Zmražená pojistka

Mark Mylod

Julie Monroe

Scénografie:

Jon Billington

Scénář: Collin Friesen .. Asi bude výhoda, že Fargo neznám (už neplatí). I tak jsem měl ještě asi v polovině snímku pocit, že Big White v hodnocení utrží stejně zklamané čtyřicetiprocentní hodnocení jako např. Everything Is Illuminated. Zápletka s nalezenou mrtvolou mne totiž zrovna nezaujala a přes všechnu absurdní komediální černotu jsem se zrovna neusmíval. Naštěstí pozornost držela úžasná kamera, servírující jeden krásnější záběr za druhým a fantasticky jemná hudební složka. Navíc jsem se při druhé polovině snímku také výtečně pobavil a smích byl častý společník. Herecké kreace jsou taktéž velmi dobré a na Alison Lohman se tak příjemně dívá 70%.(27.4.2006)

• Big Bear

Joj to bylo slabé. Nezasmál jsem se ani jednou. Pitvořící se Williams i Ribisi zklamali na celé čáře. Co tam mělo být k smíchu? Williamsova sprostě mluvící žena? Celá ta zápletka byla podivná a vůbec mi to celé nesedlo. Vadil mi i CZ dabing, jsem zvyklý u Harrelsona na hlas Mahdala, Williams byl také dabován někým jiným... Na rozdíl mých jiných oblíbenců se mi už párkrát stalo, že Wiliams měl své lepší i horší filmy. Ale tahle sněhobílá aljašská slátanina je asi úplné dno toho co jsem s ním měl možnost vidět. Jediné co v tomhle filmu může zaujmout je soundtrack. To je ale jaksi málo. Dávám jednu zmrzlou mrtvolu. *(21.11.2013)

CITÁT - Ty malej čůráčku...................(23.3.2014)

Rozpočet $14miliónovTržby Celosvetovo $367,241║ Rozpačitý príbeh, ktorý takmer ničím zvláštnym neprekvapí nezachráni ani celkom dobre hrajúce obsadenie. /40%/(8.12.2008)

Bude to znít zvláštně, ale tahle černá komedie je neskutečně roztomilá. Robin Williams podává (díky dobrému scénáři) tradiční dobrý výkon, Holly Hunter je kouzelná, no a Giovanni Ribisi, ten je přímo výborný. Při řadě scén jsem se smál (nalezení a uskladnění mrtvoly, lákání vlků, manželka jako rukojmí...), ale když jsem viděl hlavního hrdinu, jak se neodolatelným způsobem pokoušel zastřelit spícího člověka, přímo jsem se chechtal. Mrazivé aljašské prostředí, absurdní atmosféra, krásná kamera a hudba... Zmraženou pojistku jsem rozhodně neviděl naposledy.(25.11.2012)