** NOVA CINEMA (4:3) - Tuhle romanticko-komediální záležitost jsem viděl dnes alespoň po čtvrté a opět jsem si celkově liboval, i když přiznávám, že už ne tak moc jako při předchozích projekcích. To, že má film 58% do jisté míry chápu, jelikož hovory co vedou Diane a John nemusejí být každého šálek čaje. Mě však svými hláškami zejména John bavil, mělo to celkem drajv a humornou stránku podpořil také CZ dabing (Pavle Vondro, dobrá práce). Po dnešku stále ponechávám 4 hvězdičky. 75% (with J.) // (12.1.2017) NOVA CINEMA HD (konečně v 16:9 :)) - Příjemná komedie, mám pro ní slabost. Stále 75%.(22.1.2014)

• tron

„Vyspala sa s polovicou chlapov u nás.“ – „Tak prečo ma s ňou chceš zoznámiť?“ – „Vyspala sa s polovicou chlapov u nás.“ Mám rád Johna Cusacka i Diane Laneovú. Hoci som sa s nimi osobne nestretol, mám pocit, že v civile to musia byť sympatickí, sčítaní ľudia. Neviem, proste na mňa tak pôsobia, smejte sa mi. Bohužiaľ, na jeden dobrý film im pripadajú aspoň tri zlé – a ani LÁSKA NA INZERÁT nanešťastie nie je žiadny zázrak. Je ako Johnova predchádzajúca romantika, LÁSKE NA STOPE. I teraz je medzi NÍM a ŇOU pekná chémia a obom im to na plátne pristane (napriek Cusackovmu chlapčenskému vzhľadu). No je to zbytočne dlhé, vedľajšie postavy (čo je pre každú správnu romantickú komédiu kľúčové, viď. KEĎ HARRY STRETOL SALLY) nezaujímavé (Christopher Plummer je skvelý herec, ale ako sa hovorí, kde nič nie je...) a otravujú ma tuctové klišé (naozaj musí muž svoju lásku nachytať práve v tých troch sekundách, čo sa „omylom“ bozkáva s jeho konkurentom?). Blbé záverečné „náhodné stretnutie na ulici“ tomu tiež nepomohlo. Ale už kvôli Cusackovi, Laneovej a chytľavým hláškam („Bratov pes, sestrin inzerát... topánky sú vaše?“) fajn.(13.4.2010)

Ku prospěchu celé téhle romance se staví zejména dvojice zdatných hereckých představitelů – jak stále krásná Diane Lane, tak stále ironicky dumající a okouzlující John Cusack bezkonkurenčně patří mezi ty charismatické herce své generace. Tvůrci nám tentokráte předkládají další provařenou variaci na téma seznamování, jednak se to celé točí kolem dvojice ve středním věku (takže tu nemáme otravné vedlejší postavičky v teenagerovském věku) a jednak jim jejich trable relativně uvěříme (řadu scén je přesto třeba brát s nadhledem – zejména při absolvování hrdinčiných schůzek). Celé to obsahuje několik dojemných i komických momentů, typických vztahových překážek i zbytečných odboček (podivné zacházení s postavou Dermota Mulroneye). V rozvleklém ději jen místy bohužel zanikají původní záměry, přesto to několikrát zahřeje, málokdy urazí a laciným žánrovým klišé se už dneska zřejmě nevyhneme!! 60%.(24.9.2007)

• MoiJe

Je to... sterilné. Je to nudné, je to zbytočné, je to obohrané. A to som fanda romantickych komédií!! Ani neviem, za čo dávam tú hviezdičku. Za akú takú snahu? Alebo že som nakoniec predsa len vydržala až do konca?(2.1.2006)

"Strejdové a tety jsou pro nás moc důležití !!" - "No, on to vlastně není strejda, ale máma chce, abych mu tak říkal !! Nemám ho rád, protože když je u nás, nemůžu spát s mámou v posteli !!" ;)(22.1.2014)

• - Maskotem společnosti UBU, kterou vlastní režisér Gary David Goldberg, je také newfoundlandský pes, jako ve filmu. (HappySmile)

• - Fenka Matka Tereza byla hrána dvěmi šestiměsíčními newfoundlandskými štěňaty - Molly (která hrála ve většině filmu) a Maeve (která hrála scény ve vodě). Režisér Gary David Goldberg po skončení natáčení obě štěňata adoptoval. (HappySmile)

• - Režisér Gary David Goldberg dal Johnu Cusackovi scnénář a povzbudil ho k tomu, aby změnil kterékoliv dialogy své postavy tak, aby mu lépe seděly. Nakonec byl pěkně překvapený, když mu Cusack poslal 35 stran nových dialogů. (HappySmile)