Zmražená pojistka

Mark Mylod

Julie Monroe

Scénografie:

Jon Billington

malá produkce,velký film.výborně rozehraná zápletka,skvělí herci.vtipné,úderné,brutální.tenhle styl černohumorných krimi dramat mi velice sedí.podobný film je třeba nula od nuly pojde,škoda mdlého finiše,za který ubířám 4tou * : / 65%(1.1.2010)

Režisér je svým způsobem génius. Měl k dispozici fantastické Herce, velice zajímavě napsané postavy, krásné prostředí, skvělého kameramana, a šikovného hudebního skladatele. A on natočil nudu. Zasmál (rozuměj uchecht) sem se všehovšudy 5x, což je na černou komedi HODNĚ málo.(21.5.2006)

Film o tom, čo všetko sa môže stať, keď do vášho perfektného plánu ako vybabrať so životnou poistkou začne strkať nos nepríjemný poisťovací likvidátor, teda človek, ktorého aj tak všetci neznášajú. A k tomu je všade hrozná zima.... R. Williamsa som nikdy nemal nejak zvlášť v láske, ale tu mi nevadil. Možno preto, že práve sem sa asi najviac hodil ten jeho smutno-šašovský výraz tváre. Najviac ma ale pobavili Holly Hunter a "teplošská mafia", tie ich vzájomné slovné prestrelky a gagy nemali chybu. Svoje svetlé chvíľky si tu samozrejme našiel aj Woody Harrelson, len škoda, že ho tu bolo tak málo. Jeho postava neohrabaného hromotĺka sa dala využiť podstatne lepšie. Celkom spokojnosť, na vyplnenie voľnej chvíle a nenáročný oddych po ťažkom dni ako stvorené. Od kvalít Farga (1996) to síce malo ďaleko, ale pobavilo aj tak. 60/100 Videné v rámci Tour po Amerike.(28.4.2016)

Bude to znít zvláštně, ale tahle černá komedie je neskutečně roztomilá. Robin Williams podává (díky dobrému scénáři) tradiční dobrý výkon, Holly Hunter je kouzelná, no a Giovanni Ribisi, ten je přímo výborný. Při řadě scén jsem se smál (nalezení a uskladnění mrtvoly, lákání vlků, manželka jako rukojmí...), ale když jsem viděl hlavního hrdinu, jak se neodolatelným způsobem pokoušel zastřelit spícího člověka, přímo jsem se chechtal. Mrazivé aljašské prostředí, absurdní atmosféra, krásná kamera a hudba... Zmraženou pojistku jsem rozhodně neviděl naposledy.(25.11.2012)

• Davies182

Heh, proč jsem tohle viděl? Chtěli jsme na něco s přáteli do kina, bylo po dvanácté a hráli jen tohle. Byli jsme opilí a řehtali se, nicméně jde o docela obyčejnou komedii s prvky dramatu. Horko těžko bych se na ni podíval podruhé, to radši sním vlastní zmrzlou botu.(11.8.2008)