poster

Volání vlků

 • český

  Pláč pro vlka

 • USA

  Never Cry Wolf

Drama

USA, 1983, 105 min

Režie:

Carroll Ballard

Předloha:

Farley Mowat (kniha)

Kamera:

Hiro Narita

Hudba:

Mark Isham
(další profese)
 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Zvuk(14.4.2004)

 • kleopatra
  ****

  Díky Never Cry Wolf se mnohým z nás otevřel jiný pohled na "zlého" vlka, který sežere vše včetně babičky a Karkulky. Tady to byl elegantní, krásný, hrdý tvor, s notnou dávkou inteligence, schopností si hrát i "zpívat". Tady - to ale znamená v přírodě, která vítá a objímá, je laskavá i nekompromisní. A krásná.(27.11.2005)

 • Lima
  *****

  Za boha si nevzpomenu na český název, pod kterém to běželo na ČT2 asi před 7-8 lety. Ovšem dodnes mám tenhle znamenitý film v živé paměti. Příběh vědce, který se vydá do vzdálených končin na Aljašce zkoumat život vlků. Opravdu nádherná kamera, zajímavý scenář, myšlenkově hluboký film s mnoha nezapomenutelnými scénami. Přestože to produkovalo studio Walta Disneye, má to k rodinné zábavě hodně daleko.(4.1.2003)

 • nirvanafan
  ****

  Chvílemi jsem byla vskutku unešena. Scény pobíhání mezi soby a jezení myší jsou vyloženě geniální. Na druhou stranu, trochu zbytečná mi tam přišla ta linie s domorodcema, já bych to klidně nechala týpek, příroda a vlci, protože vlci a jejich poznávání je na tom to nejlepší.(16.8.2012)

 • lamps
  ****

  Další důkaz toho, že přírodní a zvířecí zákony by měly být postaveny mnohem výše než ty lidské. 100 minut naprosté nostalgie v podobě krásných záběrů na dosud nedotknutelnou část naší planety a zároveň příběh nesoucí důležité a oslovující přírodní poselství, o kterém by měl každý člověk vědět a respektovat ho. Velká škoda, že snímek stojí tak moc v pozadí.(3.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace