poster

Volání vlků

 • český

  Pláč pro vlka

 • USA

  Never Cry Wolf

Drama

USA, 1983, 105 min

Režie:

Carroll Ballard

Předloha:

Farley Mowat (kniha)

Kamera:

Hiro Narita

Hudba:

Mark Isham
(další profese)
 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Zvuk(14.4.2004)

 • cheyene
  ****

  Filmy, jejichž děj se odehrává v člověkem téměř nenarušené přírodě, patří do kategorie mých srdečních kinematografických záležitostí. Never Cry Wolf není výjimkou a už během sledování se zařadil mezi ně - skvosty typu Himaláj karavana, Zálesák (1966), Útěk do divočiny, Poslední traper,...Na Ballardově snímku bych vyzdvihl vykreslení soužití člověka s přírodou, lásku člověka k ní a ke zvířatům, dále pak sestříhání scén, jež místy působilo mírně komicky (záběr na vlka lovícího myš a následně Tylera konzumujícího jednu malou myšku za druhou), ale také samotný děj a postavy, zejména pak hlavního hrdiny a zkušeného, moudrého Ooteka. Závěr snímku vyloudil úsměv na rtech a za doprovodu pěkné melodie a textu staré inuitské písně dotvořil výsledný dojem za neodmyslitelné 4*.(4.12.2011)

 • d-fens
  *****

  Ekologický film o ochrancovi vlkov od Disneyovcov ? znie to dosť presladene až odpudivo, ale bol som nadšený (aj keď samozrejme, trošku sladké to bolo ;).... nádherná, nádherná (!) kamera (Hiro Narita), veľmi príjemný hudobný doprovod (Mark Isham + 'additional' Robert Hughes), a zaujímavo podané posolstvo o tom, že "prežijú iba najsilnejší".... ku koncu tu niet zloduchov a hrdinov.... každá z postáv sa vydáva proste za volaním svojho srdca... aj keď podľa mňa, iba jedna z ciest môže byť tá správna :-/ ..... no a samozrejme pre milovníkov vlkov a severskej prírody (tak ako ja) je tento film povinnosťou.... krásny zážitok...(3.2.2011)

 • Lima
  *****

  Za boha si nevzpomenu na český název, pod kterém to běželo na ČT2 asi před 7-8 lety. Ovšem dodnes mám tenhle znamenitý film v živé paměti. Příběh vědce, který se vydá do vzdálených končin na Aljašce zkoumat život vlků. Opravdu nádherná kamera, zajímavý scenář, myšlenkově hluboký film s mnoha nezapomenutelnými scénami. Přestože to produkovalo studio Walta Disneye, má to k rodinné zábavě hodně daleko.(4.1.2003)

 • lamps
  ****

  Další důkaz toho, že přírodní a zvířecí zákony by měly být postaveny mnohem výše než ty lidské. 100 minut naprosté nostalgie v podobě krásných záběrů na dosud nedotknutelnou část naší planety a zároveň příběh nesoucí důležité a oslovující přírodní poselství, o kterém by měl každý člověk vědět a respektovat ho. Velká škoda, že snímek stojí tak moc v pozadí.(3.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace