Zmražená pojistka

Hľadá sa mŕtvola

The Big White

Komedie / Krimi / Drama

Německo / Kanada / Nový Zéland / USA, 2005, 100 min

malá produkce,velký film.výborně rozehraná zápletka,skvělí herci.vtipné,úderné,brutální.tenhle styl černohumorných krimi dramat mi velice sedí.podobný film je třeba nula od nuly pojde,škoda mdlého finiše,za který ubířám 4tou * : / 65%(1.1.2010)

Scenárista má asi rád Fargo Čierna komédia z Aljaškých zasnežených plání, pri ktorej sa človek zabaví a ktorá nepostráda aj istú dávku napätia. Najväčšim problémom je záver, ktorý mne osobne trošku nahlodal dobrý pocit, ktorý som mal počas celého filmu takto je to „len“ za 3,5/5(22.1.2006)

CITÁT - Ty malej čůráčku...................(23.3.2014)

Jo, je to jako Fargo a není to tak dobrý jako Coenovic dítě, ale to snad teď už nikdo nesmí natočit film o sériovém vrahovi, protože tady méme Finchera a jeho Sedm? Hádám, že to by nás asi všechny mrzelo. Já si u tohohle filmu zavzpomínal právě na zmíněné Fargo, a v brzké době si ho určitě pustím, ale hlavně jsem skvěle pobavil. Výborné herecké výkony tří ústředních "párů" a naprosto geniální hlášky z úst paní Barnellové prostě stojí za to. A naprosto mě odrovnala scéna při pohřbu a sousedka s lukem. Je to sice o třídu slabší než Fargo, ale skvělé oživení žánru. Doufám, že se na tohle téma nezanevře a budou vznikat další skvělé filmy o "neprofesionálních" zločincích v akci... Budu se těšit. [březen 2006](31.3.2006)

Celkom som sa na tom pobavil, aj ked to patri na taky priemer. Po dlhsej dobe som opät videl aj Woodyho Harrelsona v agresivnej ulohe a taktiez ma milo prekvapila v blaznivej ulohe Holly Hunter, ktoru som si skor zapamätal z vaznejsich filmov Piano alebo Vrazdy podla predlohy. Robin Williams je podla mna v kazdej ulohe dobry, takze som bol spokojny.......27.04.2008(27.4.2008)

• - Během filmování ve Winnipegu strávil štáb celý den pokrýváním jednoho z natáčecích míst umělým sněhem, když příroda náhle nadělila 30 cm pravé sněhové pokrývky. Na to, že byl květen, je to v těchto končinách rarita. (imro)

• - Robin Williams se na Aljašce ocitl už v roce 2002, když tam pod vedením Christophera Nolana natáčel Insomnii. (imro)

• - Zmražená pojistka je pro Robina Williamse dalším zářezem v nízkorozpočtových vodách a zejména návratem ke komediím. Po snímcích Expres Foto (r. Mark Romanek, 2002) a Final Cut (r. Omar Naim, 2004), kde se ocitl v úlohách vyšinutách vrahů, hraje opět v žánru, který mu kdysi přinesl největší komerční úspěch. (imro)