Nebezpečné myšlenky

Dangerous Minds

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

"Cítím se tak divně že odcházím, ani nemohu dýchat. Já vím, musela by jsi být blázen kdybys tu zůstala. Proč ty zůstaváš? Jsem blázen." .... Být pro někoho jeho světlem je odměna za trpělivost, vnímání, pochopení, toleranci. A tyčinka jako bonus taky není k zahození. Mé pozornosti neuniknul především Wade Dominguez v roli třídního rebela Emilia. O to víc to byl pro mě šok, když jsem se za pár let dočetla o jeho úmrtí. Bylo mu pouhých 32 let. Michelle Pfeiffer mohu kdykoliv stejně jako Nebezpečné myšlenky. *** http://www.youtube.com/watch?v=T5L2qtGsKZo ***(2.6.2013)

Přehnané, nadsazené, ale zábavné a funkční. Čtyři hvězdy s odřenýma ušima dosadím, protože jsem Michelle Pfeifer tu pózu věřil.(4.9.2008)

Nadprůměrný film s výbornou Michelle Pfeiffer a s ostatními herc, dále dobrá hudba hlavně písnička Gangstas Paradise........ale víc jak 3* se z toho opravdu nevymačknou.i(28.1.2006)

• - Při výběru skladeb do soundtracku hodně pomohl producent Don Simpson. (tequilla)

• - Postava LouAnne mluví v jedné z natočených scén o herci Andym Garciovi jako o svém idolu. Tato scéna byla vystřižena. (tequilla)

• - Původně se film měl jmenovat "My Posse Don't Do Homework" (Moje banda nedělá domácí úkoly), podle knihy, která je filmu předlohou. (tequilla)