Volání vlků

Předloha:

Farley Mowat (kniha)

Hiro Narita

Mark Isham

Lehce dokumentární nádech dává filmu zvláštní ráz. Jednoduchá linie příběhu a hodně zapamatovatelných situací. Taková ukázka konzumace myší zůstane člověku v hlavě ještě hodně dlouho! Na druhou stranu, konec vyznívá trochu do ztracena a nakonec nevíte, co si o filmu máte vlastně myslet.(15.12.2011)

Ekologický film o ochrancovi vlkov od Disneyovcov ? znie to dosť presladene až odpudivo, ale bol som nadšený (aj keď samozrejme, trošku sladké to bolo ;).... nádherná, nádherná (!) kamera (Hiro Narita), veľmi príjemný hudobný doprovod (Mark Isham + 'additional' Robert Hughes), a zaujímavo podané posolstvo o tom, že "prežijú iba najsilnejší".... ku koncu tu niet zloduchov a hrdinov.... každá z postáv sa vydáva proste za volaním svojho srdca... aj keď podľa mňa, iba jedna z ciest môže byť tá správna :-/ ..... no a samozrejme pre milovníkov vlkov a severskej prírody (tak ako ja) je tento film povinnosťou.... krásny zážitok...(3.2.2011)

Knížka Nedělejte poplach od Farley Mowata kanadského biologa (130 str. A5) je moji milovanou knížkou, i když je vázaná, listy z ní vypadávají. Příběh vědce pověřeného kanadskou vládou k prozkoumání problému "šelna - vlk a kořist - sob", dva roky sledoval život vlčí rodinky , odhalil předsudky o vlcích, a zvláště pak skutečnost, že nikoli vlci ničí stáda sobů, ale chamtiví lidé, kteří se neštítí z pouhé ziskuchtivosti postřílet z letadla celé stádo. Knížka -jinak plná humoru a láskyplného vztahu k přírodě-končí trochu zatrpklou úvahou, že nejhorší šelmou je člověk. Film mě trochu zklamal, proto doporučuji půjčit si knihu ! Váš nervoznideda. Čím víc poznávám lidi, tím víc miluji psy.(13.5.2010)

Chvílemi jsem byla vskutku unešena. Scény pobíhání mezi soby a jezení myší jsou vyloženě geniální. Na druhou stranu, trochu zbytečná mi tam přišla ta linie s domorodcema, já bych to klidně nechala týpek, příroda a vlci, protože vlci a jejich poznávání je na tom to nejlepší.(16.8.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $29,600,000Tržby Celosvetovo $-(22.12.2009)