poster

V moci ďábla

 • USA

  Exorcism of Emily Rose, The

 • Slovensko

  V moci diabla

Horor / Drama / Krimi / Thriller

USA, 2005, 113 min

 • Kaka
  ****

  O třídu lepší než Vymítač, ve kterém není ani kapka racionálního vysvětlení a divák musí věřit v nadpřirozeno ať už se mu to líbí nebo ne. V moci ďábla je mnohem variabilnější a snaží se na věci koukat z různých úhlů pohledu. Právě tomuto aspektu šikovně pomáhá soudní rovina v přítomnosti, díky které můžeme naslouchat i alternativním názorům lidí ne přímo zainteresovaných na inkriminované osobě. Téma je to celkově nesmírně zajímavé a rovněž velmi dobře zpracované. Scény vymítání jsou neskutečně výbušné a strhující (kam se hrabe Vymítač) a diváka spolehlivě přišpendlí k sedačce. Stejně působivé jsou i hudební motivy Christophera Younga, díky kterým vzniká ta pravá nervydrásající atmosféra. V neposlední řadě zde však máme i herecký koncert v podání Laury Linney. Závažný film o závažném tématu, na které však jako jeden z mála nahlíží s chladnou hlavou a to se cení.(25.6.2006)

 • HorrorVamp
  ****

  Jennifer Carpenter coby Emily Rose... po Lindě Blair další holčína, která svoji roli zvládla bravůrně a posedlou zahrála naprosto uvěřitelně, a i když se film odehrává převážně u soudu, výpovědi některých svědků i samého faráře - vymítače byly opravdu hrozivé a z posedlé Emily jsem nejednou strachy málem padala do vývrtky. Film nebyl zdlouhavý, pokud jsme se alepoň na chvíli dostali ven ze soudní síně - samozřejmě okořeněno scénami s Emily a asi až na posledních 20minut, kde defakto pořád omílali to samé jsem neměla problém se sledováním, ale jak jinak lze ukončit soudní líčení, než opět u soudu. Možný efekt strachu se dostaví pouze za předpokladu, že na to budete koukat v noci (třeba ve 3:15 ráno ehm..), neboť koukat na to uprostřed slunečného dne, asi by se mnou nehlo naprosto nic. Většinou nebývám u hororů poseroutka, ale z okultních mě někdy docela běhá mráz po zádech a působí na mě víc, než banda klátících se mrtvol, neboť nemrtvá oživlá monstra jsou kámoši HorrorVampice:)(13.4.2010)

 • H34D
  ****

  Po zhlédnutí Exorcisty teprve doceňuji tento zábavnější, působivější a zajímavěji odvyprávěný klon. Překvapivě kvalitní soudní rovina a retrospektivní líčení událostí, navíc z více úhlů pohledu, představuje jednoznačný krok vpřed oproti zdlouhavé expozici klasických hororů, hrůzostrašnost byla taktéž obstojná, byť trenky jsem si rozhodně nepokálel. Celkově vzhledem k tomu, že Silent Hill (na který jsem si bůhvíproč vzpomněl) si ode mě vysloužil jen 3*, musím zde vyšlápnout o stupínek výš... 7/10(19.2.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Pri pomenovaní šiestich démonov je každý z nich predstavený v inom jazyku: hebrejčine (Kain), latinčine (Nero), starovekej gréčtine (Judáš), nemčine (Légia), aramejčine (Belial) a napokon v angličtine (Lucifer). (Avathar)

 • - Skutočná Anneliese Michel mala byť údajne posadnutá šiestimi démonmi: Kainom, Nerom, Judášom, Hitlerom, Fleischmannom (padlom farárovi, ktorý porušil celibát) a Luciferom. Vo filme boli Hitler a Fleischmann nahradení Belialom a Légiou. (Avathar)

 • - Jako scénárista má Scott Derrickson za sebou slušnou hororovou průpravu, napsal již Urban Legends: Final Cut (r. 2000) či Hellraiser: Inferno (r. 2000), který také režíroval. Své snímky obyčejně píše v tandemu s Paulem Harrisem Boardmanem. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace