• Jara.Cimrman.jr

Já jsem Kája Koulová a bude mi potěšením rozhýbat vaše mozkové závity." Když jsem pracně rozhýbal ty svoje, tak jsem dospěl k názoru, že krokodýli se měli zkrotit hned potom, co se vyřešil stomatologický problém velryb a hlava rodiny byla uzamčena v nápravně výchovném zařízení. Tehdy rozhodně byla šance na úspěch, ale o třicet let později, s hereckým materiálem výrazně nižší jakosti, to zkrátka nemohlo vyjít.(1.1.2013)

• Tosim

Chybí zde ten "starý" sentiment a nějaká opravdu kvalitní dětská hvězda, řekněme, Tomáš Holý. V průběhu sledování mě přestal zajímat vývoj příběhu (nikam) i osudy postav (nijakých.) Nejlepší z herců, Václav Postránecký, se ale také spíše pitvoří. Pár vtipných scén se našlo (třeba traktor versus auto), byly ale udušené například účelovým (a zbytečným) obsazením Vojtka+Nekonečného, opakujícími se pitomoučkými písničkami, či třeba příšernými manýristickými scénami (Koudelkovy slzy.)(16.8.2006)

• DJ Obelix

Naprosto otřesné obsazení naprosto otřesného filmu. Jednu hvězdu dávám jen za Jirku Mádla, který i přes všechna očekávání úplně "nezabil" postavu Tomáše Holého(4.1.2009)

• Hromino

Od Nekonečnýho ruce pryč!(23.3.2009)

Nebolo to také strašné. Bolo to lepšie ako kopec iných komédií, ktoré na Vianoce pozeráme. Ibaže si spomíname na tie predtým, na naše detstvo a zábavu na dedinách. Na časy keď sme nesedeli celé dni pred počítačmi a televízormi a dedov čo otužujú deti pod studňami. Každopádne to ani zďaleka nedosahuje úroveň predošlých komedií. Asi sa to jednoducho nemalo stať a už vôbec sa to nemalo snažiť až tak kopírovať geniálne originály.(2.1.2008)

• - Jediný herec, který se objevil i v původních filmech je Vastimil Harapes. (cariada)

• - Točeno ve Vysokých Tatrách - Zelné pleso, Blažejovicích a v Praze. Zřícenina hradu se jmenuje Likavský hrad. (M.B)

• - Film navštívilo v kinech 620 514 diváků a vydělal 50 441 256 Kč. (Pumiiix)