poster

Mrtvá nevěsta Tima Burtona

 • Česko

  Mrtvá nevěsta

 • Velká Británie

  Corpse Bride

 • Slovensko

  Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ****

  Oslnivý design postav a jejich charakterová stylizace ( mé sympatie si získal především otec Viktorie, zavalitý cynický lord ), písně po hudební i textové stránce dobře zvládnuté, ale především ultračerný morbidní humor, některé perly mě dostávaly do kolen. Ale co je to platné, když emocionálně už to není tak silné jako dřív ( teď mám na mysli především Střihorukého Edwarda ). I když někde uvnitř mám pocit, že na druhé skouknutí by to mohlo být lepší. No, uvidíme...(28.11.2005)

 • POMO
  *****

  Pre mňa najkrajšia rozprávková burtonovka od STRIHORUKÉHO EDWARDA. V dialógoch desiatky úžasných narážok a alegórií, vo výprave krásne poňatý kontrast medzi šedivosťou pozemského sveta a farebnosťou záhrobia, pekný romanticko-poetický drajv, fascinujúco kreatívny a ich charakterom adekvátny dizajn postavičiek... Taký malý filmový šperk, ktorému určitie nemienim zazlievať jeho námetovú formulaickosť.(17.11.2005)

 • Radek99
  ****

  Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších animovaných filmů světové kinematografie s osobitě makabrózní poetikou...(16.11.2006)

 • flanker.27
  ****

  Roztomilé, milé a (velmi osobitě) romantické. Huh, to to dalo práci vyslovit. Mrtvá Emily byla moc sympatická :)) Přece jen jsem našel Burtonův film, který se mi líbí (vedle Mars útočí).(11.11.2006)

 • Pethushka
  ****

  Pěkná ošklivost nás provází v každém filmu od Tima Burtona..tady je ale asi ze všeho nejpěknější. Postavené na kvalitním scénáři, překrásné animaci a hlavně na mimořádné atmosféře. Navíc film doprovází mistrovská hudba a hra na klavír. Příjemné v originálním znění i s českým dabingem. Krásná temná pohádka plná citu.(7.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace