poster

Underworld: Evolution

 • USA

  Underworld: Evolution

 • Slovensko

  Underworld: Boj v podsvetí 2

Akční / Fantasy / Thriller

USA, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  *

  Pokračovanie, na minútu presne začínajúce tam, kde prvý diel skončil. Inak ostáva všetko po starom - stupídne, oxymoronom vyjadrené "krásne utrpenie" rovnako ako u predchodcu. Najzaujímavejším artiklom tejto zlátaniny tak zostáva zvýšená animálnosť (sexuálna i krvilačná) úmerná prechodu od gotického špinavého urbanizmu smerom k vidieckym spustnutým lokáciam a jediný druh zábavy zas vychádza z vŕšiaceho sa počtu okatých citácii na Cameronov veľký flák, pričom záverečný monológ sa už ale inak, ako drzou vykrádačkou ani nazvať nedá... .(23.1.2006)

 • Isherwood
  *

  Len Wiseman není dobrý scénárista ani omylem (o tomto neblahém faktu jsem se přesvědčil už u prvního dílu) a rozhodně není dobrým režisérem (což jsem minule nějakým podivným způsobem skousnul). Underworld: Evolution je pouze snůškou trapných dialogů, jenž mají tvořit intermezza mezi zběsilou akcí, kterou protentokrát režisér opravdu nešetřil. Jenomže podle hesla „všeho moc škodí“ je Underworld přehnaně hlučnou, blikající a freneticky střiženou podívanou, která na sebe s přibývajícími minutami lepí nudný dějový balast, ze kterého byli jaksi podivně vystříhání vlkodlaci a celek se víceméně točí okolo podivné upíří „politiky“, která je k smíchu. Herecké duo Speedman – Beckinsale se rozjede maximálně v hezké erotické scéně, čímž jejich klady ve filmu končí. Dvojka Underworldu není ničím jiným než popcornovým řemeslem, které se snaží být něčím víc. Jenomže k tomu nestačí jenom dokonalá technická stránka (zvuk, kamera, CGI) a špinavě vyhlížející výprava, která má snímku přidat na syrovosti. Chybí tomu děj s větším smyslem a možná taky trošku té režijní invence. Možná právě proto vidím myšlenku trilogie dost skepticky.(9.4.2006)

 • Enšpígl
  **

  V podstatě stejný jako první díl, tedy všechno na efekt, jen povyšený o větší využití upířích možností, ale jediný co si za pár minut po skončení filmu pamatuju, je super prdelka slečny Kate. Latex je zkrátka užasnej vynález.(25.1.2015)

 • Lavran
  ***

  První díl je mírně upozaděn, ale vody natvrdlosti se neopouší. Třetí hvězdička pro Marca Beltramiho...(7.2.2008)

 • xxmartinxx
  ***

  Je to jednoduché. Je to hloupé. Je to nepřesvědčivé. Je to ale i roztomile béčkové. Přehnaná akce a přeplácaný děj i u druhého Underworldu působí stravitelně a zábavně. Dokonce o stupeň lépe než u jedničky. Film se řadí do kategorie "Vypnout mozek = užit si to". A jako takový funguje.(12.12.2009)

 • - Vzhledem k natáčení v Maďarsku se na scéně často objevuje nápis „Vigyázat“, což v překladu znamená „Varování“. (imro)

 • - Tony Curran prohlásil, že si do smlouvy nechal zanést, že musí upíří zuby nosit po celou dobu, i když se nenatáčelo. (liquido26)

 • - Kate Beckinsale získala nominaci na filmové ceny MTV v kategorii Nejlepší hrdinka. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace