Nebezpečné myšlenky

Dangerous Minds

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

Ono kdybych to viděl v těch 90 letech dal bych rozhodně nadprůměr. Bohužel dnes mi film přijde jako čajíček. Filmů s podobnou tématikou se rodí neustále víc a víc, já se u nich bavím vždy tak průměrně(187) a občas i vysoce nadpůrměrně(Zkažená mládež), tenhle film padá do prvního případu. Nicméně celkem mile mě překvapily parádně civilní herci, at už studenti nebo Pfeifferová. A i ta atmosféra školy byla bezchybná. Jen mi to prostě nepřišlo tak dobrý jak se říká. A co bych to byl za člověka kdybych neohodnotil hudbu která má snad jednu z nejprofláklejších raperských písniček vůbec. Film má hodně moc plusů ale bohužel i dost mínusů.(11.11.2012)

Film byl tolikrát zparodovaný, že už sám o sobě ztratil kouzlo. Osobně dám přednost komedii/parodii na téma - na problematickou školu přijde nový učitel, který dostane tu nejhorší třídu. Ze začátku ho studenti ignorují, ale po čase si ho začnou vážit a tento učitel jim změní životy a udělá z nich beránky. Tohle drama mi už nic neříká.(29.8.2010)

Ťažko povedať, či zvolený rpístup k látke je ten správny. Nemala by to byť namiesto teen cool záležitosti skôr sociálna dráma? Tie náznaky tu samozrejme sú, ale je jasné, akým smerom sa film bude vyvíjať a ako skončí. Dangerous minds sa snažili zopakovať recept Pánu učiteľovi s láskou pre novú generáciu, lenže podľa mňa je takýto prístup už trochu zastaralý.(13.10.2012)

Príjemný, skoro až televízny filmík, akých sa natočilo veľa ( napr. PÁNOVI UČITEĽOVI Z LÁSKOU, ale aj LETNÁ ŠKOLA). Fajn soundtrack a Michelle, ktorá opäť dokazuje, že zvláda aj drámu...(16.3.2006)

• WANDRWALL

Nebezpečné myšlenky vznikají v nebezpečných životních situacích a u jedinců, co jim obyčejný život nešmakuje. I když obyčejný život si každý představuje po svém. A v tom je to nebezpečné.(21.9.2010)

• - Původně se film měl jmenovat "My Posse Don't Do Homework" (Moje banda nedělá domácí úkoly), podle knihy, která je filmu předlohou. (tequilla)

• - Klip ke Gangsta's Paradise (1995) doplnily logicky záběry z filmu. (NinadeL)

• - Postava LouAnne mluví v jedné z natočených scén o herci Andym Garciovi jako o svém idolu. Tato scéna byla vystřižena. (tequilla)