poster

V moci ďábla

 • USA

  The Exorcism of Emily Rose

 • Slovensko

  V moci diabla

Horor / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2005, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ded@M@tes
  ***

  Nějak nemůžu přijít na chuť podobným tématům, ohledně vymítání ďábla a jiných založeně stejných filmů. Vyloženě to nebylo nezajímavé, ale určitě si ho už pravděpodobně nepustím. ( Hodnocení: 6/10 )(21.4.2012)

 • HorrorVamp
  ****

  Jennifer Carpenter coby Emily Rose... po Lindě Blair další holčína, která svoji roli zvládla bravůrně a posedlou zahrála naprosto uvěřitelně, a i když se film odehrává převážně u soudu, výpovědi některých svědků i samého faráře - vymítače byly opravdu hrozivé a z posedlé Emily jsem nejednou strachy málem padala do vývrtky. Film nebyl zdlouhavý, pokud jsme se alepoň na chvíli dostali ven ze soudní síně - samozřejmě okořeněno scénami s Emily a asi až na posledních 20minut, kde defakto pořád omílali to samé jsem neměla problém se sledováním, ale jak jinak lze ukončit soudní líčení, než opět u soudu. Možný efekt strachu se dostaví pouze za předpokladu, že na to budete koukat v noci (třeba ve 3:15 ráno ehm..), neboť koukat na to uprostřed slunečného dne, asi by se mnou nehlo naprosto nic. Většinou nebývám u hororů poseroutka, ale z okultních mě někdy docela běhá mráz po zádech a působí na mě víc, než banda klátících se mrtvol, neboť nemrtvá oživlá monstra jsou kámoši HorrorVampice:)(13.4.2010)

 • ScreamJay
  ****

  A teď je to o každém z nás, o našem subjektivním přístupu. Já se nechci zase uchýlit k nějaký myšlence, abych dal svým dojmům "oficiální" formát, ale tady mi celou dobu v hlavě kolovalo tohle: "Vytvoř si démony, abys potřeboval někoho, kdo tě před nimi uchrání. Protože podlehnout vlastní slabosti je vcelku snadné". Ať už je můj náhled na křesťatsví sebekritičtější, a i když bych se obešel bez některých těch zbytečně ikonických paskvilů, vynucovaček atmosféry (ten příběh by přesto fungoval) a ať už je v tom sebevětší porce údajné reality, pro mě osobně tohle všechno funguje. Kdyby měl kupříkladu Exorcist: The Beginning byť jen náznak obdobně funkční atmosféry, nebyl by býval shitem, kterým nakonec pro mě byl. Je až obdivuhodné, s jakou sugescí a jak autenticky se Jennifer Carpenter své role zhostila a je až s podivem, kterak formát (a)typického soudního dramatu umně natáhl jednotlivé stránky děje a umožnil jim fungovat naplno. Nehodlám hodnotit Scotta Derricksona za to, co šulil před a došulil po The Exorcism of Emily Rose, ale tady dokázal odvyprávět příběh s takovou intenzitou, jaká by odpovídala jeho vlastnímu osobnímu prožitku. Vyjma toho hrají do karet perfektní lokace, dotažený zvuk a variabilní kamera (od dost oldschoolových záběrů až po takřka fotografickou kompozici v mlze). Kašlu na zbytečný fráze, když mě cokoliv donutí alespoň nějak děj spoluprožít a vlastně se na něm podílet. Třebaže jsou tam některý věci zbytečný a jiný zas zbytečně přetažený, vidím v tomhle filmu vkusného následovníka klasické posedlostní éry sedmdesátých let - nekýčovitý démon pro 21. století. [final rate: 80%](2.2.2011)

 • Marigold
  ***

  Kupodivu velice slušné, nebýt otřepaných frázích v "horrorových" pasážích bych si dokonce dovolil použít slovo autentické. Hopdně tomu pomáhá, že gro filmu netvoří bubákování, ale rekonstrukce soudního procesu s otcem Moorem a celkem zajímavé dilema zda věřit faktům, nebo připustit nadpřirozené. Atmosféra je hustá, opravdu škoda, že film se snaží dojem existence ďábla vyvolat tak nějak šestákově, bez invence.(1.4.2008)

 • ajuska
  ****

  Podařený mix soudního dramatu a hororu s tématikou posedlosti ďáblem. Jako takový film zaujme především střídáním racionálního jednání právníků a jaksi nadpřirozených flashbacků, soudní proces rozhodně nenudí a pasáže popisující posednutí jsou náležitě atmosférické i docela strašidelné a téma střetu vědy s náboženstvím nabízí prostor pro řadu úvah.(6.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace