Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Corpse Bride

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

Jedna z mála výjimek, obvykle bývám k filmům s popěvky neobyčejně přísná a nepřátelská. Tady ne že bych řekla, že mi nevadí, tady se mi líbí, protože hudbu napsal Danny Elfman. (Například Sweeney už jde úplně mimo mě, tam je hudba děsná - protože ji nenapsal Danny!) Jinak také skvělá komedie.(18.6.2010)

Nemám co vytknout. Už od Vincenta jsem z Burtonovské animace naprosto na větvi, v tom nejlepším slova smyslu. Zkrátka když si sedím na tomhle konári, je mi dobre. A když se k tomu všemu přidá příběh přesně v duchu pohádek staré doby (to jest správně děsivých), vkusně se namíchá hustá náplň humoru, který si Burton schovává v rukávu ještě od Beetlejuice, všechno se zalije polevou medových hlásků takových herců (obzvlášť R. E. Grant si musel svoji roli užívat) a symfonický démonolog Danny Elfman si k tomu zakomponuje s rozpětím od lyrických zamilovaných témat až po svižné swingové číslo, může mě rozesmutnit snad jenom krátká stopáž - těch 78 minut uteče jako voda. And now...play dead! Wrraf?:)(2.2.2006)

Po dlouhé době film, který si hlasitě řekl o plných pět hvězdiček...a já nebudu škrt a rád mu je dám!!! "Mrtvá nevěsta" mě totiž dokonale okouzlila a jsem si jistý, že mě bude okouzlovat po zbytek života. Což je vlastnost, které si nadmíru cením - a pokud jste na tom stejně, u "Mrtvé nevěsty" jste na té správné adrese...Humor nejrůznějšího druhu, skvělé písničky, rozverná nálada, neskutečná animace, krásný příběh a v tom všem nepřehlédnutelně velká porce citu a melancholie. A opravdový údiv nad tím, jak je vůbec možné, že vás "obyčejná" loutka dokáže nenuceně a s přehledem rozesmát, ale i rozesmutnět a dojmout.(3.2.2006)

Zase po dlouhé době naprosto stoprocentní zážitek. Tak dojat, tak pobaven a nadšen neskutečnými nápady, které Burtona jeho tým (především génius Danny Elfman) servírují divákům. Kontrast upjatého světa lidí a rozjařeného světa mrtvých je dokonalý, především svět kostlivců skýtá obrovské množství drobných nápadů, které opravdu pobaví. Jeden z nejlepších filmů posledních let.(16.1.2006)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Main Title ,2. According to Plan ,3. Victor's Piano Solo ,4. In the Forest ,5. Remains of the Day ,6. Casting a Spell ,7. Moon Dance ,8. Victor's Deception ,9. Tears to Shed ,10. Victoria's Escape ,11. The Piano Duet ,12. New Arrival ,13. Victoria's Wedding ,14. The Wedding Song ,15. The Party Arrives ,16. Victor's Wedding ,17. Barkis's Bummer ,18. The Finale ,19. End Credits Part 1 ,20. End Credits Part 2 ,(12.5.2011)