Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Corpse Bride

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

co všechno můžete udělat za 70 minut? uvařit oběd, nakoupit, nebo prožít příběh loutek Viktora a Viktorie, jejichž život běžel tak nějak podle plánu (rodičů), ale díky mladíkově sklonu k nešikovnosti, se jejich svatební den poněkud zkomplikoval. trapně jsem si myslel, že už mě nemá T.Burton čím překvapit. a on, v době počítačů, udělá pomocí loutkové animace temnou noir komedi, protkanou půvabným černým humorem. oproti hranému filmu se můžeme ,,kochat" neskutečnou mimikou loutek, nádhernou hrou světla a stínu. zatímco lidský svět je samej havran, svět mrtvých, to je bezstarostná a veselá šou (..tak s námi si dej, stejně nás jednou červi proděravěj). a ještě něco mě dostalo. dodnes jsem si myslel, že šílenec je jen T.Burton. teď již vím, že nakazil D.Elfmana. ten se zde stal rovnoceným partnerem a prostor, který dostal, využil minimálně na 130%. a nám nezbývá, než si čekání na další dílo těchto géniú zkrátit třeba hrou na mrtvolu.(16.4.2006)

Nádherné .. a to jsem tomu nevěřila, já bláhová ..(23.5.2008)

Nikdy som nebola na animáky s ,,duchaplnými" zvieracími konverzačkami, no a toto je presne ten typ animovaného filmu, ktorý ma dokáže očariť, dojať, pohladiť na srdci a zároveň aj rozveseliť. Krásny, morbídny, primerane odosobnený a inteligentne humorný film. Burton sa znova osvedčil a natočil žánrovú lahôdku obsiahnutú jeho svojským prístupom odzrkadleným na štipľavom humore s bohatým ironickým doprovodom, k tomu povznášajúca hudba maestra Elfmana - už len klavírna scéna je čerešničkou na torte! Animácia dovedená k dokonalosti, ako opisuje Pomo, klasický Burtonov romantický kontrast medzi temnotou viktoriánskej Anglie a radosťou v posmrtnom živote... (nemalo by to byť naopak?:-) Scenár doplnený emočným charakterom ,,Vtedy mi ukradli moje sny... a teraz som ich ja ukradla niekomu inému." ..... Má tento film aj nejaké negatíva? Môj najobľúbenejší animovaný film, ktorý ma každým pozretím baví viac a viac a Burton si zaň vybojoval miesto v mojej osobnej režisérskej Topke. Excellent!(10.4.2009)

Slabší než Nightmare Before Chrismas. Už je to moc mainstream. Opakují se tu známé věci, hraje se moc na jistotu a roztomilost. Působí to moc "kulatě", bez kazu a provokace. V 80. letech by to byla bomba.(24.4.2006)

Milý, typicky Burtonův film (hlavně stylem humoru), kterému však často docházel dech. Vyjma závěru. 70%.(20.7.2006)