Underworld: Evolution

Underworld: Boj v podsvetí 2

Akční / Fantasy / Thriller

USA, 2006, 105 min

• novoten

Lepší akce, smysluplná mytologie a ještě pohlednější Kate Beckinsale stále nestačí na alespoň solidní film. Série Underworld tak pro mě navždy zůstane nedotaženým výborným nápadem. Evolution sice mířil relativně vysoko, ale umořující klíčová bitka a triviální závěr všechno shazují.(7.3.2006)

jen těžko to nějak vysvětlim, ale možná ani neni potřeba.. mě to prostě baví.. upíři, vlkodlaci, příšery.. tuny krve.. no a pak samozřejmě ta kate v latexu..;-))(26.12.2007)

• bestlama

Ou ou, tak tohle už neni jednička, tohle už zdaleka neni jednička ... Už se snažili dát více keců na objasnění, ale dle mého názorů měli udělat jen jedničku :)(20.5.2009)

VAN HELSING, BLADE 2, TERMINÁTOR. Při sledování druhého UNDERWORLDU máte občas pocit, že sledujete křížence všech těchle filmů. Nutno podoktonut, že dost zábavného křížence. Wisemanova režie se ani o píď od jedničky nevylepšila. Díky více penízkům se však dočkáme rozmáchlejšího příběhu a větších šíleností než před tím. Navíc je tam fešná Kate Beckinsale v latexovém oblečku, takže co od letní oddechovky chtít víc ;).(27.9.2006)

• Rex Mundi

Zdá sa, že Underworld aj Van Helsing sa odohrávajú v rovnakom svete, kde sa hneď za Budapešťou vypínajú vysoké zasnežené hory brázdené rovnako hlbokými priepasťami. Možno sa dočkáme nejakého spoločného pokračovania, kde Van Helsing vzplanie láskou ku krásnej Selene (a keby si holka zaobstarala potomka s kolegom Michaelom aj Van Helsingom, máme "zaděláno" na ďalšie ságy :-). Nebyť spomalených záberov, z minutáže filmu by zmizlo minimálne tých 5 minút, ktorými presahuje stovku. Samotná dĺžka svedčí o tom, že príbeh nebolo čím krmiť a zároveň je požehnaním, pretože už po hodine sa mi žiadalo naštartovať finále a pohnúť sa ku koncu. Nakoniec, je dosť filmov, ktoré sú ešte biednejšie, než UE a nezaslúžia si pochvalu za milosrdnú stopáž. Nebolo to až také zlé, ale aj tak si myslím, že posledné dobré upírske filmy vznikli v 90. rokoch.(5.6.2006)

• - Při natáčení scény, kdy se na sebe Selena a Michael toužebně zadívají, pustil režisér Wiseman píseň Briana Adamse, „Everything I Do, I Do It For You“. Snažil se dosáhnout správné atmosféry, ale namísto toho se celý štáb rozesmál. (imro)

• - Jediný film série, ke kterému neskládal hudbu Paul Haslinger. Pro tento snímek zvolil Len Wiseman Marca Beltramiho, který ho zaujal hudbou pro film Já, robot. (liquido26)

• - Natáčelo se 71 dní. (liquido26)