Velký Gatsby

Veľký Gatsby

Drama / Romantický

USA, 1974, 144 min

• MartinezZ

Tak to si počkám, co na to připravovaná nová verze s DiCapriem, protože tohle nemělo špatný nápad, ale mělo to tak o 44 minut více, než by bylo vhodné. Vše nad 100 minut byla jen protahovaná nuda o jednostranně nezapomenuté lásce k jedné dávno zkažené slepici ze zkažené kasty.(12.3.2013)

• Z0oMb3E

(Koment na film z 2013) Už viem, prečo nečítam knihy. Také naťahovanie sopľa by som v knihe bez obrázkov či iných pornografických záležitostí nedal. Ja som však išiel na film, takže som si musel to predplatné na sadomasochistické hrátky odtrpieť až do konca. Začalo to nevinne, párty, chlast a orgie, až kým sa z reprákov neozval repík, ktorý do filmu zasadol asi tak ako keď sa uvelebím v poriadnom trse pŕhľavy. Aby toho ešte nebolo málo, zabil to Tjesto so svojím partyremixom charlestonu. A ja som sa v tom trse pŕhľavy otočil. Nebyť sexi kriviek vzduchom chladených veteránov, nie je sa na čo pozerať. A nezachránil to ani starnúci Kapor či celofilmovo doblba čumiaci Toby. Ak by som nemal rád babku, ale mal zálusk na jej majetok, utčite by som ju vzal na opätovnú projekciu. Ak by ju neklepla 8 a pol hodinová stopáž, určite by ju dorazilo, že ten film neskončil a dej sa odzačiatku nikam nepohol.(18.5.2013)

Great Gatsby? Little Gatsby. Viac než inokedy sa mi tu hodí anotácia k filmu Godzilla - Size DOES Matter. Romantika "nebezpečne" zachádzajúca do sentimentu mi vôbec nevadí (menujem trebárs film Vek nevinnosti, ktorý šialene zbožňujem), vadí mi, ak romantika "bezpečne" zachádza do nulovej emocionality.(3.4.2008)

Atmosféra, kostými a prostředí jsou výborné, bohužel otrocké převedení knihy na plátno nefunguje. Mia Farrow a Robert Redford jsou sice krásní a Mia dokonale protivná, ale dívat se na ně přes dvě hodiny nudí.(16.12.2011)

• Houdini

Oscar 2 : Kostýmy, Hudba - A(9.3.2004)

• - Do role Daisy Buchananové se podle vlastních slov Robert Evans rozhodoval mezi Faye Dunawayovou, Candice Bergenovou, Katharine Rossovu, Lois Chilesovou a Miou Farrowovou, která nakonec roli získala. Chilesová se pak objevila v menší roli Jordan Bakerové. (CrypzzXD)

• - Patsy Kensit, která se ve filmu objevila coby Daisyno dítě, si o 20 let později zahrála samotnou Farrowovou, a to v televizním snímku Láska a zrada - Příběh Miy Farrowové (1995). (Karlos80)

• - Mia Farrow byla v průběhu natáčení těhotná, což se režisér rozhodl zakrýt tím, že kamera herečku zabírala z blízka, případně s rozevlátými šaty, které její narůstající bříško do značné míry zakrývaly. (Karlos80)