poster

Strážce duší (TV seriál)

Krimi / Mysteriózní

Česko, 2003, 13x52 min

Scénář:

Arnošt Vašíček

Kamera:

Peter Beňa

Hrají:

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček, Jiří Dvořák, Jan Hartl, Michal Dlouhý, Jiří Strach, Zdeněk Podhůrský, Liliana Malkina, Zuzana Fišárková, František Řehák, Marek Vašut, Jiří Schmitzer, Ilona Svobodová, Jan Kraus, Jiří Hálek, Tereza Bebarová, David Suchařípa, Norbert Lichý, Alena Sasínová-Polarczyk, Pavel Kočí, Andrea Černá, Jan J. Vágner, Šárka Ullrichová, Radovan Lukavský, Zdenka Procházková, Michal Przebinda, Tomáš Jirman, Marie Logojdová, Veronika Forejtová, Apolena Veldová, Marian Roden, Antonín Samler, Ivan Urbánek, Eva Vrbková, Jan Hájek, Luděk Eliáš, Ivan Řehák, Klára Apolenářová, Gabriela Hyrmanová, Mariana Chmelařová, Iva Pazderková, Jan Nemejovský, Josef Nedorost, František Derfler, Petra Hřebíčková, Tomáš Matonoha, Vladimír Kratina, Michael Hofbauer, Martin Sitta, Jakub Žáček, Vladimír Kudla, Václav Neužil ml., Vladimír Marek, Kristýna Janáčková, Milena Marcilisová, Daniel Bambas, Andrea Kulasová, Naděžda Chroboková, Vladimír Čapka, Jan Počepický, Jan Apolenář, Jiří Hájek, Simona Peková, Jana Janěková, Izabela Kapiasová, Miroslav Rataj, Martin Duba, Lada Belašková, René Šmotek, Helena Čermáková, David Viktora, Vítězslav Kryške, Marcel Nevín, Marek Cisovský, Martha Olšrová, Boris Kováč, Lucie Vondráčková, Dora Kršková, Věra Zástěrová, Mikuláš Pánek, Václav Bahník, Lucie Chlumská, Lukáš Rous, Zuzana Vojtíšková
(další profese)
 • codeas
  ****

  Po stylu komerčních televizí se reklama na tento nový seriál objevovala skoro měsíc dopředu. Původně jsem myslel že celý cyklus bude mít jednotné téma, ale opak je pravdou. Každý film je uzavřeným příběhem na určité téma............ Díl 1 : Tento díl nasadil laťku velmi vysoko. Příběh o tajmném hradu s pokladem, který tam zachovali řád rytířů zvaní templář. Seznamujeme se zde se studentkou Katkou (Zuzka Norisová) a publicistou Armínem (Lukáš Vaculík).Zároveň se zde objevuje Strážce duší - ten má za úkol ochraňovat dávno zapomenutá tajemství (což se mu nějak nevede) a tak dle seriálu jeho hlavním úkolem ochraňovat bezpráví.Záběry jsou jednoduché, je zachována jednota místa a vše se odehrává ve dne....... Díl 2: Příběh je pro naší zemi až tak hodně exotický a vzdálený, že se stává ihned nezajímavým. Záhadná -divně- vypadající maska dokáže pouhím nasazením zabíjet lidi. Dobře možná to je tím že mi Aztécká kultura není moc blízká, ale výkoný herců je přímo děsivý. Staší když se Vás zeptám "Pálí Vám to? "....... Díl 3Nebyl by to tajemný seriál nemít svého upíra. Po minulém dílu, kdy jsme ihne věděli kdo je ten "zlý" v tomto díle se to dozvídáme až na konci....... Díl 4 :Téma cestovnání v čas. Je to v dnešní době možné. Námět je zajímávý. Zpracování je horší. Rychlé -akční- pohyby kamery. Chaos umocňuje většina záběrů ve tmě, kdy se neví co se vlastně děje.(3.3.2005)

 • MM_Ramone
  *

  Do očí bijúca lacnosť celého tohto projektu nie je tým najslabším aspektom "Strážcu duší". Námety jednotlivých dielov sú nezaujímavo scénaristicky spracované, ale ani to nie je ešte to najhoršie. Za úplnú katastrofu považujem herecké výkony komunistického odchovanca Lukáša Vaculíka a porevolučnej "star" Zuzany Norisovej. Ani na moment ma nedokázali presvedčiť o svojich postavách. Tešil som sa na tajuplný mysteriozny český TV seriál, ale dočkal som sa len odfláknutej frašky. *(29.2.2008)

 • Fingon
  ***

  Některé díly byly vyloženě příšerné (hlavně ty režírované Kleinem), jiné se daly (hned ten první, o templářích), ale zcela bezpochyby nejlepší byl ten o alchymistech.(9.11.2005)

 • viperblade
  ***

  Nejdříve pár postřehů: A: Zuzce Norisové krátké vlasy prostě nesluší, takže mě potěšilo, že ve většině dílů je měla delší. B: Intro k první sérii by bylo vhodné do nějakého seriálu někdy v 80. letech, dnes je spíše k smíchu. C: David Suchařípa tu měl velice náročnou úlohu :-) _____ Tolik pár mých postřehů. Strážce duší je seriál, jehož díly jsou většinou vyrovnány, co se týče kvality. A určitá kvalita tu je, protože z hlediska toho, čím Češi poslední dobou zaplavují televizní obrazovky (VKV, Ordinace), je tohle svěží vánek, mezi jinak zatuchlým vzduchem. Sice není zas tak dobrý, ale v porovnání s výše uvedenými by si zasloužil Zlatý Glób. K obsazení prakticky nemám výtek. Je mi totiž zcela upřímně šumák, že Zuzka neumí tak dobře hrát, protože to je jedna z mála, u které mi to zas tak nevadí. Vaculík má taky nejlepší léta za sebou, je to ale pořád velký sympaťák, takže nepůsobí (alespoň na mě) trapným dojmem. A takhle by se dal označit tento seriál, který není vynikající, ale je minimálně sympatický. Za mě neurážející průměr.(14.7.2009)

 • Phobia
  **

  Křečovitý pokus o česká "Akta X" - ne úplně špatný, ale dobrý taky ne. Většina dílů postrádá zajímavý děj i pořádnou atmosféru, naopak nechybí debilní dialogy, ve kterých divák těžce hledá špetku přirozenosti. Vaculík ušel, Norrisová neušla a rádoby tajemná postava D. Suchařípy byla absolutně o exkrementu. Celkově na mě herecké výkony, statická kamera, nevýrazná či nevhodná hudba i jednotlivé scénáře působily upoceným, neprofesionálním dojmem. Že seriál kašle na realitu by bylo v pořádku, kdyby současně neházel lejna také na logiku - to se odpustit nedá. Čekala jsem podstatně víc. 36%(21.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace