poster

Underworld: Evolution

 • USA

  Underworld: Evolution

 • Slovensko

  Underworld: Boj v podsvetí 2

Akční / Fantasy / Thriller

USA, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Ano konečně se dočkalo i mé druhé já. To, které chce krev. To co nemá rádo sluneční paprsky a rádo se podívá na Kate Beckinsale v její latexové verzi upíří Trinity, která je o hodně hezčí než originál. Mé já, které si čas od času pustí film a sleduje jak se mlátí dvě stvůry silné jako tank a rychlé jako kulka. Proč se na takový film rád podívám? Protože není pro malé dětičky a neběhají tam vojáčci s umělohmotnými meči a štíty. Možná i proto, že tu nejezdí Santa a nenabízí zbraně jako nějaký překupník a svět nemá milion barev,a le jen ty tmavé. Černou počínaje, červenou(tou krvavě červenou) konče. Nezajímá mě, že film je splácanina. Ani spojení uprů a vlkodlaků a jejich láska. Jde mi o krev, o akci, o trochu něco jiného než je dnešní pohádkově nudný mainstream a nespočet bloackbusterů, které za snahou vydělat hází rating pro 5 lété vstup povolen. Proč bych měl řešit nějaký průměr na čsfd? Tento film utekl rychleji než úvodní titulky ke King kongovi a měl jsem čas se zamyslet? Nudit se ? Ne jen se nechat unášet nemyslet a sledovat co se kde děje. Komu kape z krku krev a kdo práve skočil z vrtulníku a pří 100 metrovim letu ještě pozabíjel 10 vojáků. Film není úžasný ani krásný, ale je to pro mě svěží vítr do nudného pole dnešního hollywoodu, který mi dokazuje, že se Hollywood čas od času umí odvázat a pořádně rozjet reprosoustavu a zase přividělat nějaké nemocnici při odkupování trošky krve:). Nechodte na tento film do kina, budete zklamání pokud nechcete krev a nejste na tom jako já. Počkejte si na dvd a večer si puste tuhle matlanici spojenou krví a latexem a třeba pochopíte...(19.2.2006)

 • Dever
  *****

  Diel lepší ako prví . Mne osobne sa to páčilo viac kvôli samotnému deju, bol viac záživnejší, akčnejší a aj lepšia natočený............... Soundtrack Marco Beltrami: 1. The Undertaker - Puscifer ,2. Morning After - Chester Bennington vs. Julien-K ,3. Where Do I Stab Myself In the Ears - Hawthorne Heights ,4. To The End - My Chemical Romance ,5. Vermillion Pt 2 - Slipknot ,6. Burn - Alkaline Trio ,7. The Last Sunrise - Aiden ,8. Bite To Break Skin - Senses Fail ,9. Her Portrait In Black - Atreyu ,10. Washing Away Me in the Tides - Trivium ,11. Eternal Battle - Mendozza ,12. Our Truth - Lacuna Coil ,13. Cat People (Putting Out the Fire) - Gosling ,14. Why Are You Up - Bobby Gold ,15. Suicide - Meat Beat Manifesto ,16. HW2 - Cradle of Filth ,(7.1.2011)

 • Adrian
  *

  Pokračovanie, na minútu presne začínajúce tam, kde prvý diel skončil. Inak ostáva všetko po starom - stupídne, oxymoronom vyjadrené "krásne utrpenie" rovnako ako u predchodcu. Najzaujímavejším artiklom tejto zlátaniny tak zostáva zvýšená animálnosť (sexuálna i krvilačná) úmerná prechodu od gotického špinavého urbanizmu smerom k vidieckym spustnutým lokáciam a jediný druh zábavy zas vychádza z vŕšiaceho sa počtu okatých citácii na Cameronov veľký flák, pričom záverečný monológ sa už ale inak, ako drzou vykrádačkou ani nazvať nedá... .(23.1.2006)

 • Rex Mundi
  **

  Zdá sa, že Underworld aj Van Helsing sa odohrávajú v rovnakom svete, kde sa hneď za Budapešťou vypínajú vysoké zasnežené hory brázdené rovnako hlbokými priepasťami. Možno sa dočkáme nejakého spoločného pokračovania, kde Van Helsing vzplanie láskou ku krásnej Selene (a keby si holka zaobstarala potomka s kolegom Michaelom aj Van Helsingom, máme "zaděláno" na ďalšie ságy :-). Nebyť spomalených záberov, z minutáže filmu by zmizlo minimálne tých 5 minút, ktorými presahuje stovku. Samotná dĺžka svedčí o tom, že príbeh nebolo čím krmiť a zároveň je požehnaním, pretože už po hodine sa mi žiadalo naštartovať finále a pohnúť sa ku koncu. Nakoniec, je dosť filmov, ktoré sú ešte biednejšie, než UE a nezaslúžia si pochvalu za milosrdnú stopáž. Nebolo to až také zlé, ale aj tak si myslím, že posledné dobré upírske filmy vznikli v 90. rokoch.(5.6.2006)

 • imf
  ***

  Překvapivě lepší než první díl... Wiseman jako režiséř nijak nevyrostl, ale jeho scenáristické alter-ego si dává tentokrát mnohem větší pozor a mezi vykrádačkami Terminátora stihne pobavit decentními akčními scénami i mytologií věčného souboje mezi upíry a vlkodlaky. Není to žádný zázrak a první i druhý Blade nakopou Underworldy prakticky v jakémkoliv ohledu, ale tahle "evoluce" fanoušky určitě neurazí. Ať si klidně Wiseman natočí trojku... po Hollywoodu se totiž momentálně pohybují mnohem větší packalové než on.(28.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace