Underworld: Evolution

Underworld: Boj v podsvetí 2

Akční / Fantasy / Thriller

USA, 2006, 105 min

• Superpero

Stejná blbost jako první díl. Chybí jakýkoliv nadhled a brát tohle vážně je smrt. Nejlepší scéna filmu je středověkej začátek pak už následuje jen naprosto průměrná akce. Všude jsou tam megaupíři, a upíři kombinovaný s vlkodlakama a starý upíři a starý vlkodlaci a vůbec všech těch mutantů je tam tolik, že člověk vůbec neví kdo je vlastně největší mazák ze všech. Opět, jako v jedničce, se dočkáme scén, kdy to někdo koupí celym zásobníkem do hlavy ale jde vesele dál, jakoby se nechumelilo. Je to o trochu větší zábava než jednička (hlavně kvůli kratší stopáži), ale kvůli tomu jak ten holohlavej upír stáhne vrtulník na zem za lano to nejde nesetřít.(12.3.2006)

• EdaS

Teenagerům, kterým se líbí Resident Evil: Apocalypse nebo Alien vs. Predator, bych to snad doporučil, ostatním ani náhodou. Hlavní hrdinka možná skvěle vypadá, ale je tak zoufale necharismatická! O příběhu škoda mluvit, Wisemanova režie nepřekvapí, snad jen kamera zaslouží uznání. Ze začátku to celé ještě vcelku příjemně ubíhalo, druhá půlka mě však nekompromisně uspávala...(11.3.2006)

VAN HELSING, BLADE 2, TERMINÁTOR. Při sledování druhého UNDERWORLDU máte občas pocit, že sledujete křížence všech těchle filmů. Nutno podoktonut, že dost zábavného křížence. Wisemanova režie se ani o píď od jedničky nevylepšila. Díky více penízkům se však dočkáme rozmáchlejšího příběhu a větších šíleností než před tím. Navíc je tam fešná Kate Beckinsale v latexovém oblečku, takže co od letní oddechovky chtít víc ;).(27.9.2006)

• monolog

První díl byla jen debilní mlátička inspirovaná Matrixem a Bladem a kdoví čím ještě. Druhý díl je inspirovanej prvním dílem, jenže je hloupý, předvídatelný a tuctový víc, než je v normální společnosti záhodno. Nevyplatí se na něj dívat ani poprvé, natož to někdy zopakovat. Kate Beckinsale je naprostá tuctovka, kdyby na sobě neměla tuny mejkapu a vlasovýho gelu a barvy na vlasy, nezůstalo by z ní nic, protože všechny tyhle šminky jsou to její hraní. Příběh dvojky je jako obvykle akčnější, no není zábavnější. Akce je divná, prostě je. Nic víc. Nikdy si člověk neříká: Uhni kamaráde, jde sem vlna! Možná je to tím efektním jednáním, efektním mluvením drsňáren, efektními rvačkami, efektními úhly snímání, efektním vším. Takové přehršle efektů se pro mě stalo spíše velkým defektem. Neškodilo by vůbec ubrat na tricích, barevných filtrech, speciálním mejkapu, lesklém koženém oblečení..., a přidat pár docela obyčejných snímků. Plus vyměnit scénáristu (já vím, já vím, režisér=scénárista by dostal menší plat). Když si představím, že tenhle magor teď točí Smrtonosnou past 4, chce se mi strachy zalízt pod peřinu. A nejhorší ze všeho je příběh, který se plácá někde v bahně mezi pijavicema. Herci (a že to jsou panečku kapacity - Derek Jacobi, Steven Mackintosh) nestihnou málem odehrát svůj part(e a už je někdo picne, kousne, probodne. Od filmů tohoto typu, čili čistě na oko akčního horroru, se nedá čekat žádná inteligence, jenže co je moc... (například si všimněte absence jakéhokoliv přetlaku vody, když se zvedají těžké nerozbitné žulové dveře) Příběh je prostě slepenec různých scének, navazujících na sebe jen čistě s největším úsilím. Po hodině a půl tohoto filmu jsem si připadal stejně šílený, jako by byl ve skutečnosti ten šest století v kovové bedně zavřený William Corvin.(27.3.2007)

• CheGuevara

Bylo mi vysloveně trapně za tvůrce těchto pohyblivých obrázku. Nejhůř to však odskákaly samotné postavy, které měly tolik šarmu jako německý ovčák po transplantaci hlavy (c) Red Dwarf. Opravdu by mě to i bavilo, kdyby titulní dvojice byla aspoň nějak zajímavá nebo aspoň poutavě zahraná. Zde se sešla bída z nouzí a moc zábavné to věru nebylo. Kinematografie atrakcí v plné své síle(19.9.2007)

• - V čase 0:26:46 si lze si všimnout, že jeden z policistů má českou zbraň CZ 75 ráže 9x19 mm. (dc125)

• - Hororový upírský sequel za 50 milionů vydělal během úvodního víkendu (20. – 22. 1.) v USA 26,8 mil. dolarů. Celkový obrat přesáhl 62 milionů. (imro)

• - Kate Beckinsale se při hraní Selene chtěla inspirovat filmy jako Aliens nebo Terminátor, ale Len Wiseman jí doporučil, ať se místo toho podívá na Russella Crowe ve filmu L. A. Confidential. (liquido26)