poster

Nebezpečné myšlenky

 • USA

  Dangerous Minds

 • Slovensko

  Nebezpečné názory

 • Slovensko

  Nebezpečné myšlienky

Drama

USA, 1995, 99 min

 • EdaS
  ***

  Styčné body s filmem Panu učiteli s láskou jsou zjevné. Ovšem troufám si tvrdit, že PUSL by obstál i bez S. Poitiera, zatímco Nebezpečné myšlenky jsou hlavně filmem Michelle Pfeifferové a teprve potom o nějakých studentech.(6.8.2002)

 • Jordan
  **

  ach - nie, nie, priatelia, to je vskutku zlý film. . . chcem pri tejto príležitosti poukázať na neblahý vplyv dabingu a televízie na filmy . . .ale aj tak - naozaj zlý film(17.1.2005)

 • kingik
  ***

  Mladá učitelka angličtiny se snaží zkrotit nezvladatelné studenty. Nová učitelka angličtiny na předměstské střední škole učí studenty pocházející ze sociálně slabších rodin. Problémoví studenti různé barvy pleti jsou sice inteligentní, jsou však také zcela nezvladatelní a divocí. Setkání s nimi umožní hrdince změnit její dosavadní jednostranný pohled na život. Kdyby tak každý učitel byl tolerantní, chápavý a citlivý jako Michelle Pfeiffer v roli učitelky. V každém případě film nabízí zajímavý pohled na stav amerického školství a ukazuje na chování tamní studující mládeže. Neškodilo by však, kdyby film dostal nějaký pevný školní řád s pevně danými školními osnovami, na jejichž porušení by dohlížel režisér se "syrovým" režijním pojetím. V tomto případě si film až moc hrál na velké dojemné drama a vzešla z toho spíše taková normální sociální sonda. V tomto případě jsem jako školní inspektor nucen do svého výkazu napsat, že se jednalo pouze o filmový pohled, nebo lépe řečeno fikci a konečné vyznění je tedy jen málo pravděpodobné. Mé hodnocení: 60%(20.3.2013)

 • WANDRWALL
  **

  Nebezpečné myšlenky vznikají v nebezpečných životních situacích a u jedinců, co jim obyčejný život nešmakuje. I když obyčejný život si každý představuje po svém. A v tom je to nebezpečné.(21.9.2010)

 • Anderton
  ***

  Ťažko povedať, či zvolený rpístup k látke je ten správny. Nemala by to byť namiesto teen cool záležitosti skôr sociálna dráma? Tie náznaky tu samozrejme sú, ale je jasné, akým smerom sa film bude vyvíjať a ako skončí. Dangerous minds sa snažili zopakovať recept Pánu učiteľovi s láskou pre novú generáciu, lenže podľa mňa je takýto prístup už trochu zastaralý.(13.10.2012)

 • - Postava LouAnne mluví v jedné z natočených scén o herci Andym Garciovi jako o svém idolu. Tato scéna byla vystřižena. (tequilla)

 • - Při výběru skladeb do soundtracku hodně pomohl producent Don Simpson. (tequilla)

 • - Klip ke Gangsta's Paradise (1995) doplnily logicky záběry z filmu. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace