Kdo hulí, ten umí

How High

Ten kto hulí, ten aj vie

Komedie

USA, 2001, 93 min

Skvělá huličská komedie. Nepřeberné množství fórů a hlášek. Kdo by si nechtěl zahulit Ivoryho? "Pane děkane, se vší úctou. Vykuřte mi ocas." :D(3.2.2013)

• WANDRWALL

Co vše se skrývá za komedií? Obyčejná a nefalšovaná reklama na lehké drogy. Po takové komedii, která si dá do sloganu, že kdo hodně kouří "správný" bluf, tak už umí, tak na to slyší mladý, nezkušený divák a dealeři si mnou ruce a odchytávají si je po tomhle filmu, kde jinde, než rovnou u kina. Přitom čas ukázal, že kdo kouří pravidelně marihuanu, tak mu jeho IQ nepovyroste, a pokud ano, tak se to musí projevit v nějaké činnosti. Dealeři lehkých drog se brání, že prý chtěli nechat vydělat i kamarády policisty, aby nepřišli o zaměstnání. Inu každý se sichruje jak umí. Takže kdo je vinný a kdo je bez viny? Každý je stejně tak vinný jako je i bez viny? A už takový nerozhodný člověk míři ke kartářce či astrologovi (nikdy ne za astronomem), a motá se v kruhu. Svět prý už lepší byl, takže už se v tomhle směru nedá ničemu moc divit. (1. 10. 2010)(1.10.2010)

Film, který není možné sledovat s dabingem, prostě ne. Stačí si přečíst naprosto zcestný a nesmyslný oficiální text. Nedej přírodo, aby podobný individuum film překládalo. Tohle není film pro široké české publikum, které ho nepochybně řadí k další nesmyslné zhulenosti s primitivním scénářem. Meth & Redman mají jedinečný štyl, jejich projev je naprosto přirozený, hrají přece sami sebe, nehrají si na někoho jiného, užívají si to, hulí a jedou svou skills. Jejich slang je pro znalce a posluchače naprostá slast, pro ostatní velmi dobrá rozcvička angličtiny. Nigga humor, který bych přirovnal k filmům Nevyhrožuj či CB4 i legrace bez hranic. Crazy sranda má ovšem stále jistou úroveň a příběh je pro mě naprosto v pohodě.(17.1.2013)

• Bauer

No tak tohle je opravdu velmi zvláštní film, ve kterém hrají dva dobří rappeři Method Man a Redman, jenže jejich výkon je opravdu nic moc.Chovají se jako v réalu, takže nemusejí ani hrát! Dále potěší krátká účast rapperské skupiny Cypress Hill. Jen mi přijde dost dementní scénář. Dva zhulený niggaz vykouřej popel ze svýho kámoše, který jim pomůže dostat se na Harvard. Jak tupé!!! Najde se zde pár dobrých hlášek a pár dobrých scén při kterých se zasmějete ale to je vše. Když už bych to neviděl, tak bych se nezlobil. Ale dobře ztrávených 90 minut.(5.1.2007)

Další z "povinností" své doby. Kdo neviděl, neuměl.(31.1.2012)

• - Ve scéně, kdy se strhne hromadná rvačka na večírku v kostýmech, lze vidět prát se i bývalého šampiona organizace UFC, Chucka Liddella. (The Viper)

• - Silas a Jamal vykopali mŕtvolu amerického prezidenta J. Q. Adamsa v neznámom cintoríne. V skutočnosti je pochovaný v kripte v kostole. (DonParegio)

• - Ve scéně, kdy Potřebuju Prachy (Al Shearer) krade kolo, které následně nákladní vůz dvakrát přejede, je možné všimnout si, že mezi troskami jsou jízdní kola tři. Dvě blíže u sebe a jedno dál od trosek. (slaba31)