Nebezpečné myšlenky

Dangerous Minds

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

Tak trošku předělávka klasického filmu z 60. let Panu učiteli s láskou, ovšem předělávka velmi dobrá, byť je příběh ze zcela pochopitelných důvodů přizpůsoben létům devadesátým. Zásadní rozdíl proti původní verzi je ten, že tehdy byl učitelem černoch v problémové třídě bělošských dětí, teď je učitelkou běloška v problémové třídě černošských dětí. Děj si je místy podobný, ale přesto ten novější už je jaksi syrovější, protože, co si budeme nalhávat, 90. léta už byla o něčem jiném.(30.7.2002)

takový naivní průměr, který brzy zapomenete a nebude vám to ani moc vadit.......(16.8.2010)

Tenhle film jsem viděl už před hodně dlouhou dobou a nějak mi vypadl z hlavy. Asi průměr, vzpomínám si jen na skvělou Michelle Pfeiffer, kvůli které jsem to chtěl vidět. Budu muset znovu shlédnout .(2.4.2011)

• Jordan

ach - nie, nie, priatelia, to je vskutku zlý film. . . chcem pri tejto príležitosti poukázať na neblahý vplyv dabingu a televízie na filmy . . .ale aj tak - naozaj zlý film(17.1.2005)

Je to taková klasika mého mládí, na kterou jsem se teď s chutí podíval znova. Celkem drsná realita amerických škol, pro studenty z rodin, které si nemohou dovolit platit školné a na stipendia nikdy nedosáhnou, na ty prospěchové rozhodně ne :o)(9.3.2015)