Komedie / Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2005, 108 min

Príjemná, dramatický skvelo vygradovaná dobrodružno romantická rozprávka. Casanova podľa Hallströma je skôr než zmyslený milovník, taký pubertálny truhlík konajúci heslom odvážnemu-nerozvážnemu štastie praje. A práve na celom rade bláznivých náhod a humorných zvratov je film postavený. A môže za to práve uvolnená atmosféra a celkový nadhľad, že sa pod ťarchou ich neuveriteľnosťi nerozbíja na čriepky. Výrazne tomu tomu v druhej polovoci dopomáhajú figurky Platta a Ironsa, ale hlavný hrdina je stále Lasse. Na druhý krát ešte lepšie. 80%(8.6.2006)

Nenáročná hříčka při jejímž natáčení se všichni na place evidentně dobře bavili a stejně dobře se baví i divák... Povinnost pro milovníky Heatha Ledgera, Benátek a malých selátek.(23.10.2007)

V Benátkách jsem byl třikrát. Je to zajímavé místo, ale přece jen špinavá, smradlavá voda, černoši snažící se prodat vám papírového Mickey mouse, který sám tancuje a náměstí Marca Polla plné holubů a jejich ,,produktů", mi nikdy nepřišlo tak atraktivní jako Benátky v podání Lasse Hallströma, kde je každá dáma v barevné róbě překrásná a miluíjcí. Kde město žije karnevalem, vše je krásně barevné a mezi tím vším se pohybuje proslulý milovník Giacomo Casanova, který dokáže učarovat každé dívce. Ale co se stane, když nějaké dívka učaruje jemu a on se zamiluje. Navíc je již zaslíbena jinému a je to militantní feministka. Známému svůdci nezbude nic jiného než rozjet hru plnou záměn identit v pohodové komedii se skvělými herci, scénářem a kamerou, kdy se člověk ani jednou v příběhu neztratí, ale o to více se nasměje.(27.5.2007)

Snímek o milovníkovi krásných žen. Casanova je mužem mnoha tváří, který nikdy neměl problém použít své přednosti a lži, aby se dostal pod jakoukoliv sukeň. Obličej, kterou Casanova dostal tentokrát patří Heathu Ledgerovi, který se na roli milovníka jednoznačně hodí. Perfektně mu sedí svě, v kterém se má jako casanova pohybovat a moc dobře ví co na ženy patí. Nejlepší na tom je, že mu to všechno sníte i s navyjákem. Lasse Hallström k filmu naštěstí přistupuje velmi odlehčeně a nechává volný průběh filmu, který tak na sebe krásně navazuje. Celému filmu vévodí samozdřejmě Heath jako Casanova a Jeremy Irons jako inkvizitor. Slečny ve filmu jsou hezké a příběh utíká jako voda. Závěr je perfektní a jeho elegantní klička dokonale zapadá do celého filmu. Konečně oddechový snímek, který i příjemně pobaví.(4.6.2006)

Překvapivě se mi to líbilo (aby ne, když to točil Lasse Hallström), začátek trochu váznul, ale konec byl naprosto briliantní a vůbec jsem ho nečekala. A Heath Ledger jako Casanova vynikající. 4*(14.11.2010)