Kdo hulí, ten umí

How High

Ten kto hulí, ten aj vie

Komedie

USA, 2001, 93 min

• Bauer

No tak tohle je opravdu velmi zvláštní film, ve kterém hrají dva dobří rappeři Method Man a Redman, jenže jejich výkon je opravdu nic moc.Chovají se jako v réalu, takže nemusejí ani hrát! Dále potěší krátká účast rapperské skupiny Cypress Hill. Jen mi přijde dost dementní scénář. Dva zhulený niggaz vykouřej popel ze svýho kámoše, který jim pomůže dostat se na Harvard. Jak tupé!!! Najde se zde pár dobrých hlášek a pár dobrých scén při kterých se zasmějete ale to je vše. Když už bych to neviděl, tak bych se nezlobil. Ale dobře ztrávených 90 minut.(5.1.2007)

Už Samotáři nám oznámili, že ľudia celkovo málo hulia. Tento film si to zobral k srdcu a hulil a hulil.(2.3.2010)

Napad sice fajnovej, ale jinak to je fakt silena kokotina s bandou uchylnejch postav delajicich uchylny veci. Ale musi se uznat, ze ma film slusny tempo, solidni vtipy a hlasky a dvojka hulicu v hlavni roli jsou jedni z nejsympatictejsich cernochu, co jsem ve filmu videl. A prave diky Method Manovi a Redmanovi to je hodne solidni komedie, kterou uz jsem videl nekolikrat a vzdy skvele pobavi, navic ma paradni soundtrack.(31.1.2005)

Pořádně zhulená komedie co nemá chybu.(24.6.2007)

Film, který není možné sledovat s dabingem, prostě ne. Stačí si přečíst naprosto zcestný a nesmyslný oficiální text. Nedej přírodo, aby podobný individuum film překládalo. Tohle není film pro široké české publikum, které ho nepochybně řadí k další nesmyslné zhulenosti s primitivním scénářem. Meth & Redman mají jedinečný štyl, jejich projev je naprosto přirozený, hrají přece sami sebe, nehrají si na někoho jiného, užívají si to, hulí a jedou svou skills. Jejich slang je pro znalce a posluchače naprostá slast, pro ostatní velmi dobrá rozcvička angličtiny. Nigga humor, který bych přirovnal k filmům Nevyhrožuj či CB4 i legrace bez hranic. Crazy sranda má ovšem stále jistou úroveň a příběh je pro mě naprosto v pohodě.(17.1.2013)

• - Jedním z producentů byl také Danny DeVito. (TheBalrog)

• - Silas a Jamal vykopali mŕtvolu amerického prezidenta J. Q. Adamsa v neznámom cintoríne. V skutočnosti je pochovaný v kripte v kostole. (DonParegio)

• - Ve scéně, kdy Potřebuju Prachy (Al Shearer) krade kolo, které následně nákladní vůz dvakrát přejede, je možné všimnout si, že mezi troskami jsou jízdní kola tři. Dvě blíže u sebe a jedno dál od trosek. (slaba31)