Nebezpečné myšlenky

Dangerous Minds

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

Styčné body s filmem Panu učiteli s láskou jsou zjevné. Ovšem troufám si tvrdit, že PUSL by obstál i bez S. Poitiera, zatímco Nebezpečné myšlenky jsou hlavně filmem Michelle Pfeifferové a teprve potom o nějakých studentech.(6.8.2002)

"Cítím se tak divně že odcházím, ani nemohu dýchat. Já vím, musela by jsi být blázen kdybys tu zůstala. Proč ty zůstaváš? Jsem blázen." .... Být pro někoho jeho světlem je odměna za trpělivost, vnímání, pochopení, toleranci. A tyčinka jako bonus taky není k zahození. Mé pozornosti neuniknul především Wade Dominguez v roli třídního rebela Emilia. O to víc to byl pro mě šok, když jsem se za pár let dočetla o jeho úmrtí. Bylo mu pouhých 32 let. Michelle Pfeiffer mohu kdykoliv stejně jako Nebezpečné myšlenky. *** http://www.youtube.com/watch?v=T5L2qtGsKZo ***(2.6.2013)

Parkmontská střední škola vždy fungovala na jednoduchém principu. Bezkonfliktní vztah mezi učiteli a žáky byl založen na vzájemném ignorování. Různobarevní studenti tak vždy měli dost času na porušování zákonů a vedení školy garantovaný příjem za počet studentů. Jednoho dne se však na tabuli před budoucími klienty nápravných zařízení objevil divný nápis "Chcete zemřít?". Nejednalo se o vtip ani o výhružku konkurenčního gangu. To se jenom nová učitelka Lou Anne pokusila přizpůsobit osnovy drsné realitě školy.(7.10.2009)

Tenhle film jsem před pár lety viděl a když jsem si ho znovu pustil, už mě tolik nenadchl. Dal bych i větší hodnocení, ale u tohoto filmu mi chybí jeho opravdovost. Michelle Pfeiffer bych tu roli se zamhouřením oka ještě věřil (znám ze svého okolí hrst učitelů, kteří se opravdu snaží být dobrými učiteli), ale těm dětem už ne. Pár napravených snad, ale rozhodně ne celá třída! Ale musím pochválit hudbu (abych jen nekritizoval), v čele s písní Gangster's Paradise.(10.2.2008)

Přehnané, nadsazené, ale zábavné a funkční. Čtyři hvězdy s odřenýma ušima dosadím, protože jsem Michelle Pfeifer tu pózu věřil.(4.9.2008)