Zmražená pojistka

Julie Monroe

Scénografie:

Jon Billington
  • Tuax

Vadila mi ta přílišná odlehčenost a to jak se to celé vyvíjelo a vyvinulo. Mohlo to mít hutnější a nebo emotivnější atmosféru, ale ani jedno se nedostavilo. Mělo to sice dost komediálních prvků, ale na komedii to nemá. Mělo to náběh na drama, ale nebylo v tom vlastně nic vážného. Takže je z toho taková slátanina, ze které mi je spíše špatně, než že bych z toho měl dobrý pocit ať už jako relax u komedie, nebo zamyšlení u dramatu. Jediný kdo se mi líbil byl Giovanii Ribisi a jeho snaživá, ale bezmocna postava a pak zábavně zahraná postava Holly Hunter. Jinak škoda času.(7.2.2011)

50%(5.4.2015)

Černá komedie o tom, co se stane, když v jednom filmu spojíte několik vzájemně odlišných osob a jejich osobní příběhy. A když to všechno smícháte dohromady, vyjde vám z toho zajímavá směs, na kterou se dá dobře koukat. A recept? Spojíte krachujícího podnikatele s vidinou získané milionové pojistky po jeho pohřešovaném bratrovi, jeho lehce dementní manželku, jedno mrtvé tělo (po kterém někdo pátrá), pojišťovacího agenta (kterému se nikdy nic nezdá), indiánskou babičku. A nakonec? Na okořenění přidáte i toho bratra.(6.4.2006)

Hvězdné herecké obsazení nedokázalo zachránit povrchně zinscenovaný film.(25.11.2009)

Mile milý snímek, ve kterém se sešla veleslušná herecká plejáda. Oscaroví herci Robin Williams a Holly Hunter, na prestižní cenu nominovaní (Woody Harrelson) nebo ti, kteří si nominaci minimálně zaslouží (Giovanni Ribisi). Čestný podnikatel Paul, jehož cestovka zrovna dvakrát neprosperuje a manželka nemluví zrovna dvakrát slušně, je před zásadním rozhodnutím, které mu může vynést slušný balík zelených bankovek. Jsme kdesi v zapadákově mrazivé Aljašky a na nečekaný podvod nakonec postupně přijde nejen ambiciózní pojišťovací štoural, dva ostří hošani, kteří dali jedno mrtvé tělo do oběhu, ale hlavně brácha, který není tak úplně mrtvej. Spíš nasranej.. Černá komedie po většinu své délky nepostrádá švih i eleganci, gradaci napětí a dokáže nejednou pobavit i překvapit, jenže stále mě svírá pocit, že se ze slušného scénáře dalo vycucnout o krapet víc. Tenhle trip zvláštních existencí se překlápí na hraně absurdní komedie a absurdního dramatu a v rukou spolehlivějšího režiséra by místy téměř „fargovská“ atmosféra zasněžené Aljašky mohla být výrazně silnějším zážitkem!!(21.6.2010)

• - Během filmování ve Winnipegu strávil štáb celý den pokrýváním jednoho z natáčecích míst umělým sněhem, když příroda náhle nadělila 30 cm pravé sněhové pokrývky. Na to, že byl květen, je to v těchto končinách rarita. (imro)

• - Robin Williams se na Aljašce ocitl už v roce 2002, když tam pod vedením Christophera Nolana natáčel Insomnii. (imro)

• - Zmražená pojistka je pro Robina Williamse dalším zářezem v nízkorozpočtových vodách a zejména návratem ke komediím. Po snímcích Expres Foto (r. Mark Romanek, 2002) a Final Cut (r. Omar Naim, 2004), kde se ocitl v úlohách vyšinutách vrahů, hraje opět v žánru, který mu kdysi přinesl největší komerční úspěch. (imro)