Heath je roztomilý Casanova, nedivím se tomu zástupu chtivých dam... :-) Ale víc jak půl hodiny před koncem nám vypli elektriku, takže si to dílko zhodnotím příště, snad. :-)(15.11.2010)

Lehkonohá oddechovka stejně jako samotný Casanova. Film se nebere ani v nejmenším vážně a když už přijde na nějaké to dramatické vysvětlování, tak je Lass natolik hodný, že to vezme hopem. Tahle rozšafná historka s okouzlujícím obsazením a Benátkami je spíše než filmovým uragánem, tak hodně milým vánkem, který se však až příliš rychle prožene kolem vaší hlavy. Čímž nechci tvrdit, že by tahle milá lahůdka byla pouze na jedno použití, ale jednoduše na delší čas nezasytí. PS: Nádhernou opozicí pro Hallstroma je Tykwerův Parfém: příběh vraha.(8.9.2007)

Ty Benátky, ty mě vždycky dostanou a ještě když jsou do zlatova a tak hravé jako figurky v nich. Rozverný příběh jak z brku samotného Wilíka Šejkspíra, odehraný mladými sympaticky a protřelými spolehlivě, libá hudbička, úsměvná náladička, s jedním v splínu to dělá věci.(14.10.2006)

Casanova Lasse Hallström je z rodiny takových filmů, jakým byl i Hamlet Svenda Gadea a Heinze Schalla. Zatímco ve 20. letech tvůrci zapátrali po ženské variantě, nový Casanova se stal "jen" přenosnou reputací, kterou je možno přisoudit dvěma různým mužům. Naštěstí je tento nový výklad podán jako lehká komedie s nádhernými kostýmy, láskou k Benátkám a několika okouzlujícími nápady. Navíc tu debutovala kráska Natalie Dormer, kterou je možno si nyní konzumovat co hrdlo ráčí. Láska Leny Olin k obrovským mužům je pikantní sama o sobě, takže v tomto ohledu také není do řešit. Nový Casanova zaujme každého, kdo nepohrdne klasikami aktualizovanými pro každou generaci, jako jsou například Tři mušketýři.(11.12.2013)

Scénář: Jeffrey Hatcher, Kimberly Simi .. Lasse Hallström mě už letos podruhé vytáhnul do kina a opět nelituji investovaných financí. Jeho Casanova je svěží, svižná a především velice vtipná podívaná. Mírným nedostatkem jsou jen slabé triky a pro někoho snad až přílišná kombinovanost se záměnami jmen a postav. Naštěstí se tak děje velice přehledně a je to jen přínosem pro film. Hlavní herecké postavy (Sienna Miller či Heath Ledger) nikterak neexcelují o to více pak vynikne herecká kreace pánu Jeremy Irons, Oliver Platt a dalších ve vedlejších rolích. Mimoto film vyniká pestrou a barevnou výpravou a uvolněnou atmosférou krásných Benátek.(20.3.2006)

• - V jednom dlhšom zábere v Benátkach je možné vidieť vzdušné čiary spôsobené lietadlom. (Fejpof)

• - Skutečný Giacomo Giovanni Casanova (1725 – 1798) procestoval všechna významná města své doby a napsal kupříkladu knihy „Dějiny polského povstání“. Známějšími jsou však jeho „Paměti o patnácti svazcích“, které podávají podrobný obraz života v období rokoka. Nebyl jen sukničkář, ale také vzdělaným právníkem, studoval teologii, chemii, matematiku a medicínu. Byl také ředitelem divadla. (imro)

• - Tvůrci vybírali původně z adeptů ve věku 30-50 let. Chtěli, aby představitel hlavní role působil dojmem, že má již něco za sebou a miloval spoustu žen. Přesto, když Heath vešel do místnosti, věděli, že je ten pravý. (hippyman)