Zmražená pojistka

Hľadá sa mŕtvola

The Big White

Komedie / Krimi / Drama

Německo / Kanada / Nový Zéland / USA, 2005, 100 min

CITÁT - Ty malej čůráčku...................(23.3.2014)

• havLord

note to self: NEBRAT(7.9.2011)

Režisér je svým způsobem génius. Měl k dispozici fantastické Herce, velice zajímavě napsané postavy, krásné prostředí, skvělého kameramana, a šikovného hudebního skladatele. A on natočil nudu. Zasmál (rozuměj uchecht) sem se všehovšudy 5x, což je na černou komedi HODNĚ málo.(21.5.2006)

• Tuax

Vadila mi ta přílišná odlehčenost a to jak se to celé vyvíjelo a vyvinulo. Mohlo to mít hutnější a nebo emotivnější atmosféru, ale ani jedno se nedostavilo. Mělo to sice dost komediálních prvků, ale na komedii to nemá. Mělo to náběh na drama, ale nebylo v tom vlastně nic vážného. Takže je z toho taková slátanina, ze které mi je spíše špatně, než že bych z toho měl dobrý pocit ať už jako relax u komedie, nebo zamyšlení u dramatu. Jediný kdo se mi líbil byl Giovanii Ribisi a jeho snaživá, ale bezmocna postava a pak zábavně zahraná postava Holly Hunter. Jinak škoda času.(7.2.2011)

• Chrustyn

Z daného tématu mohl být drsný thriller nebo absurdní komedie plná zvratů a omylů. Vznikl však naprosto nevýrazný film, který se snaží tvářit děsně černě, vtipně a originálně. Ani jedno však nesplňuje.(7.11.2011)

• - Pro režiséra Marka Myloda je snímek v pořadí druhým výletem na filmové plátno, protože se věnuje jen televizní režii. Jeho debutem byl legendární Ali G Indahouse - Film (2002). (imro)

• - Zmražená pojistka je pro Robina Williamse dalším zářezem v nízkorozpočtových vodách a zejména návratem ke komediím. Po snímcích Expres Foto (r. Mark Romanek, 2002) a Final Cut (r. Omar Naim, 2004), kde se ocitl v úlohách vyšinutách vrahů, hraje opět v žánru, který mu kdysi přinesl největší komerční úspěch. (imro)

• - Během filmování ve Winnipegu strávil štáb celý den pokrýváním jednoho z natáčecích míst umělým sněhem, když příroda náhle nadělila 30 cm pravé sněhové pokrývky. Na to, že byl květen, je to v těchto končinách rarita. (imro)