Nebezpečné myšlenky

Dangerous Minds

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

Veľmi pôsobivá a hlavne vynikajúca dráma s Michelle Pfeiffer, skvelý film..(30.6.2009)

Hezky se na to kouká,sympatický film není náročný a diváka zaujme pohledem na americkou mládež, není to jak filmy dnes na stejnou tématiku. Viděl jsem to naposledy před třemi lety a teď jsem se na to díval úplně jinak, než předtím. Rozhodně dobrá záležitost, Michelle Pfeiffer umí.(11.1.2007)

Tenhle film jsem před pár lety viděl a když jsem si ho znovu pustil, už mě tolik nenadchl. Dal bych i větší hodnocení, ale u tohoto filmu mi chybí jeho opravdovost. Michelle Pfeiffer bych tu roli se zamhouřením oka ještě věřil (znám ze svého okolí hrst učitelů, kteří se opravdu snaží být dobrými učiteli), ale těm dětem už ne. Pár napravených snad, ale rozhodně ne celá třída! Ale musím pochválit hudbu (abych jen nekritizoval), v čele s písní Gangster's Paradise.(10.2.2008)

V kompaktu to fungovalo, neboť každá, byť malinká snaha, se počítá. O to víc, pokud se tak děje na úrovni první (rodina) nebo druhé (škola) distance. "V mé třídě je četba poezie odměnou sama o sobě." Historická věta. K výbornému herectví potřebná nostalgie hudby, prostředí dané doby... A je jen krůček nasolit "A" všem bez rozdílu.(23.2.2016)

Skrz naskrz průměrný film o zkrocení divých středoškoláků. Sice těžko uvěřitelné, ale pokud nebudete očekávat něco víc, celkem solidně se zabavíte.(11.2.2006)

• - Původně se film měl jmenovat "My Posse Don't Do Homework" (Moje banda nedělá domácí úkoly), podle knihy, která je filmu předlohou. (tequilla)

• - Postava LouAnne mluví v jedné z natočených scén o herci Andym Garciovi jako o svém idolu. Tato scéna byla vystřižena. (tequilla)

• - Klip ke Gangsta's Paradise (1995) doplnily logicky záběry z filmu. (NinadeL)