Nebezpečné myšlenky

Dangerous Minds

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

Nadprůměrný film s výbornou Michelle Pfeiffer a s ostatními herc, dále dobrá hudba hlavně písnička Gangstas Paradise........ale víc jak 3* se z toho opravdu nevymačknou.i(28.1.2006)

Tenhle film jsem před pár lety viděl a když jsem si ho znovu pustil, už mě tolik nenadchl. Dal bych i větší hodnocení, ale u tohoto filmu mi chybí jeho opravdovost. Michelle Pfeiffer bych tu roli se zamhouřením oka ještě věřil (znám ze svého okolí hrst učitelů, kteří se opravdu snaží být dobrými učiteli), ale těm dětem už ne. Pár napravených snad, ale rozhodně ne celá třída! Ale musím pochválit hudbu (abych jen nekritizoval), v čele s písní Gangster's Paradise.(10.2.2008)

„Vždy si môžeš zvoliť.“ – „Nie tam, kde žijem.“ Uf, no... Kedysi sa na NEBEZPEČNÉ MYŠLIENKY dalo pozerať. Ale to som bol mladý a hlúpy. Teraz vidím, akú prízemnú a klišé tóninu akční (TOP GUN) producenti Don Simpson a Jerry Bruckheimer naladili. Nič na tom nemení ani solídna Michelle Pfeifferová (hoci jej stále mám problém veriť drsnú vojenskú minulosť), slušné obsadenie podporných roličiek (George Dzundza) ani zaujímavý Cooliov titulný song, ktorý má "tú správnu atmosféru nebezpečnej ulice“ a ktorý odznie v pôsobivo koncipovaných úvodných titulkoch. Dialógy i príbeh sú však fádne a naivné a snaha o drsnosť miestami až úsmevná (dvojnásobne v porovnaní s PARAGRAFOM 187 so Samuelom L. Jacksonom). P.S. V snímke hral i Andy Garcia, ale vystrihli ho.(12.12.2004)

Tak trošku předělávka klasického filmu z 60. let Panu učiteli s láskou, ovšem předělávka velmi dobrá, byť je příběh ze zcela pochopitelných důvodů přizpůsoben létům devadesátým. Zásadní rozdíl proti původní verzi je ten, že tehdy byl učitelem černoch v problémové třídě bělošských dětí, teď je učitelkou běloška v problémové třídě černošských dětí. Děj si je místy podobný, ale přesto ten novější už je jaksi syrovější, protože, co si budeme nalhávat, 90. léta už byla o něčem jiném.(30.7.2002)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $179,519,401(28.1.2007)