Zmražená pojistka

Julie Monroe

Scénografie:

Jon Billington
  • kingik

Slabota. Dobré herecké obsazení nijak nepomohlo příběhu, který je mizerně natočený. V příběhu není jediný výrazný moment a pět minut po skončení filmu jsem ani něvěděl o čem to bylo. Jako černá komedie to moc nefunguje, ale počáteční nález zmrzlého těla sliboval celkem zajímavý film. Navíc zadlužený chlápek co tělo vydává za svého ztraceného bratra, ale pak se do hry vloží další postavy a trapné a nevtipné scény jsou na světě. Počáteční potenciál poměrně zdařile zabit nenápaditým zpracováním. 30%(21.1.2012)

• havLord

note to self: NEBRAT(7.9.2011)

Hvězdné herecké obsazení nedokázalo zachránit povrchně zinscenovaný film.(25.11.2009)

Tenhle typ černýho humoru miluju a u filmu jsem se zasmál jako už hodně dlouho ne. Snad všechny postavy jsou totální magoři a navíc úplně skvěle zahraný. Těžko někoho vyzdvihnout. A že to je obšlehnutý Fargo? To mi vůbec nevadí. Mně se to líbilo snad ještě víc, než tenhle kultovní kousek od Coenů. A jako bonus ještě docela pěknej soundtrack. Nechápu, že má film tak nízký hodnocení. Já dávám jasnejch 5 hvězd.(1.6.2015)

Zmražená pojistka je jedna z dlouhé řady krmininálních komedií s poněkud ulítlým dějem, který se točí kolem pojistky na milion dolarů, ztraceného bratra a jedné mrtvoly, která mění identitu i majitele. Po dlouhou dobu jsem si myslel, že sleduju čtyřhvězdičkový film, protože obsazení je nadstandardní a i ta poloha nadsázky a styl humoru mi vyhovovaly víc, než dnes tak oblíbené krvavé tarantinovky. Ve scénáři to sice tak trochu čas od času zaskřípalo a některé detaily scénárista vyloženě neřešil, nicméně rozjelo se mu to až v posledních 15 minutách, kdy měl patrně pocit, že musí přidat na fantazii i emocích. Přesto solidní kousek se standardně dobrými Robinem Williamsem a Holly Hunter. Woody Harrelson si zahrál jednoho ze svých typických násilnických magorů. Celkový dojem: 60 %.(10.10.2010)