Nebezpečné myšlenky

Dangerous Minds

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

Postava učitelky mi vlastně byla dost protivná a ta její angažovanost ještě víc. Vlastně nechápu, čím si své studenty získala.(1.12.2011)

Parkmontská střední škola vždy fungovala na jednoduchém principu. Bezkonfliktní vztah mezi učiteli a žáky byl založen na vzájemném ignorování. Různobarevní studenti tak vždy měli dost času na porušování zákonů a vedení školy garantovaný příjem za počet studentů. Jednoho dne se však na tabuli před budoucími klienty nápravných zařízení objevil divný nápis "Chcete zemřít?". Nejednalo se o vtip ani o výhružku konkurenčního gangu. To se jenom nová učitelka Lou Anne pokusila přizpůsobit osnovy drsné realitě školy.(7.10.2009)

Ono kdybych to viděl v těch 90 letech dal bych rozhodně nadprůměr. Bohužel dnes mi film přijde jako čajíček. Filmů s podobnou tématikou se rodí neustále víc a víc, já se u nich bavím vždy tak průměrně(187) a občas i vysoce nadpůrměrně(Zkažená mládež), tenhle film padá do prvního případu. Nicméně celkem mile mě překvapily parádně civilní herci, at už studenti nebo Pfeifferová. A i ta atmosféra školy byla bezchybná. Jen mi to prostě nepřišlo tak dobrý jak se říká. A co bych to byl za člověka kdybych neohodnotil hudbu která má snad jednu z nejprofláklejších raperských písniček vůbec. Film má hodně moc plusů ale bohužel i dost mínusů.(11.11.2012)

Přehnané, nadsazené, ale zábavné a funkční. Čtyři hvězdy s odřenýma ušima dosadím, protože jsem Michelle Pfeifer tu pózu věřil.(4.9.2008)

• Jordan

ach - nie, nie, priatelia, to je vskutku zlý film. . . chcem pri tejto príležitosti poukázať na neblahý vplyv dabingu a televízie na filmy . . .ale aj tak - naozaj zlý film(17.1.2005)