Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

Underworld: Boj v podsvetí 2

Akční / Fantasy / Thriller

USA, 2006, 105 min

Děj asi o trochu horší než první díl, protože působí na diváka nezáživně a je špatně poskládanej, ale zato trikově je to o dost lepší, i když i tady to neni na 100%, v soubojích je to většinou precizní, ale vůbec se mi nelíbily přeměny na vlkodlaky, nevim jestli to bylo chtěný, ale působilo to dost amatérsky a ta trhanost tomu taky moc nepomohla, stejně tak i přeměněný vlkodlaci nebyly úplně nejlepší, spíš vypadaly dost uměle. Jinak se mi ale triky líbily, ale ještě víc se mi líbila Kate Beckinsale ve svým latexovým oblečku, ze začátku měla sice nějakej plášť, ale i tak byla perfektní a jakmile ho odložila, tak mě to začalo ještě víc bavit a musim teda říct, že je fakt hodně těsnej a je v něm fakt hodně šukezní. Celkově je film spíš podprůměrný, protože je založen na akci, což mi samozřejmě vůbec navadí ba naopak, ale tady mě nejak moc nezaujala a byla dost předvídatelná, stejně jako celej děj. Ale co, přiznám se. Mě nešlo o nějakej děj nebo tak, jen sem se chtěl podívat na Kate v super těsným latexovým oblečku a když k tomu byl ještě nějakej děj, hromada krve a spousta akce, tak si přece nemůžu stěžovat. Horší 4*(7.6.2006)

• Rex Mundi

Zdá sa, že Underworld aj Van Helsing sa odohrávajú v rovnakom svete, kde sa hneď za Budapešťou vypínajú vysoké zasnežené hory brázdené rovnako hlbokými priepasťami. Možno sa dočkáme nejakého spoločného pokračovania, kde Van Helsing vzplanie láskou ku krásnej Selene (a keby si holka zaobstarala potomka s kolegom Michaelom aj Van Helsingom, máme "zaděláno" na ďalšie ságy :-). Nebyť spomalených záberov, z minutáže filmu by zmizlo minimálne tých 5 minút, ktorými presahuje stovku. Samotná dĺžka svedčí o tom, že príbeh nebolo čím krmiť a zároveň je požehnaním, pretože už po hodine sa mi žiadalo naštartovať finále a pohnúť sa ku koncu. Nakoniec, je dosť filmov, ktoré sú ešte biednejšie, než UE a nezaslúžia si pochvalu za milosrdnú stopáž. Nebolo to až také zlé, ale aj tak si myslím, že posledné dobré upírske filmy vznikli v 90. rokoch.(5.6.2006)

Vydařenější pokračování, které má zběsilé tempo, perfektní střih a spoustu další vymakaných věcí. Ideální film na večer.(1.3.2006)

„Len ich zabíjam. Ich anatómia ma nezaujíma.“ Zabite ma, ale takmer rovnako dobré, ako „jednotka“ z roku 2003, ktorá ma nadchla na 80% a vôbec sa za to nehanbím. Mala vynikajúce akčné scény, futuristický „terminátorovský modrý nádych“, skvelé masky a výborné herecké obsadenie v čele s britskou dračicou Kate Beckinsaleovou, ktorá nebola smiešna v úlohe, v ktorej by bolo smiešnych 99% iných/ostatných herečiek. I divákom sa pôsobivý, príjemne tupý crossover dvoch najslávnejších hororových monštier páčil a tak nečudo, že takmer identický tím (vráti sa dokonca aj jedna minule usmrtená postava) do dvoch rokov zasa rozhýbal kamery. Vznikla poctivá dvojka, ktorá nás v lesnom prológu zavedie stovky rokov do minulosti. Následne dej skáče do súčasnosti a ostro nadväzuje na koniec originálu: Beckinsaleová so samopalom a upírovlkolak (!) Scott Speedman sú stále na úteku. Dej sa v druhej časti presunul z mesta do lesa a znova má skvelé masky, poctivú akciu a postavy, ktoré nás zaujímajú. Len ku koncu sa to už začína zbytočne komplikovať (množstvom postáv) a očakávané akčné vyvrcholenie už len akosi šumí do prázdna. P.S. Tentokrát je Kate Beckinsaleová NAHÁ (alebo je nahá len dablérka Kate Beckinsaleovej?).(1.4.2007)

• MM_Ramone

"Underworld" v žiadnom prípade nie je filmom pre otrlých priaznivcov horroru. Ide o snímok pre mladých chlapcov, ktorí práve začínajú mutovať a pre školáčky, ktoré len nedávno mali svoju prvú periodu. Táto mládež iste ocení digitálne orgie filmových trikov a naivný subžánrový hybrid. Upíri proti vlkodlakom, Alien proti Pradátorovi, Freddy proti Jasonovi, W.Snipes proti vampírom... Všetko sú to iba komerčné zhovadilosti pre poďobaných puberťákov. **(22.9.2008)