• Ant

Slabota a to se u romantického žánru spokojím většinou s málem. Spousta zbytečných dialogových scén a nadbývajících vedlejších postav. Otravný soundtrack tomu taky nepomohl. Až na Cusacka se mi nějaké výraznější plus hledá jen těžko.(28.6.2009)

• Jenda

Dost deptající romantická komedie.(14.6.2006)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $43,894,863Tržby Celosvetovo $58,405,313║ tuctové(10.12.2009)

Hezké a nenáročné. Nepřekvapí, nenadchne ani neurazí. Ten nejvybroušenější průměr v žánru. Diane Lane je pro mě spíše nevýrazná herečka, zatím jsem ji neviděla v ničem, kde by mě oslnila, což se nestalo ani nyní. Ale postava rozvedené ženy "na inzerát" jí sedla. A fakt, že je zde oblíbeným filmem Cusackovy postavy Doktor Živago, mě ještě více podnítil v tom, abych ho zhlédla:)(9.4.2011)

Snaha o vystřihnutí příjemné, lehkonohé a jiskřivě vtipné romantické komedie podle klasického receptu "nešťastný on a ona, kteří si k sobě za důvtipných dialogů a za asistence komických postaviček rekrutovaných z jejich rodinných příslušníků a přátel hledají cestu" tu byla, ale tak úplně to nevyšlo, i když je tu toho hodně dobrého. Nedokážu přesně říct, co tomu vlastně chybí, snad jen že mi to přišlo celé dost na sílu a Diane Lane je sice krásná ženská, ale komediálního talentu dle mého moc nepobrala, což naštěstí zachraňuje perfektní John Cusack. A potěšil i výskyt jako vždy šarmantní (byť již v letech) Stockard Channing. Kolem a kolem, dvě a půl hvězdičky. Mimochodem čekal bych vzhledem k původnímu názvu filmu, že v něm budou mít psi podstatně víc prostoru.(8.11.2006)

• - Maskotem společnosti UBU, kterou vlastní režisér Gary David Goldberg, je také newfoundlandský pes, jako ve filmu. (HappySmile)

• - Fenka Matka Tereza byla hrána dvěmi šestiměsíčními newfoundlandskými štěňaty - Molly (která hrála ve většině filmu) a Maeve (která hrála scény ve vodě). Režisér Gary David Goldberg po skončení natáčení obě štěňata adoptoval. (HappySmile)

• - Režisér Gary David Goldberg dal Johnu Cusackovi scnénář a povzbudil ho k tomu, aby změnil kterékoliv dialogy své postavy tak, aby mu lépe seděly. Nakonec byl pěkně překvapený, když mu Cusack poslal 35 stran nových dialogů. (HappySmile)