Nebezpečné myšlenky

Dangerous Minds

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

Parkmontská střední škola vždy fungovala na jednoduchém principu. Bezkonfliktní vztah mezi učiteli a žáky byl založen na vzájemném ignorování. Různobarevní studenti tak vždy měli dost času na porušování zákonů a vedení školy garantovaný příjem za počet studentů. Jednoho dne se však na tabuli před budoucími klienty nápravných zařízení objevil divný nápis "Chcete zemřít?". Nejednalo se o vtip ani o výhružku konkurenčního gangu. To se jenom nová učitelka Lou Anne pokusila přizpůsobit osnovy drsné realitě školy.(7.10.2009)

Skrz naskrz průměrný film o zkrocení divých středoškoláků. Sice těžko uvěřitelné, ale pokud nebudete očekávat něco víc, celkem solidně se zabavíte.(11.2.2006)

takový naivní průměr, který brzy zapomenete a nebude vám to ani moc vadit.......(16.8.2010)

Rozpočet $23miliónovTržby USA $84,919,401Tržby Celosvetovo $179,519,401║ dejovo podane troška povrchne, aj keď Michelle Pfeiffer dosť obstojí v danej úlohe ale film nedá nič ne vrch /55%/(11.2.2009)

Veľmi pôsobivá a hlavne vynikajúca dráma s Michelle Pfeiffer, skvelý film..(30.6.2009)

• - Původně se film měl jmenovat "My Posse Don't Do Homework" (Moje banda nedělá domácí úkoly), podle knihy, která je filmu předlohou. (tequilla)

• - Klip ke Gangsta's Paradise (1995) doplnily logicky záběry z filmu. (NinadeL)

• - Při výběru skladeb do soundtracku hodně pomohl producent Don Simpson. (tequilla)