No tak snad tohle nebude příliš troufalé, ale NESVATBOVI prostě jednou budout TOU klasickou komedií. Je to parádní, já už se dlouho takhle nenasmál. Chemie mezi Wilsonem a Vaughnem funguje na maximum, scénář originální. Moc sympatické. A Bradleyho Coopera budete jako hlavního soka nenávidět. NENÁVIDĚT. A nakonec úplně nejlepší je Jane Seymour. On si na ní pořád ještě někdo vzpoměl!!(22.4.2008)

začíná období svateb. John a Jeremi před sebou mají 3 náročné týdny. 17 svateb, poznají spoustu krásných žen, které svatba dokáže pořádně rozpálit. jsou to profíci a ke všemu sympaťáci. a nedokážou chvilku mlčet. asi pro to na mě působili příjemně, vesele, jako bych je znal. když tančí, když jí, když pijí, když ..., prostě dokázal bych si představit, že tam jsem s nimi. až do konce. pak však poznají rodinu ministra financí Clearyho. roztomilá babička s bílýmy vlasy, teplej bratr, nymfomanská dcera Glorie, magor Sack.... . a tady to svatbou nekončí. nebo jo? tato komedie nemusí stavět na hereckých výkonech. je zde dost situací, při kterých jsem se smál. párkrát i hodně. výhradu mám jen ke sklouznutí do všeobecného klišé romantických komedií. když to ale člověk nebere tak vážně a dokáže se nad prkotinama povznést, určitě se může dobře bavit. až do konce.(10.4.2006)

• gudaulin

Trvalo mi asi jednu minutu, než jsem přišel na to, že oba dva hlavní hrdinové příběhu jsou mi krajně nesympatičtí a humor mě nebude oslovovat. Asi tak z 10 % proto, že už jsem přece jen trochu starší generace než teenageři, kterým je primárně film určený. Z 90 % pak proto, že nemá potřebnou úroveň. Rozumím tomu, že tenhle typ romantické komedie pracuje s úplně jinými nástroji než oskarové drama, ale čeho je moc, toho je příliš. Pokleslá romantika, trapný humor a především neuvěřitelně laciná moralitka. Moc hezky to napsal Radek99, víc už se k tomu dodat nedá a vlastně to u tak špatného filmu ani není zapotřebí. Že tohle vydělalo 200 milionů dolarů jen ve Státech? Budu si muset speciálně u komedií dát pozor na komerčně úspěšné kousky. U komedií je rozdíl mezi mým vkusem a tzv. masovým divákem někdy docela bolestný... Dlouho jsem přemýšlel, jestli najdu něco, co by opravňovalo dát aspoň jednu osamocenou hvězdičku, a Rachel McAdams mě přesvědčila, že jeden důvod se přece jen u Nesvatbových najde. Celkový dojem: 20 %.(23.3.2014)

Taková pánská verze "Heartbreakers", postavená na trochu jiném principu, ale velmi podobná ve svém půdorysu a konečném účinku. Zpočátku měla možná našlápnuto na trochu víc, ale závěrečná sentimentálně-moralistická poleva osladila do té doby pikantnější záležitost až příliš.(14.5.2006)

Standardní klišé vetkané do opravdu roztomilého, vtipného a poctivě trhlého hávu ala Fratpack. Jedna z nejlepších komedií roku a opět zárodek na malý kult.(31.7.2005)

• - Když se hraje americký fotbal, sleduje Kathleen Cleary (Jane Seymour) dění na lehátku, vedle kterého je pití. Barva pití se však mění z hnědé na čiré. (chleba24)

• - Při natáčení byla poblíž skutečná svatební organizátorka, aby svatby vypadaly co nejvíce reálně. (don corleone)

• - Na italské svatbě je chlápek, který se směje vtipu Owena Wilsona ve skutečnosti jeho strýc. (don corleone)