militantní feministka. Známému svůdci nezbude nic jiného než rozjet hru plnou záměn identit v pohodové komedii se skvělými herci, scénářem a kamerou, kdy se člověk ani jednou v příběhu neztratí, ale o to více se nasměje.(27.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace