Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Corpse Bride

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

Vizuálne ohromujúce, ale obsahovo "riedke", neúprimné a v podstate studené. Oproti Nightmare asi trikrát menej zábavných nápadov.(31.5.2007)

V pořadí druhý animák po Ratatouille, který mě posadil na prdel. Jak mě nenadchly Ukradené Vánoce Tima Burtona, tak tady se to vynahradilo. Úžasné animace, skvělá hudba, slušný příběh a vyrovnané tempo. Animovaný horůrek jak má být. Černý humor jak vidět Burtonovi svědčí, takže hodnocení je jasné.(10.5.2009)

Vizuálně okouzlující, vtipem nešetřící, přesto smutkem dýchající a dojímající film, který jsem si hned zamiloval. Skutečnost, že závěr se dal dopředu poměrně jasně odhadnout, mi vůbec nekazila dojem. Opravdu krásné!(29.11.2005)

Aj keď som sa bál, nakoniec som z kina vyšiel ako víťaz a Burton ako ešte väčší. A aj preklad český (pesničkový) bol celkom fajn. Čo sa čudujem, asi jediný film tohoto typu, v ktorom som sa pri pesničkach nenudil. Skvelý, milučký príbeh, začiatok trošku pomalší, no záver bol monumenrárny. 80%.(17.3.2007)

Zase po dlouhé době naprosto stoprocentní zážitek. Tak dojat, tak pobaven a nadšen neskutečnými nápady, které Burtona jeho tým (především génius Danny Elfman) servírují divákům. Kontrast upjatého světa lidí a rozjařeného světa mrtvých je dokonalý, především svět kostlivců skýtá obrovské množství drobných nápadů, které opravdu pobaví. Jeden z nejlepších filmů posledních let.(16.1.2006)