Underworld: Evolution

Underworld: Boj v podsvetí 2

Akční / Fantasy / Thriller

USA, 2006, 105 min

• Adrian

Pokračovanie, na minútu presne začínajúce tam, kde prvý diel skončil. Inak ostáva všetko po starom - stupídne, oxymoronom vyjadrené "krásne utrpenie" rovnako ako u predchodcu. Najzaujímavejším artiklom tejto zlátaniny tak zostáva zvýšená animálnosť (sexuálna i krvilačná) úmerná prechodu od gotického špinavého urbanizmu smerom k vidieckym spustnutým lokáciam a jediný druh zábavy zas vychádza z vŕšiaceho sa počtu okatých citácii na Cameronov veľký flák, pričom záverečný monológ sa už ale inak, ako drzou vykrádačkou ani nazvať nedá... .(23.1.2006)

• Isherwood

Len Wiseman není dobrý scénárista ani omylem (o tomto neblahém faktu jsem se přesvědčil už u prvního dílu) a rozhodně není dobrým režisérem (což jsem minule nějakým podivným způsobem skousnul). Underworld: Evolution je pouze snůškou trapných dialogů, jenž mají tvořit intermezza mezi zběsilou akcí, kterou protentokrát režisér opravdu nešetřil. Jenomže podle hesla „všeho moc škodí“ je Underworld přehnaně hlučnou, blikající a freneticky střiženou podívanou, která na sebe s přibývajícími minutami lepí nudný dějový balast, ze kterého byli jaksi podivně vystříhání vlkodlaci a celek se víceméně točí okolo podivné upíří „politiky“, která je k smíchu. Herecké duo Speedman – Beckinsale se rozjede maximálně v hezké erotické scéně, čímž jejich klady ve filmu končí. Dvojka Underworldu není ničím jiným než popcornovým řemeslem, které se snaží být něčím víc. Jenomže k tomu nestačí jenom dokonalá technická stránka (zvuk, kamera, CGI) a špinavě vyhlížející výprava, která má snímku přidat na syrovosti. Chybí tomu děj s větším smyslem a možná taky trošku té režijní invence. Možná právě proto vidím myšlenku trilogie dost skepticky.(9.4.2006)

• Enšpígl

V podstatě stejný jako první díl, tedy všechno na efekt, jen povyšený o větší využití upířích možností, ale jediný co si za pár minut po skončení filmu pamatuju, je super prdelka slečny Kate. Latex je zkrátka užasnej vynález.(25.1.2015)

První díl je mírně upozaděn, ale vody natvrdlosti se neopouší. Třetí hvězdička pro Marca Beltramiho...(7.2.2008)

Je to jednoduché. Je to hloupé. Je to nepřesvědčivé. Je to ale i roztomile béčkové. Přehnaná akce a přeplácaný děj i u druhého Underworldu působí stravitelně a zábavně. Dokonce o stupeň lépe než u jedničky. Film se řadí do kategorie "Vypnout mozek = užit si to". A jako takový funguje.(12.12.2009)

• - Vzhledem k natáčení v Maďarsku se na scéně často objevuje nápis „Vigyázat“, což v překladu znamená „Varování“. (imro)

• - Tony Curran prohlásil, že si do smlouvy nechal zanést, že musí upíří zuby nosit po celou dobu, i když se nenatáčelo. (liquido26)

• - Kate Beckinsale získala nominaci na filmové ceny MTV v kategorii Nejlepší hrdinka. (imro)