V moci ďábla

The Exorcism of Emily Rose

V moci diabla

Horor / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2005, 113 min

Jennifer Carpenter coby Emily Rose... po Lindě Blair další holčína, která svoji roli zvládla bravůrně a posedlou zahrála naprosto uvěřitelně, a i když se film odehrává převážně u soudu, výpovědi některých svědků i samého faráře - vymítače byly opravdu hrozivé a z posedlé Emily jsem nejednou strachy málem padala do vývrtky. Film nebyl zdlouhavý, pokud jsme se alepoň na chvíli dostali ven ze soudní síně - samozřejmě okořeněno scénami s Emily a asi až na posledních 20minut, kde defakto pořád omílali to samé jsem neměla problém se sledováním, ale jak jinak lze ukončit soudní líčení, než opět u soudu. Možný efekt strachu se dostaví pouze za předpokladu, že na to budete koukat v noci (třeba ve 3:15 ráno ehm..), neboť koukat na to uprostřed slunečného dne, asi by se mnou nehlo naprosto nic. Většinou nebývám u hororů poseroutka, ale z okultních mě někdy docela běhá mráz po zádech a působí na mě víc, než banda klátících se mrtvol, neboť nemrtvá oživlá monstra jsou kámoši HorrorVampice:)(13.4.2010)

Netradičný pohľad na súdny proces, v ktorom nie ľud vs. father Moore, ale fakty vs. zdravý rozum hrajú prim. Nieže by som nejakej strane nadržoval, ale takú výbornú argumentačnú bitku som vo filme dlho nevidel. Keď do toho započítam flashbacky z vymietania (vrcholná scéna v stodole), tak máme 4 hviedzy ako vyšité. Laura Linney je velice sypatická a dobrá herečka, ale pomyselného Oscara snímku vyhráva Campbell Scott, ktorého výrazové a verbálne monológy boli ... uhm, no ďábelsky presvedčivé.(28.3.2006)

Mi neznámá herečka Jennifer Carpenter, zde předvedla výkon hodný velkých filmových hvězd, které se v branži pohybují již několik let. Scénu vymítání považuju za jeden z nejsilnějších filmových momentů....mrazilo mě až na dřeň. Hudba je hudební, herci hraví, děs děsivý :), takže tu máme perfektní recept na správně vychlazenou horrorovou podívanou. Ale musím si na něco postěžovat, netýká se to filmu...ale týká se to kinosálu a lidí v něm. Kurva, když du do kina, tak jdu sledovat film a ne slepičit tam se slepicema a husičkama. Fakt mě tyhle lidi dokážou maximálně nasrat (a v těchto chvílích jsem nepříčetný), tento rok se mi ještě nestalo, aby se někdo takový poblíž mě nevyskytl...no, ale to je na delší povídání, ale musel jsem to zmínit, protože tohle dokáže zkazit filmový zážitek.(1.12.2005)

• - Do role Emily byla zvažována Madeline Zima. (aknamor)

• - Studio Sony investovalo do filmu 20 mil. dolarů a hned během prvního víkendu shráblo 30-milionový jackpot. Tato čísla jsou pro studio druhé nejvyšší v tomto roce po komedii Hitch: Lék pro moderního muže a jeho únorových 43,1 milionu. Celkový výdělek v kinech severoamerického kontinentu se vyšplhal na 74,4 milionu dolarů. (imro)

• - Jako scénárista má Scott Derrickson za sebou slušnou hororovou průpravu, napsal již Urban Legends: Final Cut (r. 2000) či Hellraiser: Inferno (r. 2000), který také režíroval. Své snímky obyčejně píše v tandemu s Paulem Harrisem Boardmanem. (imro)