Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Corpse Bride

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

Burtona uz asi stvalo, jak si z nej delaj legraci, ze Nocni muru za nej natocil nekdo jinej a rozhod se udelat svuj vlastni animovanej film. A povedlo se mu to. Animace je lepsi nez v pripade Nocni mury, ale precejen je Nevesta trochu slabsi. V Nocni mure je vic vtipku, ale tady je zas temnejsi atmosfera, takze to to vyvazuje. Hlavni problem bude asi v pisnickach. Nic proti Danny Elfmanovi, predved tradicne vybornou praci, kuli ktere je jeden z mejch nejoblibenejsich skladatelu, ale pisnicek tu je min a uz nejsou tak bombasticke. To se tyka pisnicek, hudba je bezchybna. Pribeh je pro dane tema tak akorat dlouhej, nic tu neni navic a zaroven mi tu nic nechybelo. Jasnejch 5*, ale slabsi nez Nocni mura.(9.4.2006)

Dokonalost sama. Docela by mě zajímalo, jak to vypadá u Burtona doma. Buď má na zdi plakáty Johnyho Deppa, což je asi blbost, to uznávám, nebo to tam vypadá jako v podzemním zámku plném přerostlých červů a veselých kostřiček a pozapomenutých fragmentů nějakého black metalového koncertu, jinak totiž netuším, jak přijít na způsob Burtonova vymýšlení pojetí daného žánru.(27.8.2011)

Oscar 1 nominace: Animovaný film(4.2.2006)

Mrtvá nevěsta je výborný snímek, který je od prvních záběrů prodchnutý typicky Burtonovskou atmosférou i tím jeho divným humorem. Má to spád, nádherné provedení, delikatesní hlasové obsazení a skvělý soundtrack Danny Elfmanna. Jenže smůlu to má v tom ohledu, že to přišlo až po geniální Nightmare before Christmas a krom vyspělosti animace jí to v žádném ohledu nemůže konkurovat. Vše co zde je na velmi vysoké úrovni se v Noční můře povedlo o stupínek lépe (hlavně u písní je to znát nejvíce). Také se nemůžu zbavit dojmu, že toto je další z řady filmů dle Burtonova osvědčeného (a naštěstí stále fungujícího) receptu na "jeho" snímek. Možná by to chtělo malou změnu Time... ♫ Hodnocení písničkového OST : 4/5(25.11.2005)

co všechno můžete udělat za 70 minut? uvařit oběd, nakoupit, nebo prožít příběh loutek Viktora a Viktorie, jejichž život běžel tak nějak podle plánu (rodičů), ale díky mladíkově sklonu k nešikovnosti, se jejich svatební den poněkud zkomplikoval. trapně jsem si myslel, že už mě nemá T.Burton čím překvapit. a on, v době počítačů, udělá pomocí loutkové animace temnou noir komedi, protkanou půvabným černým humorem. oproti hranému filmu se můžeme ,,kochat" neskutečnou mimikou loutek, nádhernou hrou světla a stínu. zatímco lidský svět je samej havran, svět mrtvých, to je bezstarostná a veselá šou (..tak s námi si dej, stejně nás jednou červi proděravěj). a ještě něco mě dostalo. dodnes jsem si myslel, že šílenec je jen T.Burton. teď již vím, že nakazil D.Elfmana. ten se zde stal rovnoceným partnerem a prostor, který dostal, využil minimálně na 130%. a nám nezbývá, než si čekání na další dílo těchto géniú zkrátit třeba hrou na mrtvolu.(16.4.2006)