poster

Mrtvá nevěsta Tima Burtona

 • Česko

  Mrtvá nevěsta

 • Velká Británie

  Corpse Bride

 • Slovensko

  Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pethushka
  ****

  Pěkná ošklivost nás provází v každém filmu od Tima Burtona..tady je ale asi ze všeho nejpěknější. Postavené na kvalitním scénáři, překrásné animaci a hlavně na mimořádné atmosféře. Navíc film doprovází mistrovská hudba a hra na klavír. Příjemné v originálním znění i s českým dabingem. Krásná temná pohádka plná citu.(7.7.2011)

 • Cival
  ****

  Klasický a už trochu okoukaný Burton se vším všudy. Depp, písničky, divný humor a krásná temná stylizace mi ale už pomalu přestávají vonět. Přeci jen to je furt to samé dokolečka - ani osobitému Burtonovi by neuškodil posun o pár filmových (klidně i žánrových) délek.(18.10.2005)

 • Lynn
  *****

  Pořád a pořád je to ta samá věc, která mě uchvacuje na všech Timových filmech - přenádherná temně poetická krása a vizuální představivost, se kterou se každý jeho snímek stává klenotem. Nic podobného se jinde nevidí. Nadto výborný scénář, jemný (místy černý) humor, skvělé výkony animovaných postaviček a hudba Dannyho Elfmana. Tímto filmem si u mě Tim zajistil místo v mé režisérské top five.(11.12.2005)

 • Tom Riddle
  *****

  Nádherná animovaná komedie (je to vůbec animované?), plná krásných (ale nikoli tak chytlavých, jak to Elfman obvykle dělává) písní, spousty humoru, a také spousty lidskosti, která se ukrývá v zástupech směšných karikatur lidských bytostí. Vizuálně je to opravdu lahůdka, a příběh zahřeje u srdce, ani nevíte, které z dam vlastně fandit. Dal bych i pět, ale nezbyde mi než srovnávat s The Nightmare Before Christmas, a oproti nim Nevěsta o malinkou kapku prohrává. Taky bych chtěl pochválit český dabing, namluvení je opravdu výborné, bohužel se originálu nemůže vyrovnat už z jednoho prostého důvodu - v překladu zanikne opravdu hodně vtipů (např. head waiter - vrchní číšník, je zde opravdu hlava (head), a takových je tu víc). A v originále navíc dabuje Tracey Ullman. Takže vzato kolem a kolem, Mrtvou nevěstu opravdu vřele doporučuji všem, líbit se bude asi i dětem, ale oni asi nebudou schopni docenit určité myšlenky filmu, takže doporučuji spíše starším. Děkuji těm, kteří to dočetli až do konce. Dodatek - a víte co? Proč by nemohly mít pět hvězd oba ty filmy? Nevěsta si je taky zaslouží.(24.6.2007)

 • Hitman_47
  ****

  Hodně fajny filmec, ale ve srovnání s Nightmare before Christmas byly ty písně takové nevýrazné (Jack Sklelington byl prostě charismatický chalan) ... a mám dojem, že kdyby tam nebyly, tak by to člověk ani nepostřehl.(30.4.2006)

 • - Pro Johnnyho Deppa to byla vůbec první dabingová role. (Nancy...)

 • - Ve chvíli, kdy Lord Barkis na konci filmu zahodí prázdný kalich od otráveného vína, spadne kalich na zem. Poté je však možné kalich zahlédnout převrácený na stole. (Maja238)

 • - Loutková dospělácká pohádka Tima Burtona za 40 milionů vydělala během prvních třech dnů promítání (16. – 18. 9. 2005) 385 078 dolarů v pěti kinech. Celkový obrat v USA se pak vyšplhal na 53,3 milionu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace