Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Corpse Bride

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

Milý, typicky Burtonův film (hlavně stylem humoru), kterému však často docházel dech. Vyjma závěru. 70%.(20.7.2006)

Ani nevím proč, ale něco mi brání dát plný počet. Zkrátka zážitek, který jsem si z filmu odnesl, nebyl tak intenzivní, abych mohl Mrtvou nevěstu ocenit pěti hvězdičkami. Co musím pochválit je hudba, která dodává správnou atmosféru, která je typická pro Burtonovské filmy. Hlavní postava je podobná komu jinému než Burtonovu dvornímu herci Johnny Deppovi.....(28.12.2008)

Neubráním se srovnání s Noční můrou před Vánoci. Noční můra je rozhodně lepší film, ve všech směrech. Je to kult, klasika a její hudební doprovod je geniální. Mrtvá nevěsta je jen o třídu horší a má tedy jistou nevýhodu, ale líbit se bude (skoro) všem. Depp i Carterová odvádějí skvělé výkony, barvy jsou laděny správně temně a nechybí žádný z Burtonových trademarků, např. padající sníh, Halloween, Elfmanova hudba atd.(23.12.2005)

Plně se ztotožňuji s hodnocením Marigolda. Z formálního hlediska jeden z nejlepších animovaných snímků desetiletí. Skvělé výtvarné pojetí a pečlivá animace. Tentokrát to není o hledání nových cest, nýbrž návrat k vypravěčské klasice. Vzhladem k precizní formě celkový dojem 90 %.(7.5.2007)

Vizuálně okouzlující, vtipem nešetřící, přesto smutkem dýchající a dojímající film, který jsem si hned zamiloval. Skutečnost, že závěr se dal dopředu poměrně jasně odhadnout, mi vůbec nekazila dojem. Opravdu krásné!(29.11.2005)